Ανακοίνωση

Collapse

Καλώσορίσατε στο νέο μας φόρουμ!

Αναβαθμιστήκαμε ξανά με νέα πλατφόρμα με σημαντικά περισσότερες δυνατότητες.Διορθώνουμε τα όποια προβλήματα εμφανίζονται με στόχο την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη.Καλή συνέχεια σε όλους μας!
See more
See less

ΚΑΠΝΑ TΣΙΓΑΡΩΝ ΣΤΟ ΣΑΛΕ ΤΟΥ ΚΑΙΜΑΚΤΣΑΛΑΝ

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

νεστα εγω νομιζω οτι ο ποιητης θελει να πει οτι εχει υπερβολικη καπνα και οχι καπνα....η κατασταση εκει μεσα δεν παλευεται....μπαινεις οπως λεει να παρεις την καρτα και ενα νερο και βρωμανε μετα τα ρουχα για 2 ωρες....κι εγω καπνιζω φανατικα αλλα εκει μεσα δακριζαν τα ματια μου....και αν ξοδεψε οπως λες τοσα λεφτα για να βαλει καλο εξαερισμο πανω, κατω τι εκανε????δηλαδη επειδη το καπνισμα επιτρεπεται κατω δεν εχουμε εξαερισμο????δεν μπορεις να αναπνευσεις εκει...
    τα βυζια της Παολα δεν εχουν σιλικονη....ΜΠΑΤΣΟΙ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από nesta
      ΠΕΤΡΟ πεφτω απο τα συνεφα........σε γνωριζω προσωπικα και σε σεβομαι ιδιαιτερα οντας παλιος χιονοδρομος και γνωστης πολλων καταστασεων.αλλα

1.δεν ειναι αδικο να κατηγορειται ολο το βουνο (που το εχεις υπηρετησει πολλες φορες) και ολος ο κοσμος που ασχολειται με αυτο?για ενα θεμα μαλιστα που εχεις δικιο σε πολλα σημεια αλλα ο τροπος που το παρουσιαζεις και επειδη εισαι εσυ μου βγαζει μια πικρα!!!!για αυτο και τα τελευταια χρονια προτιμας να πηγαινεις αλλου (οπως στα σκοπια)

2.γνωριζεις πως ηταν παλια το καταφυγιο,οπως και ποσα λεφτα εδωσε ο σημερινος επιχ/τιας για να τον αξιοποιησει καταληλα(ο εξαερισμος που εχει πανω στο χωρο μη καπνιστων δεν τον συναντας σε κανενα μαγαζι της εδεσσας!!!).οι ταμπελες εχουν μπει για να προφυλασουν το κοσμο και οχι για να τον απαγορευσουν.

αυτο δηλ ειναι το συμφερον του βουνου?και μιλας με εμενα που θεωρω οτι υπαρχει αμοιβαια εκτιμηση.

εγω δε θα σου ξανααπαντησω εδω αλλα σιγουρα θα τα πουμε απο κοντα (σε μπαρακι μη καπνιστων ,υπαρχει αραγε στην εδεσσα?)

Θα διάβασες την επιστολή μου στην Εδεσσαική και κατάλαβες ποίος είμαι, θα είδες ότι έχω πραγματικά αγανακτήσει, δεν φτάνει που μόλις χειμωνιάζει δεν μπορούμε να πάμε πουθενά για καφέ, τώρα δεν θα μπορούμε να πάμε ούτε και για σκι και όλα αυτά λόγο του τσιγάρου που οι άλλοι επιμένουν να καπνίζουν στην μούρη μας. <?: prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" /><O:P> </O:P> Εγώ δεν ξέρω ποίος είσαι, θα μου πεις οταν με δεις, αλλά να ξέρεις ότι κάνω το κάνω ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ για το καλό μας. <O:P> </O:P> Γνωρίζω και εγώ, αλλά και όλοι, ότι το Καταφύγιο έχει γίνει πραγματικά πολύ καλό, ίσως το καλύτερο στην Ελλάδα αλλά με αυτό το ρημάδι ο κάπνισμα, δεν πρέπει να κάνουμε κάτι ?

δεν κοστίζει τίποτα μια απόφαση απλή είναι, στα πηγάδια την πήρανε. <O:P> </O:P> <O:P></O:P>Στο κάτω κάτω που θα πάνε δηλαδή οι καπνιστές αφού δεν έχει άλλο μαγαζί,

θα βγούνε θα κάνουν το τσιγάρο τους και θα ξαναμπούνε <O:P> </O:P> Προσωπικά πιστεύω πως ο Αντώνης, τελικά θα την πάρει την απόφαση και θα το απαγορεύσει, γιατι απλα αυτό ειναι το σωστό<?: prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" /><O:P></O:P> <O:P> </O:P>Edited by: Aeras "
      Σταματήστε το κάπνισμα στα Σαλέ των Χιονοδρομικών, δεν ειναι απλες καφετεριες, είναι γεμάτα με αθλητές και μικρά παιδιά.

Σχολιασμός

Παντος χθες η εσοδος της σκαλας οσο εκατσα στο σαλε ηταν κλειστη με δυο ΚΟΝΟΥΣ.....
        ....ο τρελος του χωριου

Σχολιασμός

Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον φίλο Αέρα!! Κρίμα που δεν μπορούν να τον καταλάβουν όλοι... Τα σαλέ δεν είναι μπαρ και καφενεία με την ακριβή έννοια του όρου καθώς μπορούν να απολαύσουν" τον καφέ τους και να ξεκουραστούν ΑΘΛΗΤΕΣ και ΠΑΙΔΙΑ. Και γω είμαι καπνιστής αλλά μπορώ να βγώ και 10 λεπτά έξω από το σαλέ όταν θέλω να καπνίσω. "
          "You must be the change you wish to see in the world" Mahatma Gandhi

Σχολιασμός

Φίλε nesta μην εναντιώνεσαι με τον Πέτρο....
            Αυτό θα το συνειδητοποιήσεις σε λίγο καιρό,και γιατι το λέω αυτό....
            Πρίν ένα μήνα είχε γίνει το ίδιο περιστατικό και στα 3-5 Πηγάδια και
            ο πέτρος ήταν αυτός που μίλησε με σκληρή γλώσσα για το χιονοδρομικό
            ,ήμουν σχέδον απο τους πρώτους που του απάντησα οτι ναι μεν έχει δίκιο
            σε αυτο που λέει αλλά με το να γενικευει καταστάσεις μονο καλο δεν κάνει..
            Το πήρα και λίγο πατριωτίκα αν θες λογω Νάουσας λόγω οτι τα 3-5 πηγάδια είναι
            το αγαπημένο μου βουνο,δεν ξέρω...Εκείνο που ξέρω είναι οτι όλος αυτός ο ντορος
            που είχε γίνει μόνο κακό δεν έκανε στο χιονοδρομικό...
            Επιτέλους εκείνη η απαράδεκτη ατμόσφαιρα που επικρατούσε(αν και καπνιστης) στο Σαλέ
            έλαβε τέλος...
            Ασ αφήσουμε όλα αυτά τα τοπικιστικά και ας κοιτάξουμε μπροστά,μην θίγεσαι με τα καυστικά σχόλια,θα δεις που όλα αυτά θα βγούν σε καλό στο τέλος,ο Ελληνας χρείαζεται σκλήρη γλώσσα για να κατανοησει και να ευαισθητοποιηθει...
            Θα προτιμούσα να αφήσουμε ολοι μας ολα αυτά τα τοπικιστικά που έχουμε
            και να κοιτάξουμε μπροστά,ενωμένοι μπορουμε να καταφέρουμε πάρα πολλα,το μέλλον
            των ελληνικών χιονοδρομικών είναι δυσοιωνο...
            -Η απαξίωση της πολιτείας για τα χιονοδρομικά όλης τις Ελλάδος θα ωθεί χρόνο με το χρόνο ολοένα και περισότερους έλληνες χιονοδρόμους να πηγαίνουν σε χιονοδρομικα του εξωτερικου και αυτό είναι καταστροφικό για το μελλον όλων των χιονοδρομικών....
            Δυστυχώς καποιοι ούτε ακούν,ούτε βλέπουν.....

Σχολιασμός

Φιλε ΔΗΜΗΤΡΗ

Πετρο τον λενε [i]

Γεια σου Πετραν (kapaanalysis )"

Σχολιασμός

Ξεκίνησα και εγώ για το Καιμάκ χθες και αυτό που βρήκα ήταν απίθανο!!
                Λιακάδα... άπνοια.... 10-15cm φρέσκια πουδρίτσα και ελάχιστος κόσμος!!
                Βρήκα τον Πέτρο στην κρέμαση, αργότερα μας βρήκε ο Στράτος, δε σταματήσαμε ούτε για διάλειμα και ευχαριστηθήκαμε στο έπακρο αυτή την υπέροχη μέρα.
                Όλα τέλεια μέχρι που αποφασίσαμε να πιούμε ένα καφεδάκι στο καταφύγιο.....
                Την συνέχεια την έχει περιγράψει ο Πέτρος και δε χρειάζεται να τα ξαναγράφω.

Σχολιασμός

Παιδιά δεν ξέρω έαν είναι κλειστός ο όροφος τις καθημερινές ή όχι, ούτε ξέρω εάν έχει state of the art εξαερισμό ή όχι.

Αυτό που ξέρω είναι ότι ανήμερα των Φώτων που ανεβήκαμε και τελικά δεν κάναμε σκι λόγω των καιρικών συνθηκών, στον πάνω όροφο που κάτσαμε να πιούμε ένα καφέ βρωμίσαμε τόσο πολύ απ'την κάπνα, που μας πόνεσαν τα μάτια μας, κάναμε μισή ώρα βόλτες έξω στο χιόνι και στον αέρα επίτηδες μήπως και ξεβρωμίσουν τα ρούχα μας, για να μπορέσουμε να μπούμε στο αυτοκίνητο και να φύγουμε, και πάλι δεν την γλυτώσαμε.

Μέχρι και το αυτοκίνητο μου μύρισε από τα ρούχα μας.... Δεν υπερβάλλω και δεν κάπνιζω.. Και ναι το chalet/καταφύγιο του Καιμακ είναι το καλύτερο ΜΑΚΡΑΝ που έχω πάει στην Ελλάδα, αλλά άμα δεν μπορώ να δώ μέσα από την κάπνα... τί να το κάνω;;

ps: Αν όντως απαγορεύεται το κάπνισμα στον όροφο (που παρεπιπτόντως το θεωρώ ηλιθιο μιας και επικοινωνεί" με το ισόγειο), τότε γιατί είχαν τασάκια στα τραπεζάκια;;; Για τα χαρτάκια από τη ζάχαρη;;;

"
                  sigpic

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από Contanti
                    Φιλε ΔΗΜΗΤΡΗ

Πετρο τον λενε [i]

Γεια σου Πετραν (kapaanalysis )
                    Εντάξει, Πέτρος, Δημήτρης... μικρή σημασία έχει. Ως Aeras εμφανίζεται εδώ και απορώ πώς δε φύσηξε γερά μέσα στο καταφύγιο να τους πάρει και να τους σηκώσει και να καθαρίσει η ατμόσφαιρα...

Την εικόνα που περιγράφετε εδώ την είχα αντικρύσει πριν πολλά χρόνια ένα χειμώνα σε μια αίθουσα του αεροδρομίου του Ελληνικού (τότε που λειτουργούσε ακόμη). Δεν πίστευα στα μάτια μου... ευτυχώς δεν ήμουν υποχρεωμένος να περιμένω στη συγκεκριμένη αίθουσα.
                    "

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από saldek
                      Φίλε nesta μην εναντιώνεσαι με τον Πέτρο....
                      Αυτό θα το συνειδητοποιήσεις σε λίγο καιρό,και γιατι το λέω αυτό....
                      Πρίν ένα μήνα είχε γίνει το ίδιο περιστατικό και στα 3-5 Πηγάδια και
                      ο πέτρος ήταν αυτός που μίλησε με σκληρή γλώσσα για το χιονοδρομικό
                      ,

......και σε μια εβδομαδα απαγορευτηκε το καπνισμα στο σαλε....!!!!!!!Εντυπωσιακο!!!

Ελπιζω με την επιστολη του αυτη να αλλαξει και σε 'μας το σκηνικο ωστε να μπορουμε ανετα να απολαμβανουμε και ....τον καφε μας!!
                      ...Skiing is not a hobby.....Its a way of life.....
                      fotini_kostoglou@yahoo.gr
                      Facebook: Fotini Kostoglou

Σχολιασμός

Ή που δεν θα λειτουργεί το καρεκλάκι λόγω αέρα, ή που δεν θα μπορείς να κάνεις σκί λόγω ομίχλης, να μην μπορείς να μπείς και στο σαλέ λόγω τριτοκοσμικών συνθηκών από τη τσιγαρίλα, έ τότε γιατί να ανεβείς στο Καιμάκτσαλάν. Επ΄ευκαιρία έχει κανείς καμμία πρόβλεψη για τον καιρό αύριο? Ειδικά για ομίχλη αφού απ' ότι φαινεται σήμερα δεν βλέπεις τη μύτη σου.

Σχολιασμός

να σου πω εγώ γιατί να πας....:

<a href=http://img190.imageshack.us/slideshow/webplayer.php?id=13012010128.jpg" target="_blank">http://img190.imageshack.us/slideshow/webplayer.php?id=13012010128.jpg</a>
                          "
                          :)

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από NICOLAS

<a href=http://img190.imageshack.us/slideshow/webplayer.php?id=13012010128.jpg" target="_blank">http://img190.imageshack.us/slideshow/webplayer.php?id=13012010128.jpg</a>
                            Και γ@μω τις φωτο!!!
                            Υπαρχει κανας χαρτης με τις πιστες? Την Κυριακη θα ανεβω πρωτη φορα και θελω να ξερω που να παω!!!
                            "
                            RIDE HARD OR DIE FAST!!!

Σχολιασμός

είναι εύκολα όλα.
                              Ανέβα νωρίς. Να είσαι πάνω πριν τις 9.
                              Στο μεγάλο γυάλινο σαλέ κόβεις κάρτα....
                              Παίρνεις το πιατάκι που είναι απ' έξω και ανεβαίνεις. Δεξιά σου στο βάθος είναι η καρέκλα.
                              Πάρτην (καλό ταξίδι....[i]) και μόλις κατέβεις πήγαινε δεξιά στον δρόμο που σε βγάζει στη Βάση της Κρέμασης.

ΞΕΠΑΤΩΣΟΥ ΣΤΟ ΣΚΙ.

(όλα αυτά αν έχει καλό καιρό...)
                              "
                              :)

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από mafia
                                Αρχική Δημοσίευση από NICOLAS

Και γ@μω τις φωτο!!!
                                Υπαρχει κανας χαρτης με τις πιστες? Την Κυριακη θα ανεβω πρωτη φορα και θελω να ξερω που να παω!!!

χχχαχχααχχ...μην φοβάσαι φιλε μου μαφια ....κανενας δεν ΧΑΝΕΤΑΙ στο καιμακ.........
                                Edited by: PRESIDENT "
                                http://www.skafotexniki.gr
                                ΤΣΟΥΛΑΤΕ ΓΕΝΝΑΙΟΙ

Σχολιασμός

Working...
                                X