Ανακοίνωση

Collapse

Καλώσορίσατε στο νέο μας φόρουμ!

Αναβαθμιστήκαμε ξανά με νέα πλατφόρμα με σημαντικά περισσότερες δυνατότητες.Διορθώνουμε τα όποια προβλήματα εμφανίζονται με στόχο την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη.Καλή συνέχεια σε όλους μας!
See more
See less

Λαμία - Παρνασσός

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

• Λαμία - Παρνασσός

Καταρχην Χαιρετώ τα μέλη του φορυμ
    Εχω την ανάγκη βοήθειας απο κάποιον που ξέρει σχετικά με την μεταφορά απο Λαμία στο Χ.Κ Παρνασσού...
    Πέρισι υπήρχε 1 κτελ(ιδιοτικο) απο ένα συγκεκριμένο γυμναστήριο και πίγα 1-2 φορές και μου άρεσε η όλη φάση, αποφάσισα λοιπόν φέτος να αγοράσω δικό μου
    εξοπλισμό και αφού ετοιμάστικα κτλπ έμαθα πως το δρομολόγιο τελος...
    Είναι δυνατόν αυτό όταν η λαμία ειναι μισή όρα απο παρνασσό?
    Κάποια βοήθεια στο πως μπορεί να γίνει?

Ευχαριστώ εκ τον προτέρον!
    Last edited by Stelios M; 25-01-13, 20:35.

Λαμία? Παρνασσό? Γιατί δεν πας Βελούχι που είναι κοντά σου και πολύ πιο φθηνά?
    Over and out.

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από zink_titanum Εμφάνιση μηνυμάτων
      Λαμία? Παρνασσό? Γιατί δεν πας Βελούχι που είναι κοντά σου και πολύ πιο φθηνά?
      Δεν είναι πιο κοντά. Αλλά ούτε και μισή ώρα που λέει ο φίλος. Ειδικά με λεωφορείο θελει μια ώρα. Και πάνω από μιάμιση (πάλι με λεωφορείο) για Βελούχι.

Σχολιασμός

Λαμία- καρπενήσι είναι 1 ώρα και θες αλλα 20 λεπτά για βελουχι.το ski bus έχει 15€ μεταφορά + κάρτα καθημερινές και 20€ για σ/κ.νομίζω συμφέρει περισσότερο

Σχολιασμός

Πιο κοντα ειναι ο Παρνασσος.
          penteli.meteo.gr/stations/arahova/
          penteli.meteo.gr/stations/maroussi/

Σχολιασμός

Καταρχήν σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας.
            Το Βελούχι το ξέρω και εδώ και 2 βδομάδες με το σκυ βυς εκεί παω. Απλά όλη η παρέα μου πάει από αθήνα - παρνασσό και για αυτό χριάζομαι να πάω εκεί...

Σχολιασμός

Φιλε δυσκολα τα πραγματα.
              Η Λαμια δεν εχει πολυ κοσμο να ασχολειται,και οσοι ασχολουνται πανε Καρπενησι,
              γιατι εκτος της τιμης,νομιζουν ειναι πιο κοντα,που δεν ειναι με την καμια.

Σχολιασμός

Καλησπέρα και ευχαριστώ για το ενδιαφέρον και την απάντηση!
                Καταρχην επειδή αναγκαστικά πιγαίνω καρπενήσι δεν είναι και άσχημο απλά έχει συνεχώς Χάλια καιρό το οποίο είναι ότι χειρότερο....
                Αλλά απο την άλλη εγω με 16e ανεβοκατεβένω απο λαμία - καρπενήσι μαζί με την κάρτα για τα λιφτς...
                Και όντως το καρπενήσι είναι πιο μακριά με Χάλια κυριολεκτικά δρόμο...
                Ελπίζω ο Καντζος να βάλει λεωφορία για παρνασσό του χρόνου άν και ο παρνασσός είναι πολύ ακριβότερος απο ότι θυμάμε απο πέρισι...
                Last edited by Stelios M; 07-02-13, 02:23.

Σχολιασμός

Φιλε ο Καντζος θα βαλει λεωφορειο για Παρνασσο,
                  αλλα την στιγμη που η εδρα του ειναι Αθηνα,
                  δεν θα περναει απο εδω να μας παρει,
                  οπως για το Καρπενησι που τυχαινει να ειναι στον δρομο του

Σχολιασμός

Φίλε ΑαΣα7 βλέπω είσαι και λαμία .... Εγώ είμαι φοιτητής εδώ και μίλισα προσοπικά με τον Κάντζο και είπε πως κάπως θα τα κάνει ώστε να μπορούμε να πιγαίνουμε και παρνασσό η απο εδώ κατευ8είαν η πέρνωντας κάποιο λεωφορίο απο εδώ και να επικοινωνεί κάπου με αυτό της αθήνας....
                    Για την ώρα βολεβόμαστε με το ομιχλόδες καρπενήσι

Σχολιασμός

Το Καρπενήσι ειναι περίπου 20 λεπτά περισσότερο απο το παρνασσο παιδια.
                      απο εκει και πέρα στο Καρπενήσι πετυχαινεις συνήθως ομίχλη αλλα ειναι λιγο φθηνότερο.
                      βεβαια τις εγκαταστάσεις-πίστες του παρνασσου το Καρπενήσι δε τις εχει δει ούτε στο όνειρο του και με τις φετινές αυξήσεις στα τιμολόγια του καρπενησιου συμφέρει τους κατοίκους της Λαμίας να πηγαίνουν παρνασσο με κλειστά τα ματια με 4-5 ευρω περισσότερο.

Σχολιασμός

Για τους προνομιουχους των καθημερινων μπορει.
                        ΣΚ δεν συμφερει με τιποτα ο Παρνασσος.
                        Απο την αλλη,αναμενουμε προσφορα απο τα λεωφορεια,γιατι αν ειναι οπως περυσι,
                        θα συμφερει και τις καθημερινες το Καρπενησι.

Σχολιασμός

Εγω φέτος κατάφερα να πάω 11 φορές Παρνασσο( 8 καθημερινές) κ 1 Καρπενήσι μιας κ ο καιρός δεν ηταν σύμμαχος εφέτος.
                          Με τη προσφορά που βγάζει το site του παρνασσου(car pooling) έβγαινε 12 τις καθημερινές κ 24 τα ΣΚ.
                          12 ειχε καθημερινές το Καρπενήσι κ 20 τα ΣΚ .
                          Οι τιμές ηταν σχεδόν οι ίδιες μονο που στο παρνασσο είχαμε 3-4 φορές μεγαλύτερο πεδίο για σκι.
                          Απο εκει κ πέρα αν ψαχτεί κάποιος , θα βρει σίγουρα κάποιον που να πηγαίνει παρνασσο απο Λαμια κ να μοιράζονται τα καύσιμα.
                          Εγω πχ αυτο έκανα φέτος κ μου βγήκε μια χαρά

Σχολιασμός

Working...
                          X