Ανακοίνωση

Collapse

Καλώσορίσατε στο νέο μας φόρουμ!

Αναβαθμιστήκαμε ξανά με νέα πλατφόρμα με σημαντικά περισσότερες δυνατότητες.Διορθώνουμε τα όποια προβλήματα εμφανίζονται με στόχο την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη.Καλή συνέχεια σε όλους μας!
See more
See less

ΠΙΣΤΕΣ ΓΙΑ ΑΡΧΑΡΙΟΥΣ!!!!!

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

• ΠΙΣΤΕΣ ΓΙΑ ΑΡΧΑΡΙΟΥΣ!!!!!

ΕΙΜΑΙ ΑΡΧΑΡΙΟΣ ΣΚΙΕΡ ΚΑΙ ΜΕΝΩ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ........ΠΙΟ ΧΙΟΝΟΔΡΟΜΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΠΙΣΤΕΥΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΡΧΑΡΙΟΥΣ.......ΑΛΛΑ ΝΑ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΚΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ (Π.Χ.ΣΕΛΙ,3-5ΠΗΓΑΔΙΑ,ΕΛΑΤΟΧΩΡΙ,ΧΡΥΣΟ ΕΛΑΦΙ,ΚΑΙΜΑΤΣΑΛΑΝ)

ΤΗΝΧ [i]"

Αρχική Δημοσίευση από markospaoki
    ΕΙΜΑΙ ΑΡΧΑΡΙΟΣ ΣΚΙΕΡ ΚΑΙ ΜΕΝΩ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ........ΠΙΟ ΧΙΟΝΟΔΡΟΜΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΠΙΣΤΕΥΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΡΧΑΡΙΟΥΣ.......ΑΛΛΑ ΝΑ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΚΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ (Π.Χ.ΣΕΛΙ,3-5ΠΗΓΑΔΙΑ,ΕΛΑΤΟΧΩΡΙ,ΧΡΥΣΟ ΕΛΑΦΙ,ΚΑΙΜΑΤΣΑΛΑΝ)

ΤΗΝΧ [i]
    Την απάντηση την έδωσες μόνο σου ποστάρωντας αυτό το θέμα στο Σέλι......"
    If skiing was easy they would call it snowboarding.

Σχολιασμός

ακριβως....αρκει να μην σε δυκολευει το πιατακι για να πας αρσουμπασι.

Snow is on my D.N.A.-ζητειται δουλεια στις Δολομιτικες Αλπεις

Σχολιασμός

Αποκλείεις με την μια τα Πηγάδια...Θεωρώ ότι το σέλι είναι ιδανικό για τα πρωτα βήματα...
        -ΑΖΟΡΙΚΕ?ΕΛΑ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ.. ΞΥΠΝΑ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ...
        -ΑΣΕ ΜΕ ΡΕ ΜΑΝΑ ΛΕΩ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΩ ΦΕΤΟΣ

Σχολιασμός

Κατά σειρά οι ευκολότερες είναι: 1. Η παιδική στο Σέλι (και έχει και καλές τιμές για δάσκαλο) 2. Η παιδική στο Καιμακτσαλάν 3. Η παιδική στα 3-5 πηγάδια 3. Η δεύτερη παιδική στο Σέλι (είναι δίπλα στην άλλη στην βάση του Χ.Κ) 4. Το πιατάκι Σ2 στα 3-5 πηγάδια Αν θες δυσκολότερες εδώ είμαστε πάλι. "

Σχολιασμός

Τσεκάρισε στο http://www.seli-ski.gr/map.htm τις πίστες του Σελίου

Επειδή κάνω μαθήματα στην κόρη μου, νομίζω ότι η παιδική με τα δύο baby lift (στον χάρτη οι 15 και 16) είναι ό,τι πρέπει για να κάνεις τα πρώτα μαθήματα. Μετά (μόλις κρίνει ο δάσκαλος) πίσω στο Αρσούμπασι, μεγάλες σε μήκος αλλά με καλή κλίση για να πάρεις θάρρος (10,11,12). Το τέλειο μέρος για να μάθει κανείς...
            Η παιδική στην βάση του ΧΚ (14) εχει μια απότομη κλίση στο τέλος της και μικρή σε μήκος, δεν βοηθάει καθόλου κατα την γνωμη μου.
            Χιόνια στο καμπαναριό (ή όπου νά ναι τέλος πάντων...)

Σχολιασμός

thnx r paidia.....!!!!!

Σχολιασμός

thnx r paidia.....!!!!!
                Όπως είδες σ' αυτό το φόρουμ θα έχεις ότι βοήθεια χρειάζεσαι (παρόλο που είσαι παοκτζής) [i] "

Σχολιασμός

Σελι δαγκωτο,μόλις γίνεις αστέρι θα σε πάρουμε πηγαδια στα δύσκολα.

Σχολιασμός

p i3eres oti eimai paokara!!!!!!!

Σχολιασμός

a kai kt allo......ti gnwmh exete gia thn pista eukleia" ??????"

Σχολιασμός

p i3eres oti eimai paokara!!!!!!!
                        ΤΟ ΜΑΝΤΕΨΑ!!!! [i]
                        Μήπως επειδή το user name σου είναι markosPAOKI?"

Σχολιασμός

Καλή και η Εύκλεια, απλώς για να πάς εκεί αφήνεις το πιατάκι στην μέση της πίστας. Αντί να συνεχίσεις την πιστα κοντά στο καρελάκι (που έχει μια απότομη κούρμπα) πηγαίνεις προς τα δεξιά της. Αλλά γενικώς οι πίστες που σου ειπα και παραπανω είναι καλές στο Αρσούμπασι.

Να σου πω, εγώ (πριν πολλά-πολλα χρόνια) έμαθα στο Συνδετικό (τώρα την λένε Ευρυδίκη, #13) αλλά μάλλον τώρα δεν λειτουργεί (αν δεν κάνω λάθος). Πολύ καλή για αρχάριους, μικρότερη σε μήκος αλλά με τέλεια κλίση για να μαθεις... Είχε άγκυρα τότε! (αααχ, τί μου θύμισα τώρα [i] )"

Σχολιασμός

n rwtise kati [i] ......ti einai to piataki??????"

Σχολιασμός

[i]
                              Μπριζόλα: στα baby lift εχει ενα πολύ βαναυσο τρόπο να σε τραβαει το lift: ένα παλούκι σε σχήμα μπριζόλας το οποίο αρπάζεις, αγκαλιάζεις (γιατί οι αρχάριοι δεν προλαβαίνουν να το βάλουν πίσω από την πλάτη όπως πρέπει) και σε τραβαει επάνω.

Σκέτο σύρμα: πιάνεις το σύρμα (σου χαλαει τα γάντια σιγα-σιγα αν σου γλιστραει...) και σ'ανεβάζει επάνω

Πιατακι: το πιο ευκολο απ'ολα, ένα μπαστούνι με ένα πλαστικό πιατάκι στην άκρη. Το αρπάζεις, το "καβαλας" (το βάζεις δηλ. ανάμεσα στα δύο πόδια) και σε τραβάει προς τα επάνω!

Καρεκλάκι: κρεμαστή καρέκλα! Ολα καλά εκτός από την στιγμή που φτάνεις και πρέπει να κατεβεις και σε πιανει το άγχος "κι αν δεν προλάβω να κατεβω και με γυρίσει πίσω?"..."

Σχολιασμός

Working...
                              X