Σελίδα 24 από 35 ΠρώτηΠρώτη ... 14222324252634 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 231 έως 240 από 347

Θέμα: ΜΕΡΟΜΗΝΙΑ 2011-2012

Senior Member Το avatar του χρήστη BrainA
    Περιοχή
    Ανω Πατημα Χαλανδρίου (300μ)
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από borios_polos Εμφάνιση μηνυμάτων
    εσυ μη μιλας...τα μερομηνια φετος θα προβλεπουν εναν μπαστακα αντικυκλωνα πανω απο αγγλια με οτι συνεπαγεται αυτο για εμας...
    Πανσωστος ο Βαγγελακος! Γιατρε, βαλε επιτελους χειροπεδες μπας και δεν το γκαντεμιασεις το φετινο!
    χαχαχαχα
    ΜΑΡΤΗΣ (ΓΔΑΡΤΗΣ) 1987 - ΤΟ ΤΕΛΕΙΟ ΣΕΝΑΡΙΟ ΚΑΠΟΤΕ ΘΑ ΕΠΑΝΑΛΗΦΘΕΙ- Proud Member of MIRLAS' CLUB

Senior Member Το avatar του χρήστη xionotrela
    Περιοχή
    Φιλυρο Θεσ/νικ

Με προσμονη καρτερω το χειμωνα μας!!!

Σα να βιαζομαι λιγακι.... χεχε

www.northmeteo.gr
    Φιλυρο Θεσσαλονίκης - Οικισμός Γερακίνα 400μ.

Senior Member Το avatar του χρήστη beach-snow
    Περιοχή
    ΑΝΩ N.Σμύρνη,Αγρίνιο,Χόχλια.
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Χλεμπονιαρης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα μερομηνια δεν εχουν καμια επιστημονικη βαση ουτε ποτε θα εχουν.Ειναι απλα αυθαιρετα συμπερασματα χωρις καμια επιστημονικη βαση.Μια παραδοση που παλια εβρισκε αποδοχη επειδη ολος ο κοσμος ειχε τη τυφλα του τη μαυρη σε θεματα γνωσης αλλα πλεον κανενας επιστημονας δεν τα θεωρει οτι ισχυουν.Απλα τα χουμε για να περναμε την ωρα μας κι οχι να περιμενουμε να μας πουν το καιρο.
    Θέλεις να σου απαριθμήσω αρκετούς επιστήμονες που τα παραδέχονται με τον έναν ή με τον άλλον τρόπο; Α και στην Ελλάδα και στο εξωτερικό!!! Οσον αφορά το αν έχουν επιστημονική βάση, εσύ έχεις την άποψή σου και εγώ επίσης, ή οποιοσδήποτε άλλος...άλλος συμφωνεί, άλλος διαφωνεί και συνεχίζει να ψάχνει, όπως κάνει και ο γνωστός μας και φίλος Ζιακό...Και ο κόσμος παλιότερα μόνο την τύφλα του δεν είχε...ήταν πολύ πιο γνώστης και σοβαρός σε πολλά θέματα από ότι ακόμη κι εμείς σήμερα...πάντα συγκριτικά...
    http://kosmetpal.webs.com / Η καλύτερη εποχή μετά το χειμώνα, είναι απλά ο επόμενος χειμώνας!!!

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από beach-snow Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θέλεις να σου απαριθμήσω αρκετούς επιστήμονες που τα παραδέχονται με τον έναν ή με τον άλλον τρόπο; Α και στην Ελλάδα και στο εξωτερικό!!! Οσον αφορά το αν έχουν επιστημονική βάση, εσύ έχεις την άποψή σου και εγώ επίσης, ή οποιοσδήποτε άλλος...άλλος συμφωνεί, άλλος διαφωνεί και συνεχίζει να ψάχνει, όπως κάνει και ο γνωστός μας και φίλος Ζιακό...Και ο κόσμος παλιότερα μόνο την τύφλα του δεν είχε...ήταν πολύ πιο γνώστης και σοβαρός σε πολλά θέματα από ότι ακόμη κι εμείς σήμερα...πάντα συγκριτικά...

Για απαριθμησε τους.

Senior Member Το avatar του χρήστη beach-snow
    Περιοχή
    ΑΝΩ N.Σμύρνη,Αγρίνιο,Χόχλια.
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Χλεμπονιαρης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για απαριθμησε τους.
    Την ήξερα την απάντησή σου, πολύ προβλέψιμος είσαι γιατρέ!!!:d Μάθε λοιπόν ότι είναι αρκετοί που τα πιστεύουν και λένε ε έχουν μια γενική αντίληψη...κάποιοι άλλοι κρύβονται, αλλά τα παραδέχονται...τώρα ονόματα αν θες από κοντά...σε πολλές δημοσκοπήσεις που έχουν γίνει στα διάφορα φόρουμς, πάντα βγαίνουν ως δημοφιλέστερα που τα παρακολουθούν και τα εκτιμούν οι της πλειοψηφίας...
    http://kosmetpal.webs.com / Η καλύτερη εποχή μετά το χειμώνα, είναι απλά ο επόμενος χειμώνας!!!

