Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 17

Θέμα: Veltsi Hotel - νεο ξενοδοχειο

Senior Member
    Περιοχή
    thessaloniki
    Ειχα υποσχεθει να ποσταρω κατι γι'αυτο το ξενοδοχειο το οποιο πραγματικα διαφερει απο τις αλλες επιλογες που εχουμε εμεις οι μη κατοχοι τροχοσπιτων!
    Περιμενα να γινει η ιστοσελιδα τους αλλα ακομα δεν ειναι ετοιμη.
    <cite>
    <a href=http://www.hotel-veltsi.gr" target="_blank">www.hotel-veltsi.gr</a>/
    τηλ.23850 46555
    </cite>
    Μια φωτο απο το σημειο του καφε-μπαρ οπου βρισκεται το τζακι(υπαρχει ακομα ενα τζακι στην ρεσεψιον, καθως επισης κ σε καποιες σουιτες).

Μια φωτο απο ενα δωματιο-σουιτα.

"

Senior Member
    Περιοχή
    thessaloniki
    Μια πανοραμικη φωτο απο το κεντρικο μπαλκονι του ξενοδοχειου(νυχτα).
    <a href=http://img518.imageshack.us/my.php?image=015jf8.jpg" target="_blank"></a>"

Senior Member Το avatar του χρήστη vlaxos
    Περιοχή
    Καβάλα
    Παιδια χωρις να θεωρηθω κακοβουλος και κακος γενικοτερα, αλλα πολυ διαφημιση πεφτει για το παρων ξενοδοχειο και θα ακουσουμε κραξημο!!!
    εμείς οι βλάχοι όπως λάχει

Senior Member
    Περιοχή
    thessaloniki
    Φιλε μου το σκεφτηκα κ γω αλλα ο βασικος σκοπος μου δεν ειναι να διαφημισω το ξενοδοχειο αλλα το χιον.κεντρο γενικα(Φλωρινα-Πισοδερι), αφου τετοιου ειδους επενδυσεις απο μονες τους ειναι δυνατον να τραβηξουν κοσμο.
    Π.χ. Τι εχει να προσφερει το Ελατοχωρι περα απο εξαιρετικα resorts; Ή μαλλον, σε ποια σημεια υστερει το Πισοδερι σε σχεση με το Ελατοχωρι; Ο τουρισμος του Ελατοχωριου ειναι σαφως μεγαλυτερος(αναλογικα τουλαχιστον) κ σε συνεχη ανοδο.
    Γιατι το Καϊμακ ειναι πιο γνωστο απο το Πισοδερι;
    Αν ρωτησεις την μιση Αθηνα που βρισκεται το Πισοδερι, αμφιβαλλω αν γνωριζει το 10% του πληθυσμου. Απογοητευτικα θα ειναι κ τα στατιστικα στην ερωτηση ''Κατα που πεφτει η Φλωρινα;''.
    Εγω στην Θεσσαλονικη που γνωριζω αρκετους χιονοδρομους, οταν βρισκομαι αναμεσα τους(κυριως σανιδαδες) αναφερω το χ.κ.Πισοδεριου κ το σχολιο που λαμβανω παντα ειναι ''Στην Φλωρινα δεν ειναι αυτο;;''. Το χ.κ. Πηλιου το εχουν επισκεφτει ομως σχεδον ολοι τους (το οποιο ειναι σαφως κατωτερο). Γιατι;; Λογω επιλογων καταλυματων, φαγητου κ ομορφιας(φυση). Οσο να'ναι, απο πρασινο κ ομορφια αλλο τπτ στην Φλωρινα. Μεχρι κ αρκουδες εχει! Αυτο που λειπει ειναι οι επιλογες.
    Οταν θελησα να παω ενα σκ στο χ.κ.Πισοδεριου με εναν φιλο μου για πρωτη φορα, εψαξα τις επιλογες κ εμεινα στον Μοδεστειο. Μια χαρα κ καλες τιμες. Γραφικο κ ομορφο. Ζεστο. Τις αλλες φορες εμενα στην φλωρινα οπου ηταν φθηνα αλλα δεν καταλαβαινες πως εισαι στη φυση ή σε βουνο(για μα ,ην αναφερω τα ανυπαρκτα πρωινα μενου...).
    Οταν ομως αποφασισα να παω με την κοπελα μου για εκδρομουλα αυτοματως η επιλογη της Φλωρινας-Πισοδεριου απορριφθηκε κ πηγα Βασιλιτσα στο Βαλια Νοστρα.
    Δεν ειναι δυνατον ολοκληρη Φλωρινα να προσφερετε μονο για χασαποκρεατα! Δεν γινεται καθε ημερα να τρως κεμπαπ. Μεχρι να ανοιξει το εστιατοριο του Veltsi οι μονες επιλογες ηταν αυτες. Τωρα μπορω να φαω κ μια μακαροναδα, ή εναν σολωμο, ή ενα cheese cake(πειτε με ψωνιο αλλα καθε μερα σουβλακια δεν γινεται...).

