Ανακοίνωση

Collapse

Καλώσορίσατε στο νέο μας φόρουμ!

Αναβαθμιστήκαμε ξανά με νέα πλατφόρμα με σημαντικά περισσότερες δυνατότητες.Διορθώνουμε τα όποια προβλήματα εμφανίζονται με στόχο την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη.Καλή συνέχεια σε όλους μας!
See more
See less

Πηγάδια, άξια της φήμης τους.

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

Κοίτα άμα βάλεις το πισοδέρι τα πηγάδια και την βασιλίτσα και τσεκάρεις τις διαφορές θα δεις πως και τα τρία είναι περίπου ισάξια σε όποιο χιονοδρομικό και να πας με τόσο χιόνι που έχει μια χαρά θα τσουλήσεις και θα το καταευχαριστηθείς. Να μπαίνουμε τώρα σε συγκρίσεις τύπου τόσες μέρες ήταν κλείστό αυτό το λιφτ σε αυτό το χιονοδρομικό ή τόσες μέρες ήταν κλειστός ο δρόμος είναι για μένα ανούσιο. Στην τελική δεν θυμάμαι σε κανένα από τα τρία να είναι όλα κλειστά και να μην μπορείς να ευχαριστηθείς το χόμπι σου. Τώρα για το καιμακ φίλος είναι γνωστό ότι σε αυτό το βουνό πιάνει συχνά καιρους φαντάζομαι πως ο μόνος λόγος που έβγαλες κάρτα εκεί είναι γιατί είναι ποιο κοντά. Και εγώ πάντως αμα έμενα Έδεσσα πηγάδια θα τσουλούσα ασυζητητή
    http://beliaswines.gr/

Σχολιασμός

Το πιασα το σκεπτικο σου...έτσι ακριβώς....περιθώρια βελτίωσης πολλα...και οι ενδιαφερόμενοι πολλοί...δεν μπορω να μιλήσω παραπάνω...εύχομαι το 2012 να είναι το έτος εκτόξευσης των Πηγαδιων...

---
      I am here: http://maps.google.com/maps?ll=40.622601,22.066801

Σχολιασμός

Για μένα πάλι εξαρτάται του τι ψάχνεις. Αν θέλεις για παράδειγμα το ατελείωτο off piste terain ε τότε πας Βασιλίτσα αν ψάχνεις την πίστα το τέλειο κοτλέ πας πηγάδια ενδιάμεσα είναι το πισοδέρι που σου καλύπτει και τις δύο ανάγκες απλά όχι στο βαθμό που σου τις καλύπτουν τα υπόλοιπα. Τώρα σε όποιο από τα τρεία και να πας μια χαρά θα περάσεις ειδικά με τόσο χιόνι που έχει βάλει φέτος και δεν θα πονέσει και τόσο πολύ η τσέπη σου σε σχέση με τα χιονοδρομικά της Νότιας Ελλάδας. Για τα κριτήρια που βάζεις αξιόπιστα και οργανωμένα είναι και τα τρία. Αλλά το παίρνεις πολύ επιφανιακά κατά την γνώμη μου πρέπει να δεις και ποιο έχει αξιόπιστη σήμανση σωστούς ευγενικούς και πρόθυμους να σε εξυπηρετήσουν εργαζομένους κλπ κλπ
        Last edited by Μίλτος; 14-02-12, 21:48.

Σχολιασμός

τα πηγαδια συγκρινονται με πισοδερι....με βασιλιτσα μιλτο αστο δε παιζει....κλεινουν το 2πλο και χωριζουν το βουνο στα 2...το πισοδερι ομως ανοιγει παντα.....και χιονι να μην εχει χαχαχχαχ
          τα βυζια της Παολα δεν εχουν σιλικονη....ΜΠΑΤΣΟΙ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ

Σχολιασμός

το διπλό δεν κλείνει για πλάκα όποτε το κλείσανε είχαν λόγο. Όταν ήταν κλειστό λόγο βλάβης αν θυμάσαι δίνανε τον Μιγδάνη οπότε έπαιζες Μιγδάνη Ελημεία και ήσουν σούπερ. Ξαναλέω ότι εξαρτάται του τι ψάχνεις και με βάση τα κριτήρια που έθεσε ο φίλος ποιο πάνω ε ναι μια χαρά συγκρίνονται στην τελική μην ξεχνάμε πως η βασιλίτσα από άποψη έκτασης (έκτασης όχι χιλιόμετρα πίστας που και πάλι αν δεν κάνω λάθος είναι μεγαλύτερη) είναι μεγαλύτερη από τα άλλα δύο οπότε και ποιο δύσκολο να την ελέγξεις

