Snow Report Forum
Δεν έχετε συνδεθεί και υπάρχουν περιορισμοί

Σελίδα 1 από 13 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 128

Θέμα: "ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΚΑΠΝΙΛΑ ΣΤΑ ΣΑΛΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΡΑΒΟ

Member Το avatar του χρήστη Aeras
    Περιοχή
    Εδεσσα
    Χτες επισκέφτηκα το χιονοδρομικό, ήταν και η πρώτη ημέρα λειτουργίας του κέντρου για αυτήν την σεζόν, έχω να πω ότι το χιόνι ήταν και πολύ και καλό όλα πολύ καλά κατά την διάρκεια του σκι. <?: prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" /> Τα δύσκολα όμως άρχισαν όταν έφτασε η ώρα για το μεσημεριανό διάλειμμα, πέρα του ότι για να πιεις έναν καφέ έπρεπε να περιμένεις περισσότερο από 30 λεπτά στην ουρά, το χειρότερο ήταν ότι αυτό έπρεπε να το κάνεις στο καφέ που έχει στην βάση της καρέκλας μέσα σε ένα απίστευτο ΝΤΟΥΜΑΝΙ ΤΣΙΓΑΡΙΛΑΣ Τα ίδια και ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ στα και άλλα δυο καφέ που έχει όπου θέλαμε να καθίσουμε για ένα ποτό και μια μικρή ξεκούραση πριν αναχωρήσουμε. Και να φανταστεί κανείς ότι αυτά είναι ΔΗΜΟΤΙΚΑ δηλαδή ο ΔΗΜΟΣ ΝΑΟΥΣΑΣ υποβάλει τους επισκέπτες του, αθλούμενους χιονοδρόμους, μικρά παιδία, αθλητές κτλ να ρουφάνε τον καρκινογόνο καπνό πάνω που έχουν ανοίξει τα πνευμονία τους από το σκι. Αλλά πέρα τις απαράδεκτης έλλειψης παιδείας από την ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΑΡΧΗ μην ξεχνάμε ότι είναι και ΠΑΡΑΝΟΜΟ.

"

Senior Member Το avatar του χρήστη miscelano
    Περιοχή
    40.3045°N 21.80
    παντου ειναι αυτο το κακο...
    τα βυζια της Παολα δεν εχουν σιλικονη....ΜΠΑΤΣΟΙ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ

Senior Member Το avatar του χρήστη harder
    Περιοχή
    Νάουσα
    Εχεις δίκιο σε αυτό που λες...αλλά ο τίτλος του θεματος έπρεπε να είναι απαράδεκτα τα σαλέ όλων των Ελληνικών χιονοδρομικών κέντρων ..δημοτικών ,εθνικών , ιδιωτικών...
    www.vermiobees.blogspot.com

Περιοχή
    Εδεσσα
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από harder
    Εχεις δίκιο σε αυτό που λες...αλλά ο τίτλος του θεματος έπρεπε να είναι απαράδεκτα τα σαλέ όλων των Ελληνικών χιονοδρομικών κέντρων ..δημοτικών ,εθνικών , ιδιωτικών...

Όχι δεν κάνω το λάθος να γενικεύω, Εγώ αναφέρομαι συγκεκριμένα, στα 3-5 ΠΗΓΑΔΙΑ πήγα και από αυτό το βήμα, αυτά ξεφτιλίζω, όταν πάω σε άλλο κέντρο τότε θα γράψω για το άλλο. <?: prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" />"

Senior Member Το avatar του χρήστη harder
    Περιοχή
    Νάουσα
    Προς αποφυγή εντυπώσεων επειδή εγώ πάω κι αλλού εκτός από Πηγάδια σου λέω ότι παντού το ίδιο συμβαίνει..και σ τη καφετέρια που βγαίνεις το βράδυ, χαμός από τσιγάρο γίνετε..στην Ελλάδα ζούμε..είμαι αντικαπνιστής και το λέω πως υποφέρω ...ο νόμος περί απγόρευσης του καπνίσματος δεν εφαρμόζεται πουθενα!
    www.vermiobees.blogspot.com

Senior Member Το avatar του χρήστη katzik
    Περιοχή
    thessaloniki
    Τι να πεις πραγματικα...Ελλαδαρα αθανατη..Απαραδεκτο!
    Σε ολα τα χκ ετσι ειναι
    Αλλα καλα κανει ο φιλος και το αναφερει αφου στα 3-5 πηγε!
    Δυστυχως ειμαστε 100 χρονια πισω σε ολα,και κυριως νοοτροπια

Περιοχή
    Εδεσσα
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από harder
    Προς αποφυγή εντυπώσεων επειδή εγώ πάω κι αλλού εκτός από Πηγάδια σου λέω ότι παντού το ίδιο συμβαίνει..και σ τη καφετέρια που βγαίνεις το βράδυ, χαμός από τσιγάρο γίνετε..στην Ελλάδα ζούμε..είμαι αντικαπνιστής και το λέω πως υποφέρω ...ο νόμος περί απγόρευσης του καπνίσματος δεν εφαρμόζεται πουθενα!

<?: prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" /> Αυτή η κατάσταση όμως συνεχίζετε μόνο και μόνο λόγο τις ανοχής μας. Σε αυτό βοήθα και η γενίκευση που εσύ και άλλοι κάνουν, για αυτό σου λέω μην κάνεις αυτό το λάθος, να είμαστε συγκεκριμένοι και λέω: "Στα 3-5 Πηγάδια χτες καπνίζανε παντού και αυτό είναι απαράδεκτο λόγο του ότι πρόκειται για Δημοτική Επιχείρηση αλλά και Παράνομο" Όσο αφορά τον νόμο, Ο νόμος ισχύ και εάν κάποιος πάρει την αστυνομία τηλέφωνο και το απαιτήσει είναι υποχρεωμένη να πάρει στο αυτοφώρω τον υπεύθυνο του χώρου και να τον πάει στον εισαγγελέα."

Snowreporter Το avatar του χρήστη Loof
    Περιοχή
    Νάουσα-Πηγάδια
    Το ιδιο επαθα και γω,πηγα να απολαυσω μια ζεστη σοκολατα και απολαυσα ενα ντουμανι καπνο.Αλλα εμεις φταιμε,παρε ενα τηλεφωνο την αστυνομια,να πεσει ενα γερο προστιμο,να δεις μετα για ποτε θα το απαγορευσουν.Φοβομαστε ομως μηπως μας πουνε ρουφιανους.

Senior Member
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Παιδιά, το ότι όπως κάποιοι λέτε ότι παντού είναι το κακό"... δε σημαίνει ότι εμείς θα πρέπει να ανεχόμαστε αυτό το "κακό"! Ούτε θέλω να ακούω αυτά που λένε "αναγκαίο κακό" και τέτοιες αηδίες. Αυτά είναι πολύ άσχημα πράγματα και καλώς αναφέρονται, και πολύ κακώς γίνονται.

Και εγώ σε όποιο μέρος πάω και έχω τον τρόπο να το καυτηριάσω και να το αναφέρω κάπου, σαφώς και θα το κάνω. "

Senior Member Το avatar του χρήστη boutas ski
    Περιοχή
    ΞΑΝΘΗ Καλαμαριά
    η απαγορευση πηρε παραταση μεχρι 1-1-2010...!!! δυστυχος....
    αλλαξε τον τιτλο νομιζουμε οτι κραζεισ το χιονοδρομικο οσο αναφορα τισ πιστεσ κτλ...

Σελίδα 1 από 13 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας