Ανακοίνωση

Collapse

Καλώσορίσατε στο νέο μας φόρουμ!

Αναβαθμιστήκαμε ξανά με νέα πλατφόρμα με σημαντικά περισσότερες δυνατότητες.Διορθώνουμε τα όποια προβλήματα εμφανίζονται με στόχο την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη.Καλή συνέχεια σε όλους μας!
See more
See less

διαμονη γύρω απο ΧΚ Βασιλιτσας

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

Παιδιά είμαι μεταξύ Lanoi, vasilitsa resort & leonidas hotel. Καμιά βοήθεια απο τους ειδικούς? Εκπέμπω SOS ! Που πιάνει περισσότερο χιόνι? Έχει διαφορά Σαμαρίνα που είναι το lanoi με Φιλιπαίους & εκει που είναι το vasilitsa resort?

Σχολιασμός

εξαρταται απο τα κριτηρια σου!!!αν ειναι μονο το χιονι σαμαρινα!αν η πολυτελεια vasilitsa resort,

Σχολιασμός

Συμ-forum-ίτες, τα φώτα σας για τα γύρω χωριά (σκέφτομαι να μείνω Φιλιππαίους):
        - Στο χωριό έχει καμιά ταβέρνα για το βραδάκι;
        - Η μετακίνηση από Φιλιππαίους για Σαμαρίνα (αν δεν έχουμε πρόβλημα στους δρόμους) είναι βατή ή δύσκολη (πολλές στροφές, μικρή ταχύτητα, πολλή ώρα);
        Χιόνια στο καμπαναριό (ή όπου νά ναι τέλος πάντων...)

Σχολιασμός

Alexispi ο δρόμος Φιλιππαίους- Σαμαρίνα είναι μια χαρά, εννοώντας στα πλαίσια ελληνικών δρόμων στα βουνά. Εγώ πήγα φέτος πρώτη φορά και νομίζω πως το οδικό δίκτυο ήταν σε πολύ καλή κατάσταση.
          Για ταβέρνα έχει μια καλή στους φιλιππαίους αλλά η Must ταβέρνα της περιοχής είναι στο γειτονικό χωριό Αετιά, τη τσιούργιακα. Θα τη καταλάβεις από τα αυτοκίνητα.Πολύ καλή περίπτωση είναι να πας Αλατόπετρα στο ξενοδοχείο Λευτέρη. Εκεί είναι ένας ψήστης που σου ψήνει επι τόπου στο τζάκι το κρέας της προτίμησης σου χωρίς να βρωμίσουν τα εσώψυχα σου από τη τσίκνα. Γενικά πάντως πολύ ανθρώπινες τιμές! Τρώγαμε με 15 ευρώ το άτομο και παραγγέλναμε σα το Τραμπάκουλα.

Συνεχίστε έτσι στην ευρύτερη περιοχή, όλοι εμείς από Νότια Ελλάδα που μας γδέρνουν σε Παρνασσό και Καλάβρυτα, προσπαθούμε να ανηφορίζουμε!!

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από Korin8ios Εμφάνιση μηνυμάτων
            Alexispi ο δρόμος Φιλιππαίους- Σαμαρίνα είναι μια χαρά, εννοώντας στα πλαίσια ελληνικών δρόμων στα βουνά. Εγώ πήγα φέτος πρώτη φορά και νομίζω πως το οδικό δίκτυο ήταν σε πολύ καλή κατάσταση....
            Ευχαριστώ φίλος! Κατατοπιστικότατος... Για την ταβέρνα άκουσα και σε προηγούμενες συζητησεις οπότε θα την τιμήσουμε!
            Χιόνια στο καμπαναριό (ή όπου νά ναι τέλος πάντων...)

Σχολιασμός

Καλησπέρα. Έχει να προτείνει κανείς κάποιο δωμάτιο για Πεμπτη - Παρασκευή πριν την καθαρα Δευτλερα μέχρι 50€/βράδυ με πρωινό ? Ευχαριστώ!

Σχολιασμός

Για δεν εδώ http://www2.snowreport.gr/snow/disp_...de=1238&lang=1

Σχολιασμός

Working...
                X