Σχολιασμός

ναι αλλα οποτε εχει ομιχλη η βασιλιτσα κλεινει...ενω πηγαδια και βιγλα μενουν ανοιχτα και λογο δεντρων εχει ορατοτητα....δεν συγκρινεται μιλτο αστο
              τα βυζια της Παολα δεν εχουν σιλικονη....ΜΠΑΤΣΟΙ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ

Σχολιασμός

το είπες μόνος σου όπότε έχει ομίχλη κλείνει (έδωσες λόγο) Για πες μου τώρα πόσες φορές έκλεισε φέτος λόγο ομίχλης να σου θυμήσω και την Παρασκευή τι ομίχλη είχε και ήταν ανοιχτό. Ορίστε ένα συγκριτικό πλεονέκτημα τα πηγάδια και το πισοδέρι έχουν δέντρα που συγκρατούν την ομίχλη. Αλλά και πάλι τα πηγάδια διορθώστε με παιδιά αν κάνω λάθος έχουν 3 κύρια λιφτ το πισοδέρι 2 και η βασιλίτσα 5 Πότε είναι ανοιχτά και τα 5 συνήθως σαββατοκύριακα αλλά και καθημερινές με τα τρεία που κατα 80% θα είναι ανοιχτά τσουλάς υπέροχα. Και πάλι δεν θα κλεισει ολόκληρη αποκλείεται θα κλείσει το διθέσιο αλλά θα σου έχουν βανάκη για ελημεία ή θα ανοίξουν Μιγδάνη όχι και άσχημα έτσι?

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από petsi Εμφάνιση μηνυμάτων
                  Εγώ άνοιξα το θέμα, αλλά αυτό πήγε πολύ στα ιατρικά. Τί θέλω να πω ότων λέω αξιόπιστο και οργανωμένο: Μένω στην Έδεσσα, 1 ώρα απόσταση τα Πηγάδια, 1 ώρα το Σέλι, 50 λεπτά το Καϊμάκτσαλαν, 1 και ένα τέταρτο το Πισοδέρι, 2 ώρες η Βασιλίτσα. Σε όλα, μια το λιφτ χάλασε, μια έχει αέρα δε δουλέυει, μια έριξε πολύ χιόνι δε δουλεύουν τα λιφτ, μια εχει πολύ χιόνι δεν ανοίγει ο δρόμος, μια δουλεύουν οι μισές πλαγιές. Στο Καϊμάκ βγάλαμε ετήσιες από το Νοέμβριο και ανεβήκαμε μόνο μια φορά και αυτή για ορειβατικό. Τί να λέμε τώρα.. Στα πηγάδια κάνεις σκι. Ότι συνθήκες και αν έχει, το κέντρο θα δουλέψει. Ξεκινάς το πρωί και ξέρεις ότι θα τσουλήσεις. Κάνω σκι στην Ευρώπη, αλλά το θέμα δεν είναι αυτό. Δεν περιμένω απο τα ελληνικά κέντρα αυτά που βλέπω έξω. Δυστυχώς μένουμε εδώ..και με αυτά τα δεδομένα τα πηγάδια παλιά ξεπαλιά τα λιφτ, δουλεύουν. Περιθώρια βελτίωσης πολλά..Τίποτα παραπάνω.
                  συμφωνω απόλυτα γι αυτο και τα πηγαδια ειναι η πρωτη μου επιλογή εδω και 2-3 χρονια
                  sigpic

Σχολιασμός

Βασιλιτσα για ομορφιά τοπίου και off-piste...και Πηγαδια για δυσκολία πιστών...τα έχουμε όλα στα πόδια μας...

---
                    I am here: http://maps.google.com/maps?ll=40.623081,22.067498

Σχολιασμός

Σωστός ο loof υγιείς να μαστε χιόνια να χουν τα βουνά μας και όλα τα βουνά καλά είναι!!!!!!!!!!!!!!!

Σχολιασμός

Χωρίς να έχω τεράστια εμπειρία, θεωρώ ότι τα Πηγάδια είναι όντως αξιόπιστο χιονοδρομικό και έχω πολύ καλή άποψη για το προσωπικό.
                        Γι αυτό το λόγο, όταν ακούω κάποια άλλη άποψη, πόσο μάλλον όταν συνοδεύεται από μαρτυρία ειδικού (γιατρού) ζητώ να μάθω περισσότερα.
                        Δεν πείστηκα ότι υπάρχουν πολλά περιστατικά που δεν αντιμετωπίζονται σωστά από τους ανθρώπους του χιονοδρομικού. Συμπτωματικά, επειδή θα ανέβω αύριο θα ζητήσω περισσότερες πληροφορίες γι αυτό με τον αυχένα και το κεφάλι. Δεν μπορεί να είχαν πολλά τέτοια περιστατικά πρόσφατα, οπότε λογικά θα το θυμούνται.
                        Γενικά, πάντως, είναι ενοχλητικό μόλις ακούγεται μια κουβεντα όπως αυτή από Petsi κατευθείαν να υπάρχει αντίλογος με συγκεκριμένες κατηγορίες αλλά χωρίς ίχνος απόδειξης. Λίγη προσοχή, ρε παιδιά. Δε χρειάζεται να καλλιεργούμε κατευθείαν κλίμα καχυποψίας και διχόνοιας.

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από ChrisTa Εμφάνιση μηνυμάτων
                          Χωρίς να έχω τεράστια εμπειρία, θεωρώ ότι τα Πηγάδια είναι όντως αξιόπιστο χιονοδρομικό και έχω πολύ καλή άποψη για το προσωπικό.
                          Γι αυτό το λόγο, όταν ακούω κάποια άλλη άποψη, πόσο μάλλον όταν συνοδεύεται από μαρτυρία ειδικού (γιατρού) ζητώ να μάθω περισσότερα.
                          Δεν πείστηκα ότι υπάρχουν πολλά περιστατικά που δεν αντιμετωπίζονται σωστά από τους ανθρώπους του χιονοδρομικού. Συμπτωματικά, επειδή θα ανέβω αύριο θα ζητήσω περισσότερες πληροφορίες γι αυτό με τον αυχένα και το κεφάλι. Δεν μπορεί να είχαν πολλά τέτοια περιστατικά πρόσφατα, οπότε λογικά θα το θυμούνται.
                          Γενικά, πάντως, είναι ενοχλητικό μόλις ακούγεται μια κουβεντα όπως αυτή από Petsi κατευθείαν να υπάρχει αντίλογος με συγκεκριμένες κατηγορίες αλλά χωρίς ίχνος απόδειξης. Λίγη προσοχή, ρε παιδιά. Δε χρειάζεται να καλλιεργούμε κατευθείαν κλίμα καχυποψίας και διχόνοιας.
                          ????? τη γνωμη μας λέμε...
                          sigpic

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από petsi Εμφάνιση μηνυμάτων
                            ’ξια τα πηγάδια,της φήμης τους ως το πιο οργανωμένο και αξιόπιστο χιονοδρομικό της βόρειας Ελλάδας. Παρά την απρόσμενη κακοκαιρία, παρέμεινε ανοικτό, προσφέροντας πούδρες σε όσους το επισκέφθηκαν, σε αντίθεση με άλλα κέντρα της περιοχής. Το snowbar, παράδειγμα προς μίμηση, αφού απαγορεύεται το κάπνισμα, δείχνοντας τον καθαρά αθλητικό χαρακτήρα του κέντρου. Μετά από 25 περίπου χρόνια ενασχόλησης μου με το σπορ και έχοντας κάνει για πρώτη φορά σκι στα πηγάδια, στην ηλικία των 9, συνεχίζει το κέντρο να είναι η νούμερο 1 επιλογή μου, στην Ελλάδα τουλάχιστον. Η διεύρυνση του πεδίου "για τσούλημα", είναι απαραίτητη όμως γιατί πλέον ο κόσμος πολύς και οι διαδρομές περιορισμένες.
                            +1000

Σταματήστε το κάπνισμα στα Σαλέ των Χιονοδρομικών, δεν ειναι απλες καφετεριες, είναι γεμάτα με αθλητές και μικρά παιδιά.

Σχολιασμός

Working...
                            X