Ανακοίνωση

Collapse

Καλώσορίσατε στο νέο μας φόρουμ!

Αναβαθμιστήκαμε ξανά με νέα πλατφόρμα με σημαντικά περισσότερες δυνατότητες.Διορθώνουμε τα όποια προβλήματα εμφανίζονται με στόχο την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη.Καλή συνέχεια σε όλους μας!
See more
See less

H αρχη του χειμωνα 2009/2010

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

η πιστα ειναι πολυ μικρη και ειναι ιδανικη για αρχαριο ...

εναν μετριο/ικανο σκιερ δεν θα τον ικανοποιησει ...
    Χαρης Αιγαλεω

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από snowhow.
      Θέλω να πιστεύω ότι δεν θα το ρίξει σε βροχή, γιατί θέλουμε να ανέβουμε στην όμορφη Ζήρεια. Για το ΣΚ τι λέει η πρόβλεψη?
      οριακα ισως τα γλυτωσει τα χιονονερα το βουνο ...

Εφοσον βαλει χιονι και αποψε , ισως και αυριο νωρις , τοτε αν δεν πεσουν βροχες (που μαλλον δεν 8α πεσει τιποτα το ιδιαιτερο) το βουνο θα ειναι υπεροχο το ΣΚ ...

ισως προλαβεις και χιονι μεσα στο χωριο των Ανω Τρικαλων ...
      Χαρης Αιγαλεω

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από Blacktan
        η πιστα ειναι πολυ μικρη και ειναι ιδανικη για αρχαριο ...

εναν μετριο/ικανο σκιερ δεν θα τον ικανοποιησει ...
        Κρίμα γιατί έχω σόι εκεί κοντά.
        Ευχαριστώ

Σχολιασμός

Θέλω να πιστεύω ότι δεν θα το ρίξει σε βροχή, γιατί θέλουμε να ανέβουμε στην όμορφη Ζήρεια. Για το ΣΚ τι λέει η πρόβλεψη?
          οριακα ισως τα γλυτωσει τα χιονονερα το βουνο ...

Εφοσον βαλει χιονι και αποψε , ισως και αυριο νωρις , τοτε αν δεν πεσουν βροχες (που μαλλον δεν 8α πεσει τιποτα το ιδιαιτερο) το βουνο θα ειναι υπεροχο το ΣΚ ...

ισως προλαβεις και χιονι μεσα στο χωριο των Ανω Τρικαλων ...

Η εκτίμησή μου είναι ότι θα χιονίσει ακόμα και όταν γυρίσει τελείως σε νοτιάδες. Αυτή τη στιγμή πάντως χιονίζει ακόμα και στα Τρίκαλα.
          "Κρεμάστε τους ανάποδα
          να δουν το ψέμα αλήθεια"
          www.takismichopoulos.gr

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από apost
            οριακα ισως τα γλυτωσει τα χιονονερα το βουνο ...Εφοσον βαλει χιονι και αποψε , ισως και αυριο νωρις , τοτε αν δεν πεσουν βροχες (που μαλλον δεν 8α πεσει τιποτα το ιδιαιτερο) το βουνο θα ειναι υπεροχο το ΣΚ ...ισως προλαβεις και χιονι μεσα στο χωριο των Ανω Τρικαλων ...

Η εκτίμησή μου είναι ότι θα χιονίσει ακόμα και όταν γυρίσει τελείως σε νοτιάδες. Αυτή τη στιγμή πάντως χιονίζει ακόμα και στα Τρίκαλα.
            Έριχνε, μέχρι το απόγευμα. Μετά δεν φαινόταν κάτι από την cam.
            Καλά πάμε πάντως. Θέλω να ανεβάσω την κορούλα μου στο βουνό, (είναι 2μιση χρονών) και ελπίζω οι συνθήκες να είναι ιδανικές" για να ευχαριστηθεί. Μπας και κάνω και εγώ καμία κατεβασιά.
            Βέβαια, βουνό είναι αυτό δεν μας υπογράφει κιόλας..."

Σχολιασμός

Το εκχιονιστικό ήδη έφτασε στο οροπέδιο. Το χιόνι και στα Τρίκαλα αλλά και στο οροπέδιο είναι αρκετό ώστε να έχουμε ένα πολύ καλό Σ/Κ.
              "Κρεμάστε τους ανάποδα
              να δουν το ψέμα αλήθεια"
              www.takismichopoulos.gr

Σχολιασμός

Φυσικα , το βουνο θα εχει χιονι δεν το συζηταμε ....

Τα τρικαλα παιζονται .... (οχι για χιονουρες)
                Χαρης Αιγαλεω

Σχολιασμός

Κανονικά λειτούργησε σήμερα η Ζήρεια. Το γεγονός ότι σήμερα δεν λειτουργησαν τα γειτονικά χκ έφερε πάρα πολύ κόσμο στο βουνό. Κάποιες φορές το χαμηλό υψόμετρο (1500μ) γίνεται πλεονέκτημα.
                  "Κρεμάστε τους ανάποδα
                  να δουν το ψέμα αλήθεια"
                  www.takismichopoulos.gr

Σχολιασμός

Ο δρομος απο λιμνη δασιου προς Καρυα ειναι κλειστος (ουτε με αλυσιδες)
                    Χαρης Αιγαλεω

Σχολιασμός

Ο δρομος απο λιμνη δασιου προς Καρυα ειναι κλειστος (ουτε με αλυσιδες)
                      Προσοχή σ΄ αυτό το δρόμο. Περνάει σε υψόμετρο 1300 - 1400μ μέσα από πυκνό δάσος και μαζεύει πάντα πολύ χιόνι. Πολλές φορές έχουν κολλήσει αυτοκίνητα εκεί. Όποιος όμως περάσει έχει έπαθλο στις ταβέρνες της Καρυάς [i]."
                      "Κρεμάστε τους ανάποδα
                      να δουν το ψέμα αλήθεια"
                      www.takismichopoulos.gr

Σχολιασμός

Δεν το συζητω , σαββατο ημουν εκει (με απ`ευθειας πορεια βεβαια , μεσα απο Μ.Τρικαλα) και την καναμε ταρατσα με θεα την χιονισμενη απ`ακρη σε ακρη Ζηρεια ....

Ελπιζω να κρατησει χιονι (και να βαλει και αλλο) το τριημερο της Καθ.Δευτερας ....
                        Χαρης Αιγαλεω

Σχολιασμός

Ο καιρός άνοιξε, ο κουραμπιές φάνηκε![i]"
                          "Κρεμάστε τους ανάποδα
                          να δουν το ψέμα αλήθεια"
                          www.takismichopoulos.gr

Σχολιασμός

παιδια καλημερα.το τριημερο της καθαρης δευτερας θα ειμαι στα τρικαλα.θα εχει καθολου χιονακι να κανουμε κανενα μαθημα στο χιονοδρομικο?νωρις ειναι,το ξερω,αλλα αν ξερει κανενας κατι ας με διαφωτισει.

Σχολιασμός

το χιονοδρομικο θα εχει .... εκει θα ειμαι και εγω το 3ημερο ....
                              Χαρης Αιγαλεω

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από mihalisio
                                παιδια καλημερα.το τριημερο της καθαρης δευτερας θα ειμαι στα τρικαλα.θα εχει καθολου χιονακι να κανουμε κανενα μαθημα στο χιονοδρομικο?νωρις ειναι,το ξερω,αλλα αν ξερει κανενας κατι ας με διαφωτισει.
                                Το χιόνι στο βουνό είναι επαρκές για να λειτουργήσει το κέντρο και το τριήμερο, εκτός εξαιρετικού απροόπτου (έντονη και συνεχής βροχή). Αν ενδιαφέρεσαι για μάθημα σκι κλείσε έγκαιρα.
                                "Κρεμάστε τους ανάποδα
                                να δουν το ψέμα αλήθεια"
                                www.takismichopoulos.gr

Σχολιασμός

Working...
                                X