Snow Report Forum
Δεν έχετε συνδεθεί και υπάρχουν περιορισμοί

Σελίδα 2 από 12 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 11 έως 20 από 114

Θέμα: ΚΑΠΝΑ TΣΙΓΑΡΩΝ ΣΤΟ ΣΑΛΕ ΤΟΥ ΚΑΙΜΑΚΤΣΑΛΑΝ

Senior Member Το avatar του χρήστη miscelano
    Περιοχή
    40.3045°N 21.80
    απαραδεκτο να αλλαζετε τον τιτλο εχει δικιο ο αερας....ποιον κοιτατε να προφυλαξετε?????ας κοιταξουν καλητερα τα χαλια τους....ο τιτλος μια χαρα ηταν
    τα βυζια της Παολα δεν εχουν σιλικονη....ΜΠΑΤΣΟΙ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ

Senior Member
    Περιοχή
    ΤΡΙΚΑΛΑ ΗΜΑΘΙΑΣ
    ΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!.....μαν.........[i]..............μας πήρανε χαμπάρι.........και αρχισανε να μας ΛΥΠΟΥΝΤΑΙ ........
    συμφωνώ με τον φιλο αερα γιατι ειμαι 50 χρονων και δεν εχω καπνίσει ποτε μου ..με αποτελεσμα να εχω προβλημα με την καπνίλα και εγω ........
    "
    http://www.skafotexniki.gr
    ΤΣΟΥΛΑΤΕ ΓΕΝΝΑΙΟΙ

Snowreporter
    Περιοχή
    edessa
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Aeras
    Διαμαρτύρομαι για αυτήν την αλλαγή του τίτλου που έγινε αυθαίρετα και την θεωρώ απαράδεκτη λογοκρισία.

Το μήνυμα αυτό δεν αφορά μόνο το Σαλέ του χιονοδρομικού αλλά όπως και το ίδιο αναφέρει αφορά συνολικά το χιονοδρομικό κέντρο, την Νομαρχία, τον επιχειρηματία του Σαλέ και επιρρίπτει εύθηνες κατά αναλογία σε όλους τους εμπλεκόμενους.

Ο συγγραφέας του μηνύματος δεν είναι ανώνυμος και φέρει εξ ολόκληρου την ευθύνη για το περιεχόμενο αλλά και για τον τίτλο του μηνύματος.

Παρακαλώ να επανέλθει ο αρχικός τίτλος ο οποίος δόθηκε από τον συγγραφέα του μηνύματος και καθρεφτίζει επ επακριβώς την κατάσταση όπως την αντιλαμβάνεται και θελει να την μεταφερει,

ΥΓ. επισης παρατηρισα και αλαγή στον εσωτρικό τιτλο του μυνηματος.

ΠΕΤΡΟ πεφτω απο τα συνεφα........σε γνωριζω προσωπικα και σε σεβομαι ιδιαιτερα οντας παλιος χιονοδρομος και γνωστης πολλων καταστασεων.αλλα

1.δεν ειναι αδικο να κατηγορειται ολο το βουνο (που το εχεις υπηρετησει πολλες φορες) και ολος ο κοσμος που ασχολειται με αυτο?για ενα θεμα μαλιστα που εχεις δικιο σε πολλα σημεια αλλα ο τροπος που το παρουσιαζεις και επειδη εισαι εσυ μου βγαζει μια πικρα!!!!για αυτο και τα τελευταια χρονια προτιμας να πηγαινεις αλλου (οπως στα σκοπια)

2.γνωριζεις πως ηταν παλια το καταφυγιο,οπως και ποσα λεφτα εδωσε ο σημερινος επιχ/τιας για να τον αξιοποιησει καταληλα(ο εξαερισμος που εχει πανω στο χωρο μη καπνιστων δεν τον συναντας σε κανενα μαγαζι της εδεσσας!!!).οι ταμπελες εχουν μπει για να προφυλασουν το κοσμο και οχι για να τον απαγορευσουν.

αυτο δηλ ειναι το συμφερον του βουνου?και μιλας με εμενα που θεωρω οτι υπαρχει αμοιβαια εκτιμηση.

εγω δε θα σου ξανααπαντησω εδω αλλα σιγουρα θα τα πουμε απο κοντα (σε μπαρακι μη καπνιστων ,υπαρχει αραγε στην εδεσσα?)

Snowreporter
    Περιοχή
    edessa
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από PRESIDENT
    ΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!.....μαν.........[i]..............μας πήρανε χαμπάρι.........και αρχισανε να μας ΛΥΠΟΥΝΤΑΙ ........
    συμφωνώ με τον φιλο αερα γιατι ειμαι 50 χρονων και δεν εχω καπνίσει ποτε μου ..με αποτελεσμα να εχω προβλημα με την καπνίλα και εγω ........
    αυτο ελειπε να μην συμφωνησεις εσυ..........στο σαλε του χιον/κου σας προσεχε μην ερθει ο αερας"

Administrator Το avatar του χρήστη j.s.
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Το παρών φόρουμ ,για να προστατεύσει την αξιοπιστία του ,όπως και των γραφομένων των μελών του ,έχει θεσπίσει τους παρακάτω κανόνες(μεταξύ άλλων):
    4.Απαγορεύονται οι προσωπικές διενέξεις μεταξύ μελών και η ανταλλαγή ύβρεων
    6.Κάθε μήνυμα που περιέχει περιεχόμενο πιθανόν δυσφημιστικό κατά τρίτων προσώπων, φυσικών και νομικών, θα διαγράφεται.
    7. Στην κρίση του Snow Report, του Administrator και των Moderator και μόνο επαφίεται η απόκρυψη, μετακίνηση, διαγραφή, επεξεργασία μηνυμάτων και κλείδωμα ή απόκρυψη θεμάτων, όπως και η προσωρινή ή οριστική διαγραφή μελών. Σε περίπτωση ένστασης μέλους που μήνυμά του η θέμα του έχει υποστεί κάποια εκ των άνω διαχειριστική κίνηση - ή αμφισβητεί ποινή που του εφαρμόστηκε-απαγορεύεται η δημόσια διαμαρτυρία. Σε περίπτωση που το μέλος τελικά προβεί σε τέτοιου είδους κίνηση επιβάλλεται άμεσα ποινή προσωρινής διαγραφής 2 ημερών χωρίς
    προειδοποίηση. Κάθε ένσταση μέλους αποστέλλεται με π.μ στους παραπάνω η τηλεφωνικώς(στο τηλ του Sr).
    Περαιτέρω για να λέμε ότι ένα μέσο επικοινωνίας είναι σοβαρό σε επίπεδο λειτουργίας ,οφείλει να φιλοξενεί σε μία διένεξη ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΟ ΠΛΕΥΡΕΣ ,ούτως ώστε ο ενδιαφερόμενος ,έχοντας όλα τα στοιχεία στην διάθεσή του να βγάλει τα συμπεράσματά του.
    Αυτά με όλον τον σεβασμό.

"

Senior Member Το avatar του χρήστη miscelano
    Περιοχή
    40.3045°N 21.80
    νεστα εγω νομιζω οτι ο ποιητης θελει να πει οτι εχει υπερβολικη καπνα και οχι καπνα....η κατασταση εκει μεσα δεν παλευεται....μπαινεις οπως λεει να παρεις την καρτα και ενα νερο και βρωμανε μετα τα ρουχα για 2 ωρες....κι εγω καπνιζω φανατικα αλλα εκει μεσα δακριζαν τα ματια μου....και αν ξοδεψε οπως λες τοσα λεφτα για να βαλει καλο εξαερισμο πανω, κατω τι εκανε????δηλαδη επειδη το καπνισμα επιτρεπεται κατω δεν εχουμε εξαερισμο????δεν μπορεις να αναπνευσεις εκει...
    τα βυζια της Παολα δεν εχουν σιλικονη....ΜΠΑΤΣΟΙ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ

Member Το avatar του χρήστη Aeras
    Περιοχή
    Εδεσσα
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από nesta
    ΠΕΤΡΟ πεφτω απο τα συνεφα........σε γνωριζω προσωπικα και σε σεβομαι ιδιαιτερα οντας παλιος χιονοδρομος και γνωστης πολλων καταστασεων.αλλα

1.δεν ειναι αδικο να κατηγορειται ολο το βουνο (που το εχεις υπηρετησει πολλες φορες) και ολος ο κοσμος που ασχολειται με αυτο?για ενα θεμα μαλιστα που εχεις δικιο σε πολλα σημεια αλλα ο τροπος που το παρουσιαζεις και επειδη εισαι εσυ μου βγαζει μια πικρα!!!!για αυτο και τα τελευταια χρονια προτιμας να πηγαινεις αλλου (οπως στα σκοπια)

2.γνωριζεις πως ηταν παλια το καταφυγιο,οπως και ποσα λεφτα εδωσε ο σημερινος επιχ/τιας για να τον αξιοποιησει καταληλα(ο εξαερισμος που εχει πανω στο χωρο μη καπνιστων δεν τον συναντας σε κανενα μαγαζι της εδεσσας!!!).οι ταμπελες εχουν μπει για να προφυλασουν το κοσμο και οχι για να τον απαγορευσουν.

αυτο δηλ ειναι το συμφερον του βουνου?και μιλας με εμενα που θεωρω οτι υπαρχει αμοιβαια εκτιμηση.

εγω δε θα σου ξανααπαντησω εδω αλλα σιγουρα θα τα πουμε απο κοντα (σε μπαρακι μη καπνιστων ,υπαρχει αραγε στην εδεσσα?)

Θα διάβασες την επιστολή μου στην Εδεσσαική και κατάλαβες ποίος είμαι, θα είδες ότι έχω πραγματικά αγανακτήσει, δεν φτάνει που μόλις χειμωνιάζει δεν μπορούμε να πάμε πουθενά για καφέ, τώρα δεν θα μπορούμε να πάμε ούτε και για σκι και όλα αυτά λόγο του τσιγάρου που οι άλλοι επιμένουν να καπνίζουν στην μούρη μας. <?: prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" /><O:P> </O:P> Εγώ δεν ξέρω ποίος είσαι, θα μου πεις οταν με δεις, αλλά να ξέρεις ότι κάνω το κάνω ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ για το καλό μας. <O:P> </O:P> Γνωρίζω και εγώ, αλλά και όλοι, ότι το Καταφύγιο έχει γίνει πραγματικά πολύ καλό, ίσως το καλύτερο στην Ελλάδα αλλά με αυτό το ρημάδι ο κάπνισμα, δεν πρέπει να κάνουμε κάτι ?

δεν κοστίζει τίποτα μια απόφαση απλή είναι, στα πηγάδια την πήρανε. <O:P> </O:P> <O:P></O:P>Στο κάτω κάτω που θα πάνε δηλαδή οι καπνιστές αφού δεν έχει άλλο μαγαζί,

θα βγούνε θα κάνουν το τσιγάρο τους και θα ξαναμπούνε <O:P> </O:P> Προσωπικά πιστεύω πως ο Αντώνης, τελικά θα την πάρει την απόφαση και θα το απαγορεύσει, γιατι απλα αυτό ειναι το σωστό<?: prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" /><O:P></O:P> <O:P> </O:P>Edited by: Aeras "

Senior Member Το avatar του χρήστη gavis
    Περιοχή
    ουελιγκτον
    Παντος χθες η εσοδος της σκαλας οσο εκατσα στο σαλε ηταν κλειστη με δυο ΚΟΝΟΥΣ.....
    ....ο τρελος του χωριου

Member Το avatar του χρήστη borealis
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον φίλο Αέρα!! Κρίμα που δεν μπορούν να τον καταλάβουν όλοι... Τα σαλέ δεν είναι μπαρ και καφενεία με την ακριβή έννοια του όρου καθώς μπορούν να απολαύσουν" τον καφέ τους και να ξεκουραστούν ΑΘΛΗΤΕΣ και ΠΑΙΔΙΑ. Και γω είμαι καπνιστής αλλά μπορώ να βγώ και 10 λεπτά έξω από το σαλέ όταν θέλω να καπνίσω. "
    "You must be the change you wish to see in the world" Mahatma Gandhi

Member
    Περιοχή
    Naoussa
    Φίλε nesta μην εναντιώνεσαι με τον Πέτρο....
    Αυτό θα το συνειδητοποιήσεις σε λίγο καιρό,και γιατι το λέω αυτό....
    Πρίν ένα μήνα είχε γίνει το ίδιο περιστατικό και στα 3-5 Πηγάδια και
    ο πέτρος ήταν αυτός που μίλησε με σκληρή γλώσσα για το χιονοδρομικό
    ,ήμουν σχέδον απο τους πρώτους που του απάντησα οτι ναι μεν έχει δίκιο
    σε αυτο που λέει αλλά με το να γενικευει καταστάσεις μονο καλο δεν κάνει..
    Το πήρα και λίγο πατριωτίκα αν θες λογω Νάουσας λόγω οτι τα 3-5 πηγάδια είναι
    το αγαπημένο μου βουνο,δεν ξέρω...Εκείνο που ξέρω είναι οτι όλος αυτός ο ντορος
    που είχε γίνει μόνο κακό δεν έκανε στο χιονοδρομικό...
    Επιτέλους εκείνη η απαράδεκτη ατμόσφαιρα που επικρατούσε(αν και καπνιστης) στο Σαλέ
    έλαβε τέλος...
    Ασ αφήσουμε όλα αυτά τα τοπικιστικά και ας κοιτάξουμε μπροστά,μην θίγεσαι με τα καυστικά σχόλια,θα δεις που όλα αυτά θα βγούν σε καλό στο τέλος,ο Ελληνας χρείαζεται σκλήρη γλώσσα για να κατανοησει και να ευαισθητοποιηθει...
    Θα προτιμούσα να αφήσουμε ολοι μας ολα αυτά τα τοπικιστικά που έχουμε
    και να κοιτάξουμε μπροστά,ενωμένοι μπορουμε να καταφέρουμε πάρα πολλα,το μέλλον
    των ελληνικών χιονοδρομικών είναι δυσοιωνο...
    -Η απαξίωση της πολιτείας για τα χιονοδρομικά όλης τις Ελλάδος θα ωθεί χρόνο με το χρόνο ολοένα και περισότερους έλληνες χιονοδρόμους να πηγαίνουν σε χιονοδρομικα του εξωτερικου και αυτό είναι καταστροφικό για το μελλον όλων των χιονοδρομικών....
    Δυστυχώς καποιοι ούτε ακούν,ούτε βλέπουν.....

Σελίδα 2 από 12 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας