Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 11

Θέμα: SKI BUS Καλάβρυτα - Χιονοδρομικό Κέντρο…

Senior Member
    Περιοχή
    Πατρα
    Το «ΚΤΕΛ ΑΧΑΪΑΣ Α.Ε.», δρομολογεί λεωφορείο

(SKI BUS) τα Σαββατοκύριακα και τις Αργίες για το Χιονοδρομικό Κέντρο, με τιμή εισιτηρίου 2 ευρώ.

Η αφετηρία του λεωφορείου θα είναι απέναντι από το σταθμό του οδοντωτού και για το Σαββατοκύριακο 23/24-01-2010, τα δρομολόγια έχουν ως εξής:

Από Καλάβρυτα: 09:30, 10:30 και 12:30

και από Χ.Κ.Κ.: 10:00, 11:00 και 15:30

Πολυ καλη κινηση...!!!
    "
    http://www.kalavrita-ski.com/photos/file.asp?file=HPIM0132%2Ejpg

Λιγο χιονακι παιδια!!!!

Senior Member Το avatar του χρήστη xon xon
    Περιοχή
    δασος
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από 8anosForSki
    Το «ΚΤΕΛ ΑΧΑΪΑΣ Α.Ε.», δρομολογεί λεωφορείο

(SKI BUS) τα Σαββατοκύριακα και τις Αργίες για το Χιονοδρομικό Κέντρο, με τιμή εισιτηρίου 2 ευρώ.

Η αφετηρία του λεωφορείου θα είναι απέναντι από το σταθμό του οδοντωτού και για το Σαββατοκύριακο 23/24-01-2010, τα δρομολόγια έχουν ως εξής:

Από Καλάβρυτα: 09:30, 10:30 και 12:30

και από Χ.Κ.Κ.: 10:00, 11:00 και 15:30

Πολυ καλη κινηση...!!!

"
    NO SNOW NO FUNNY.....

Senior Member Το avatar του χρήστη RigaNi
    Περιοχή
    Πατρα
    παρα πολυ καλη κινηση!!!!!

[i]

"

Senior Member Το avatar του χρήστη loopman321
    Περιοχή
    ΠΑΤΡΑ
    [i] "
    It doesn matter what kind of hat you wear on your head, but what sort of a head is under the hat..

https://www.facebook.com/pages/LOOP-Extreme-Sports-Shop-and-more-Official-Fan-Page/183639004981471

Junior Member Το avatar του χρήστη Manos T
    Περιοχή
    Χαλανδρι, Αθηνα
    Καλο μεν χωρις οργανωση δε...

Αληθεια πιο πιστευετε οτι θα ειναι το κοινο αυτου του λεωφορειου? ετσι οπως το ξεκινησανε μαλλον μονο ο τοπικος κοσμος, οσοι απο αυτους δεν εχουν αυτοκινητα δλδ νεαροι και παιδια που δεν μπορουν να οδηγησουν και παλαιοτερα επαιρναν το ταξί. Το να ερθει καποιος με το αυτοκινητο του, να το αφησει στα καλαβρυτα και να παρει το bus για ΧΚ δυσκολο μου φαινεται βρε παιδια...

Μετα μας μενει πλεον το κοινο απο τον οδοντωτο που ερχεται απο Διακοφτο, Πατρα ισως και Αθηνα κλπ με το αλλο τρενο... Εκτος βεβαια οτι απο μεριας ΟΣΕ δεν μπορεις απο Πατρα ή Αθηνα να προλαβεις το πρωτο πρωινο οδοντωτο απο Διακοφτο γιατι απο ΟΣΕ δεν εχει προβλεφθει ανταποκριση, απο μεριας ΚΤΕΛ εχει το πρωτο λεωφορειο να φευγει 13 λεπτα μετα την αφιξη του πρωτου οδοντωτου(9:17 φτανει Καλαβρυτα ο οδοντωτος 9:30 φευγει το ΚΤΕΛ) και 8 λεπτα με το δευτερο τρενο απο Διακοφτο(12:22 φτανει Καλαβρυτα και 12:30 φευγει το ΚΤΕΛ για πανω)... Και καλα να κουβαλας μαζι σου εξοπλισμο... αλλα πιος εχει δικου εξοππλισμο και θα παει με το τρενο? Κακα τα ψεματα αυτοι που μπορει να το κανουν ετσι δεν εχουν εξοπλισμο και πιστευουν καποιοι οτι μεσα σε 13 ή 7 λεπτα θα εχουν προλαβει να νοικιασουν απο τα καταστηματα...? Το χιονοδρομικο επανω έχει ενοικιαση εξοπλισμου...?

Εγω πχ μενω στην Πατρα, κανω snowboard αλλα εξοπλισμο δεν έχω ουτε αυτοκινητο καθοτι φοιτητης εδω... Θα με βολευε πολυ αυτο το λεωφορειο αλλα πως χωρις δρομολογια αφενως απο Πατρα, χωρις εξοπλισμο που θα πρεπει να νοικιασω θα προτιμησω το λεωφορειο...?[i]
    "

Junior Member Το avatar του χρήστη nikom588
    Περιοχή
    patra
    Καλό μεν χωρίς ΚΑΘΟΛΟΥ οργάνωση δε!!![i]
    Είμαι φοιτητής στην Πάτρα εδώ και τρία χρόνια και κάθε χρόνο ψάχνω τρόπο για να ανέβω αφού, ναι μεν έχω αμάξι αλλά ποιος τρελός ανεβαίνει με ένα γκόλφ του 80'. Έτσι λοιπόν κάθε χρόνο αρχίζω τα τηλ σε διάφορα μαγαζιά που ''βάζουν'' λεωφορεία για να μου πουν ότι τελικά δεν θα βάλουν, είτε στον ΑΧΟΑ ο οποίος επίσης δεν ξερώ αν θα βάλει λεωφορείο φέτος.
    Έτσι λοιπόν το Σαββατο βρήκα μπροστά μου αυτό το post και άρχισα τα τηλέφωνα για να δω αν ισχύει. Αρχικά πείρα στα ΚΤΕΛ ΑΧΑΙΑΣ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΑ όπου μου είπαν ότι δεν έχουν ιδέα για την ύπαρξη του λεωφορείου και ότι να πάρω στα Καλάβρυτα, όπως και έκανα. Το σηκώνει μια κυρία και μου είπε ότι ''κατι έχω ακούσει από έναν οδηγό αλλά δεν ξέρω μάλλον από αύριο'' ποιός ξεκινάει να πάει με αυτήν την ενημέρωση???
    δεν έβγαλα ούτε από εκεί άκρη οπότε πείρα στο Χ.Κ όπου με διαβεβαίωσαν ότι υπάρχει το λεωφορείο...
    Οπότε παίρνοντας ένα μικρό ρίσκο (για την ύπαρξη του) αποφασίζω να ανέβω με ΚΤΕΛ μέχρι τα Καλάβρυτα από Πάτρα και από εκεί να πάρω το άλλο λεωφορείο.
    Πάω λοιπόν στης εφτά το πρωί στο ΚΤΕΛ Πάτρας και μου λένε ότι το λεωφορείο δεν θα φύγει λόγο πάγου!!!!???? (ενώ ο δρόμος ήταν ανοιχτός την Κυριακή,οπότε υποπτεύομαι οτι το λεωφορείο δεν έφυγε μάλλον επειδή ήμασταν όλοι και όλοι 3 άτομα για Καλάβρυτα!!!)...Οπότε γύρισα σπίτι μου υπερβολικά ξενερωμένος...
    Τελικά δεν έχω καταλάβει αν υπάρχει αυτό το λεωφορείο???το έχει δει κανείς???
    Σκέφτομαι να ξαναεπιχειρήσω το ίδιο το Σάββατο και αν κάτσει ΄έκατσε, πάει πολύ ένας χρόνος απόν!!!
    Η κατάσταση στην Πάτρα δεν παλεύεται ποια...έχω απελπιστεί τελείως...δεν είναι δυνατόν μια πόλη με τόσους κατοίκους και τόσους φοιτητές να μην έχει ούτε ένα λεωφορείο για το Χ.Κ...Γνωρίζει κάποιος κάποιον εναλλακτικό τρόπο, η κάποιο λεωφορείο που να πηγαίνει?
    Μάνο το χ.κ έχει ενοικιάσεις εξοπλισμού αλλά αν δεν κάνω λάθος υπάρχουν και ένα δύο μαγαζιά στο κέντρο της Πάτρας που νοικιάζουν.

"

Junior Member Το avatar του χρήστη Manos T
    Περιοχή
    Χαλανδρι, Αθηνα
    Φιλε nikom588 Ειμαι στην Πατρα τα χρονια σου επί 2 δλδ έξι χρονια και πραγματικα βλεπω την κατασταση και θλίβομαι... Πας στο εξωτερικο και βλεπεις την οργανωση σε όλα τα θέματα αλλα ακομη και τα χιονοδρομικα και τρελενεσαι... και εδω τα εχουμε όλα στο πιατο μας και ουτε τα αυτονοητα δεν μπορουμε να κανουμε... ενα απλο λεωφορείο...τιποτε αλλο....

Παροτι δηλωνω θερμος υποστηριχτης του σιδηροδρομου, θλιβομαι που ο ιδιος ο σιδηροδρομος δεν μπορει να παρεχει αξιοπρεπης υπηρεσιες... αλλα ας ητανε και ενα λεωφορειο του ΚΤΕΛ που να εφευγε απο την Πατρα... εγω στοιχηματιζω πως και με λιγη διαφημιση θα ητανε καθε ΣΚ γεματο...

Οτι ακριβως περιεγραψες με το ποστ σου, το έχω βιωσει στο παρελθον. Υπ οψιν οτι για να πας με το λεωφορειο του ΑΧΟΑ, πρεπει να εγγραφεις σαν μέλος... ετσι μου ειχανε πει τουλαχιστον προπερσι που ειχα παει να ρωτησω...

Τελικα, αναγκαστηκα να νοικιασω αυτοκινητο απο Πατρα, να παω στο Χιονοδρομικο και να πληρωσω βεβαια και το υψηλο ενοικιο του αυτοκινητου... ευτυχως που μαζι μου ειχε ερθει για παρεα και ενας φιλος, οποιος σκεψου δεν εκανε και σκι, και μοιραστηκαμε καπως τα εξοδα, αλλιως δεν θα το είχα κάνει...
    "

Περιοχή
    patra
    Μέλος???Δεν μου είχαν πει ποτε κάτι τέτοιο...αν και είναι λίγο μπερδεμένη η κατάσταση, δλδ με λεωφορείο του ΑΧΟΑ δεν κατέληξε να ανέβω ποτέ, γιατί κάθε φορά με έπαιρναν τηλ και μου έλεγαν ότι αυτή την εβδομάδα δεν θα βάλουν λεωφορείο και με έστελναν να ανέβω με τον ορειβατικό, πέρυσι μάλιστα ήταν και τσάμπα γτ μίσθωνε ο δήμος κάποιες θέσεις αλλά φέτος δεν ξέρω...με λίγα λόγια οτι να ναι...
    Και εγώ αυτό πιστεύω γτ πόσοι είναι αυτοί που ψάχνουν σε ολή την πάτρα να βρουν ενα λεωφορείο νομίζω λιγοι, ενώ άμα το άκουγαν η το έβλεπαν...Τεσπα...Ελπίζω φέτος να αλλάξει κάτι (που δεν το πιστεύω καθόλου)...η τουλάχιστον να πάρω αυτοκίνητο[i]...

"

Junior Member
    Περιοχή
    POLITIA
    Γιατι δεν συννενοηστε 2-3 να νοικιασετε μαζι αυτοκινητο και να ανεβητε?

Περιοχή
    patra
    το εχω σκεφτεί αλλα δεν νοικιάζουν κάτω απο 23 οπότε...[i]..."

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία