Ανακοίνωση

Collapse

Καλώσορίσατε στο νέο μας φόρουμ!

Αναβαθμιστήκαμε ξανά με νέα πλατφόρμα με σημαντικά περισσότερες δυνατότητες.Διορθώνουμε τα όποια προβλήματα εμφανίζονται με στόχο την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη.Καλή συνέχεια σε όλους μας!
See more
See less

"ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΚΑΠΝΙΛΑ ΣΤΑ ΣΑΛΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΡΑΒΟ

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

• "ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΚΑΠΝΙΛΑ ΣΤΑ ΣΑΛΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΡΑΒΟ

Χτες επισκέφτηκα το χιονοδρομικό, ήταν και η πρώτη ημέρα λειτουργίας του κέντρου για αυτήν την σεζόν, έχω να πω ότι το χιόνι ήταν και πολύ και καλό όλα πολύ καλά κατά την διάρκεια του σκι. <?: prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" /> Τα δύσκολα όμως άρχισαν όταν έφτασε η ώρα για το μεσημεριανό διάλειμμα, πέρα του ότι για να πιεις έναν καφέ έπρεπε να περιμένεις περισσότερο από 30 λεπτά στην ουρά, το χειρότερο ήταν ότι αυτό έπρεπε να το κάνεις στο καφέ που έχει στην βάση της καρέκλας μέσα σε ένα απίστευτο ΝΤΟΥΜΑΝΙ ΤΣΙΓΑΡΙΛΑΣ Τα ίδια και ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ στα και άλλα δυο καφέ που έχει όπου θέλαμε να καθίσουμε για ένα ποτό και μια μικρή ξεκούραση πριν αναχωρήσουμε. Και να φανταστεί κανείς ότι αυτά είναι ΔΗΜΟΤΙΚΑ δηλαδή ο ΔΗΜΟΣ ΝΑΟΥΣΑΣ υποβάλει τους επισκέπτες του, αθλούμενους χιονοδρόμους, μικρά παιδία, αθλητές κτλ να ρουφάνε τον καρκινογόνο καπνό πάνω που έχουν ανοίξει τα πνευμονία τους από το σκι. Αλλά πέρα τις απαράδεκτης έλλειψης παιδείας από την ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΑΡΧΗ μην ξεχνάμε ότι είναι και ΠΑΡΑΝΟΜΟ.

"
    Σταματήστε το κάπνισμα στα Σαλέ των Χιονοδρομικών, δεν ειναι απλες καφετεριες, είναι γεμάτα με αθλητές και μικρά παιδιά.

παντου ειναι αυτο το κακο...
    τα βυζια της Παολα δεν εχουν σιλικονη....ΜΠΑΤΣΟΙ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ

Σχολιασμός

Εχεις δίκιο σε αυτό που λες...αλλά ο τίτλος του θεματος έπρεπε να είναι απαράδεκτα τα σαλέ όλων των Ελληνικών χιονοδρομικών κέντρων ..δημοτικών ,εθνικών , ιδιωτικών...
      www.vermiobees.blogspot.com

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από harder
        Εχεις δίκιο σε αυτό που λες...αλλά ο τίτλος του θεματος έπρεπε να είναι απαράδεκτα τα σαλέ όλων των Ελληνικών χιονοδρομικών κέντρων ..δημοτικών ,εθνικών , ιδιωτικών...

Όχι δεν κάνω το λάθος να γενικεύω, Εγώ αναφέρομαι συγκεκριμένα, στα 3-5 ΠΗΓΑΔΙΑ πήγα και από αυτό το βήμα, αυτά ξεφτιλίζω, όταν πάω σε άλλο κέντρο τότε θα γράψω για το άλλο. <?: prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" />"
        Σταματήστε το κάπνισμα στα Σαλέ των Χιονοδρομικών, δεν ειναι απλες καφετεριες, είναι γεμάτα με αθλητές και μικρά παιδιά.

Σχολιασμός

Προς αποφυγή εντυπώσεων επειδή εγώ πάω κι αλλού εκτός από Πηγάδια σου λέω ότι παντού το ίδιο συμβαίνει..και σ τη καφετέρια που βγαίνεις το βράδυ, χαμός από τσιγάρο γίνετε..στην Ελλάδα ζούμε..είμαι αντικαπνιστής και το λέω πως υποφέρω ...ο νόμος περί απγόρευσης του καπνίσματος δεν εφαρμόζεται πουθενα!

Σχολιασμός

Τι να πεις πραγματικα...Ελλαδαρα αθανατη..Απαραδεκτο!
            Σε ολα τα χκ ετσι ειναι
            Αλλα καλα κανει ο φιλος και το αναφερει αφου στα 3-5 πηγε!
            Δυστυχως ειμαστε 100 χρονια πισω σε ολα,και κυριως νοοτροπια

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από harder
              Προς αποφυγή εντυπώσεων επειδή εγώ πάω κι αλλού εκτός από Πηγάδια σου λέω ότι παντού το ίδιο συμβαίνει..και σ τη καφετέρια που βγαίνεις το βράδυ, χαμός από τσιγάρο γίνετε..στην Ελλάδα ζούμε..είμαι αντικαπνιστής και το λέω πως υποφέρω ...ο νόμος περί απγόρευσης του καπνίσματος δεν εφαρμόζεται πουθενα!

<?: prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" /> Αυτή η κατάσταση όμως συνεχίζετε μόνο και μόνο λόγο τις ανοχής μας. Σε αυτό βοήθα και η γενίκευση που εσύ και άλλοι κάνουν, για αυτό σου λέω μην κάνεις αυτό το λάθος, να είμαστε συγκεκριμένοι και λέω: "Στα 3-5 Πηγάδια χτες καπνίζανε παντού και αυτό είναι απαράδεκτο λόγο του ότι πρόκειται για Δημοτική Επιχείρηση αλλά και Παράνομο" Όσο αφορά τον νόμο, Ο νόμος ισχύ και εάν κάποιος πάρει την αστυνομία τηλέφωνο και το απαιτήσει είναι υποχρεωμένη να πάρει στο αυτοφώρω τον υπεύθυνο του χώρου και να τον πάει στον εισαγγελέα."

Σχολιασμός

Το ιδιο επαθα και γω,πηγα να απολαυσω μια ζεστη σοκολατα και απολαυσα ενα ντουμανι καπνο.Αλλα εμεις φταιμε,παρε ενα τηλεφωνο την αστυνομια,να πεσει ενα γερο προστιμο,να δεις μετα για ποτε θα το απαγορευσουν.Φοβομαστε ομως μηπως μας πουνε ρουφιανους.

Σχολιασμός

Παιδιά, το ότι όπως κάποιοι λέτε ότι παντού είναι το κακό"... δε σημαίνει ότι εμείς θα πρέπει να ανεχόμαστε αυτό το "κακό"! Ούτε θέλω να ακούω αυτά που λένε "αναγκαίο κακό" και τέτοιες αηδίες. Αυτά είναι πολύ άσχημα πράγματα και καλώς αναφέρονται, και πολύ κακώς γίνονται.

Και εγώ σε όποιο μέρος πάω και έχω τον τρόπο να το καυτηριάσω και να το αναφέρω κάπου, σαφώς και θα το κάνω. "
                  Παραδοσιακός Ξενώνας "Χοροστάσι" στον Παρθενώνα (Σιθωνία) και σε υψόμετρο 320μ.Για διακοπές δίπλα στο βουνό και την θάλασσα ταυτοχρόνως.
                  Η Χαλκιδική....στα "πόδια" σας
                  WWW.HALKIDIKIPARTHENON.GR

Σχολιασμός

η απαγορευση πηρε παραταση μεχρι 1-1-2010...!!! δυστυχος....
                    αλλαξε τον τιτλο νομιζουμε οτι κραζεισ το χιονοδρομικο οσο αναφορα τισ πιστεσ κτλ...

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από jmal

Παιδιά, το ότι όπως κάποιοι λέτε ότι παντού είναι το κακό"... δε σημαίνει* ότι εμείς θα πρέπει να ανεχόμαστε αυτό το "κακό"! Ούτε θέλω να ακούω αυτά που λένε "αναγκαίο κακό" και τέτοιες αηδίες. Αυτά είναι πολύ άσχημα πράγματα και καλώς αναφέρονται, και πολύ κακώς γίνονται.

Και εγώ σε όποιο μέρος πάω και έχω τον τρόπο να το καυτηριάσω και να το αναφέρω κάπου, σαφώς και θα το κάνω.
                      Ρε παιδιά και εγώ συμφωνω μαζί σας , αλλά το θέμα δημιουργεί εντυπώσεις για κάτι που αφορά όλα τα χ/κ κι όχι μόνο τα Πηγάδια..."

Σχολιασμός

Άσχετο.
                        Φίλε (aeras) δοκίμασες τα Κ2 στα πηγάδια?
                        Edited by: herman

Σχολιασμός

Εγω πιστεύω πως ο τίτλος που επιλέχτηκε είναι λανθασμενος,εχει απόλυτο δίκιο ο φίλος μας σε αυτά που λέει αλλά το να γενικευει καταστασεις νομίζω πως είναι λάθος πέρα για πέρα....
                          Τι σχέση έχει τα Πηγάδια σαν τοπόθεσια,σαν χιονοδρομικό με το σαλέ...
                          Δημιουργουνται λάθος εντυπωσεις με αυτη την γενικεύση,θα με συχγωρεσεις παρα πολυ αγαπητε μου φιλε απο την Εδεσσα αλλα θα διαφωνησω μαζι σου μοναχα ως προσ τον τίτλο και πουθενα αλλου....

Σχολιασμός

Όντως ισχύει παντού και εγώ προσωπικά ΔΕΝ πατάω το πόδι μου σε κανένα σαλέ για αυτό το λόγο. Είναι αδιανόητο να είσαι έξω στη φύση και να μπαίνεις στο σαλέ για να καπνίζεσαι ! Με ΤΙΠΟΤΑ ! (ΟΥΤΕ για τουαλέττα)

Σχολιασμός

Συμφωνώ κι εγώ!Απαράδεκτο!Αλλά επίσης αν θέλουν να εφαρμοστεί ο νόμος να φτιάξουν χώρο και για εμάς τους καπνιστές.....Άνθρωποι είμαστε κι εμείς!Ένα σαλέ καπνιστών και ένα αντικαπνιστών.

Και θα παρακαλούσα τον διαχειριστή του θέματος να αλλάξει τον τίτλο.Δεν φταίει η Διοίκηση του Χ/κ σε κάτι....Ας γίνει ο τίτλος απαράδεκτο το σαλέ στα Πηγάδια....Edited by: vanzel

Σχολιασμός

Working...
                              X