Ας πει οποιος θελει πως κανω διαφημιση.
    Κ ας πει οποιος θελει για καποιο αλλο ξενοδοχειο που να αξιζει. Εχω μεινει σχεδον σε ολα κ εχω αποψη.

Περιοχή
    Καβάλα
    Ρε συ gioba μην το παιρνεις στραβα...δεν σε κατηγορησα γι' αυτα που εγραψες!
    Απλα επειδη περσι οι μισοι που εγραφαν εδω μεσα κατηγορουσαν τους αλλους μισους για συμφεροντα και διαφημισεις, γι' αυτο το λεω!
    Καλα κανεις και αναφερεις αυτα που σου αρεσουν στην περιοχη εξ' αλλου αυτος ειναι ο λογος που ειναι το forum. Απλα σκεπτομενος τα παραπανω εγραψα το προηγουμενο μνμ.

Senior Member
    Περιοχή
    thessaloniki
    Δεν το πηρα στραβα!
    Ισα-ισα το θεωρησα λογικο το σχολιο σου.

Περιοχή
    Καβάλα
    OK!!! Λαθος δικο μου τοτε!!!

Senior Member Το avatar του χρήστη pagourman
    Περιοχή
    ΙΩΑΝΝΙΝΑ
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από GioBa
    Φιλε μου το σκεφτηκα κ γω αλλα ο βασικος σκοπος μου δεν ειναι να διαφημισω το ξενοδοχειο αλλα το χιον.κεντρο γενικα(Φλωρινα-Πισοδερι), αφου τετοιου ειδους επενδυσεις απο μονες τους ειναι δυνατον να τραβηξουν κοσμο.Π.χ. Τι εχει να προσφερει το Ελατοχωρι περα απο εξαιρετικα resorts; Ή μαλλον, σε ποια σημεια υστερει το Πισοδερι σε σχεση με το Ελατοχωρι; Ο τουρισμος του Ελατοχωριου ειναι σαφως μεγαλυτερος(αναλογικα τουλαχιστον) κ σε συνεχη ανοδο.Γιατι το Καϊμακ ειναι πιο γνωστο απο το Πισοδερι;Αν ρωτησεις την μιση Αθηνα που βρισκεται το Πισοδερι, αμφιβαλλω αν γνωριζει το 10% του πληθυσμου. Απογοητευτικα θα ειναι κ τα στατιστικα στην ερωτηση ''Κατα που πεφτει η Φλωρινα;''.Εγω στην Θεσσαλονικη που γνωριζω αρκετους χιονοδρομους, οταν βρισκομαι αναμεσα τους(κυριως σανιδαδες) αναφερω το χ.κ.Πισοδεριου κ το σχολιο που λαμβανω παντα ειναι ''Στην Φλωρινα δεν ειναι αυτο;;''. Το χ.κ. Πηλιου το εχουν επισκεφτει ομως σχεδον ολοι τους (το οποιο ειναι σαφως κατωτερο). Γιατι;; Λογω επιλογων καταλυματων, φαγητου κ ομορφιας(φυση). Οσο να'ναι, απο πρασινο κ ομορφια αλλο τπτ στην Φλωρινα. Μεχρι κ αρκουδες εχει! Αυτο που λειπει ειναι οι επιλογες.Οταν θελησα να παω ενα σκ στο χ.κ.Πισοδεριου με εναν φιλο μου για πρωτη φορα, εψαξα τις επιλογες κ εμεινα στον Μοδεστειο. Μια χαρα κ καλες τιμες. Γραφικο κ ομορφο. Ζεστο. Τις αλλες φορες εμενα στην φλωρινα οπου ηταν φθηνα αλλα δεν καταλαβαινες πως εισαι στη φυση ή σε βουνο(για μα ,ην αναφερω τα ανυπαρκτα πρωινα μενου...). Οταν ομως αποφασισα να παω με την κοπελα μου για εκδρομουλα αυτοματως η επιλογη της Φλωρινας-Πισοδεριου απορριφθηκε κ πηγα Βασιλιτσα στο Βαλια Νοστρα.Δεν ειναι δυνατον ολοκληρη Φλωρινα να προσφερετε μονο για χασαποκρεατα! Δεν γινεται καθε ημερα να τρως κεμπαπ. Μεχρι να ανοιξει το εστιατοριο του Veltsi οι μονες επιλογες ηταν αυτες. Τωρα μπορω να φαω κ μια μακαροναδα, ή εναν σολωμο, ή ενα cheese cake(πειτε με ψωνιο αλλα καθε μερα σουβλακια δεν γινεται...).Ας πει οποιος θελει πως κανω διαφημιση. Κ ας πει οποιος θελει για καποιο αλλο ξενοδοχειο που να αξιζει. Εχω μεινει σχεδον σε ολα κ εχω αποψη.
    Πολύ σωστά, εγώ που έκλεισα για Πρωτοχρονιά στον Αγιο Αθανάσιο έλαβα σοβαρά υπ' όψη μου ότι
    1. 99% το χιονοδρομικό θα λειτουργεί (βλ. υψόμετρο>2000μ)
    2. Οι ξενώνες είναι ωραίοι και ο λοιπός άμαχος πληθυσμός
    (κουμπάροι, κουμπάρες, παιδιά κ.λ.π. από Αθήνα) θα χαζεύουν τη φύση και τα αλογάκια στο χωριό ενώ εγώ θα λιώνω επάνω όσο θέλω
    Στην Φλώρινα που να τους πάω ;
    Το Χ.Κ. Πισοδερίου μου αρέσει πολύ αλλά θα πάω αυστηρά και μόνο για σκι μόνος ή με παρέα σκιέρ
    Το ίδιο ισχύει και για το Χ.Κ. Φαλακρου πιστεύω

Senior Member Το avatar του χρήστη pagourman
    Περιοχή
    ΙΩΑΝΝΙΝΑ
    Ξέρει κανείς μήπως πόσο απέχει το ξενοδοχείο από το χιονοδρομικό και τι τιμές παίζουν ;
    Φαίνεται ενδιαφέρον.

Περιοχή
    Καβάλα
    Βρισκεται στο 6Km Φλωρινας προς Πρεσπα (χ/κ). Αν εχεις ερθει θα θυμασαι μια σχετικα μεγαλη εκκλησια που βρισκεται διπλα στον δρομο, το ξενοδοχειο ειναι ακριβως απεναντι.
    Το χ/κ απεχει γυρω στα 16-20Km. Και αν το θες σε ωρα 15λεπτα. Υποψιν οτι ο δρομος δεν κλεινει ποτε οσο χιονι και να ριχνει!!!
    Απο τιμες και απο εντυπωσεις περι του ξενοδοχειο θα περιμενεις απαντηση απο τον gioba που απ' οτι εχει πει εχει μεινει για καποιες μερες.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία