Ανακοίνωση

Collapse

Καλώσορίσατε στο νέο μας φόρουμ!

Αναβαθμιστήκαμε ξανά με νέα πλατφόρμα με σημαντικά περισσότερες δυνατότητες.Διορθώνουμε τα όποια προβλήματα εμφανίζονται με στόχο την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη.Καλή συνέχεια σε όλους μας!
See more
See less

"ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΚΑΠΝΙΛΑ ΣΤΑ ΣΑΛΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΡΑΒΟ

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

Αρχική Δημοσίευση από boutas ski
    αλλαξε τον τιτλο νομιζουμε οτι κραζεισ το χιονοδρομικο οσο αναφορα τισ πιστεσ κτλ...
    [i]
    "
    χιονια στο καμπαναριο

Σχολιασμός

Εγώ άλλο περίμενα να διαβάσω πάντως... και δεν είμαι καπνιστής, ούτε και φανατικός αντικαπνιστής. Αλλά δεν αντέχω και τον καπνό εννοείται. Αλλά ο τίτλος είναι πολύ παραπλανητικός. Παραπληροφορικός θα έλεγα. Νόμιζα ότι κάτι προβληματικό έχουν οι υποδομές του χκ, οι πίστες και τέτοια. Όχι ότι πρόκειται για το Σαλέ του και μόνο!

Απαράδεκτο το Σαλέ του 3-5 πηγάδια
      Φουλ στον καπνό το Σαλέ του 4-5 πηγάδια. Θα ταίριαζαν καλύτερα και θα ήταν πιο καυστικοί τίτλοι για τους αρμόδιους. Edited by: _3D_
      - + - + - + - + - + - + - + - + - + - + - + - + -

Σχολιασμός

Ο τίτλος είναι τίτλος και τον δίνει ο συγγραφέας του θέματος. Αν έγραφε κάποιο άρθρο σε επιστημονικό περιοδικό, τότε ίσως να έπρεπε να τον κρίνουμε. Αλλά σε ένα postarisma σε forum τίνα κρίνουμε δλδ?

Σαφώς βέβαια και έχει βάση ο τίτλος! Δλδ θα κρίνουμε ένα χιονοδρομικό, μόνο για τις πίστες του? Οι για τις τιμές των lift? Ή για τον αν είναι ευγενικοί οι άνθρωποι που δουλεύουν εκεί? Για όλα θα το κρίνουμε!

Διαφωνώ πλήρως με αυτούς που λένε ότι ο τίτλος παρασέρνει".
        Ποιον παρασέρνει δλδ?Αυτ΄λον που διαλέγει σε ποιο χιονοδρομικό θα πάει ή που βγάζει συμπέρασμα για τις υπηρεσίες ενός χιονοδρομικού διαβάζοντας ΜΟΝΟ τους τίτλους των topic? Πόσοι από εσάς που διαβάζετε αυτό το μήνυμα έχετε στο παρελθόν ανοίξει topic να διαβάσετε που είχαν τίτλο..."3 πουλάκια κάθονται"????????????????????

Και που τα ανοίξατε γιατί θέλατε να ενημερωθείτε!!!!
        Όχι να ενημερωθείτε διαβάζοντας απλά τους τίτλους. Δλδ αν ανοίξω εγώ ένα topic και γράψω " Σέλι:Πρέπει να πάτε... " την επόμενη μέρα εσείς, υπνωτισμένοι θα τρέξετε να πάτε???????????

Μη τρελαθούμε τώρα...αφήστε το για αργότερα...

Όσο αφορά το θέμα της καπνίλας στο Σαλέ...

Εγώ σε όσα χιονοδρομικά στην Ελλάδα έχω πάει(και δόξα το Θεό έχω πάει σε...όλα)τα ίδια χάλια είναι. ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ ο φίλος αναφέρει αυτό που είδε.Και από αυτό το βήμα σας λέω ότι στο Ελατοχώρι που ήμουν εγώ την κυριακή, ΑΠΟ ΜΑΡΤΥΡΙΕΣ ΦΙΛΩΝ(εγώ δεν μπήκα για αυτόν τον λόγο)στο πάνω μέρος του Σαλέ η κατάσταση ήταν...ΟΜΙΧΛΩΔΗΣ. ΑΦΟΥ ΚΑΠΟΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΚΟΜΟΔΙΣΟΥΝ ΦΟΡΟΥΣΑΝ ΤΙΣ ΜΑΣΚΕΣ που φοράμε στο σκι!

Τρελάινομαι όταν ακούω για "δικτατορία" μη καπνιστών...
        Δε ΜΕ λέτε ρε παιδιά, όλες οι χώρες που απαγορεύουν το κάπνισμα ΔΙΚΤΑΤΟΡΕΣ ΕΧΟΥΝ?????Γιατί από όσο ξέρω δημοκρατικά πολιτεύματα έχουν, τα οποία, εξασκώντας σωστά το ρόλο τους ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΟΥΝ ΤΟΝ ΠΟΛΙΤΗ από τον καπνό, όντας κυριαρχικό μου δικαίωμα(νομίζω)να θέλω να μην αναπνέω τον καπνό σου κύριε καπνιστή. Εγώ νοιάζομαι για το τι κακό μου προκαλέι το τσιγάρο ΣΟΥ, εσύ γιατί θέλεις να μου κάνεις κακό?
        Θέλεις να καταστρέψεις την υγεία σου? Πολύ ευχαρίστως, ΒΓΕΣ εξω, ΦΑΕ 800 τσιγάρα, κάτσε έξω λιγάκι να ξεβρωμίσεις και μετά έλα πάλι μέσα.

Δεν καταλαβαίνω πως γίνεται εμείς εδώ στην Ελλάδα να τα ξέρουμε όλα και αυτό που λέμε να είναι πάντα το σωστό, όταν όλες οι αναπτυγμένες χώρες πράτουν το αντίθετο???

Σκεπτικά του "εδώ είναι Ελλάδα", έχουν φτάσει τη χώρα εδώ...
        Αλλά ίσως φίλε συγγραφέα αυτού του topic, η λέξη που φανερώνει τη μεγαλύτερη έλλειψη στη χώρα μας(ΠΑΝΩ από κρίσεις οικονομικές κλπ) είναι η παιδεία...και ο νοόων νοείτω...

Ναι φταίνε αυτοί που καπνίζουν και δε σέβονται. Περισσότερο όμως φταίνε αυτοί που το ανέχονται και δεν αντιδρούνε...
        "

Σχολιασμός

και πολυ σπανιο φαινομενο!!!καπνα!!ισα ισα για να δημιουργουνται εντυπωσεις στην αρχη της χρονιας!!!καλυτερα να φωναζες την αστυνομια ρε φιλε να γινοταν και λιγο show!!!

Σχολιασμός

Eγώ το βρίσκω λιγάκι υπερβολικό το όλο θέμα και μάλιστα πήρε και μεγάλη έκταση,κανείς δεν διαφώνησε με αυτά που εξιστόρισε ο φίλος απο την έδεσσα,διαφώνησε με τον τίτλο που επέλεξε να βάλει......Δεν μπορεί να λεει ενα χιονοδρομικο απαραδεκτο και να γενικευει καταστασεις επειδη είχε πολυ καπνο στο σαλε....Εμενα το ολο θέμα με κάνει να σκέφτομαι διαφορετικα και λιγάκι πονηρα,αλλα δεν θέλω να ασχοληθω.....
            Πιστευω πως τα χιονοδρομικα μας έχουν αλλα προβληματα πολυ σημαντικοτερα και καποιοι δυστυχως αδιαφορουν ειτε αυτοσ είναι δημος είτε πολιτεια ειτε εμεις η ιδιοι...
            Πολλα χιονοδρομικα μεταβιας επιβιωνουν και μεις καθομαστε και τρωγομαστε για την καπνιλα στο σαλε,ενω η καπνιλα που μας φουμαρουν καποιοι την αφηνουμε να περναει ετσι απλα....
            Τα χιονοδρομικα σε ολη την ελλαδα χρειαζονται εκσυχρονισμο και καποιοι απο τους υψηλα υσταμενους χαιρονται που μας βλεπουν να τσακωνομαστε για την καπνιλα σε ενα σαλε,θέλουν να εχουμε μια μικρη αντιπαλοτητα μεταξυ των χιονοδρομικων γιατι πολυ απλα αυτη κανουν την δουλεια τους αφηνοντας ολους εμας να κανουμε σκι στον μεσαιωνα και πιστευω να καταλαβατε τι εννοω....
            Θα προτιμουσα να γινομασταν ολοι μια γροθια και να απαιτουσαμε πραγματα...
            Συγνωμη αν σας κουρασα με την φλυαρια μου αλλα εγω καπως ετσι βλεπω τα πραγματα....

Σχολιασμός

Καλά τα λες saldek.
              - + - + - + - + - + - + - + - + - + - + - + - + -

Σχολιασμός

aeras egine o filtatos aeras" afou prota anapse foties me tin aparadekti frasi pou edose sto post tou.krima eisai kai geitonas......"

Σχολιασμός

Επειδή κε αερα δε σου αρέσουν οι γενικεύσεις όπως λες παραπάνω ...μη τσουβαλιάζεις το θέμα ... τα 3-5 δεν είναι το σαλέ που πήγες για καφέ... Θα μπορούσες πάντως να είσαι πιο δραστικός ..να κάνεις καταγγελία επώνυμη στην αστυνομία . Αλλά όπως ειπωθηκε και παραπάνω , τα πάντα είναι θεμα παιδείας , το μέτρο περί απαγόρευσης δε πρόκειτε να εφαρμοστεί από τη μια μέρα στην άλλη....θα πάρει πολλά χρόνια να αλλάξουμε νοοτροπία οι Ελληνες..οι ίδιοι που κάπνιζαν σ το σαλέ στα Πηγάδια το άλλο Σάββατο θα καπνίζουν στο Πισοδέρι την άλλη Κυριακή στο Ελατοχώρι κτλ. κτλ. το πρόβλημε δεν είναι ότι είναι απαράδεκτα τα Πηγάδια ..εμείς είμαστε απαράδεκτοι ..Εμένα προσωπικά με ενοχλούν αλλες συνήθειες περισσότερο ...όπως τα σκουπίδια που βλέπω στις πίστες πολλές φορες...κτ το οποίο είναι επίσης θέμα νοοτροπίας Edited by: harder
                  www.vermiobees.blogspot.com

Σχολιασμός

H λυση ειναι μια.προστιμο,προστιμο,προστιμο,αλλα το βλεπω λιγακι δυσκολο,ονειρο χειμερινης νυκτος,δυστυχως!

Σχολιασμός

Να ρωτήσω εγώ κάτι...

Ποιος άλλαξε τον τίτλο? Αν το έκανε ο συγγραφέας, τότε οκ, αλλά αν το άλλαξε κάποιος άλλος τότε απλά είναι απαράδεκτο. Ούτε έβριζε, ούτε είχε κάτι ειρωνικό, ΟΥΤΕ παραπλανητικό όπως εξηγώ παραπάνω ο τίτλος.Αν έχουμε λογοκρισία ακόμη και σε αυτό το forum, τότε δυστυχώς ήμαστε πολύ πιο πίσω από ότι νόμιζα εγώ...

Και για να ξεκαθαρίζουμε κάποια πράγματα για εσάς που είστε από τη Νάουσα και θίχτηκε το χιονοδρομικό σας στο οποίο έρχομαι συχνά, όπως και στο καιμάκ πάω και γενικά προσπαθώ να αλλάζω παραστάσεις, όποιος λέει μια άσχημη κουβέντα για ένα χιονοδρομικό ΔΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ ΣΕ ΑΛΛΟ ΧΙΟΝΟΔΡΟΜΙΚΟ και ότι το κάνει για να σας βλάψει και να πάει ο κόσμος στο δικό του χιονοδρομικό!!!!!

Άμαν πια με αυτά τα υπαρξιακά σας, δε γυρίζει ο κόσμος όλος γύρω σας.Αν έχετε πρόβλημα κατωτερότητας(για όλα τους..ιδιοκτήτες" μιλάω, όχι μόνο για Πηγάδια)να το ψάξεσετε διαφορετικά και να μη νομίζετε ότι όλοι προσπαθούν να σας κάνουν κακό!!!

Υπάρχει και κόσμος που δεν είναι πρόβατα και δε προκειτε να μη έρθει στο χιονοδρομικό σας επειδή γράφτηκε ένας τίτλος σε ένα forum που εσείς νομίζετε ότι θα σας κάνει να πέσετε οικονομικά έξω!

Μου θυμίζετε τον προϊστάμενο που έχουμε στη δουλειά που νομίζει ότι όλοι θέλουν να του κάνουν κακό, να του φάνε τη θέση(που κανεις δε μπορεί γιατί όλοι έχουν λίγα χρόνια υπηρεσίας ενώ αυτός έχει ισόποση βλακεία με τα χρόνια υπηρεσίας).

Και στην τελική δηλαδή αφού όλα τα χιονοδρομικά έχουν τεράστια προβλήματα σε πολλές υπηρεσίες γιατί να μην αρχίσουνε από κάπου(ας είναι αυτό το σαλέ)και ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ να αλλάξουν και τα υπόλοιπα..."

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από georgeg
                        Να ρωτήσω εγώ κάτι...

Ποιος άλλαξε τον τίτλο? Αν το έκανε ο συγγραφέας, τότε οκ, αλλά αν το άλλαξε κάποιος άλλος τότε απλά είναι απαράδεκτο. Ούτε έβριζε, ούτε είχε κάτι ειρωνικό, ΟΥΤΕ παραπλανητικό όπως εξηγώ παραπάνω ο τίτλος.Αν έχουμε λογοκρισία ακόμη και σε αυτό το forum, τότε δυστυχώς ήμαστε πολύ πιο πίσω από ότι νόμιζα εγώ...

Και για να ξεκαθαρίζουμε κάποια πράγματα για εσάς που είστε από τη Νάουσα και θίχτηκε το χιονοδρομικό σας στο οποίο έρχομαι συχνά, όπως και στο καιμάκ πάω και γενικά προσπαθώ να αλλάζω παραστάσεις, όποιος λέει μια άσχημη κουβέντα για ένα χιονοδρομικό ΔΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ ΣΕ ΑΛΛΟ ΧΙΟΝΟΔΡΟΜΙΚΟ και ότι το κάνει για να σας βλάψει και να πάει ο κόσμος στο δικό του χιονοδρομικό!!!!!

Άμαν πια με αυτά τα υπαρξιακά σας, δε γυρίζει ο κόσμος όλος γύρω σας.Αν έχετε πρόβλημα κατωτερότητας(για όλα τους..ιδιοκτήτες" μιλάω, όχι μόνο για Πηγάδια)να το ψάξεσετε διαφορετικά και να μη νομίζετε ότι όλοι προσπαθούν να σας κάνουν κακό!!!

Υπάρχει και κόσμος που δεν είναι πρόβατα και δε προκειτε να μη έρθει στο χιονοδρομικό σας επειδή γράφτηκε ένας τίτλος σε ένα forum που εσείς νομίζετε ότι θα σας κάνει να πέσετε οικονομικά έξω!

Μου θυμίζετε τον προϊστάμενο που έχουμε στη δουλειά που νομίζει ότι όλοι θέλουν να του κάνουν κακό, να του φάνε τη θέση(που κανεις δε μπορεί γιατί όλοι έχουν λίγα χρόνια υπηρεσίας ενώ αυτός έχει ισόποση βλακεία με τα χρόνια υπηρεσίας).

Και στην τελική δηλαδή αφού όλα τα χιονοδρομικά έχουν τεράστια προβλήματα σε πολλές υπηρεσίες γιατί να μην αρχίσουνε από κάπου(ας είναι αυτό το σαλέ)και ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ να αλλάξουν και τα υπόλοιπα...
                        Πάντως αν και Ναουσαίος χωρίς άμεσο οικονομικό όφελος ,από τη στιγμή που τέθηκε αυτός ο τίτλος ήθελα να απαντήσω με το τρόπο που έλαβα αυτό το θέμα ..αυτό δεν είναι κομπλεξισμός . Ο τίτλος τώρα είναι συγκεκριμένος και μου αρέσει που τιθεται με αυτό το τρόπο ... Τα Πηγάδια δεν είναι τέλεια ,άλλα δεν είναι και ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ..."
                        www.vermiobees.blogspot.com

Σχολιασμός

ΞΑΝΑΛΕΩ:
                          Ίσως το σαλέ είναι μέχρι 70 τ.μ. οπότε μπορεί να το κάνει ότι
                          θέλει,είτε καπνιζόντων είτε μη...Αυτό λέει ο νόμος.Και δεν νομίζω να είναι μεγαλύτερο από 70 τ.μ. το συγκεκριμένο.....

Σχολιασμός

ΕΙΠΑΜΕ ΑΠΟ 1-1-2010 ΙΣΧΥΕΙ Ο ΝΟΜΟΣ ΠΕΡΙ ΑΠΟΓΟΡΕΥΣΗΣ ΤΟΥ ΚΑΠΝΙΣΜΑΤΟΣ...."

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από vanzel
                              ΞΑΝΑΛΕΩ:
                              Ίσως το σαλέ είναι μέχρι 70 τ.μ. οπότε μπορεί να το κάνει ότι
                              θέλει,είτε καπνιζόντων είτε μη...Αυτό λέει ο νόμος.Και δεν νομίζω να είναι μεγαλύτερο από 70 τ.μ. το συγκεκριμένο.....
                              Δεν ξέρω αν το σαλέ είναι μεγαλύτερο από 70 ή όχι, έχετε όμως υπ'οψιν ότι στο συνολικό εμβαδό υπολογίζονται ΟΛΟΙ οι χώροι, όπως κουζίνα τουαλέτες διάδρομοι κλπ. Οπότε με όλα αυτά μετρήστε να δείτε αν είναι ή δεν είναι μεγαλύτερο από 70..με το μάτι φαίνεται...

Ο νόμος ισχύει από 1-7-2009 και όποιος έχει αμφιβολίες τον παραπέμπω στα παρακάτω

ΝΟΜΟΣ ΥΠ' ΑΡΙΘΜ. 3730 (ΦΕΚ Α' 262/23.12.2008) Προστασία ανηλίκων από τον καπνό και τα αλκοολούχα ποτά και άλλες διατάξεις. "

" Υπουργική Απόφαση σε εφαρμογή του Άρθ. 3 του Ν.3730/ 2008 για την προστασία ανηλίκων από τον καπνό και το αλκοόλ "

για να μην ακούω διάφορα...

Αυτό που ακούγεται είναι ότι από το νέο έτος θα πέφτουν τα προστιμα!!¨οχι ότι ισχύει ο νόμος από το νέο έτος. Δλδ αν κάνεις τώρα καταγγελία, καταγράφεται και τα πρόστιμα θα ισχύσουν αναδρομικά!!!

Κι όποιος έχει αμφιβολίες, ας περάσει από το γραφείο να τα συζητήσουμε, κύριε bouta...

Και απάντηση για το ποιος άλλαξε τον τίτλο, ακόμη δε πήραμε...Edited by: georgeg "

Σχολιασμός

πιστεύω οτι τον τιτλο τον άλλαξε το φορουμ .....και νομίζω οτι καλα έπραξε φιλε μου διότι το ΤΣΙΓΑΡΙΛΙΚΙ ήθελες να καυτηρίασης και οχι το χκ σαν κεντρο ...
                                .
                                φιλικα ενας τελειος ακαπνος ..............προεδρος ...............
                                http://www.skafotexniki.gr
                                ΤΣΟΥΛΑΤΕ ΓΕΝΝΑΙΟΙ

Σχολιασμός

Working...
                                X