Snow Report Forum
Δεν έχετε συνδεθεί και υπάρχουν περιορισμοί

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 17

Θέμα: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ!!!!!

Junior Member
    Περιοχή
    θεσσαλονικη

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ!!!!!

οτι και να πω γιαυτο που εζησα στο καιμακ την κυριακη ειναι λιγο.η εκμεταλευση και η κοροιδια εχει και ορια.το σαλε ειναι στην χειροτερη κατασταση που το εχω δει τα τελευταια 15 χρονια που ανεβαινω εκει.δεν σταματουσαν να βγαζουν καρτες ακομα και οταν δεν εβλεπες 1 μετρο απο την ομιχλη!!!οταν διαμαρτυρηθηκα και ζητησα τα λεφτα μου πισω μια θρασυτατη υπαλληλος στις καρτες με απιστευτο υφος με ρωτησε που βλεπω την ομιχλη;;;!!!!!!! να μπεις μεσα στον κισε και να ουρλιαζεις λεμε τωρα να σε δουλευουν μπροστα στα μουτρα σου!!!!η σαραντοβρυση μεσα στο χωμα και τα χορτα και η κρεμαση δεν ανοιξε φετος ακομα!!!!ο δρομος απο κερασια κλειστος και το μποτιλιαρισμα χειροτερο απο τσιμισκη!!!για να δικαιολογησουν την απαραδεκτη τιμη τους για μια και χαλια πιστα ανοικτη καταφερονταν εναντιον αλλων χιονοδρομικων.....δεν εχω περασει χειροτερα και λυπαμαι ειλικρινα για ενα βουνο που συμπαθουσα πολυ!!! τελικα τα πηγαδια γλυτωσαν φετος απο αυτους τους επικυνδινους.

Junior Member
    Περιοχή
    Edessa
    Αγαπητέ thanasi, σε βρίσκω κάπως υπερβολικό σχετικά με το θέμα της ομίχλης. Ήμουν κι εγώ την Κυριακή στο Καϊμάκ και όταν ρώτησα για την ομίχλη, μου είπαν απλώς ότι εξαρτάται από τον καθένα. Κάποιοι φίλοι έκαναν σκι με τις δεδομένες καιρικές συνθήκες και κάποιοι, όπως εγώ, όχι. Γιατί να μαλώνεις με την υπάλληλο, σε τι φταίει εκείνη αν οι ειδικοί έκριναν ότι μπορεί να λειτουργήσει; Μπαίνοντας στο σαλέ για να πάρουμε κάρτα, είδαμε και μόνοι μας την ομίχλη. Αυτό μου είπε η κοπέλα, να κρίνω μόνος μου αν μπορώ να κάνω σκι.

Κοίτα Θανάση, το σαλέ νομίζω ότι είναι σε καλή κατάσταση και ποιο φτηνό από πέρυσι. Για το δεύτερο είμαι σίγουρος. Από την στιγμή που δουλεύει η καρέκλα και το πιατάκι, αυτοί θα εκδίδουν κάρτα. Εσύ βλέπεις και κρίνεις αν θα αγοράσεις κάρτα. Επιπλέον, 20 χρόνια ασχολούμαι με το άθλημα, ποτέ δεν είδα χιονοδρομικό κέντρο να επιστρέφει λεφτά κάρτας. Όσο για την Σαραντόβρυση και εγώ πιστεύω ότι ίσως με καλύτερο και συχνότερο πάτημα να μην είχε χόρτα.
    .

Junior Member
    Περιοχή
    Edessa
    Παιδιά, ρώτησα για ποιο λόγο δεν είχαν καλύψει το κομμάτι με τα χόρτα στην κεντρική πίστα και μου είπαν πως τα ratrack δούλευαν την κρέμαση. Η πίστα ήταν έτοιμη αλλά δεν δόθηκε λόγω ομίχλης. Ανέβηκα και την είδα. Φυσικά, μετά από αυτόν τον αέρα, μάλλον το βουνό θα είναι αγνώριστο. Διάβασα πολλές φορές σε σχόλια πως ο καιρός φέτος δεν βοήθησε καθόλου, στην αρχή έλεγα ότι ήταν δικαιολογίες αλλά το βλέπουμε με τα μάτια μας πλέον. Χτύπησε 70 χλ χθες. Δείτε τι αέρα είχε τον Φεβρουάριο (η τρίτη στήλη από δεξιά)
    http://penteli.meteo.gr/stations/kai...lan/NOAAMO.TXT

Junior Member
    Περιοχή
    θεσσαλονικη
    καλημερα φιλε.προφανως μιλησες με την αλλη κοπελα που οταν τις ειπα τα παραπονα μου.μου ειπε και αυτη επι λεξη.. και εγω μαζι σου αλλα ελα να τα πεις και στον υπευθυνογιατι εχεις δικιο.η αλλη ομως σου λεω απιστευτο θρασος!!!τεσπα ..ανεβαινω 15 χρονια στο καιμακ και εκει εμαθα σκι και πολλες φορες το κρατουσαν κλειστο οταν εβλεπαν τετοιες συνθηκες και αυτο το εκτιμουσα. 15 ευρω για μια πιστα με χορτα και χωμα και ορατοτητα στα 3 μετρα ειναι νομιζω απο τα λιγα που ξερω πολλα.

Senior Member Το avatar του χρήστη valsam
    Περιοχή
    θεσσαλονικη
    Αχ τον κυρ'Νικο ποσο δικιο ειχε οταν μου'λεγε προ ετων οτι σταματησε ν'ασχολειτε με ολα τα ΧΚ της Ελλαδας και οτι διαλεγει 8-10 μερες που εχει σουπερ καιρο και παει αλπεις, και καραγουσταρει και πιο οικονομικα του βγαινει!
    Αντε γεια,απ'του χρονου με βλεπω να κανω το ιδιο και'γω!
    Τετοια εποχη μαλιστα που τα λιφτ κλεινουν 6 η ωρα ατελειωτο λιωσιμο στα απειρα καλοστρoμενα χλμ πιστων!
    Το πολυ-πολυ 4-5 φορες snowbus για πηγαδια τις τεταρτες για να ξεχαρμανιασουμε μεχρι ν'αρθει η εποχη για αλπεις (και οικονομικα 20 ευρωπουλα ολα μεσα και ουτε σεντ παραπανω στο Ελλαδισταν),ουτε βασιλιτσα που εχουμε και κουτρα σπιτι(που για να παω και να΄ρθω θελω 130 ευρω σε βενζινες-διοδια και συνηθος τα μισα λιφτ ειναι χαλασμενα)ουτε στο παιδικη χαρα Σελι που το στρωσιμο ειναι για κλαματα και προπαντων ποτε ξανα στο Καιμακ που εχει τα χιλια-μυρια προβληματα με τον καιρο εχει και τραγικη διαχειρηση!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη valsam : 29-02-12 στις 16:15

Junior Member
    Περιοχή
    θεσσαλονικη
    δικιο εχεις αλλα!!!! παντως καλο ειναι να στηριζουμε και τα δικα μας χκ..οταν ειναι σωστοι.στα πηγαδια ας πουμε για τα μεσα που εχουν κανουν φιλιτιμες προσπαθειες και προπαντως ειναι ευγενικοι και προθυμοι, αυτο μετραει για μενα.

Senior Member Το avatar του χρήστη snowman36
    Περιοχή
    ΒΕΡΟΙΑ-ΣΕΛΙ 1470
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από valsam Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αχ τον κυρ'Νικο ποσο δικιο ειχε οταν μου'λεγε προ ετων οτι σταματησε ν'ασχολειτε με ολα τα ΧΚ της Ελλαδας και οτι διαλεγει 8-10 μερες που εχει σουπερ καιρο και παει αλπεις, και καραγουσταρει και πιο οικονομικα του βγαινει!
    Αντε γεια,απ'του χρονου με βλεπω να κανω το ιδιο και'γω!
    Τετοια εποχη μαλιστα που τα λιφτ κλεινουν 6 η ωρα ατελειωτο λιωσιμο στα απειρα καλοστρoμενα χλμ πιστων!
    Το πολυ-πολυ 4-5 φορες snowbus για πηγαδια τις τεταρτες για να ξεχαρμανιασουμε μεχρι ν'αρθει η εποχη για αλπεις (και οικονομικα 20 ευρωπουλα ολα μεσα και ουτε σεντ παραπανω στο Ελλαδισταν),ουτε βασιλιτσα που εχουμε και κουτρα σπιτι(που για να παω και να΄ρθω θελω 130 ευρω σε βενζινες-διοδια και συνηθος τα μισα λιφτ ειναι χαλασμενα)ουτε στο παιδικη χαρα Σελι που το στρωσιμο ειναι για κλαματα και προπαντων ποτε ξανα στο Καιμακ που εχει τα χιλια-μυρια προβληματα με τον καιρο εχει και τραγικη διαχειρηση!
    Mia χαρα ειναι το πατημα στο Σελι τα τελευταια σκ και ειναι το πιο οικονομικο απο θεσσαλονικη.Βεβαια την κυριακη γινεται χαμος απο κοσμο αλλα εχει και καθημερινες για γουστα.

Junior Member
    Περιοχή
    THINA
    Gia to meterizi den eipe kapoios gia to athlio piataki poy kathe 10 lepta stamatoyse giati gyrnage pano apo to sirmatosxino.......

Senior Member Το avatar του χρήστη beauty
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    και θα απαντησω διοτι το εχω φρεσκο!!! Αψογο το Σελακι.....πηγα και πηγαινω ολα τα Σαβ/κα μετα απο πολλα χρονια (αφου εφαγα την πικρα του Καιμακ) και ειναι εξαιρετικα!!!!!
    Οσες φορες ανεβηκα ολα ηταν ανοιχτα και καθαρα ακομα και μετα απο νυχτερινη χιονοπτωση και αερα!!! Και επειδη παω και τις καθημερινες μιας και ειναι πολυ κοντα παλι ολα ειναι ανοιχτα και λειτουργουν αψογα ....και ολες οι πιστες πατημενες ....και τα λιφτ ανοιγουν στην ωρα τους!!! Και καθολου καπνα στο σαλε.....και μια χαρα τιμες σε αυτα που τρωω και πινω...
    ...Skiing is not a hobby.....Its a way of life.....
    fotini_kostoglou@yahoo.gr
    Facebook: Fotini Kostoglou

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία