Snow Report Forum
Δεν έχετε συνδεθεί και υπάρχουν περιορισμοί

Σελίδα 3 από 13 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 21 έως 30 από 128

Θέμα: "ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΚΑΠΝΙΛΑ ΣΤΑ ΣΑΛΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΡΑΒΟ

Senior Member Το avatar του χρήστη Vox_Balenae
    Περιοχή
    Charon
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από harder
    Προς αποφυγή εντυπώσεων επειδή εγώ πάω κι αλλού εκτός από Πηγάδια σου λέω ότι παντού το ίδιο συμβαίνει..και σ τη καφετέρια που βγαίνεις το βράδυ, χαμός από τσιγάρο γίνετε..στην Ελλάδα ζούμε..είμαι αντικαπνιστής και το λέω πως υποφέρω ...ο νόμος περί απγόρευσης του καπνίσματος δεν εφαρμόζεται πουθενα!
    Τα συλλυπητήριά μου. Η κατάσταση, όπως διαβάζω γι' αυτήν εδώ, είναι τουλάχιστον ελεεινή.

Εδώ που βρίσκομαι πάντως, ισχύει και εφαρμόζεται γενική απαγόρευση καπνίσματος σε οποιαδήποτε επιχείρηση προσφέρει ένα συγκεκριμένο ποσοστό των αγαθών της (δε θυμάμαι πόσο ακριβώς) ως φαγητό. Π.χ. πλήρης απαγόρευση στα εστιατόρια.

Εννοείται ότι στους υπόλοιπους κοινόχρηστους/δημόσιους χώρους επικρατεί παρόμοιο καθεστώς. Μελετάται μάλιστα η γενίκευση της απαγόρευσης παντού (ακόμα και στα μπαρ) από το 2012.

Senior Member Το avatar του χρήστη Nuclear Winter
    Περιοχή
    Ηράκλειο/ΚΡΗΤΗ
    Κατι ασχετο, Vox, με την μαριχουανα τι γινεται?Εχω ακουσει πως μπορεις να εχεις μεχρι καμποσα γραμμαρια στο Βελγιο.
    Μαρεσει που δεν μου κανει καθολου κοπο.

Senior Member Το avatar του χρήστη Vox_Balenae
    Περιοχή
    Charon
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Nuclear Winter
    Κατι ασχετο, Vox, με την μαριχουανα τι γινεται?Εχω ακουσει πως μπορεις να εχεις μεχρι καμποσα γραμμαρια στο Βελγιο.
    Δε γνωρίζω ακριβώς τη σχετική νομοθεσία, αλλά δε νοείται δημόσια χρήση όπως π.χ. στην Ολλανδία σε ειδικούς χώρους.

Senior Member Το avatar του χρήστη katzik
    Περιοχή
    thessaloniki
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από maria30

Καλά δεν παιζόμαστε οι Έλληνες , μέχρι χτες είχαμε την δικτατορία του καπνιστή, ενώ τώρα έχουμε την δικτατωρία του αντικαπνιστή , μέση οδό πουθένα....Δεν καπνίζω ποτέ δεν κάπνισα αλλά δεν μου αρέσει αυτός ο διαχωρισμός και στο φινάλε κανείς δεν υποχρεώνει κανένα για τιποτα, καπνίζουν και σε ενοχλεί μην μπαίνεις κάτσε έξω.
    [i]
    Ε ειπαμε αλλα οχι κι ετσι..
    Οι καπνιστες να καθονται εξω οπως γινεται σε οοοοοοολη την ευρωπη. Δεν ειμαστε υποχρεωμενοι να καταστρεψουμε την υγεια μας χωρις λογο.."

Senior Member
    Περιοχή
    κ
    Ούτε οι καπνιστές είναι υποχρεωμένοι να κάθονται στο κρύο όμως σε όοοολη την Ευρώπη!Θα μου πεις έτσι λέει ο νόμος!Οκ!
    Ίσως το σαλέ είναι μέχρι 70 τ.μ. οπότε μπορεί να το κάνει ότι θέλει,είτε καπνιζόντων είτε μη...Αυτό λέει ο νόμος.Και δεν νομίζω να είναι μεγαλύτερο από 70 τ.μ.....

Senior Member Το avatar του χρήστη mario79
    Περιοχή
    ΤΡΙΚΑΛΑ
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από katzik
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από maria30

Καλά δεν παιζόμαστε οι Έλληνες , μέχρι χτες είχαμε την δικτατορία του καπνιστή, ενώ τώρα έχουμε την δικτατωρία του αντικαπνιστή , μέση οδό πουθένα....Δεν καπνίζω ποτέ δεν κάπνισα αλλά δεν μου αρέσει αυτός ο διαχωρισμός και στο φινάλε κανείς δεν υποχρεώνει κανένα για τιποτα, καπνίζουν και σε ενοχλεί μην μπαίνεις κάτσε έξω.
    [i]
    Ε ειπαμε αλλα οχι κι ετσι..
    Οι καπνιστες να καθονται εξω οπως γινεται σε οοοοοοολη την ευρωπη. Δεν ειμαστε υποχρεωμενοι να καταστρεψουμε την υγεια μας χωρις λογο..
    φυσικα οι καπνιστες να καθονται εξω!!!!!"

Senior Member Το avatar του χρήστη koukos
    Περιοχή
    Near Thessaloniki
    Κανεις μας δεν λεει να καθονται οι καπνιστες εξω!Οταν θελησει καποιος μπορει να παρει τον καφε του και να βγει εξω να κανει το τσιγαρο του.Τα πραγματα ειναι τοσο απλα και εμεις τα κανουμε δυσκολα!Και σας μιλαει καποιος που καπνιζει!
    http://www.youtube.com/watch?v=olpZkEZD_3E&feature=related

Junior Member
    Περιοχή
    ΝΑΟΥΣΑ
    ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ Σ'ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ
    1.ΟΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ
    2. aeras μιλας για δημοτικη επιχειριση και ζητας να ειναι πιο αυστηρη απο οτι καταλαβα,η αποψη μου ειναι ειυε εισαι ιδιωτης ειτε δημος ειτε οτιδηποτε αλλο πρεπει να εισαι νομιμος και να υπαρχουν συνθηκες που ο ενας να σεβεται τον αλλο!!!
    3.Ποιοι ειναι αυτοι που καπνιζουν?μηπως οι ιδιοι που πανε στο βουνο για να ευχαριστηθουν την φυση?να απολαυσουν το σκι?γιατι δεν τα χωνεις σε αυτους
    4.σε οσα χ/κ κεντρα εχω παει ειναι μια απο τα ιδια ισως και χειροτερα παρε παραδειγμα το πολυδιαφημισμενο σας καιμακτσαλαν που εχει και καλυτερες υποδομες,ντουμανι και εκει
    5.αν ανεβεις το σ/κ καιμακ σε παρακαλω θα περιμενω ενα θεμα αναλογο και για εκει!!!οκ?
    Αλλιως θα το ανοιξω εγω!!!!

Member Το avatar του χρήστη Aeras
    Περιοχή
    Εδεσσα
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από lpap
    2. aeras μιλας για δημοτικη επιχειριση και ζητας να ειναι πιο αυστηρη απο οτι καταλαβα,η αποψη μου ειναι ειυε εισαι ιδιωτης ειτε δημος ειτε οτιδηποτε αλλο πρεπει να εισαι νομιμος και να υπαρχουν συνθηκες που ο ενας να σεβεται τον αλλο!!!
    3.Ποιοι ειναι αυτοι που καπνιζουν?μηπως οι ιδιοι που πανε στο βουνο για να ευχαριστηθουν την φυση?να απολαυσουν το σκι?γιατι δεν τα χωνεις σε αυτους
    4.σε οσα χ/κ κεντρα εχω παει ειναι μια απο τα ιδια ισως και χειροτερα παρε παραδειγμα το πολυδιαφημισμενο σας καιμακτσαλαν που εχει και καλυτερες υποδομες,ντουμανι και εκει
    5.αν ανεβεις το σ/κ καιμακ σε παρακαλω θα περιμενω ενα θεμα αναλογο και για εκει!!!οκ?

Καταρχήν δεν βλέπω κανένα λόγο για να αλλάξει ο τίτλος, εγώ τον έβαλα, και είμαι υπεύθυνος για αυτόν και είναι γνωστό σε όλους το ποιος είμαι, δεν κρύβομαι, εάν αλλάξει ο τίτλος θα είναι καθαρή λογοκρισία. <?: prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" /><O:P> </O:P> Για μένα δεν έχει καμία σημασία εάν είναι Δημοτική Επιχείρηση η όχι, απλά μια επιχείρηση του ευρύτερου δημόσιου τομέα όπως οι δημοτικές επιχειρήσεις, θα περίμενα να έχει μια διαφορετική ηθική λεπτότητα σε σχέση με έναν ιδιώτη <O:P> </O:P> Να είσαι σίγουρος ότι εάν πάω στο Καιμακ η και οπουδήποτε αλλού και δω την ίδια απαράδεκτη κατάσταση, αυτό ακριβώς θα κάνω και προτρέπω να το κάνετε όλοι το ίδιο, γιατί τελικά δεν υπάρχει άλλη λύση.

<O:P>

ΥΓ. και επιδή θα παω Ιταλια για σκι και δεν θα ανεβω πουθενα τα επομενα 2 ΣΚ,

θα χαρώ πολύ αν κάνεις κατι τετοιο αν πας Καιμακ η αλλου και με οτι τιτλο θες</O:P>Edited by: Aeras "

Junior Member
    Περιοχή
    ΝΑΟΥΣΑ
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Aeras
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από lpap

Καταρχήν δεν βλέπω κανένα λόγο για να αλλάξει ο τίτλος, εγώ τον έβαλα, και είμαι υπεύθυνος για αυτόν και είναι γνωστό σε όλους το ποιος είμαι, δεν κρύβομαι, εάν αλλάξει ο τίτλος θα είναι καθαρή λογοκρισία. Για μένα δεν έχει καμία σημασία εάν είναι Δημοτική Επιχείρηση η όχι, απλά μια επιχείρηση του ευρύτερου δημόσιου τομέα όπως η δημοτικές επιχειρήσεις θα περίμενα να έχει μια διαφορετική ηθική λεπτότητα σε σχέση με έναν ιδιώτη Να είσαι σίγουρος ότι εάν πάω στο Καιμακ η και οπουδήποτε αλλού και δω ίδια απαράδεκτη κατάσταση, αυτό ακριβώς θα κάνω και προτρέπω να το κάνετε όλοι το ίδιο, γιατί τελικά δεν υπάρχει άλλη λύση.
    υπευθυνος και για τις λαθος εντυπωσεις που δημιουργεις?
    προσωπικα εγω αλλα και πολυ αλλοι δεν σε γνωριζω φιλε μου
    εγω να εισαι σιγουρος οτι θα το κανω ακομα και για τα πηγαδια(ειμαι φανατικος αντικαπνιστης)αλλα οχι με αυτον τοντιτλο σαν θεμα
    αν το διαβασει καποιος θα νομισει οτι πρωτη φορα συναντας αυτην την κατασταση!!!!!

"

Σελίδα 3 από 13 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία