Snow Report Forum
Δεν έχετε συνδεθεί και υπάρχουν περιορισμοί

Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 9 από 9

Θέμα: Ανοιχτό το Μέτσοβο. Σίγουρα;

Junior Member Το avatar του χρήστη snowforever
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    27-1-2011. Στην σελίδα του snowreport, στον link για ΜΕΤΣΟΒΟ εμφανίζεται οτι το χιονοδρομικό τελεί σε πλήρη λειτουργία. Αυτό όμως που διαπίστωσα με την παρουσία μου εκεί είναι ότι τελεί σε πλήρη σύγχυση, αφού : 1) Το τηλέφωνο που είναι αναρτημένο στο site, 2656042630, δεν αντιστοιχεί σε συνδρομητή 2) Ο αναβατήρας στη θέση ΚΑΡΑΚΟΛΙ ήταν κλειστός, 3) Στις ΠΟΛΙΤΣΙΕΣ λειτουργούσε μόνο το baby lift και θα λειτουργούσε ένας αναβατήρας ακόμη, για δε πίστες προσπαθούσε να μου εξηγήσει ένας μπάρμπας από που πρέπει να πάω γιατί η μία ήταν κλειστή, η άλλη είχε πέτρες κ.λ.π. Αυτά στις 11.00 π.μ. Κατέληξα λοιπόν να πίνω καφέ στο Μέτσοβο, για να μην κλάψω τα άδικα χιλιόμετρα που έκανα. Χρειάζεται λοιπόν, μεγαλύτερη προσοχή στην πληροφόρηση γιατί η βενζίνη έχει φτάσει στα 1,65 το λίτρο.

Junior Member
    Περιοχή
    ΑΡΑΧΩΒΑ-ΜΕΤΣΟΒΟ
    ΝΟΜΙΖΩ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΛΑΘΟΣ,

ΣΗΜΕΡΑ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΑΝΟΙΧΤΑ ΑΠΟ ΤΙΣ 9 ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΡΑΚΟΛΙ ΚΑΙ ΟΙ ΠΟΛΙΤΣΙΕΣ ΜΕ ΤΑ ΤΡΙΑ ΛΙΦΤ,

Senior Member Το avatar του χρήστη sv2bie
    Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    http://www.newsbeast.gr/greece/arthro/115868/skotothike-skier-sto-hionodromiko-tou-metsovou/

Junior Member Το avatar του χρήστη snowforever
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Διευκρινίζω, ότι αναφέρομαι στην Πέμπτη 27/1/2011 όπου ενώ στο snowreport εμφανίζονταν όλοι οι αναβατήρες πράσινοι, εγώ όταν πήγα, το κέντρο υπολειτουργούσε. Αν κατάλαβα καλά εσύ πρέπει να πήγες Κυριακή 30/1 όπου όπως λές ήταν ανοικτό. Πάντως όλα αυτά είναι ανούσια μπροστά στον χαμό ενός ακόμη νεαρού παιδιού φέτος στα απαράδεκτα-αστεία χιονοδρομικά κέντρα της Ελλάδας μας, που η λειτουργία τους υπακούει στην λογική κάθε πόλη και στρατόπεδο ή Τ.Ε.Ι. και κάθε ραχούλα χιονοδρομικό, για να πουλήσουν κανένα καφέ ή κανένα κοντοσούβλι παραπάνω η ψηφοφόροι του κοντινού δήμαρχου.

Member Το avatar του χρήστη christok
    Περιοχή
    Ioannina
    Το καρακολι εινια ανοιχτο |????γνωριζει καποιος????
    SNOW@TIME

Junior Member
    Περιοχή
    ΙΩΑΝΝΙΝΑ
    Καλησπέρα. Γνωρίζει κανείς αν νοικιάζουν snowboard στο Μέτσοβο;

Senior Member Το avatar του χρήστη N.G.K
    Περιοχή
    xilokastro
    nai φιλε μου προσφατα πηγα ...και νοικιασα σκι για τη κορη μου ...ειδα και σανιδια ....

Junior Member Το avatar του χρήστη snowpan83
    Περιοχή
    Αθήνα
    τι κόστος έχει το ski-pass?
    η ζωή είναι ωραία !!! Αλλά με το snowboard είναι ωραιότερη!!!!!!

Member Το avatar του χρήστη as002
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    μεγαλοι χαβαλεδες οι τυποι.
    πηγα ΣΚ 19-20. ανοιχτο μονο ενα συρομενο στη βαση, που ειναι σαν το μετεριζι. η μονή καρεκλα πρεπει να ειναι μονιμα κλειστη (παρολο που τη δινουν στο ΣΡ καθε μερα ανοιχτη), και η αγκυρα κλειστη λογω ομιχλης.
    Τιμη δεκα γιουρο. τους ρωτησα αν το ανοιξουν ολο ποσο χρεωνουν, μου ειπαν το ιδιο.......

παντως εχουν βρε τροπο να βγαζουν τα εξοδα. σ' αυτο τους παραδεχομαι. εχουν μια συρομενη ταινια για τα ελκηθρα, που σε βγαζει σε μια κυκλικη πιστα (μονο για ελκηθρα), την τσουλας και πάλι στην ταινια.
    τρια ευρω το χρεωνουν. πρεπει να εκοψαν την κυρισκη πανω απο 50 καρτες μονο για ελκηθρα.
    τρελαθηκε ο μικρος. δεν ηθελε να κατεβει. τρεις ωρες ελκηθρο.

αλλα και παλι τους δικαιολογω, δεκα ατομα ημαστα στα λιφτ μαξ. γιατι να τα ανοιξουν;.

για πατημα δεν μιλαμε. αρπακολα. ειχε και +5 βεβαια αλλα παλι πολυ χαλι.

την κυριακη πηγα και στο ανηλιο. αλλες ταλενταρες εκει. η συνεχεια στο λινκ του ανηλιου.......
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη as002 : 22-01-13 στις 20:43

Γιώργος

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία