Snow Report Forum
Δεν έχετε συνδεθεί και υπάρχουν περιορισμοί

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 21 έως 30 από 30

Θέμα: Αστοχη ανακοινωση Snow report??

Administrator Το avatar του χρήστη snowreport
    Περιοχή
    Αθήνα
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από kokkinos
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από gavis

προς SNOWREPORT

*

*

αν και εχω διαφορετικη*γνωμη*με τα μελη dimit,Xtremedrama (επανω στο συγκεκριμενο θεμα)oi opoioi εξεφρασαν μια αποψη τους μεσα στο χωρο του snowreport για το snowreport....?????

Θελω να παρεμβω και να τονισω μετα λυπης μου οτι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟΤΕΡΟ Ως ΤΙΜΩΡΙΑ Ο διωγμος τους απο το forum

*

Αποψη μου καθαρα προσωπικη και εαν θελετε μην την λαβετε υποψιν σας.
    Συμφωνώ με τον gavis απόλυτα...
    Φίλε kokkine,
    Αν πίστευα ότι ένα site δεν αξίζει να υπάρχει δεν θα το επισκεπτόμουν καν. Η ανακοίνωση σχετικά με το Φαλακρό ήταν εύστοχη. Το bansko κυριολεκτικά απορροφά χιλιάδες έλληνες, έλλειψη χιονιού ισχύει, μπορούμε να το αποδείξουμε γιατί κρατάμε στατιστικά στοιχεία από το 1997. Το ότι το Φαλακρό ανακαινίσθηκε πως το έμαθε η νότια Ελλάδα? Από εμάς. Εχουμε ήδη διοργανώσει 2 εκδρομές στο παρελθόν και πάντα ψάχναμε τρόπους για να στείλουμε κόσμο στο Φαλακρό. Οσο αφορά την κακοδιαχείριση δεν είναι είμαι βέβαιος, μετά τα άτομα που μιλάω κάθε μέρα τα τελευταία 10 χρόνια είχα άριστη επικοινωνία τουλάχιστον και έβλεπα από πλευράς του προσπάθεια για να αναδείξουμε όλοι μαζί το χιονοδρομικό. Εμειστε εδώ για να βοηθήσουμε, μπορούμε και θα το κάνουμε. Ο αρνητισμός πρέπει να κοπεί εδώ και τώρα.

"
    20 χρόνια Snow Report

Senior Member Το avatar του χρήστη iordanis-xenia2
    Περιοχή
    ΞΑΝΘΗ
    Δεν μπορώ να καταλάβω για πιο λόγο θα μπορούσαν να διώξουν τον XteamDrama από το φόρουμ? Δεν νομίζω ότι έχει προσβάλει ούτε έχει βρίσει κάποιων απλός έχει κάνει μια αναφορά με το τι πιστεύει μέσα σε πόλη λογικά και πολιτισμένα πλαίσια. Το θέμα είναι ότι λόγο ότι τον πονάει το κλείσιμο του φαλακρού όπως και εμένα και παρά πόλων ανθρώπων που το έχουνε γνωρίσει και αγαπήσει ίσως είναι ένας λόγος που πρέπει να αποδεχτούμε και να καταλάβουμε όλοι εμείς. Δεν θέλω να κάνω τον δικηγορώ κανενός απλώς παραθέτω τις απόψεις μου πάνω στο θέμα και θα παρακαλέσω οι οποίες αναφορές για το φαλακρό να είναι περισσότερο διακριτικές μέχρις ότου να βγει μια απόφαση από κάποια έγκυρη πηγή έτσι ώστε να μην υπάρχουνε κακόβουλες τοποθετήσεις που θα βλάψουνε και θα δυσφημίσουνε περισσότερο το φαλακρό.Φιλικά Ιορδάνης Edited by: iordanis-xenia2 "
    no freeride no life!!!!!
    no kitesurfing no life!!!!
    no snowkite no life!!!!
    no snow no future!!!!

Senior Member
    Περιοχή
    ΤΡΙΚΑΛΑ ΗΜΑΘΙΑΣ
    mrabo sto snooy report ....για τις εκδρομες που οργάνωσε ,αυτες τις 2 .........
    θα θελαμε να μας πειτε αν μπορείτε ποτε εγιναν .με τι συμμετοχή κοσμου ,και αν γίνετε να δουμε και καμια φωτο απο τις εκδρομες και εμεις η ποιο νεοι ......[i]
    Edited by: PRESIDENT "
    http://www.skafotexniki.gr
    ΤΣΟΥΛΑΤΕ ΓΕΝΝΑΙΟΙ

Snowreporter Το avatar του χρήστη irkaso
    Περιοχή
    ΚΑΒΑΛΑ

προς SNOWREPORT

αν και εχω διαφορετικη γνωμη με τα μελη dimit,Xtremedrama (επανω στο συγκεκριμενο θεμα)oi opoioi εξεφρασαν μια αποψη τους μεσα στο χωρο του snowreport για το snowreport....?????

Θελω να παρεμβω και να τονισω μετα λυπης μου οτι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟΤΕΡΟ Ως ΤΙΜΩΡΙΑ Ο διωγμος τους απο το forum

Κι εγώ επίσεις! Πρέπει να είμαστε ελεύθεροι να εκφράζουμε την άποψη μας έστω κι αν κάποιες φορές γινόμαστε αυστηροί!
    <ΦΑΛΑΚΡΟ>

https://www.facebook.com/groups/falakrodrama/
    https://www.facebook.com/xkfalakro?fref=ts
    http://www.falakro.gr/

Senior Member
    Περιοχή
    Γέρακας - Αττική 246μ
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από snowreport
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από kokkinos

προς SNOWREPORT

αν και εχω διαφορετικη γνωμη με τα μελη dimit,Xtremedrama (επανω στο συγκεκριμενο θεμα)oi opoioi εξεφρασαν μια αποψη τους μεσα στο χωρο του snowreport για το snowreport....?????

Συμφωνώ με τον gavis απόλυτα...
    Φίλε kokkine,
    Αν πίστευα ότι ένα site δεν αξίζει να υπάρχει δεν θα το επισκεπτόμουν καν. Η ανακοίνωση σχετικά με το Φαλακρό ήταν εύστοχη. Το bansko κυριολεκτικά απορροφά χιλιάδες έλληνες, έλλειψη χιονιού ισχύει, μπορούμε να το αποδείξουμε γιατί κρατάμε στατιστικά στοιχεία από το 1997. Το ότι το Φαλακρό ανακαινίσθηκε πως το έμαθε η νότια Ελλάδα? Από εμάς. Εχουμε ήδη διοργανώσει 2 εκδρομές στο παρελθόν και πάντα ψάχναμε τρόπους για να στείλουμε κόσμο στο Φαλακρό. Οσο αφορά την κακοδιαχείριση δεν είναι είμαι βέβαιος, μετά τα άτομα που μιλάω κάθε μέρα τα τελευταία 10 χρόνια είχα άριστη επικοινωνία τουλάχιστον και έβλεπα από πλευράς του προσπάθεια για να αναδείξουμε όλοι μαζί το χιονοδρομικό. Εμειστε εδώ για να βοηθήσουμε, μπορούμε και θα το κάνουμε. Ο αρνητισμός πρέπει να κοπεί εδώ και τώρα.

Εγώ πάντως με τον Gavis συμφώνησα... όχι με τα παιδιά... Συμφωνώ στο ότι είναι εύστοχο το σχόλιο για το Φαλακρό και ότι δεν κρίθηκε σωστά από τα παιδιά, κακώς όμως κατά την άποψη μου bannarηστικαν.
    "

Senior Member
    Περιοχή
    ΤΡΙΚΑΛΑ ΗΜΑΘΙΑΣ
    ma kala αφου .εγω .δεν μα γιατι τι ειπα τελος αμαν κοριο μου εχετε φυτέψει[i]..

θα το πω στην γιαγια μου και θα το πει στο θειο μου που ειναι στο στρατο στα κανονια και τοτε να δείτε ...

να πουμε και κατι για να χαλαρωσουμε .. "
    ΤΣΟΥΛΑΤΕ ΓΕΝΝΑΙΟΙ

Senior Member
    Περιοχή
    ΤΡΙΚΑΛΑ ΗΜΑΘΙΑΣ
    Το forum.Snowreport.gr είναι από καταβολής του ένα δημοκρατικό ιντερνετικό βήμα με στόχο να φέρει σε επαφή ανθρώπους που αγαπούν την χιονοδρομία, το βουνό, το περιβάλλον γενικότερα καθώς επίσης και την μετεωρολογία, ερασιτεχνική ή μη.

Στόχος του είναι η ενημέρωση, η ανταλλαγή απόψεων, η σύγκλιση ανθρώπων και η ανάπτυξη
    δεσμών φιλίας.

Με αυτό το πιστεύω, εφαρμόζονται οι παρακάτω κανόνες:
    1. Δεν χρησιμοποιούμε κεφαλαία ούτε μεγαλύτερα fonts από το κανονικό μέγεθος. Αν θέλουμε να τονίσουμε κάτι στην πρόταση επιλέγουμε bold.
    2. Κατά κανόνα γράφουμε με ελληνικούς χαρακτήρες και όχι με greeklish.
    3.Η ανταλλαγή απόψεων σε ένα thread οφείλει και πρέπει να παραμένει σχετική και μέσα στα πλαίσια που επιβάλει το θέμα όπως το όρισε το μέλος-δημιουργός του και τα μέλη σεβόμενα τον χρήστη που επιθυμεί να ενημερωθεί να μην μπαίνουν σε προσωπικές συζητήσεις(chat) ούτε και σε δηλώσεις δημόσιας αυτοπροβολής.
    4.Απαγορεύονται οι προσωπικές διενέξεις μεταξύ μελών και η ανταλλαγή ύβρεων.
    5. Απαγορεύεται η οποιαδήποτε διαφήμιση/δυσφήμιση και οι μικρές αγγελίες πλην των ενοτήτων εξοπλισμός" και "καταστήματα εξοπλισμού"
    6. Κάθε μήνυμα που περιέχει περιεχόμενο πιθανόν δυσφημιστικό κατά τρίτων προσώπων, φυσικών και νομικών, θα διαγράφεται.
    7. Στην κρίση του Snow Report, του Administrator και των Moderator και μόνο επαφίεται η απόκρυψη, μετακίνηση, διαγραφή, επεξεργασία μηνυμάτων και κλείδωμα ή απόκρυψη θεμάτων, όπως και η προσωρινή ή οριστική διαγραφή μελών. Σε περίπτωση ένστασης μέλους που μήνυμά του η θέμα του έχει υποστεί κάποια εκ των άνω διαχειριστική κίνηση - ή αμφισβητεί ποινή που του εφαρμόστηκε-απαγορεύεται η δημόσια διαμαρτυρία. Σε περίπτωση που το μέλος τελικά προβεί σε τέτοιου είδους κίνηση επιβάλλεται άμεσα ποινή προσωρινής διαγραφής 2 ημερών χωρίς
    προειδοποίηση. Κάθε ένσταση μέλους αποστέλλεται με π.μ στους παραπάνω η τηλεφωνικώς(στο τηλ του Sr).
    8. Ο ρόλος του moderator είναι η γενική εποπτεία του forum και η μέριμνα εφαρμογής αυτών των κανόνων. O moderator πρέπει να είναι υπόδειγμα συμπεριφοράς προς τους συμμετέχοντες. Απαντάει στα προσωπικά μηνύματα των χρηστών του forum.
    10. Οι κανόνες μπορεί να αλλάξουν χωρίς προειδοποίηση. Θα γίνεται σχετική ενημέρωση σε αυτή την ενότητα.
    11. Δεν επιτρέπεται από τους moderators η αλλαγή ή προσθήκη παραγράφου σε αυτό το κείμενο χωρίς τη σύμφωνη γνώμη του Snow Report. Επιπλέον δεν επιτρέπεται η ανταλλαγή απόψεων στη συγκεκριμένη ενότητα.
    12. Δεν επιτρέπεται η χρήση δύο ή περισσοτέρων nicknames από το ίδιο φυσικό πρόσωπο
    13. Απαγορεύεται η χρήση συνδέσμων (Links) που παραπέμπουν σε αντίστοιχης θεματολογίας με το παρών φόρουμ σελίδων (sites,forums) είτε αυτές ανήκουν στα ίδια τα μέλη του φόρουμ αυτού, είτε πρόκειται περί άλλων σελίδων στις οποίες τα μέλη μας συμμετέχουν.
    Links επιτρέπονται μόνο κατά την αυτούσια μεταφορά ειδήσεων η γεγονότων από αναγνωρισμένα ειδησεογραφικά διαδικτυακά MME. Σε άλλη περίπτωση αρκεί η αναφορά στην πηγή του κειμένου. Αν κάποιο μέλος μας θέλει να μεταφέρει κείμενο του από άλλη ιστοσελίδα μπορεί να το κάνει αντιγράφοντας το κείμενο και αναφέροντας την πηγή χωρίς την χρήση συνδέσμου(link).
    Τα παραπάνω ισχύουν και για τις υπογραφές των μελών.
    14. Σεβασμός στον οικοδεσπότη.

Επεξεργασμένο από snowreport - 09/3/2010 2:21μμ.....

προσεξτε την φρεσκαδα τις τελευταίας παραγραφου
    "
    ΤΣΟΥΛΑΤΕ ΓΕΝΝΑΙΟΙ

Senior Member Το avatar του χρήστη gavis
    Περιοχή
    ουελιγκτον
    to 14 ......το αποκτας ....δεν το απαιτεις.....απο την μια πλευρα...εεε?

αλλα και απο την αλλη ως φιλοξενουμενα" τα μελη δεν πρεπει να σεβονται την φιλοξενια που τα παρεχει ο χωρος?

Προεχει ο αυτοσεβασμος απο ολους μας και τοτε ολα θα κυλανε ομαλα"
    ....ο τρελος του χωριου

Senior Member Το avatar του χρήστη nero
    Περιοχή
    ΔΡΑΜΑ-ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από PRESIDENT
    Το forum.Snowreport.gr είναι από καταβολής του ένα δημοκρατικό ιντερνετικό βήμα με στόχο να φέρει σε επαφή ανθρώπους που αγαπούν την χιονοδρομία, το βουνό, το περιβάλλον γενικότερα καθώς επίσης και την μετεωρολογία, ερασιτεχνική ή μη.

Στόχος του είναι η ενημέρωση, η ανταλλαγή απόψεων, η σύγκλιση ανθρώπων και η ανάπτυξη
    δεσμών φιλίας.

Με αυτό το πιστεύω, εφαρμόζονται οι παρακάτω κανόνες:
    1. Δεν χρησιμοποιούμε κεφαλαία ούτε μεγαλύτερα fonts από το κανονικό μέγεθος. Αν θέλουμε να τονίσουμε κάτι στην πρόταση επιλέγουμε bold.
    2. Κατά κανόνα γράφουμε με ελληνικούς χαρακτήρες και όχι με greeklish.
    3.Η ανταλλαγή απόψεων σε ένα thread οφείλει και πρέπει να παραμένει σχετική και μέσα στα πλαίσια που επιβάλει το θέμα όπως το όρισε το μέλος-δημιουργός του και τα μέλη σεβόμενα τον χρήστη που επιθυμεί να ενημερωθεί να μην μπαίνουν σε προσωπικές συζητήσεις(chat) ούτε και σε δηλώσεις δημόσιας αυτοπροβολής.
    4.Απαγορεύονται οι προσωπικές διενέξεις μεταξύ μελών και η ανταλλαγή ύβρεων.
    5. Απαγορεύεται η οποιαδήποτε διαφήμιση/δυσφήμιση και οι μικρές αγγελίες πλην των ενοτήτων εξοπλισμός" και "καταστήματα εξοπλισμού"
    6. Κάθε μήνυμα που περιέχει περιεχόμενο πιθανόν δυσφημιστικό κατά τρίτων προσώπων, φυσικών και νομικών, θα διαγράφεται.
    7. Στην κρίση του Snow Report, του Administrator και των Moderator και μόνο επαφίεται η απόκρυψη, μετακίνηση, διαγραφή, επεξεργασία μηνυμάτων και κλείδωμα ή απόκρυψη θεμάτων, όπως και η προσωρινή ή οριστική διαγραφή μελών. Σε περίπτωση ένστασης μέλους που μήνυμά του η θέμα του έχει υποστεί κάποια εκ των άνω διαχειριστική κίνηση - ή αμφισβητεί ποινή που του εφαρμόστηκε-απαγορεύεται η δημόσια διαμαρτυρία. Σε περίπτωση που το μέλος τελικά προβεί σε τέτοιου είδους κίνηση επιβάλλεται άμεσα ποινή προσωρινής διαγραφής 2 ημερών χωρίς
    προειδοποίηση. Κάθε ένσταση μέλους αποστέλλεται με π.μ στους παραπάνω η τηλεφωνικώς(στο τηλ του Sr).
    8. Ο ρόλος του moderator είναι η γενική εποπτεία του forum και η μέριμνα εφαρμογής αυτών των κανόνων. O moderator πρέπει να είναι υπόδειγμα συμπεριφοράς προς τους συμμετέχοντες. Απαντάει στα προσωπικά μηνύματα των χρηστών του forum.
    10. Οι κανόνες μπορεί να αλλάξουν χωρίς προειδοποίηση. Θα γίνεται σχετική ενημέρωση σε αυτή την ενότητα.
    11. Δεν επιτρέπεται από τους moderators η αλλαγή ή προσθήκη παραγράφου σε αυτό το κείμενο χωρίς τη σύμφωνη γνώμη του Snow Report. Επιπλέον δεν επιτρέπεται η ανταλλαγή απόψεων στη συγκεκριμένη ενότητα.
    12. Δεν επιτρέπεται η χρήση δύο ή περισσοτέρων nicknames από το ίδιο φυσικό πρόσωπο
    13. Απαγορεύεται η χρήση συνδέσμων (Links) που παραπέμπουν σε αντίστοιχης θεματολογίας με το παρών φόρουμ σελίδων (sites,forums) είτε αυτές ανήκουν στα ίδια τα μέλη του φόρουμ αυτού, είτε πρόκειται περί άλλων σελίδων στις οποίες τα μέλη μας συμμετέχουν.
    Links επιτρέπονται μόνο κατά την αυτούσια μεταφορά ειδήσεων η γεγονότων από αναγνωρισμένα ειδησεογραφικά διαδικτυακά MME. Σε άλλη περίπτωση αρκεί η αναφορά στην πηγή του κειμένου. Αν κάποιο μέλος μας θέλει να μεταφέρει κείμενο του από άλλη ιστοσελίδα μπορεί να το κάνει αντιγράφοντας το κείμενο και αναφέροντας την πηγή χωρίς την χρήση συνδέσμου(link).
    Τα παραπάνω ισχύουν και για τις υπογραφές των μελών.
    14. Σεβασμός στον οικοδεσπότη.

Επεξεργασμένο από snowreport - 09/3/2010 2:21μμ.....

προσεξτε την φρεσκαδα τις τελευταίας παραγραφου

Εγω που ποτε δεν εχω γραψει κατι αρνητικο για κανεναν και για τιποτα εδω μεσα, γιατι εχουν αφαιρεθει αρκετα ποστ μου?
    Ουτε εχω παραβει καποιον κανονα. Ωστοσο πολλες φορες με το που ανεβασω ενα ποστ μετα απο λιγο διαγραφεται ως δια μαγειας...
    Για απαντηση δε το συζητω. Οσες φορες και να ρωτησα το λογο δεν πηρα.
    Πολυ πιθανον να αφαιρεθει και αυτη η ερωτηση μου.
    "
    Δίκτυο Μετεωρολογικών Σταθμών Δράμας
    http://www.meteodrama.gr/

Administrator Το avatar του χρήστη j.s.
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Αρκετά παιδιά , το θέμα αφέθηκε ανοιχτό για να συζητήσουμε για τα προβλήματα του Φαλακρού και όχι για τα επιμέρους προβλήματα μελών με την διαχείριση-που πάντα υπήρχαν και θα υπάρχουν-τα οποία γνωρίζετε ότι λύνονται με την διαδικασία των π.μ. και μόνο και όχι δημόσια.
    Το θέμα κλειδώνεται και θα παραμείνουμε ,όλο το snowreport team ,σε επαφή με τους φίλους από την ευρύτερη περιοχή του Φαλακρού για να δούμε τι περαιτέρω μπορούμε να κάνουμε
    Ευχαριστώ.

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία