Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 48

Θέμα: Στρατιωτικη Θητεια

Senior Member Το avatar του χρήστη Gianniwtis
    Περιοχή
    Ιωάννινα
    Επειδη λογικα το Φεβρουαριο θα παω να υπηρετησω τη μαμα πατριδα γνωριζει κανεις τι γινεται με τα 14μηνα που ακουγονται για τη θητεια κτλ?Θα γινει οντως?Θα περασει προοδευτικα?Δλδ απο 9μηνο που ειναι σε 10 μηνο 12μηνο κτλ η υπαρχει περιπτωση να μεινει 9μηνο μια και καλη?
    Γιαννης,Γιαννενα και τα μυαλα στα...χιονια!

Senior Member Το avatar του χρήστη miscelano
    Περιοχή
    40.3045°N 21.80
    εγω στη θεση σου θα παρακαλουσα να γινει 14αμινο....θα ειναι οι τελευταιες διακοπες διαρκειας αυτες....
    τα βυζια της Παολα δεν εχουν σιλικονη....ΜΠΑΤΣΟΙ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ

Περιοχή
    Ιωάννινα
    Λες ε?Δεν διαφωνω απλα θελω να ξερω τι θα με περιμενει..

Senior Member Το avatar του χρήστη TURMS
    Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ- στ
    12 μηνο ειναι το ιδανικο
    μερα που βγαινει δεν ξαναμπαινει

Snow is on my D.N.A.-ζητειται δουλεια στις Δολομιτικες Αλπεις

Senior Member
    Περιοχή
    athens
    Κι εγω δεν εχω παει ακομα, το σκεφτομαι για του χρονου Νοεμβριο, η Μαρτιο του 2012.....Ηθελα να παει 3μηνο ρε γμτ, η και να καταργηθει τελειως, οχι 14μηνο....

τι διακοπες ρε παιδια, αμα θελω διακοπες παω με τους φιλους μου/τη γκομενα μου, οχι 14 μηνες τρεξιμο, βρωμα και χαμαλικι ΑΜΙΣΘΙ....[i]
    "
    ΤΡΕΛΑ ΜΕ ΚΡΥΟ ΚΑΙ ΧΙΟΝΙΑ....ΤΡΕΛΑ ΛΕΜΕ

Περιοχή
    Ιωάννινα
    Η αληθεια ειναι πως ειναι η τελευταια περιοδος ξεγνοιασιας και βαρεμαρας πριν το μεγαλο τρεξιμο..Μετα δουλεια οικογενεια ευθυνες..Πωπωπω..

Senior Member Το avatar του χρήστη Vox_Balenae
    Περιοχή
    Charon
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Kouvanos
    Κι εγω δεν εχω παει ακομα, το σκεφτομαι για του χρονου Νοεμβριο, η Μαρτιο του 2012.....
    Πώς αλλάζουν οι καιροί... μπορείς πλέον να αποφασίεις πότε θα πας;

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Kouvanos

τι διακοπες ρε παιδια, αμα θελω διακοπες παω με τους φιλους μου/τη γκομενα μου, οχι 14 μηνες τρεξιμο, βρωμα και χαμαλικι ΑΜΙΣΘΙ....[i]
    Ορίστε και μια λογική τοποθέτηση. Και να πω ότι όλο αυτό το διάστημα πράγματι προσφέρεις υπηρεσία στην πατρίδα, κομμάτια να γίνει, έστω και αμισθί.

Κι αν σου τύχουν "τρελαμένοι" αξιωματικοί τι γίνεται με τα... σχέδια διακοπών; Όταν υπηρετούσα εγώ είχαμε έναν περίεργο αρχιλοχία. Ο άνθρωπος ήταν γερός πότης, συνήθεια την οποία δεν ξεχνούσε όταν εκτελούσε χρέη αξιωματικού υπηρεσίας. Σε κατάστασης μέθης (ή σχεδόν) μέσα στη νύχτα, "μοίραζε" ποινές σε σκοπούς και θαλαμοφύλακες για εντελώς ασήμαντες αφορμές, γιατί αυτό μάλλον τον διασκέδαζε. Την επόμενη οι ποινές εκτελούνταν στην πρωινή αναφορά. Και σκέψου να λάβεις δύο στερήσεις εξόδου όταν είσαι σε μονάδα με έλλειμμα προσωπικού και αντιστοιχεί μία έξοδος το μήνα σε κάθε στρατιώτη... Τέτοιες "διακοπές" να λείπουν."

Senior Member Το avatar του χρήστη Vox_Balenae
    Περιοχή
    Charon
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Gianniwtis
    Η αληθεια ειναι πως ειναι η τελευταια περιοδος ξεγνοιασιας και βαρεμαρας πριν το μεγαλο τρεξιμο..Μετα δουλεια οικογενεια ευθυνες..Πωπωπω..
    Για μένα προσωπικά ο στρατός δεν είχε τίποτα το ξέγνοιαστο. Το αντίθετο μάλιστα, ήταν μια διαρκής κατάσταση δοκιμασίας φυσικής και ψυχικής, δυστυχώς χωρίς ουσία και νόημα. Αποτελεί σκοτεινή περίοδο της ζωής μου από την οποία δεν έχω κάτι αξιομνημόνευτο, για να μην πω ότι έχω προσπαθήσει να ξεχάσω.

Αντίθετα η ζωή εκτός στρατού είναι ωραία και μπορείς να την χαρείς ανάλογα έχοντας μια κανονική εργασία όπως όλος ο κόσμος, που θα σου εξασφαλίσει αυτονομία και ελευθερία κινήσεων. Η οικογένεια είναι μια άλλη ιστορία και δε σε υποχρεώνει κανείς να δημιουργήσεις μία, όπως και είναι εντελώς διαφορετικό το να έχεις μια σύντροφο στη ζωή σου από το να έχεις σύντροφο με παιδιά.

Senior Member Το avatar του χρήστη TURMS
    Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ- στ
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Vox_Balenae
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Gianniwtis

Για μένα προσωπικά ο στρατός δεν είχε τίποτα το ξέγνοιαστο. Το αντίθετο μάλιστα, ήταν μια διαρκής κατάσταση δοκιμασίας φυσικής και ψυχικής,*δυστυχώς χωρίς ουσία και νόημα. Αποτελεί σκοτεινή περίοδο της ζωής μου από την οποία δεν έχω κάτι αξιομνημόνευτο, για να μην πω ότι έχω προσπαθήσει να ξεχάσω.

*

Αντίθετα η ζωή εκτός στρατού είναι ωραία και μπορείς να την χαρείς ανάλογα έχοντας μια κανονική εργασία όπως όλος ο κόσμος, που θα σου εξασφαλίσει αυτονομία και ελευθερία κινήσεων. Η οικογένεια είναι μια άλλη ιστορία και δε σε υποχρεώνει κανείς να*δημιουργήσεις μία, όπως και είναι εντελώς διαφορετικό το να έχεις μια σύντροφο στη ζωή σου από το να έχεις σύντροφο με παιδιά.
    συμφωνων
    ουτε εμενα ο στρατος ηταν ξεγνοισια...
    εμπλεξα κατα καποια εννοια, βρεθηκα τελικα να υπηρετω 24 μηνες αντι 18 αλλα γενικα εζησα καποια ωραια πραγματα

παντως 1000 φορες εκτος στρατου.

Snow is on my D.N.A.-ζητειται δουλεια στις Δολομιτικες Αλπεις

Senior Member Το avatar του χρήστη ΧΕΛΜΟΣ
    Περιοχή
    Ανω Ιλισια 228μ
    Εγω παντως ξαναπηγαινα ανετα 18 μηνες στο στρατο....

Βεβαια μονο στις Ειδικες Δυναμεις για να μην χασουμε και την φυσικη μας κατασταση....

Edited by: ΧΕΛΜΟΣ

Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία