Ανακοίνωση

Collapse

Καλώσορίσατε στο νέο μας φόρουμ!

Αναβαθμιστήκαμε ξανά με νέα πλατφόρμα με σημαντικά περισσότερες δυνατότητες.Διορθώνουμε τα όποια προβλήματα εμφανίζονται με στόχο την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη.Καλή συνέχεια σε όλους μας!
See more
See less

ΧΕΙΜΩΝΑΣ 2012 - 2013

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

εννοουσα πσκ σαν πακετο πιο πανω.. δηλαδη αν ηθελα να κλεισω απο τωρα για την επομενη βδομαδα, επρεπε να κλεισω 3ημερο.. ανηκουστα πραγματα..οπως και το οτι την παρασκευη και το σαββατο εχει αλλη τιμη απο οτι τις αλλες μερες. και μιλαμε για 8 δεκεμβρη. οχι 24 πανω στις γιορτες.

Σχολιασμός

Σε μια περιοχή που έχουν αναπτυχθεί τόσες επιχειρήσεις μέσα σε λίγα χρόνια, είναι δυστυχώς αναμενόμενο να υπάρξουν και κακές νοοτροπίες και συμπεριφορές. Δεν έχω προσωπική επαγγελματική εμπλοκή με τα Τρίκαλα αλλά ξέρω πολύ καλά πρόσωπα και πράγματα και έτσι μπορώ να πω η περιοχή αντέχει ακόμα στην τρικυμία της οικονομικής κρίσης, όταν άλλοι χειμερινοί προορισμοί έχουν σοβαρά προβλήματα επιβίωσης. Αυτό συμβαίνει γιατί εκτός των άλλων, οι επιχειρήσεις έχουν γενικά προσαρμοσθεί στις απαιτήσεις των καιρών. Γι' αυτό, περισσότερο από ποτέ, η λειτουργία του ΑΚ Ζήρειας αποκτά για τα Τρίκαλα καθοριστικό ρόλο.

Σχολιασμός

Δυστυχώς για το κατάστημα που λέει ο Χάρης το έχει γείτονας μου. Και γνωρίζοντας την λογική του και τις πρακτικές του δεν θα αμφισβητήσω τα γραφόμενα.

Θέλω όμως με αφορμή το σημερινό πρώτο χιονάκι να ευχηθώ "καλή σεζόν" σε όλους μας και φυσικά και στο βουνό καιν την ευρύτερη περιοχή. Μακάρι ο τρι*****ρατος να σοβαρευτεί, να αρχίσει να λειτουργεί επιτέλους το ΑΚ σαν Α.Ε και όχι σαν μίνι μάρκετ και να αρχίσει να γράφει τα κέρδη που του πρέπουν και όχι τις ζημιές που το αναγκάζουν. Αλλά όταν θα μπουν οι ορκωτοί μέσα το ποτάμι δεν θα έχει γυρισμό για τον ξεφτίλα...

καλή χρονιά λοιπόν σε όλους μας και να δούμε επιτέλους και μια άσπρη μέρα!

Υ.Γ: Συμφωνώ με τα γραφόμενα όλων σας και αυτό δείχνει ότι δεν είναι τυχαίο ότι μοιραζόμαστε την ίδια αγάπη. Κοινή ιδιοσυγκρασία!
        ziria_16.15.jpgziria_16.30.jpgziria_16.45.jpg
        Ιστοσελίδα χωριού
        Μάννα ορεινής Κορινθίας
        (Μάρκασι)
        Web site: http://sites.google.com/site/mannamarkasi/
        E-mail: manna.markasi@gmail.com

Σχολιασμός

Καλη καιρικη χρονια .... 29 ΝΟΕ ας κρατησουμε την ημερομηνια για το οροπεδιο για τον χειμωνα του 2012/2013 ...
          ενα μηνα και κατι ψιλα αργοτερα σε σχεση με περυσι ....
          Χαρης Αιγαλεω

Σχολιασμός

ωραια πραγματα βλεπω..

Σχολιασμός

σας εχω καλα νεα...απο αυριο σε λειτουργια το σαλε στη ζηρεια...δεν ξερω αν θα ειναι και καθημερινες αλλα σιγουρα για σκ..

Σχολιασμός

Καλά τα νέα από ΑΚ, θα γίνουν ακόμα καλύτερα θέλω να πιστεύω μετά τις επόμενες δημοτικές εκλογές.

Χάρη δώσε μας φώτα και προγνώσεις! Αρκετά ξεκουράστηκες το καλοκαίρι, ώρα είναι να τεθείς σε υπηρεσία! Από φέτος που έχουμε μνημόνιο, πρέπει - όπως λέει η τρόικα - να δουλέψουμε όλοι λίγο παραπάνω. Απαιτούμε λοιπόν (ο λαός σου) να δίνεις πρόγνωση ανά 3ήμερο, 4ήμερο με όλοες τις τελευταίες μεταβολές!
                Ιστοσελίδα χωριού
                Μάννα ορεινής Κορινθίας
                (Μάρκασι)

Σχολιασμός

ξεκινησαν τα οργανα πανω!

Σχολιασμός

http://www.snowreport.gr/snowcam/ziria/

Από ότι βλέπω από την κάμερα το στρώνει στο σαλέ!!

Αυτά είναι!! Τυχεροί όσοι είναι επάνω απόψε...

Σχολιασμός

εχουμε καποια ενημερωση αν το σκ που ερχεται θα λειτουργει το σαλε??

Σχολιασμός

hello..μια μικρη ενημερωση απο σημερα που ημουν πανω...το σαλε σκ θα ειναι ανοιχτο για καφεδακι και ζεστο καφε..απο χιονι δεν ειναι σε φαση ακομα μιας και το χιονι δεν ειναι αρκετο αλλα για τα παιδια ειναι οτι πρεπει για παιχνιδι ..δεν εχει πολυ 20εκ το πολυ να εχει ..θα κοιταξω να ανεβασω φοτος απο σημερα...

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από G_Snow Εμφάνιση μηνυμάτων
                          http://www.snowreport.gr/snowcam/ziria/

Από ότι βλέπω από την κάμερα το στρώνει στο σαλέ!!

Αυτά είναι!! Τυχεροί όσοι είναι επάνω απόψε...
                          το πρωτο χιονι στην περιοχη. Απο τα 1050μ περιπου χιονοπτωση και απο τα 1150-1200μ χιονοστρωση. Προβληματα δημιουργηθηκαν στην επαρχιακη Γκουρας-Δερβενιου, (απο τα 1200μ και πανω) και στο δρομο για Λυκουρια Αρκαδιας (στον αυχενα).
                          "Στα κορφοβούνια είναι η πηγή κάθε φυλής καθάριας''

Σχολιασμός

Καλημέρα σε όλους τους Ζηρειόπληκτους!

Wetter-Webcam-Korinthos-408_1355043062.jpgWetter-Webcam-Korinthos-408_1355046662.jpgWetter-Webcam-Korinthos-408_1355043062.jpg
                            Last edited by gerrymon; 09-12-12, 20:10.
                            Ιστοσελίδα χωριού
                            Μάννα ορεινής Κορινθίας
                            (Μάρκασι)

Σχολιασμός

Παίδες τί λέει; Το χιονοδρομικό θα ανοίξει σήμερα-αύριο;;
                              Ν' αγαπάς την ευθύνη. Να λες: Εγώ, εγώ μονάχος μου έχω χρέος να σώσω τη γης.
                              Αν δε σωθεί, εγώ φταίω. ~ Ν. Καζαντζάκης

Σχολιασμός

σε τηλεφωνική επικοινωνία μου είπαν ότι θέλει άλλους 30 πόντους...

Σχολιασμός

Working...
                                X