Snow Report Forum
Δεν έχετε συνδεθεί και υπάρχουν περιορισμοί

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 21 έως 28 από 28

Θέμα: Πηγάδια, άξια της φήμης τους.

Senior Member Το avatar του χρήστη miscelano
    Περιοχή
    40.3045°N 21.80
    ναι αλλα οποτε εχει ομιχλη η βασιλιτσα κλεινει...ενω πηγαδια και βιγλα μενουν ανοιχτα και λογο δεντρων εχει ορατοτητα....δεν συγκρινεται μιλτο αστο
    τα βυζια της Παολα δεν εχουν σιλικονη....ΜΠΑΤΣΟΙ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ

Senior Member Το avatar του χρήστη Μίλτος
    Περιοχή
    Κοζάνη
    το είπες μόνος σου όπότε έχει ομίχλη κλείνει (έδωσες λόγο) Για πες μου τώρα πόσες φορές έκλεισε φέτος λόγο ομίχλης να σου θυμήσω και την Παρασκευή τι ομίχλη είχε και ήταν ανοιχτό. Ορίστε ένα συγκριτικό πλεονέκτημα τα πηγάδια και το πισοδέρι έχουν δέντρα που συγκρατούν την ομίχλη. Αλλά και πάλι τα πηγάδια διορθώστε με παιδιά αν κάνω λάθος έχουν 3 κύρια λιφτ το πισοδέρι 2 και η βασιλίτσα 5 Πότε είναι ανοιχτά και τα 5 συνήθως σαββατοκύριακα αλλά και καθημερινές με τα τρεία που κατα 80% θα είναι ανοιχτά τσουλάς υπέροχα. Και πάλι δεν θα κλεισει ολόκληρη αποκλείεται θα κλείσει το διθέσιο αλλά θα σου έχουν βανάκη για ελημεία ή θα ανοίξουν Μιγδάνη όχι και άσχημα έτσι?
    http://beliaswines.gr/

Senior Member Το avatar του χρήστη asteriosn
    Περιοχή
    Νάουσα
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από petsi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ άνοιξα το θέμα, αλλά αυτό πήγε πολύ στα ιατρικά. Τί θέλω να πω ότων λέω αξιόπιστο και οργανωμένο: Μένω στην Έδεσσα, 1 ώρα απόσταση τα Πηγάδια, 1 ώρα το Σέλι, 50 λεπτά το Καϊμάκτσαλαν, 1 και ένα τέταρτο το Πισοδέρι, 2 ώρες η Βασιλίτσα. Σε όλα, μια το λιφτ χάλασε, μια έχει αέρα δε δουλέυει, μια έριξε πολύ χιόνι δε δουλεύουν τα λιφτ, μια εχει πολύ χιόνι δεν ανοίγει ο δρόμος, μια δουλεύουν οι μισές πλαγιές. Στο Καϊμάκ βγάλαμε ετήσιες από το Νοέμβριο και ανεβήκαμε μόνο μια φορά και αυτή για ορειβατικό. Τί να λέμε τώρα.. Στα πηγάδια κάνεις σκι. Ότι συνθήκες και αν έχει, το κέντρο θα δουλέψει. Ξεκινάς το πρωί και ξέρεις ότι θα τσουλήσεις. Κάνω σκι στην Ευρώπη, αλλά το θέμα δεν είναι αυτό. Δεν περιμένω απο τα ελληνικά κέντρα αυτά που βλέπω έξω. Δυστυχώς μένουμε εδώ..και με αυτά τα δεδομένα τα πηγάδια παλιά ξεπαλιά τα λιφτ, δουλεύουν. Περιθώρια βελτίωσης πολλά..Τίποτα παραπάνω.
    συμφωνω απόλυτα γι αυτο και τα πηγαδια ειναι η πρωτη μου επιλογή εδω και 2-3 χρονια

Snowreporter Το avatar του χρήστη Loof
    Περιοχή
    Νάουσα-Πηγάδια
    Βασιλιτσα για ομορφιά τοπίου και off-piste...και Πηγαδια για δυσκολία πιστών...τα έχουμε όλα στα πόδια μας...