Γιατι;Ειναι σαν το κρυφο σχολειο και κρυβονται μη μαθευτουν οτι τα πιστευουν;

Senior Member Το avatar του χρήστη doumas
    Περιοχή
    SPATA
    Εγω τα μερομηνια βγουνε δεν βγουνε τα γουσταρω.Μονο που καποιος συνηθως γεροντας καθεται και μιλα για την φυση και αποκαλυπτει καποια μυστικα της ανεξαρτητως αν προκειται για μια μακροπροθεσμη επιτυχια στην προβλεψη του καιρου η για καποιο αλλο φυσικο φαινομενο εμενα προσωπικα με φτιαχνει.
    Προσπαθω καθε φορα που βρισκω ανθρωπους παρατηρητες της φυσης στα χωρια που πηγαινω να εκμαιευσω εστω μια δηλωση για τα καιρικα μαλιστα αν ειναι δυνατον να μου αφηγηθουν συμπεριφορες που παρατηρουν στο καιρο καθως και τα σημαδια του.Φτιαχνομαι οταν μιλαω για την φυση και τον καιρο με γεροντες και γεροντισες και να πινω τσιπουρακι στο καφενειο του χωριου ...η καλυτερη μμου.
    Εχω σταμπαρει μια ηλικιωμενη στο χωριο που ειναι γνωστη μερομηνου παλαιοημερολογιτησα και μου ψελισε οτι θα εχουμε καλο χειμωνα.Θα παω να την βρω για λεπτομερειες ετσι για να ονειρευομαι χαχα...
    Ξερω οτι τα μερομηνια δεν εχουν επιστημονικη βαση και τις περισσοτερες φορες εχουν αστοχες προβλεψεις .....χιεστηκα αν επαληθευονται εγω τα γουσταρω σαν παραδοση και μου φτιαχνουν την διαθεση.
    Γιωργος-Σπατα- καμπια Διρφυων Ευβοιας

Senior Member Το avatar του χρήστη strofimios
    Περιοχή
    Λουτσα 64m.
    Κατσε τωρα γιατι μπλεκονται τα πραγματα.Οταν λεμε καλος χειμωνας ενοουμε καλος ή "καλος"(ξερεις απο αυτους που μας φτιαχνουν);
    Οχι τιποτα αλλο,εαν ειναι σαν τον φετινο να μαζεψω και αλλα ξυλα για να μην τρεχω να αγοραζω βρεγμενα και φρεσκα μεσα στο καταχειμωνο.
    Powder With Power!

http://www.youtube.com/watch?v=cfmNgQH2nm8&feature=related

Senior Member
    Περιοχή
    Κρυονέρι 365μ.
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από doumas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω τα μερομηνια βγουνε δεν βγουνε τα γουσταρω.Μονο που καποιος συνηθως γεροντας καθεται και μιλα για την φυση και αποκαλυπτει καποια μυστικα της ανεξαρτητως αν προκειται για μια μακροπροθεσμη επιτυχια στην προβλεψη του καιρου η για καποιο αλλο φυσικο φαινομενο εμενα προσωπικα με φτιαχνει.
    Προσπαθω καθε φορα που βρισκω ανθρωπους παρατηρητες της φυσης στα χωρια που πηγαινω να εκμαιευσω εστω μια δηλωση για τα καιρικα μαλιστα αν ειναι δυνατον να μου αφηγηθουν συμπεριφορες που παρατηρουν στο καιρο καθως και τα σημαδια του.Φτιαχνομαι οταν μιλαω για την φυση και τον καιρο με γεροντες και γεροντισες και να πινω τσιπουρακι στο καφενειο του χωριου ...η καλυτερη μμου.
    Εχω σταμπαρει μια ηλικιωμενη στο χωριο που ειναι γνωστη μερομηνου παλαιοημερολογιτησα και μου ψελισε οτι θα εχουμε καλο χειμωνα.Θα παω να την βρω για λεπτομερειες ετσι για να ονειρευομαι χαχα...
    Ξερω οτι τα μερομηνια δεν εχουν επιστημονικη βαση και τις περισσοτερες φορες εχουν αστοχες προβλεψεις .....χιεστηκα αν επαληθευονται εγω τα γουσταρω σαν παραδοση και μου φτιαχνουν την διαθεση.
    σκεψου κατι ομως...αν ο μερομηνας ''προβλεψει'' ζεστο και ξερο χειμωνα για την περιοχη σου,δεν θα πεις αυτοματα μεσα σου ''ποια μερομηνια μωρε τωρα και κουραφεξαλα..''??τα μερομηνια μας εξιταρουν εμας τους χιονοφιλους γιατι μας ιντριγκαρουν το παθος μας, μονο ομως οταν ταζουν καλουδια.....

Senior Member Το avatar του χρήστη doumas
    Περιοχή
    SPATA
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από GEORGE SNOWMAN Εμφάνιση μηνυμάτων
    σκεψου κατι ομως...αν ο μερομηνας ''προβλεψει'' ζεστο και ξερο χειμωνα για την περιοχη σου,δεν θα πεις αυτοματα μεσα σου ''ποια μερομηνια μωρε τωρα και κουραφεξαλα..''??τα μερομηνια μας εξιταρουν εμας τους χιονοφιλους γιατι μας ιντριγκαρουν το παθος μας, μονο ομως οταν ταζουν καλουδια.....
    Δεν με ενδιαφερουν ουσιαστικα τα οποιαδηποτε λεγομενα της προβλεψης αρνητικα η θετικα.Ο καθενας μεσα του εκ των προτερων ξερει οτι τα ποσοστα επιτυχιας ετσι και αλλιως ειναι μικρα ,ας μην γελιομαστε ,η ολη ιστορια και το χρωμα της παραδοσης απο φυσικους ανθρωπους ειναι ολα τα λεφτα.Ολα τα υπολοιπα δεν με απασχολουν....
    Γιωργος-Σπατα- καμπια Διρφυων Ευβοιας

Σελίδα 24 από 35 ΠρώτηΠρώτη ... 14222324252634 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία