Snow Report Forum
Δεν έχετε συνδεθεί και υπάρχουν περιορισμοί

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 21 έως 30 από 31

Θέμα: Χ/Κ Περτουλίου 2010

Member Το avatar του χρήστη windsiou
    Περιοχή
    trikala-peraeus
    αυριο ανοιχτο και το 2θεσιο και θα ειναι ιδανικη μερα με ιδανικη θερμοκρασια κανονιστε αργια και ολοι πανω.
    ΑΕΛΑΡΑ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ

Senior Member Το avatar του χρήστη mario79
    Περιοχή
    ΤΡΙΚΑΛΑ
    εβαλε λιγο φρεσκο χιονακι αλλα δε βλεπω να το πατησανε!!!σημερα θα κανει παγωνια και επρεπε να ειναι πατημενο το χιονι για να σφιξει!!!ποτε θα το πατησουν οταν ηδη θα εχει παγωσει????

Junior Member Το avatar του χρήστη spirros
    Περιοχή
    Πάτρα
    Επισκέφτηκα την περιοχή σας το τριήμερο που μας πέρασε. Λίμνη Πλαστήρα και γύρω χωριά, Ελάτη, ΧΚ Περτουλίου… Απίστευτα τοπία, καλό φαγητό και καιρός ωραία χειμωνιάτικος!!!!! <?: prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" /> Έχω όμως να παρατηρήσω κάποια αρνητικά πράγματα όσον αφορά το χιονοδρομικό. Κατ’ αρχάς πανάκριβο το εισιτήριο…13 ευρώ για 1 μόνο πίστα!!! Η πίστα είναι επικίνδυνη κατά την γνώμη μου αφού είχε μηδενική σήμανση στα πλαϊνά και αν έφευγες θα κατέληγες μάλλον άσχημα….. Το μαγαζί, από το οποίο εγώ τουλάχιστον νοίκιασα εξοπλισμό, πολύ ακριβό με απαρχαιωμένες μπότες και πέδιλα. Τα curve τα πλήρωνες 5 ευρώ ακριβότερα… Φαντάζομαι θα ξέρετε τι έγινε την Κυριακή κατά την επιστροφή από χιονοδρομικό. ΧΚ – Ελάτη 4.30 ώρες!!!! Είπαμε είναι στενός ο δρόμος, χιόνισε αλλά όχι κι έτσι … Δεν υπήρχε κάποια πρόβλεψη για όλο αυτό;;;;;; Να επισημάνω όμως ότι η περιοχή μου άρεσε πάρα πολύ και με την πρώτη ευκαιρία θα την επισκεφθώ ξανά... Φιλικά Σπύρος.

"

Περιοχή
    trikala-peraeus
    αυτα που λες για το χιονοδρομικο εχεις δικιο.παντος ο δρομος ειναι πολυ καλος και ο αποχιονισμος της περιοχης γυνεται πολυ καλα απλα επεσες στο τριημερο οπου κλασικα πολυ κολουσαν επειδη δεν ειχανε αλυσιδες.παντος το τοπιο του χιονοδρομικου σε αποζημειωνει και ας ειναι 1 μονο η πιστα και πανευκολη
    ΑΕΛΑΡΑ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ

Senior Member Το avatar του χρήστη ALPINE
    Περιοχή
    ΤΡΙΚΑΛΑ
    Καλημέρα,
    Κατά την ταπεινή μου γνώμη η τιμή της κάρτας είναι λογική και μέσα στον μέσο όρο τιμών των καρτών της Ελλάδας και θα πρέπει να καλύψει ένα μέρος των μεγάλων λειτουργικών δαπανών του κέντρου. (Αλήθεια τι έχουμε να πούμε για τον μέσο όρο των 4 € για έναν ESPRESSO;
    Σε ότι έχει σχέση με την επικινδυνότητα της πίστας, αυτό μάλλον είναι εξιδικευμένη εργασία και αρμοδιότητα του πιστέρ Κου Κωτούλα Χρήστου ο οποίος και δουλεύει εντατικά για τον καλύτερη δυνατή κατάσταση της πίστας και την κρατάει πάντα πανέτοιμη για τους φίλους των χιονοσπορς !
    Ο αποχιονισμός των δρόμων της περιοχής είναι απο τους καλύτερους στην Ελλάδα και ο συντονισμός των προσπαθειών της Νομαρχίας Τρικάλων,του Νομάρχη Κου Βλαχογιάννη Ηλία,του Δήμου Αιθήκων και του Δημάρχου Κου Μπατατόλη Κώστα είναι άριστος και υπεύθυνος ! Τις περισσότερες φορές τα μηχανήματα δουλεύουν εκτός απο ολόκληρη τη μέρα και όλη νύχτα για να κρατήσουν τους δρόμους ανοιχτούς !
    Συνέβει μιά φορά αυτό το μποτιλιάρισμα που κύρια ωφείλεται στην υπερεκτίμηση των οδηγών για τα οχήματά τους και την συμπεριφορά τους στο χιόνι ! Επίσης πολλά οχήματα χωρίς αλυσίδες και πολλά με αλυσίδες που οι οδηγοί δεν γνώριζαν πως τοποθετούνται !!
    Σε ότι αφορά τα καταστήματα ενοικιάσεων η χιονοπερίοδος στο Περτούλι είναι πολύ σύντομη ειδικά τα τελευταία τρία χρόνια που δεν υπήρχε χιόνι στο διάστημα των εορτών, τότε που έρχεται ο μεγάλος όγκος των επισκεπτών με αποτέλεσμα τον συνδιασμό των παραμέτρων:Μεγάλη αύξηση των λειτουργικών δαπανών (αύξηση στις τιμές των καυσίμων-συντήρηση καταστημάτων-μισθώματα-συνθήκες εργασίας και ημερομίσθια σε μεγάλα υψόμετρα κ.λ.π.) να κρατάει τις τιμές σε υψηλά επίπεδα. Για τους σκιερς και σνοουμπόρντερς υπάρχει προς ενοικίαση μέτριος, καλός και άριστος εξοπλισμός για κάθε βαλάντιο.
    Καταβάλλεται κάθε δυνατή προσπάθεια για ότι καλύτερο απο όλους !Edited by: ALPINE

Περιοχή
    trikala-peraeus
    απο δευτερα το χιονοδρομικο θα δεχτει αξιολογες ποσοτητες χιονιου.το ερχομενο σκ λογικα θα μπορει ανετα να λειτουργει για τους σκιερ-snowboarder (αν και απο το αλλο σκ παμε σε ανοδο της θερμοκρασιας απλα μη βρεξει).με λιγα λογια απο δευτερα ειναι ο κλασικος χιονοκαιρος για την περιοχη.απο τους αρμοδιους εχουμε εικονα για επισιμη εναρξη;αντε καλη σεζον 2010-2011 και παρα την οικονομικη μιζερια κανεις δε θα μας στερησει τις εναπομειναντες απολαυσεις οπως δραστηριοτητες στο βουνο.περιμενω ενημερωση για την λειτουργεια του ΧΚΠ.
    ΑΕΛΑΡΑ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ

Junior Member
    Περιοχή
    trikala
    Εγώ πάλι απ την δική μου θέση την τιμή του Εισητηριού την βρίσκω εντελώς απαράδεκτη για τις υπηρεσιές που προσφέρει το συγκεκριμένο χιονοδρομικό κέντρο και για αυτό το αποφεύγω.
    [i]

"

Senior Member Το avatar του χρήστη ALPINE
    Περιοχή
    ΤΡΙΚΑΛΑ
    Και φυσικά βρίσκεις φυσιολογική και λογική την τιμή των 4 ευρώ για fredo στα καφέ, όταν κέντρο Ρώμη στοιχίζει 1,5 ευρώ ???????

Περιοχή
    trikala-peraeus
    paidia to sk 18-19 ua leitourgisei to xk.apo deytera distixos broxoules makari na ekmetaleutoume auto .posa ekatosta ebale xerei kaneis
    ΑΕΛΑΡΑ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ

Junior Member
    Περιοχή
    trikala
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ALPINE
    Και φυσικά βρίσκεις φυσιολογική και λογική την τιμή των 4 ευρώ για fredo στα καφέ, όταν κέντρο Ρώμη στοιχίζει 1,5 ευρώ ???????

Φίλε κάνουμε σύγκριση τιμών εντός χώρας. Εάν θέλεις μπορώ να σου γράψω απ όλο τον κόσμο τις τιμές και τις υπηρεσιές που προσφέρει ενα χιονοδρομικό γιατί έχω επισκεφτεί αρκετά απ αυτά. Για να μην αναφερθώ σε θέματα οργάνωσης και ασφάλειας στο συγκεκριμένο χιονοδρομικό κέντρο.

Βεβαίος και δεν θα προτιμήσω να δώσω 12 ευρω για ένα χιονοδρομικό που οι χιονοδρόμοι περιμένουν στην ουρά απο 30 εώς 40 λεπτά. Μπορώ να πάω με λίγα παραπάνω (15ευρώ) κάπου που θα το ευχαριστηθώ και δεν θα περιμένω στην ουρά 30 λεπτα και ούτε θα κολάνε οι χιονοδρόμοι σε ενα σημείο με κινδυνο πρόσκρουσης και πιθανόν κάποιο σοβαρό τραυματισμό . Ακόμη θα έχω και την ποικιλιά να κατεβαίνω αρκετές πίστες με διάφορους χρωματισμούς.

Εάν θέλετε η τιμη εισητηριου κατά την ταπεινή μου γνώμη θα έπρεπε να ήταν εώς και 8 ευρώ.[i]
    "

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία