Ανακοίνωση

Collapse

Καλώσορίσατε στο νέο μας φόρουμ!

Αναβαθμιστήκαμε ξανά με νέα πλατφόρμα με σημαντικά περισσότερες δυνατότητες.Διορθώνουμε τα όποια προβλήματα εμφανίζονται με στόχο την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη.Καλή συνέχεια σε όλους μας!
See more
See less

Παρνασσός χειμώνας 2012-2013

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

με τον ηρακλη τι θα γινει??? δε θα ανοιξει το σκ?

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από kotakinio Εμφάνιση μηνυμάτων
      Στον ΕΟΤ δεν ανήκει; Μήπως είναι το σχέδιο να τον απαξιώσουν ώστε να το πουλήσουν και αυτόν σε κανέναν Τούρκο επενδυτή;
      Δεν παιζει με τιποτα , να γινει επενδυση στην Ελλαδα για χιονοδρομια!! με 3 μηνες σεζον (γιατι τοσο ειναι, οι τρελλοι που ανεβαινουν για 3 ωρες τον Α[πριλιο δεν μετρανε για πελατες) δεν υπαρχει περιπτωση να ακουμπησει κανεις λεφτα! Οποτε αστο!

Σχολιασμός

Δεν έχεις δίκιο. Παίζε και παραπέζει. Εάν θέσεις προτεραιότητες και αφήνεις κατά μέρος τα μεγαλεπήβολα και ανεφάρμοστα (πλέον) σχέδια της μίζας και της "αρπαχτής", εάν ξεκινήσεις από τα μικρά και υλοποιήσιμα, εάν αποδείξεις ότι νοιάζεσαι για τα ζόρια που τραβάει ο κόσμος, εάν ανοιχτείς σε παράλληλες δραστηριότητες και το κυριότερο εάν μοιράσεις τα βάρη με τους τριγύρω, που επίσης ωφελούνται, (εδώ είναι το μυστικό, αν το δεις συνολικά Αράχωβα και Καλαβρυτα είναι πρώτης τάξεως μαγαζιά για τα ελληνικά, βεβαίως, δεδομένα, βρες μου εσύ καλύτερο στην ηπειρωτική ενδοχώρα ... ) μπορείς να πας αρκετά καλά.
        Last edited by SAR1; 13-12-12, 02:56.

Σχολιασμός

ρε παιδια στις αλπεις εχετε παει??? τι ειναι αυτα που λετε? λετε οτι τον απριλη δεν παει κοσμος στον παρνασσο??? εχετε παει αλπεις το δεκεμβρη κι ολας (offseason εκει) να δειτε τι θα πει να εχεις ενα βουνο μονο σου???!! και οχι μονο αυτο..εκει εχει λιφτ που συνδεει ολα τα χιονοδρομικα!! πας οπυ γουσταρεις με 0 ουρες!! και ολα αυτα με μια καρτα...τσιμπημενη αλλα οτι πληρωνεις παιρνεις!! ο παρνασσος με τοσα λεφτα ουτε ενα παρκο της προκοπης δεν εχει! μη μιλησω αν δε λειτουργει ο ηρακλης ενα βουνο παει χαμενο..

Σχολιασμός

στα γρηγορα και εντελως μα εντελως ανοργανωτα, το αποφασησαμε και οκτω το πρωι σημερα το ανοιξαμε.
            η χθεσινη χιονοπτωση εβαλε ενα καλο στρωμα πουδρας πανω στο πραγματικα οριακο στρωμα παγου και ετσι το πρωινο τσουλησε αξιοπρεπως με την βοηθεια του ηλιου που στις 9 εκανε την εμφανιση του και την κρατησε μεχρι τις 2 που φυγαμε.
            ενας μεγαλος και πλατυς χιονοδιαδρομος απο τον προφητη ηλια, στην μια και μιση πλευρα του περικλη και ολο το κατω μπωλ, μαζι με μερικα καλα κομματια εκτος, οπου ομως το πληρωνες ασχημα. Πετρες φανηκαν αργωτερα και μεσα στο μπωλ, ο δρομος μεχρι κατω σχεδον βατος στις 2 που κατεβηκα.
            Καρτα 15, φοιτητικο 14, κόσμος ελαχιστος, ουρες μηδεν, θυμιζε απρίλη.
            καφες 3 ευρω, κασεροπιτα 3, πεινιρλι 4, μπυρα 4, το μετανιωσαμε που πηγαμε χωρις τα μπογαλακια μας...
            στην αραχωβα το αδιαχωρητο, πεσαμε στην μεγαλη εκδρομη της δαπ... ετσι ας μενουν κατω και ζητω ακομα και ο σαμαρας...
            στι ς 2,30 που κατεβηκα ακομα ηθελε αλυσιδες για πανω (περασαν λιγα για σαββατο αμαξια...), ευτυχως δεν τις χρειαστηκα γιατι δεν τις ειχα και μαζι μου....
            ενοικιαση 15 πάνω, εγω φοβηθηκα τις ζημιες και εφερα τα δικα μου, θα χρειαστω λιμα, γεμισμα και κερωμα...
            ΜΙΖΕΡΙΑΣ ...καί σαπιοκοιλιάς(by Makaka)

Σχολιασμός

μοιραζουμε χαμογελα σημερα ! (αντε πολυ μιζερια πια φετος και μεχρι να μαθουμε και το νεο φορολογικο μπορουμε να χαμογελαμε μερες που ειναι).
              Οπως ακριβως τα ειπε ο συναδελφος απο πανω το Σαββατο, και εγω ανοργανωτος και εφερα τα δικα μου σκι, αλλα τελικα 4 ανθρωποι παρεα ειμασταν, κανεις δεν πετυχε πετρα. Τον Κυριακη λιγο σκ@%καιρος με ομιχλη, υγρο χιονι αλλα ειπαμε, μετα απο στερηση τοσων μηνων ακομα και σε λασποχιονο θα περναγαμε καλα αρα καθε κριση ειναι εντελως επηρεασμενη απο την πολυμηνη αποχη. Αραχωβα δεν πατησα καν, στο χωριο μου ειχε μια ερημια αλλο πραγμα, τα παντα ηταν καλυμενα κατω απο ενα στρωμα καπνας και τσικνας, μια χαρα δηλαδη. Ευτυχως ειχαμε καψει τις θερμιδες
              Αντε, καλες γιορτες να εχουμε, να μας ερθουν τα χιονια και να τραγουδαμε το ασμα "ποτε δεν θα πεθανουμε κουφαλα νεκροθαφτη".

ΥΓ. Προσοχη με τις πολυημερες καρτες. Παλι σαν παρθενα την επαθε η καλη μου (εγω ειμαι λαρτζ και πηρα ασημι καρτα). Τα ΣΚ και αργιες χρεωνονται 2 μοναδες ασχετα αν εχει εκτπωση, φυσικα και επεσε εκει που επρεπε η καταλληλη μουρμουρα και ελπιζω σε λυση του θεματος (καποιος σοφτγουερας τα εκανε σαν τα μουτρα του).
              ορθιοοοος ...

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από vro Εμφάνιση μηνυμάτων
                στα γρηγορα και εντελως μα εντελως ανοργανωτα, το αποφασησαμε και οκτω το πρωι σημερα το ανοιξαμε.
                η χθεσινη χιονοπτωση εβαλε ενα καλο στρωμα πουδρας πανω στο πραγματικα οριακο στρωμα παγου και ετσι το πρωινο τσουλησε αξιοπρεπως με την βοηθεια του ηλιου που στις 9 εκανε την εμφανιση του και την κρατησε μεχρι τις 2 που φυγαμε.
                ενας μεγαλος και πλατυς χιονοδιαδρομος απο τον προφητη ηλια, στην μια και μιση πλευρα του περικλη και ολο το κατω μπωλ, μαζι με μερικα καλα κομματια εκτος, οπου ομως το πληρωνες ασχημα. Πετρες φανηκαν αργωτερα και μεσα στο μπωλ, ο δρομος μεχρι κατω σχεδον βατος στις 2 που κατεβηκα.
                Καρτα 15, φοιτητικο 14, κόσμος ελαχιστος, ουρες μηδεν, θυμιζε απρίλη.
                καφες 3 ευρω, κασεροπιτα 3, πεινιρλι 4, μπυρα 4, το μετανιωσαμε που πηγαμε χωρις τα μπογαλακια μας...
                στην αραχωβα το αδιαχωρητο, πεσαμε στην μεγαλη εκδρομη της δαπ... ετσι ας μενουν κατω και ζητω ακομα και ο σαμαρας...
                στι ς 2,30 που κατεβηκα ακομα ηθελε αλυσιδες για πανω (περασαν λιγα για σαββατο αμαξια...), ευτυχως δεν τις χρειαστηκα γιατι δεν τις ειχα και μαζι μου....
                ενοικιαση 15 πάνω, εγω φοβηθηκα τις ζημιες και εφερα τα δικα μου, θα χρειαστω λιμα, γεμισμα και κερωμα...
                Από ότι καταλαβαίνω μια από τα ίδια και φέτος, καμία σοβαρή εξέλιξη - βελτίωση σε εξοπλιστικό - μηχανολογικό - χιονοδρομικό τομέα (άλλωστε λεφτά ΠΟΤΕ δεν υπήρχαν για κάτι τέτοιο) και φυσικά πιθανολογώ και για καμιά βελτίωση - προσγείωση στην πραγματικότητα στον τομέα τιμών και πιθανών προσφορών.
                υγ Αλήθεια αυτοί οι σάπιοι της δαπ πασπ πκς υπάρχουν ακόμα??//>>
                χιόνια πολλά - χρόνια καλά!!!

Σχολιασμός

Ανέβηκε κανείς σήμερα επάνω; Σε τι κατάσταση είναι το βουνό;
                  Αξίζει τον κόπο ν' ανέβει κανείς αύριο επάνω;;

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από karakw Εμφάνιση μηνυμάτων
                    .

20+ χρονια εχω φυγει απο το πανεπιστημιο αλλα ελαχιστα εχουν αλλαξει. Ολοι σχεδον οι φελλοι-αφισοκολητες του ετους μου ειναι ακομα "βολεμενοι" σε καλες δημοσιες θεσεις και οι νεες γενιες φελλων ετοιμαζονται αδιακοπα. Αυτα για οσους πιστευουν πως με την "επομενη δοση" θα σωθουμε και θα πλακωσουν οι επενδυτες
                    ορθιοοοος ...

Σχολιασμός

30 ευρω κανει η ημερησια καρτα για τα Σ.Κ????αν ναι,ειναι αισχος.....
                      ΧΙΟΝΙΑ Ε?????

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από karakw Εμφάνιση μηνυμάτων
                        .

Αφού δεν υπάρχει ο Καιάδας πια,εξακολουθούν να υπάρχουν οι φελλοί,που λέει και ο φίλος από πάνω...
                        Beati Paoli.........

Σχολιασμός

15 τις καθημερινες, 30 τα σκ! (40 εχει στο zermatt που το χιονοδρομικο του ειναι οσο η αττικη....) εχει ξεφυγει το πραμα με τον παρνασσο

Σχολιασμός

καλημέρα και καλή χρονιά!καλά φαίνεται ξεκινάμε...

πως το βλέπετε για αύριο για μία στα γρήγορα ? αξίζει από θέμα καιρού (αν και δε μου αρέσει να κάνω αυτές τις ερωτήσεις)?
                            ένας φίλος είναι για 3 μέρες Ελλάδα και ρωτάει γιατί δεν κρατιέται...εγώ θα "περιοριστώ" στα αλπικά χιονοδρομικά για φέτος λόγω υποχρεώσεων εξωτερικού...

Ευχαριστώ

Σχολιασμός

ΧΚΠ 19/12/12
                              Σας ενημερώνουμε ότι μετά τις χθεσινές χιονοπτώσεις τα προβλήματα με τις πέτρες στις εν λειτουργία πίστες δεν υφίστανται πλέον!
                              Είμαστε σε λειτουργία και σας περιμένουμε να χαρείτε το ski & snowboard στις καλοπατημένες πίστες Αφροδίτη (δρόμος), Αίολο, Βάκχο, Περικλή & baby 2.
                              Μάλιστα καιρού επιτρέποντος το ερχόμενο Σάββατο θα έχουμε 12ωρη λειτουργία των πιστών Περικλής και Αίολος.
                              ΕΠΙΠΛΕΟΝ: Με την υπάρχουσα χιόνωση και όσο το ΧΚΠ υπολειτουργεί μόνο με τους συγκεκριμένους αναβατήρες θα ισχύει η maximum προβλεπόμενη έκπτωση στα ημερήσια εισιτήρια χιονοδρόμων δηλ.: 50% τις ημέρες Υψηλής περιόδου (15 €ενήλικας, 8€ μαθητής) και 20% τις ημέρες Χαμηλής περιόδου (12€ ενήλικας , 6 € μαθητής) .
                              Προσθέστε και το 15€ ski bus και βγάζετε το συνολικό κόστος ski pass+ski bus για μιά μέρα στο ΧΚΠ υπό τις υπάρχουσες συνθήκες.

Λεπτομερής ενημέρωση στο: http://www.parnassos-ski.gr/page.aspx?itemID=SPG457

Σχολιασμός

ο Ηρακλής έχει πάθει λουμπάγκο και δεν ανοίγει ?γιατί να περιμένουμε δέκα ώρες στον Βάκχο

θα κάνουμε μια απόπειρα να έρθουμε μετά από δυο χρόνια αυτό το σκ...για να δούμε...έχουμε μεγαλώσει σε αυτό το βουνό δε μπορούμε να το ξεχάσουμε εντελώς...ας ελπίσουμε να μη το μετανιώσουμε

Σχολιασμός

Working...
                                X