---
    I am here: http://maps.google.com/maps?ll=40.623081,22.067498

Senior Member Το avatar του χρήστη Μίλτος
    Περιοχή
    Κοζάνη
    Σωστός ο loof υγιείς να μαστε χιόνια να χουν τα βουνά μας και όλα τα βουνά καλά είναι!!!!!!!!!!!!!!!
    http://beliaswines.gr/

Junior Member
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Χωρίς να έχω τεράστια εμπειρία, θεωρώ ότι τα Πηγάδια είναι όντως αξιόπιστο χιονοδρομικό και έχω πολύ καλή άποψη για το προσωπικό.
    Γι αυτό το λόγο, όταν ακούω κάποια άλλη άποψη, πόσο μάλλον όταν συνοδεύεται από μαρτυρία ειδικού (γιατρού) ζητώ να μάθω περισσότερα.
    Δεν πείστηκα ότι υπάρχουν πολλά περιστατικά που δεν αντιμετωπίζονται σωστά από τους ανθρώπους του χιονοδρομικού. Συμπτωματικά, επειδή θα ανέβω αύριο θα ζητήσω περισσότερες πληροφορίες γι αυτό με τον αυχένα και το κεφάλι. Δεν μπορεί να είχαν πολλά τέτοια περιστατικά πρόσφατα, οπότε λογικά θα το θυμούνται.
    Γενικά, πάντως, είναι ενοχλητικό μόλις ακούγεται μια κουβεντα όπως αυτή από Petsi κατευθείαν να υπάρχει αντίλογος με συγκεκριμένες κατηγορίες αλλά χωρίς ίχνος απόδειξης. Λίγη προσοχή, ρε παιδιά. Δε χρειάζεται να καλλιεργούμε κατευθείαν κλίμα καχυποψίας και διχόνοιας.

Senior Member Το avatar του χρήστη asteriosn
    Περιοχή
    Νάουσα
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ChrisTa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χωρίς να έχω τεράστια εμπειρία, θεωρώ ότι τα Πηγάδια είναι όντως αξιόπιστο χιονοδρομικό και έχω πολύ καλή άποψη για το προσωπικό.
    Γι αυτό το λόγο, όταν ακούω κάποια άλλη άποψη, πόσο μάλλον όταν συνοδεύεται από μαρτυρία ειδικού (γιατρού) ζητώ να μάθω περισσότερα.
    Δεν πείστηκα ότι υπάρχουν πολλά περιστατικά που δεν αντιμετωπίζονται σωστά από τους ανθρώπους του χιονοδρομικού. Συμπτωματικά, επειδή θα ανέβω αύριο θα ζητήσω περισσότερες πληροφορίες γι αυτό με τον αυχένα και το κεφάλι. Δεν μπορεί να είχαν πολλά τέτοια περιστατικά πρόσφατα, οπότε λογικά θα το θυμούνται.
    Γενικά, πάντως, είναι ενοχλητικό μόλις ακούγεται μια κουβεντα όπως αυτή από Petsi κατευθείαν να υπάρχει αντίλογος με συγκεκριμένες κατηγορίες αλλά χωρίς ίχνος απόδειξης. Λίγη προσοχή, ρε παιδιά. Δε χρειάζεται να καλλιεργούμε κατευθείαν κλίμα καχυποψίας και διχόνοιας.
    ????? τη γνωμη μας λέμε...

Member Το avatar του χρήστη Aeras
    Περιοχή
    Εδεσσα
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από petsi Εμφάνιση μηνυμάτων
    ’ξια τα πηγάδια,της φήμης τους ως το πιο οργανωμένο και αξιόπιστο χιονοδρομικό της βόρειας Ελλάδας. Παρά την απρόσμενη κακοκαιρία, παρέμεινε ανοικτό, προσφέροντας πούδρες σε όσους το επισκέφθηκαν, σε αντίθεση με άλλα κέντρα της περιοχής. Το snowbar, παράδειγμα προς μίμηση, αφού απαγορεύεται το κάπνισμα, δείχνοντας τον καθαρά αθλητικό χαρακτήρα του κέντρου. Μετά από 25 περίπου χρόνια ενασχόλησης μου με το σπορ και έχοντας κάνει για πρώτη φορά σκι στα πηγάδια, στην ηλικία των 9, συνεχίζει το κέντρο να είναι η νούμερο 1 επιλογή μου, στην Ελλάδα τουλάχιστον. Η διεύρυνση του πεδίου "για τσούλημα", είναι απαραίτητη όμως γιατί πλέον ο κόσμος πολύς και οι διαδρομές περιορισμένες.
    +1000

Σταματήστε το κάπνισμα στα Σαλέ των Χιονοδρομικών, δεν ειναι απλες καφετεριες, είναι γεμάτα με αθλητές και μικρά παιδιά.

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας