Ανακοίνωση

Collapse

Καλώσορίσατε στο νέο μας φόρουμ!

Αναβαθμιστήκαμε ξανά με νέα πλατφόρμα με σημαντικά περισσότερες δυνατότητες.Διορθώνουμε τα όποια προβλήματα εμφανίζονται με στόχο την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη.Καλή συνέχεια σε όλους μας!
See more
See less

ΠΗΛΙΟ ΧΕΙΜΩΝΑΣ 2013-2014

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

πόσες φορές τόπαμε??
    ο 'σύμβουλος' είναι για τα ..νησιά ( κ εκει με επιφυλάξεις )

H2 0 & -10c = :weather_3:sigpic

Σχολιασμός

Και ο Μπέος θα κατέβει για Δήμαρχος!

«Χαλάνε» κόσμο οι νέες δηλώσεις του Αχιλλέα Μπέου μετά από συνέντευξή του στον «Βόλος 986». Μάλιστα ομολόγησε ότι σκέπτεται σοβαρά το ενδεχόμενο να κατέβει για δήμαρχος Βόλου και τόνισε πως….

οι δικαστικές του περιπέτειες δεν μπορούν να σταθούν βάσει νόμου εμπόδιο σ’ αυτό του το εγχείρημα.
      «Ο Βόλος είναι η ωραιότερη πόλη στην Ελλάδα, στις καλύτερες της Ευρώπης και έχει τις δυνατότητες να είναι μία τελείως ανεξάρτητη οικονομία από πόρους, που θα έχουν γίνει από την προσέλευση πολλών τουριστών και από τα έργα που θα γίνουν στις υποδομές».
      Αναλυτικά τα όσα δήλωσε ο Αχιλλέας Μπέος:
      «Αυτή τη χρονική στιγμή έχει την προτεραιότητα να καθαρίσει το όνομά μου και των παιδιών μου. Αν πουν κάποιοι ότι είμαι υπόδικος, τους λέω ότι μέχρι να τελεσιδικήσει η απόφαση του Αρείου Πάγου, έχω δικαίωμα να βάλω υποψηφιότητα για δήμαρχος, για βουλευτής, για οτιδήποτε. Για ν’ ασχοληθώ όμως, πρέπει να δώσω όλη μου την ενέργεια. Είμαι υπό σκέψη, αλλά για να πάρω την απόφαση, κριτήριό μου θα είναι η πόλη του Βόλου να έχει μία άλλη εικόνα μετά τη θητεία μου.
      Δεν είμαι πολιτικός αλλά αληθινός. Θα είμαι δίπλα στα προβλήματα του Βόλου. Αν πάρω την απόφαση, ο Αχιλλέας Μπέος δε θα έχει αντίπαλο και θα είναι δήμαρχος όλων των πολιτών, για όλους τους Βολιώτες και αντικειμενικός. Δεν υπάρχει εδώ Νέα Ιωνία ή Βόλος. Αλλιώς σκέπτομαι στο ποδόσφαιρο, διαφορετικά θα ενεργώ εκεί. Δεν ήρθε η ώρα αυτή, όταν έρθει οι αντίπαλοί μου θα το μάθουν. Δίνεται μία ευκαιρία να έχει ο Βόλος έναν δήμαρχο που θα παραμιλάει όλη η Ελλάδα.
      Να ξέρετε ότι αυτό που θα πω, θα το νιώσει και ο πιο φανατικός Νικιώτης. Εγώ δεν είμαι πολιτικός. Με πλησίασε πολύς κόσμος, με πίεσε πολύς κόσμος. Την απόφαση θα την πάρω κοντά στις γιορτές, για να πάρει και ο κόσμος ένα ευχάριστο μήνυμα από τον Αϊ Βασίλη. Όταν το αποφασίσω, ας μην κατέβουν πολλοί, γιατί θα τρέχω μόνος μου. Και οι συνεργάτες μου δε θα είναι πολιτικοί, αλλά φρέσκοι και νέοι άνθρωποι, που θα τους γράψει η ιστορία. Κάντε ένα γκάλοπ στους Νικιώτες αν με ήθελαν για πρόεδρο. Αν με ήθελαν, γιατί να μη με θέλουν για δήμαρχο;».
      http://www.realpolitics.gr

Σχολιασμός

καλησπερα σε ολους.μηπως υπαρχει καποιο τηλεφωνο για το καταφυγιο που να ισχυει?

Σχολιασμός

Χάνια Πηλίου Live:

http://www.livestream.com/astratv3g

Σχολιασμός

Καλημέρα.ξέρουμε αν έχουν κρεμαστεί τα καρεκλάκια στο χιονοδρομικό? Γιατί δεν πατάνε τις πίστες να διατηρηθεί περισσότερο το χιόνι και να πιάσει καλύτερα το επόμενο?

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από shogun Εμφάνιση μηνυμάτων
              καλησπερα σε ολους.μηπως υπαρχει καποιο τηλεφωνο για το καταφυγιο που να ισχυει?
              για το καταφύγιο αγαπητέ μου βρες το τηλ. του ΕΟΣ Βόλου κ απο κει θα βρείς μια άκρη να σε φιλοξενήσουν στο δωμάτιο που τους ανήκει ,,

ο υπόλοιπο χώρο του καταφυγίου είναι ..'ισα μόνον για τον τζάκι!
              Παράνομος είναι όποιος διαχειριστεί το καταφύγιο για εστίαση ή για διανυκτέρευση -εννοείτε με αντίτιμο-
              ΔΕΝ ΕΙΧΕ -ΟΥΤΕ- ΘΑ ΕΧΕΙ ΑΔΕΙΑ
              ΚΑΙ ΣΕ ΤΥΧΟΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΑΝΩΘΕΝ ΧΩΡΟΥ ,ΤΑ ΕΠΑΚΟΛΟΥΘΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΩΣ ΔΥΣΑΡΑΣΤΑ

Σχολιασμός

γιατί δεν το ανοίγουν? από την cam φένεται η ποσότητα να είναι επαρκής-τουλάχιστον για τις πάνω πίστες. τελος Μαρτίου περυσι λειτούργουσε άραγε με περισσότερο χιόνι?

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από burtongeorge Εμφάνιση μηνυμάτων
                  Καλημέρα.ξέρουμε αν έχουν κρεμαστεί τα καρεκλάκια στο χιονοδρομικό? Γιατί δεν πατάνε τις πίστες να διατηρηθεί περισσότερο το χιόνι και να πιάσει καλύτερα το επόμενο?

Ναι, τα έχουν κρεμάσει.

Σχολιασμός

Καλημέρα και από μένα..

Ανεβαίνοντας χτες στο Χιονοδρομικό και μιλώντας με υπεύθυνο, έμαθα πως είναι πανέτοιμοι να ανοίξουν με την πρώτη καλή χιονόπτωση.. Το χιόνι που υπάρχει αυτή την στιγμή είναι αρκετό για χιονοδρομία μόνο στο επάνω μέρος, γιατί ανέβηκα, αλλά με την πρώτη προσέλευση των χιονοδρόμων γιατί την επόμενη μέρα δεν θα υπάρχει τίποτα καθώς σε αρκετά σημεία έχει χώμα και χόρτα..
                    Όσο για το Καταφύγιο πληροφορίες λένε ότι θα ανοίξει τις επόμενες μέρες μόνο για καφέ και σάντουιτς και επειδή το επισκεφτηκα χτες είδα πως γίνετε μια πολύ καλή ανακαίνηση μακριά από τους προηγούμενους καιροσκόπους..

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από apkan2012 Εμφάνιση μηνυμάτων
                      ...
                      Όσο για το Καταφύγιο πληροφορίες λένε ότι θα ανοίξει τις επόμενες μέρες μόνο για καφέ και σάντουιτς και επειδή το επισκεφτηκα χτες είδα πως γίνετε μια πολύ καλή ανακαίνηση μακριά από τους προηγούμενους καιροσκόπους..
                      Ναι!!,, πράγματι ειδικά ο προηγούμενος οχι μόνον καιροσκόπος είναι αλλά & μεγάλο ΛΑΜΟΓΙΟ!!
                      Όμως η ζωή του τα έφερε έτσι ώστε αυτήν την στιγμή έχει το επάγγελμα που του ταιρίαζει απόλυτα! [νεκροθάφτης]
                      & Με την μόνη διαφορά, τότε, όταν αντιλήφθηκα ότι ένα αρχιλαμόγιο διαχειριζόνταν το καταφύγιο,
                      έκανα τα πάντα για να συναντίσω τον πρόεδρο του Χ.Κ. , Χήρα για να του αναφέρω τι συμβαίνει σε αυτο τον χώρο και να λάβει τα απαραίτητα μέτρα - ΑΛΛΑ ποτέ δεν "ήθελε" ο κυρ-Πρόεδρος να μάθει , να ενημερωθεί, !!! ..αυτό απο μόνο του δεν δείχνει ύποπτο?? δεν δείχνει ότι μάλλον υπήρξε διαπροσωπική σχέση με το λαμόγιο τον διαχειρηστή??
                      και αν υποθέσουμε ότι δεν υφίστανται τίποτα απο τα παραπάνω,,, τότε ΔΕΝ είναι ένας σούπερ ΑΦΕΛΗΣ αυτος ο ανθρωπος που του αναθέσαν να διοικεί ολόκληρο Χ.Κ.?? - ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΟ Χ. ΚΕΝΤΡΟ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΤΟ ΣΥΝΑΝΤΙΣΕΙ ΓΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ???

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΜΕ 'ΑΦΕΛΕΙΕΣ' ή & με .. "ΥΠΟΨΙΕΣ" ένα σοβαρό κ πανέμορφο Χ.Κ. όπως του Πηλίου ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΞΑΝΑΓΕΝΝΗΘΕΙ!!!
                      Last edited by Bumps; 25-12-13, 17:35.

Σχολιασμός

δεν είναι ωραία εικόνα αυτη με τα αυτοκίνητα κατω απ το σαλε μεσ στο χ.κ. καθόλου καλη. οι υπευθυνοι ενδιαφέρονται?

Σχολιασμός

ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΧΙΟΝΙΑ!!!! Και μετα βροχες... Ευχομαι τουλαχιστον να ανοιξει Δευτερα η Τριτη να προλαβουμε λιγο πριν βρεξει παλι...

Σχολιασμός

Δυσκολακι! Aλλα τι να πω μακαρι!
                            detox

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από burtongeorge Εμφάνιση μηνυμάτων
                              ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΧΙΟΝΙΑ!!!! Και μετα βροχες... Ευχομαι τουλαχιστον να ανοιξει Δευτερα η Τριτη να προλαβουμε λιγο πριν βρεξει παλι...
                              αντε επιτελους να δουμε ασπρη μερα

Σχολιασμός

pragmatei kai gw 8elw na ma8w...

Σχολιασμός

Working...
                                X