Ανακοίνωση

Collapse

Καλώσορίσατε στο νέο μας φόρουμ!

Αναβαθμιστήκαμε ξανά με νέα πλατφόρμα με σημαντικά περισσότερες δυνατότητες.Διορθώνουμε τα όποια προβλήματα εμφανίζονται με στόχο την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη.Καλή συνέχεια σε όλους μας!
See more
See less

Αναβαση στο χιονοδρομικο κεντρο Ολυμπου

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

• Παντως αν φτασει καποιος απο Αθηνα μεχρι τα ΚΕΟΑΧ μπορω να προτεινω .............................χωριο με εκπληκτικοοο......Θεικο.....Π Α Ι Δ Α Κ Ι.......!!!!!!!! [i]
    Στο Αργυροπουλι
    Φ Ο Β Ε Ρ Ο"

Σχολιασμός

• Καμία διαφωνία δεν έχουμε όσον αφορά τις αυθαιρεσίες, οι οποίες είναι καταδικασταίες όπου και αν γίνονται.

Εγώ αναφέρομαι απλά στο γεγονός ότι ο Παρνασσός ήταν το μοναδικό βουνό προδιαγραφών σε σχετικά μικρή απόσταση απο το λεκανοπέδιο και συνεπώς υπήρχαν οι προυποθέσεις για αξιοποίησή του, ασχέτως αν αυτή έγινε με έλλειψη σχεδιασμού με παράνομα κτίσματα στη μέση του πουθενά και γενικότερα με τρόπο προκλητικό και απαράδεκτο.

Δεν ισχύει το ίδιο και για τον Όλυμπο.

Π.Χ. Οι Θεσσαλονικείς έχουνε σε απόσταση αναπνοής το Σέλι, τα 3-5, αρκετά κοντά το Ελατοχώρι,σε μια μέση απόσταση Βασιλίτσα . Πισοδέρι αλλα και Καϊμακτσαλάν, για να μην αναφέρουμε το Φαλακρό που είναι ένα δύωρο μακρυά...

7 χιονοδρομικά μετρήσαμε ρε παιδιά...ΈΛΕΟΣ

Να το κάνουμε ΤΙ λοιπόν το χιονοδρομικό στον Όλυμπο??!!

Δεν νομίζω φίλε megrem ότι διαφωνούμε κάπου επι της ουσίας...

Σχολιασμός

• Etsi etsi..opos exo xanapei to thema einai na megalosi h Xionothromiki pita oxi na tin kopsoume se perissotera komatia.

Thilathi na erthoume sta sygkala mas tora...Exeis mia ypothesi Velvento pou navagei kai then sou leei kati....???

Σχολιασμός

• Τι να γίνεται άραγε εκεί πάνω στην κορυφή των Θεών με τέτοιες ζέστες εδώ πέρα????

Κανένας τυχερός?
          Παραδοσιακός Ξενώνας "Χοροστάσι" στον Παρθενώνα (Σιθωνία) και σε υψόμετρο 320μ.Για διακοπές δίπλα στο βουνό και την θάλασσα ταυτοχρόνως.
          Η Χαλκιδική....στα "πόδια" σας
          WWW.HALKIDIKIPARTHENON.GR

Σχολιασμός

• Μπορεί να είσαι εσύ ο τυχερός!
            Κλειστόν

Σχολιασμός

• Καλησπέρα και από εμένα.
              Δεν νομίζω οτι τα προβλήματα που αναφέρεται άφορούν μόνο τον Παρνασσό ή τον Όλυμπο.
              Όλα τα βουνα με κάποιο Χ.Κ. έχουν γίνει χώρος εκμετάλλευσης.
              Έτσι για παράδειγμα θα αναφέρω το Χ.Κ. Μαινάλου. Το Μαίναλο όπως και ο Όλυμπος και ο Παρνασσός και δεν ξέρω και εγώ ποιο άλλο προστατεύονται από το πρόγραμμα Natura της Ευρωπαικής Ένωσης. Πιο συγκεκριμένα για το Μαίναλο είναι ένα από τα λίγα βουνά με δάση Κεφαλληνιακής Ελάτης μοναδικό στον κόσμο.
              Όποιος επισκεφτεί το βουνό, θα δει οτι εξαιτίας της ανάπτυξης της Βυτίνας(και όχι μόνο) έχουν αρχίσει και χτίζονται βίλες μέσα στο ίδιο το βουνο. Βίλες εκτός σχεδίου οι οποίες όμως σιγά σιγά νομιμοποιούνται. Οι κύριοι όμως για να φτιάξουν τις βίλες και να φαίνονται ξερίζωσαν ή έκοψαν δεκάδες δέντρα. Γιατί?
              Προσωπικά νομίζω οτι το θέμα είναι ανεξέλεκτο.Δεν είναι να το θέμα αν θα φτιαχτεί πώς θα φτιαχτει. Το Θέμα για εμένα είναι να μην φτιαχτει και εκεί που υπάρχει Χ.Κ. να αρχισουν να τους μαζεύουν λίγο γιατί το έχου ν παρακάνει.
              Σήμερα είχαμε φωτιά στη Πεντέλη. Πόσα σπίτια θα φυτρωσουν. Όποιος παίσει μέσα στα σπίτια θα πρέπει να παίξει και ΛΟΤΤΟ

Φιλικά
              www.skigr.org

Σχολιασμός

• Την κάψανε που την κάψανε δεν φτιάχνουν κ κανα χιονοδρομικό τουλάχιστον...
                Over and out.

Σχολιασμός

Working...
                X