Ανακοίνωση

Collapse

Καλώσορίσατε στο νέο μας φόρουμ!

Αναβαθμιστήκαμε ξανά με νέα πλατφόρμα με σημαντικά περισσότερες δυνατότητες.Διορθώνουμε τα όποια προβλήματα εμφανίζονται με στόχο την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη.Καλή συνέχεια σε όλους μας!
See more
See less

ΜΑΙΝΑΛΟ ΧΕΙΜΩΝΑΣ 2014-2015

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

Αρχική Δημοσίευση από Glystraw Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η βορεινη γιατί είναι κλειστή και αύριο είναι με πορτοκαλί? Χάλασε το λιφτ??

Το λιφτ νομίζω είναι οκ.

Σχολιασμός

Μηπως γνωριζει καποιος αν θα ανοιξει αυριο?

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από Glystraw Εμφάνιση μηνυμάτων
        Μηπως γνωριζει καποιος αν θα ανοιξει αυριο?
        Όλα ανοιχτά, πολύ φρέσκο χιόνι.

mainaloski.gr

Σχολιασμός

Σημερα ημασταν επανω. Τρομερη μερα ,λιακαδα μεχρι τις 3, η "νεες" πιστες πολυ ωραιες, δωσαν αλλο αερα στο ΧΚΜ. Μπραβο. Το μονο περιεργο το χιονι. Παρολο το χτεσινο "θαψιμο" γινοταν της πετρας! Βορινη, τουριστικη, ανατολικη(καπως καλυτερα). Αρκουρος και περιφεριακη τελειες. Πρωτο σκι της σεζον και παμε για service. Θελει κιαλλο χιονι το βουνο. Φαινεται παντως οτι απο πλευρας ΧΚ θα εχουμε μια πολυ καλη σεζον.

Σχολιασμός

Ακριβως ετσι, πολυ καλη μερα, φρεσκο χιονι, κοσμος αρκετος αλλα οχι στα λιφτ, πιο πολυ επισκεπτες και παιδακια και ετσι δεν υπηρχαν ουρες στα λιφτ... Οι νεες πιστες εινα παρα πολυ ωραιες, ειδικα η τουριστική, θυμίζει λίγο από Bansko το σκηνικό ! Αλλα πάαααρα πολλές πέτρες σκορπισμένες σε όλη την πίστα, που δεν μπορούσες να αποφύγεις με τίποτα.... Δεν έχω κοιτάξει ακόμα τα σκι μου από κάτω.... δεν θελωωωωωω.....

Σχολιασμός

Το βουνό χρειάζεται λίγο ακόμα χιονάκι, μην ξεχνάμε οτι ειναι το πρώτο χιόνι αυτό που κάνουμε σκι πριν καλά καλά σχηματιστεί μια καλή βάση. Οπωσδήποτε όμως χρειάζονται επεμβάσεις και από τους ανθρώπους του ΧΚΜ ώστε να περιοριστεί το φαινόμενο με τις πέτρες.
              www.exploremessinia.com

Σχολιασμός

Τα χιόνια είναι λιγοστά για την τόση κακοκαιρία που πέρασε .Κανά δυο καλές πετρούλες της πήραGlystraw ,δεν είμαστε και εξωτερικό εδώ.

Σχολιασμός

Βρήκατε πέτρες στο χιονοδρομικό Μαινάλου μετά από τέτοιες κακοκαιρίες ????

Να είχε τις ποσότητες χιονιού που είχαν τα ορεινά μας εδώ στην κεντρική και νότια Πελοπόννησο, κατά τις εορτες των Χριστουγέννων και Πρωτοχρονιάς της σεζόν 1992-1993 , που πρέπει να ήταν και οι πλέον χιονοβόλες εορτές για περιοχές από περίπου 600-800 μέτρα και πάνω από την δεκαετία του 1970 μέχρι τις ημέρες μας, ίσως και να ήταν πολύ καλά, αλλά από την άλλη θα είχατε σοβαρά προβλήματα πρόσβασης με τόσα χιόνια!!!

Σχολιασμός

παιδιά αύριο 9/1 θα ανέβω πάνω με φίλους για σκι απο αθηνα υπαρχει στο σαλέ η πριν το χιονοδρομικο ενοικίαση εξοπλισμού σκι/snowboard και τι τιμές παίζουν.επισης αν υπαρχει φετος snowbus απο αθηνα.ευχαριστω
                    ΑΕΛΑΡΑ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από windsiou Εμφάνιση μηνυμάτων
                      παιδιά αύριο 9/1 θα ανέβω πάνω με φίλους για σκι απο αθηνα υπαρχει στο σαλέ η πριν το χιονοδρομικο ενοικίαση εξοπλισμού σκι/snowboard και τι τιμές παίζουν.επισης αν υπαρχει φετος snowbus απο αθηνα.ευχαριστω

Τα γράφουν όλα στο site. Το skibus νομίζω ξεκινάει από 17/1.

Σχολιασμός

Ενοικιαση εξοπλισμου εχει πανω στο χιονοδρομικο, εκει που βγαζουν εισιτηρια. Τιμες δεν θυμαμαι, γραφει στο σαιτ (www.mainaloski.gr). Οι μπλε πιστες (αρκτουρος, περιφερειακη) ειναι σε πολυ καλη κατασταση, οι υπολοιπες ομως (κοκκινες και μαυρη) εχουν πολλες πετρες...

Σχολιασμός

Οι πέτρες δεν μου κάθονται καλά. Δεν νομίζω ότι έχει να κάνει με το ύψος του χιονιού. Στην περιφερειακή δεν έχει πουθενά. Ούτε χαμηλά στον Αρκτούρο. Γιατί να έχει στην Βορεινή;

Σχολιασμός

Ουτε στα πεδιλα μου κατσανε καλα... Ειναι οντως πολυ περιεργο γιατι υποτιθεται την δευτερα επεσε σημαντικη ποσοτητα χιονιου. Και να πω οτι φταει ο αερας? η περιφεριακη εχει πολλα κλειστα κομματια αλλα δεν ειχε θεμα. Ουτε θεμα πατηματος ειναι γιατι δεν ειχε χωμα στην πιστα. Μονο πετρες νιντζα.

Σχολιασμός

Θεωρια συνωμοσιας: ηρθαν ανταγωνιστες σκιερ με backpack γεματα πετρες και τα αδειασαν στις πιστες!

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από Hornet Εμφάνιση μηνυμάτων
                                Θεωρια συνωμοσιας: ηρθαν ανταγωνιστες σκιερ με backpack γεματα πετρες και τα αδειασαν στις πιστες!

Σημεία των καιρών. Χιόνισε ΚΑΙ πέτρες!

Σχολιασμός

Working...
                                X