Ανακοίνωση

Collapse

Καλώσορίσατε στο νέο μας φόρουμ!

Αναβαθμιστήκαμε ξανά με νέα πλατφόρμα με σημαντικά περισσότερες δυνατότητες.Διορθώνουμε τα όποια προβλήματα εμφανίζονται με στόχο την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη.Καλή συνέχεια σε όλους μας!
See more
See less

ΧΕΙΜΩΝΑΣ 2011 - 2012

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

Επιβαιβεωνω πλεον την μετατοπιση τρομερου ενδιαφεροντος για το βουνο και για ολη την ορεινη πελοπονησσο για το διαστημα απο 19 Δεκ και μετα ..
    Τα μοντελα δειχνουν πλεον αυτο που ολοι θελουμε να δουμε ... Το τιμημενο ...
    εν αναμονη 3-4 ακομη τρεξιματων οπου θα επιβεβαιωσουν το πολυποθητο ...

Α και μην ξεχασω γιατι εχθες δεν μπηκα , Σπυρο aka apost , πολυχρονος !
    Χαρης Αιγαλεω

Σχολιασμός

Σπύρο χρόνια πολλά και από εμένα! Να είσαι πάντα γερός - δυνατός να σε χαίρεται η οικογένεια σου και να χαίρεσαι και εσύ αυτούς.

Υ.Γ: Χάρη σαν κάτι να μυρίζομαι... περιμένω νεώτερο καιρικό ανακοινωθέν!
      Last edited by gerrymon; 14-12-11, 23:37.
      Ιστοσελίδα χωριού
      Μάννα ορεινής Κορινθίας
      (Μάρκασι)
      Web site: http://sites.google.com/site/mannamarkasi/
      E-mail: manna.markasi@gmail.com

Σχολιασμός

πασπαλισε στη ζηρεια παντως ηδη!!!

Σχολιασμός

19 σημερα (οπως ειχα πει απο τις 13.12 -για να ευλογησω και τα γενια μου τα πλουσια looool-) και η κατασταση εχει ξεκινησει ηδη να μυριζει μπαρουτι , το ΑΚ τα -6 και τα -8 θα τα εχει για πλακα το θεμα ειναι τελικα τι θα αποδωσει ο ουρανος .
          εν αναμονη τελικα μιας και τελικα η μαχη του υετου θα ειναι μεγαλη .
          πολυ γενικο αυτο που θα πω αλλα μπορει να εχουμε μετρο μπορει να εχουμε και απλες πασπαλες , το επομενο 2ημερο θα κλειδωσει το τι θα συμβει το ΠΣΚΔ των Χριστουγεννιατικων ημερων .
          Χαρης Αιγαλεω

Σχολιασμός

Και εδώ κολάει εκ νέου η ατάκα του Βερνίκου απο το euro 2004 "Στον έβδομο ουρανό όλοι αδέρφια!"

[ATTACH=CONFIG]249[/ATTACH]

Καλημέρα σε όλους! Χάρη μην ξεχνάς όταν το επιτρέπει ο χρόνος σου να δίνεις την πρόβλεψη! Έχω ένα προαίσθημα ότι προς το τέλος της χρονιάς - αρχές της νέας ανοίγουμε!
            Ιστοσελίδα χωριού
            Μάννα ορεινής Κορινθίας
            (Μάρκασι)

Σχολιασμός

Λευκο το Α/Κ !!!
              Αυτα ειναι , Δυστυχως Γερασιμε , τα νεα δεδομενα δειχνουν πως απο 25 ο Καιρος δεν θα εχει δυναμικη , τουλαχιστον θα εχει πολυ χαμηλες Τ , οι οποιες θα διατηρησουν αυτα που επεσαν σημερα και θα πεσουν μεθαυριο (αυριο μαλλον παμε για ηλιο με δοντια)

Οτι μαζεψει την Πεμπτη και νωρις την Παρασκευη το ΑΚ , το οποιο απ`οσο μπορω να αντιληφθω δεν θα ειναι και ασχημο .
              Θα τολμησω να πω πως βλεπω ενα 30ποντο ευκολο ...
              ολα αυτα ομως εως τις 24-25 ... μετα ξεροκρυο (ισως να εχουμε εκ νεου διαταραχη απο 28-29 , ειναι νωρις ακομη)
              Χαρης Αιγαλεω

Σχολιασμός

Χάρη σήμερα το πρωί το meteo (το οποίο παρεπιπτώντος αππό τα περσινά τελειώματα έχει ξαναρχίσει να βρίσκει τη φόρμα του) δίνει εκ νέου ισχυρές χιονοπτώσεις την Κυριακή το βράδυ! Για παρακολούθησε το και πες τη γνώμη σου... http://www.meteo.gr/cf.asp?city_id=445

Η μάχη του υετού δεν χάθηκε ακόμα!
                Ιστοσελίδα χωριού
                Μάννα ορεινής Κορινθίας
                (Μάρκασι)

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από gerrymon Εμφάνιση μηνυμάτων
                  Χάρη σήμερα το πρωί το meteo (το οποίο παρεπιπτώντος αππό τα περσινά τελειώματα έχει ξαναρχίσει να βρίσκει τη φόρμα του) δίνει εκ νέου ισχυρές χιονοπτώσεις την Κυριακή το βράδυ! Για παρακολούθησε το και πες τη γνώμη σου... http://www.meteo.gr/cf.asp?city_id=445

Η μάχη του υετού δεν χάθηκε ακόμα!
                  το μετεο (αν θες την γνωμη μου) δεν εχει καμια αξιοπιστια πανω απο τις 36 ωρες , παρα μονο σαν ταση .
                  Φαινεται εδω και μερες πως το διαστημα 25-26 θα ειναι στειρο υετικα .
                  Το μετεο ακολουθει το Ε.Α.Α και γενικα ειναι ενα αυτοματοποιημενο προγραμμα το οποιο στηριζεται αποκλειστικα και μονο σε επιφανειακους χαρτες χωρις καμια περαιτερω μελετη των υπολοιπων συνδιαστικων φαινομενων .
                  Μακαρι να πεφτω εγω εξω και οχι το μετεο , παντως μεχρι στιγμης δεν φαινεται απολυτως τιποτα για το διαστημα 25-26 παρα μονο ψεκαδες .
                  Ισως ο ορογραφικος υετος να κανει τελικα την δουλεια του και υψηλες πιεσεις γυρω απο τις κορυφες να δωσουν πραγμα , αποκλειεται ομως το μετεο να αποτυπωνει μια τετοια αποψη .Απλα δειχνει κατι το οποιο τα μοντελα δεν δειχνουν .
                  Σε καθε περιπτωση ευχομαι να βγω ψευτης ....
                  Χαρης Αιγαλεω

Σχολιασμός

καλησπερα σε ολους εχουμε καμια προβλεψη για πρωτοχρονια? παντα για ακ

Σχολιασμός

δυσκολα προβλεψιμα τα πραγματα μεχρι τωρα , η θεση και η πορεια του χαμηλου δεν μπορει να αποτυπωθει σταθερα απο κανενα ραν/μοντελο .
                      4 χρονια σερι Τρικαλα , Ζηρεια Χριστουγεννα , φετος αποφασισα να παω Πρωτοχρονια , ελπιζω να δικαιωθω περισσοτερο σε σχεση με το ΣΚΔ των Χριστουγεννων , το επομενο 2-3ημερο θα ειναι καθοριστικο για να κλειδωσει το σεναριο της πρωτοχρονιας .
                      Θα ενημερωνω σε καθε αλλαγη ...
                      Χαρης Αιγαλεω

Σχολιασμός

καλημερα ευχαριστουμε πολυ και εγω φετος ειπα να παω πρωτοχρονια και οχι χριστουγεννα οπως συνηθως αντε να δουμε

Σχολιασμός

Ξεκινήσαμε! Άντε και καλή μας τύχη! αν πάει καλά το διήμερο και αν και από Δευτέρα έρθει το καλό που περιμένει πολύς κόσμος τότε Χάρη και Macho νομίζω ότι φέτος - τη χειρότερη κατά τα άλλα χρονιά για όλο τον κόσμο - κάναμε την καλύτερη επιλογή. Θα έχουμε ανοιχτό το ΑΚ με πολύ και καλό χιόνι, κρυμμένες πέτρες, χαμηλές θερμοκρασίες και όχι πολύ αέρα. Χιονοδρομικό ΛΟΥΚΟΥΜΙ!
                          Ιστοσελίδα χωριού
                          Μάννα ορεινής Κορινθίας
                          (Μάρκασι)

Σχολιασμός

Καλά ξεκίνησε!
                            Ελπίζω να συνεχίσει έτσι.
                            Σπύρος
                            τώρα ermis (o ελληνικός ποιμενικός μου), πρώην apost. Αλλαγή λόγω τεχνικών δυσχεριών του συστήματος.

Σχολιασμός

Παιδιά ξέρετε πότε θα ανοίξει;
                              Δεν έχω έρθει ποτέ, αλλά λέω φέτος να ανέβω.
                              Ξέρετε αν υπάρχει site (όπως για Παρνασσό και Καλάβρυτα) για να ενημερωνόμαστε έγκαιρα για το αν είναι ανοιχτό το ΑΚ, για το αν είναι ανοιχτοί οι δρόμοι, κτλ;

Σχολιασμός

φιλε μου πληροφοριες για το βουνο στο orosziria.gr και e-ziria.gr.δεν νομιζω να υπαρχει αλλο site για πιο εξειδικευμενες πληροφοριες.

Σχολιασμός

Working...
                                X