Ανακοίνωση

Collapse

Καλώσορίσατε στο νέο μας φόρουμ!

Αναβαθμιστήκαμε ξανά με νέα πλατφόρμα με σημαντικά περισσότερες δυνατότητες.Διορθώνουμε τα όποια προβλήματα εμφανίζονται με στόχο την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη.Καλή συνέχεια σε όλους μας!
See more
See less

Χ.Κ. Σέλι 2016-2017

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

Προς τους υπεύθυνους του κέντρου έχω μία ερώτηση: έστω ότι εγώ θέλω ΠΣΚ να επισκεφτώ το ΧΚ για σκι, είναι καλή ιδέα να κλείσω δωμάτιο να ετοιμαστώ κτλ; Στο snow report έχετε μείνει να γράφετε για συντήρηση, τώρα που χιονίζει και γίνεται χαμός δεν έπρεπε να αλλάξετε την ανακοίνωση και να γράψετε κάτι για να φτιάξετε το κλίμα; Να δείξετε ότι στρώνετε τις πίστες και όλα πάνε καλά; Από την άλλη αν δεν θέλετε να έρχεστε ο κόσμος μια χαρά το πάτε με δεδομένο ότι πέρσι το μαγαζί ήταν κλειστό για τα καλά. Αν από την άλλη δεν σας φτάνει το χιόνι θα σας πω ότι δεν πρόκειται ποτέ να ρίξει 4μέτρα χιόνι.

Σχολιασμός

Για το Facebook δεν ξέρω (δεν τους παρακολουθώ εκεί) αλλά στο site τους έχει μια ανακοίνωση
      Χιόνια στο καμπαναριό (ή όπου νά ναι τέλος πάντων...)

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από alexispi Εμφάνιση μηνυμάτων
        Για το Facebook δεν ξέρω (δεν τους παρακολουθώ εκεί) αλλά στο site τους έχει μια ανακοίνωση
        Εννοώ εδώ στο snowreport, λέει:
        ΧΙΟΝΟΔΡΟΜΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΣΕΛΙΟΥ

Τελευταία ενημέρωση: Πέμπτη 19/01/2017 08:55 | English version here! | ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ: 15/01/2017 00:00

Πληροφορούμε τους φίλους του Χιονοδρομικού κέντρου Σελίου για λόγους συντήρησης μηχανημάτων και επαναδιάστρωσης των πιστών, αύριο Δευτέρα 16/01/2017 το Κέντρο θα μείνει κλειστό για Χιονοδρομία.

Και γιατί μόνο το λούκι θα ρωτήσω εγώ, ήμουν στα πηγάδια την Τετάρτη έγινε χαμός από χιονόπτωση, στο Σέλι βρήκαν χιόνι μόνο στο λούκι; Την πιο "αχιονη" πίστα και δεν βρήκαν στο Αρσούμπασι; Απορώ μόνο ο Πλατίτσας (αυτός ανεβάζει μόνο φώτο) έχει κέρδος από το ΧΚ οι υπόλοιποι επιχειρηματίες δεν ενδιαφέρονται να πουν κάτι , να σπρώξουν λίγο τα πράγματα;
        Και απορώ όλοι αυτοί που βλέπουν το Σέλι να σβήνει τι κάνουν; Το χρυσό ελάφι είναι εγκαταλειμμένο, πέρσι όλα να μαγαζία στο ΧΚ ήταν ρημάδια (τον χειμώνα) με ανοιχτές πόρτες και σπασμένα τζάμια τα καταφύγια- ταβέρνες κλειστά... Μόνο ο Πλατίτσας ήταν εκεί να σώσει την αξιοπρέπεια και το μεγαλείο του ΧΚ. Θα μπορούσαν πολλά να γίνουν για το Σέλι έχει πολλά πλεονεκτηματα σαν ΧΚ αλλά απαξιώνεται και όπως πάει σε λίγα χρόνια θα είναι ένα κουφάρι με μερικά μισογκρεμισμένα κτίρια και μερικά συρματόσχοινα να αιωρούνται σε μία βουνοκορφή.

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από aetos1976 Εμφάνιση μηνυμάτων
          Εννοώ εδώ στο snowreport, λέει:
          ΧΙΟΝΟΔΡΟΜΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΣΕΛΙΟΥ

Τελευταία ενημέρωση: Πέμπτη 19/01/2017 08:55 | English version here! | ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ: 15/01/2017 00:00

Πληροφορούμε τους φίλους του Χιονοδρομικού κέντρου Σελίου για λόγους συντήρησης μηχανημάτων και επαναδιάστρωσης των πιστών, αύριο Δευτέρα 16/01/2017 το Κέντρο θα μείνει κλειστό για Χιονοδρομία.

Και γιατί μόνο το λούκι θα ρωτήσω εγώ, ήμουν στα πηγάδια την Τετάρτη έγινε χαμός από χιονόπτωση, στο Σέλι βρήκαν χιόνι μόνο στο λούκι; Την πιο "αχιονη" πίστα και δεν βρήκαν στο Αρσούμπασι; Απορώ μόνο ο Πλατίτσας (αυτός ανεβάζει μόνο φώτο) έχει κέρδος από το ΧΚ οι υπόλοιποι επιχειρηματίες δεν ενδιαφέρονται να πουν κάτι , να σπρώξουν λίγο τα πράγματα;
          Και απορώ όλοι αυτοί που βλέπουν το Σέλι να σβήνει τι κάνουν; Το χρυσό ελάφι είναι εγκαταλειμμένο, πέρσι όλα να μαγαζία στο ΧΚ ήταν ρημάδια (τον χειμώνα) με ανοιχτές πόρτες και σπασμένα τζάμια τα καταφύγια- ταβέρνες κλειστά... Μόνο ο Πλατίτσας ήταν εκεί να σώσει την αξιοπρέπεια και το μεγαλείο του ΧΚ. Θα μπορούσαν πολλά να γίνουν για το Σέλι έχει πολλά πλεονεκτηματα σαν ΧΚ αλλά απαξιώνεται και όπως πάει σε λίγα χρόνια θα είναι ένα κουφάρι με μερικά μισογκρεμισμένα κτίρια και μερικά συρματόσχοινα να αιωρούνται σε μία βουνοκορφή.
          Συμφωνω απόλυτα!
          Χιόνια στο καμπαναριό (ή όπου νά ναι τέλος πάντων...)

Σχολιασμός

Πάντως φαίνεται ότι από χιόνι πάει καλά!

http://www.seli-ski.gr/live-cameras/

λέει: Για πρώτη φορά από το 2012, αναμένεται να δοθεί σε πλήρη λειτουργία το Χ.Κ. Σελίου από αύριο Σάββατο.

εε δεν μπορεί κάποια στιγμή θα το δώσουν να κάνει ο κόσμος σκι, και τότε θα βουλιάξει από κόσμο!
            Πέντες λόγοι για να πάει κάποιος Σέλι:
            1) η πιο σύντομη πρόσβαση από Θεσσαλονίκη για ΧΚ
            2) Ο δρόμος είναι πολύ καλός και με τις λιγότερες στροφές για ΧΚ (αν έχεις παιδία μετράει!)
            3) Έχει πίστες που είναι ιδανικές για κάποιον αρχάριο- μέτριο σκιέρ
            4) Όσο κόσμο και να έχει δεν έχει μεγάλες ουρές γιατί έχει πολλά λιφτ να τους καλύψουν όλους.
            5) Έχει καλύτερες τιμές

4)
            Last edited by aetos1976; 20-01-17, 18:10.

Σχολιασμός

καταπληκτικές ημέρες το Σάββατο και η Κυριακή με πάρα πολύ κόσμο, γεμάτα πάρκινγκ το μικρό και το 1ο μεγάλο, το 2 μισό γιατί είχε χιόνι, στον δρόμο παρκαρισμένα μέχρι μετά τη διασταύρωση για χρυσό ελάφι. Ήλιος φουλ πίστες σχετικά καλά στρωμμένες με εξαίρεση το αρσούμπασι στη κορυφή που είχε πρόβλημα. Ουρά δεν υπήρχε παραμόνο 1,5 2 λετπά. Λειτουργούσε η καρέκλα και ο αλέξανδρος 1+2 μαζί για να μην έχει ουρά. κακώς δεν ανοίξανε και το συνδετικό. και χιονι είχε και θα εσπαζε ο κόσμος απο την καρέκλα της επιστροφής απο το αρσούμπασι και νέα απάτητα θα είχαμε. Ο κακός χαμός από κόσμο. Το βουνό οργώθηκε απ ακρη σ ακρη.

Σχολιασμός

Να συμπληρώσω ότι την Κυριακή έβγαλε πέτρες στο λούκι.
                If skiing was easy they would call it snowboarding.

Σχολιασμός

Ήταν ένα υπέροχο σαββατοκύριακο που θύμισε Σέλι απο τα παλιά.....

Ski now, work later.

Σχολιασμός

σελι σημερα μετα απο παααρα πολλα χρονια,τέλεια μερα,ωραιο χιονιακι εντος και εκτος πιστας,το προσωπικό φιλικο και χαμογελαστο αλλα μεγαλη απογοητευση για εμας που ηταν ανοιχτο μονο το καρεκλάκι και κανένα απο τα τρια πιατακια της κορυφης..
                    .

Σχολιασμός

Το 10ευρω το πηραν σημερα αλλα μονο για το καρεκλάκι. Δηλαδή το βουνό υπολειτουργούσε και χρεωναν καρτα κανονικά. Απαράδεκτοι δεν νομίζω να επισκεφτώ ξανά το εν λόγο χιονοδρομικό. Τα λιφτ τα έκλεισαν 2 45 αντί για 3 00 που ήταν κανονικά. Ρεζιλίκια πράγματα είναι αυτά. Ποτέ ξανά στο σελι. Τοσο ωραια μερα με αρκετό χιονι κ ειχαν μόνο το εναέριο

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από ioannikp Εμφάνιση μηνυμάτων
                        Το 10ευρω το πηραν σημερα αλλα μονο για το καρεκλάκι. Δηλαδή το βουνό υπολειτουργούσε και χρεωναν καρτα κανονικά. Απαράδεκτοι δεν νομίζω να επισκεφτώ ξανά το εν λόγο χιονοδρομικό. Τα λιφτ τα έκλεισαν 2 45 αντί για 3 00 που ήταν κανονικά. Ρεζιλίκια πράγματα είναι αυτά. Ποτέ ξανά στο σελι. Τοσο ωραια μερα με αρκετό χιονι κ ειχαν μόνο το εναέριο

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
                        Κουτοπονηρίες και χαζοοικονομίες βλέπω φέτος στο Σέλι! Ποτέ ακόμα και όταν στο βουνό είχε ομίχλη και ήμουν ήμουν στο Αρσουμπασι μόνος μου καθημερινή (πριν 8 χρόνια) δεν σταματούσαν να δουλεύουν τα πιατάκια αυτό που ακούω είναι απαράδεκτο.
                        Είπα να μη μιλήσω αλλά θα πω και εγώ την εμπειρία μου από το Σάββατο που πήγα. Δεν έχω δει ποτέ τις πίστες σε τέτοιο χάλι. Τι να πω για το κακοπατημένο λούκι που είχε κοτρόνες από την μέση και κάτω και στο τέλος κάτι ανωμαλίες ιδανικές για να πέσεις;
                        Το Αρσούμπασι στα δύο πιατάκια (αυτά που είναι μαζί) που το πάνω κομμάτι ήταν του σκοτωμού; Αλλά και την κεντρική που στο τέλος δεν προλάβαινες να μετράς χτυπήματα.
                        Το ξαναλέω το στρώσιμο ήταν τραγικό. Αν κάνετε οικονομία στα καύσιμα και στο ρεύμα θα κάνουμε και εμείς οικονομία πηγαίνοντας αλλού. Επίσης θα πρέπει να καταλάβετε ότι δεν ήμαστε πειραματόζωα και δεν έχουμε κανένα πόδι για σπάσιμο, γιατί αν τρακάρω στην πέτρα και πέσω η ευθύνη θα είναι δική σας.

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από aetos1976 Εμφάνιση μηνυμάτων
                          Κουτοπονηρίες και χαζοοικονομίες βλέπω φέτος στο Σέλι! Ποτέ ακόμα και όταν στο βουνό είχε ομίχλη και ήμουν ήμουν στο Αρσουμπασι μόνος μου καθημερινή (πριν 8 χρόνια) δεν σταματούσαν να δουλεύουν τα πιατάκια αυτό που ακούω είναι απαράδεκτο.
                          Είπα να μη μιλήσω αλλά θα πω και εγώ την εμπειρία μου από το Σάββατο που πήγα. Δεν έχω δει ποτέ τις πίστες σε τέτοιο χάλι. Τι να πω για το κακοπατημένο λούκι που είχε κοτρόνες από την μέση και κάτω και στο τέλος κάτι ανωμαλίες ιδανικές για να πέσεις;
                          Το Αρσούμπασι στα δύο πιατάκια (αυτά που είναι μαζί) που το πάνω κομμάτι ήταν του σκοτωμού; Αλλά και την κεντρική που στο τέλος δεν προλάβαινες να μετράς χτυπήματα.
                          Το ξαναλέω το στρώσιμο ήταν τραγικό. Αν κάνετε οικονομία στα καύσιμα και στο ρεύμα θα κάνουμε και εμείς οικονομία πηγαίνοντας αλλού. Επίσης θα πρέπει να καταλάβετε ότι δεν ήμαστε πειραματόζωα και δεν έχουμε κανένα πόδι για σπάσιμο, γιατί αν τρακάρω στην πέτρα και πέσω η ευθύνη θα είναι δική σας.
                          Τέτοια μερακλα και ήταν ολα κλειστά. Καλά για τις πίστες δεν λέω κάτι γιατί κάνω σανίδα και δεν έχω τόσο θέμα εγώ. Αλλά ναι ήταν σε μαύρο χάλι φοβερά pumps κ με λιγες πέτρες στο λούκι μέσα. Η απάντηση που πήραμε για τις άγκυρες ήταν δν επαρκεί το χιόνι κ το κρατάμε για το σκ. Γελάει ο κόσμος σήμερα πάνω ήμασταν 15 άτομα τα οποία τα 10 μάθαιναν. Δηλαδή τα υπόλοιπα 5 άτομα θα εκανα τοσο μεγάλη ζημιά στις πίστες? Έλεος και απαράδεκτοι. Μπήκαν στο βανακι του χιονοδρομικού ακριβώς 3 00 κ έφυγαν γρήγορα για Βέροια.τα λόγια που άκουσα από άλλους χιονοδρομους ήταν τα ίδια με εμένα. Με τα λεφτά μου **** και την κυρά μου. Οπότε έχει και αλλού βουνά.

Σχολιασμός

Δούλεψε σήμερα;

Σχολιασμός

εδωσαν κεντρικη και λουκι απο νωρις σημερα παρα τη συνεχιζομενη χιονοπτωση. 7 γιουρο η καρτα. παρα πολυ ομιχλη, δεν εβλεπες στα 2 μετρα, μετα τις 0130 αρχισε να ανοιγει και καθαρισε στις 1530. Χιόνι εχει αρκετο, πισω φανταζομαι ακομη πιο πολυ, οποτε ενα ακομη ΣΚ θα βγει.
                              Attached Files
                              Last edited by as002; 11-03-17, 22:34.
                              Γιώργος

Σχολιασμός

Working...
                              X