Ανακοίνωση

Collapse

Καλώσορίσατε στο νέο μας φόρουμ!

Αναβαθμιστήκαμε ξανά με νέα πλατφόρμα με σημαντικά περισσότερες δυνατότητες.Διορθώνουμε τα όποια προβλήματα εμφανίζονται με στόχο την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη.Καλή συνέχεια σε όλους μας!
See more
See less

κατεβασια απο την κορυφη

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

• κατεβασια απο την κορυφη

Παιδια το ακουσα και ζηλεψα...θα ηθελα φετος να ανεβω με παιζοπορεια μεχρι το καταφυγιο...να διανυκτερευσω εκει και το πρωι να ανεβω κορυφη και να τσουλισω μετα με το snowboard ολη τη πουδρα μεχρι κατω οσο χιονι εχει....για αυτο θα προτημουσα να παω καπου τον ιανουαριο-φεβριυαριο

οποιωσ ενδιαφερεται η μπορει να με βοηθσει για τηλ.καταφθγιων κτλ ασπει γιατι δεν ειμαι γνωστης του συγκεκριμενου βουνου,,,,,ευχαριστω.....
    NO SNOW NO FUNNY.....

o apost ίσως μπορεί να βοηθήσει που ανεβαίνει στο βουνό συχνά και έχει κάνει ορειβατικό σκί εκεί.

θα με ενδιέφερε κι εμένα!

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από tirol
      o apost ίσως μπορεί να βοηθήσει που ανεβαίνει στο βουνό συχνά και έχει κάνει ορειβατικό σκί εκεί.

θα με ενδιέφερε κι εμένα!
      θα κανεις το φωτογραφο απο χαμηλα ε?

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από KAPTEN
        θα κανεις το φωτογραφο απο χαμηλα ε?

οχι ρε.. θα με ενδιέφερε να δώ τις φωτό τους! σιγά μην ξεπαγιάσω κιόλας να κάνω τον φωτογράφο! χαχα...

λοιπόν.. ο apost θα μας πεί και θα οργανώσει μια εξόρμηση Ζήρεια για ορειβατικό!

αλλά δεν τον βλέπω τελευταία...

Σχολιασμός

Εδώ είμαι!!! Ξεμπλέκω σιγά - σιγά από τα κρασιά και θα τα λέμε συχνά πλέον. Πετάω τη σκούφια μου για ανάβαση - κατάβαση κορυφής με σκι - σνοουμπορντ. Αναλαμβάνω να σας ενημερώνω για το βουνό και να προτείνω κατάλληλες ημερομηνίες. Η δουλειά μπορεί να γίνει και με μονοήμερη από Αθήνα, αλλά αν προτιμάτε διανυκτέρευση το κάνουμε κι αυτό!
          "Κρεμάστε τους ανάποδα
          να δουν το ψέμα αλήθεια"
          www.takismichopoulos.gr

Σχολιασμός

εσυ ξερεις apost.αναλογως ποση ωρα ειναι η αναβαση.εγω ειχα παει πριν καμια 5ετια με τους προσκοπους και ειχαμε μεινει στο β καταφυγιο απ οτι θυμαμαι και θα ταν ωραια να το κανονισουμε καπως ετσι μηπως υπαρχει και περισσοτερη πουδρα το πρωι.δεν ξερω βεβαια αν ειναι ακομα σε λειτουργα το καταφυγιο αυτο και αν ναι , αν πρεπει να κλεισουμε καπωσς τηλεφωνικος κτλ.

Τα ειχε αναλαβει τοτε ολα ο αρχηγος μου [i]
            τις ημερωμηνιες τις αφηνω πανω σου που λογικα ξερεις καλα ποτε ασπριζει το βουνο.....
            "
            NO SNOW NO FUNNY.....

Σχολιασμός

ψήνομαι κ εγώ, από <a href=http://forum.snowreport.gr/forum_posts.asp?TID=14403&amp;KW=freeride+%E6%DE%F 1%E5%E9%E1" target="_blank">παλιότερα,</a> μιας και εδώ κ 2 χρόνια είμαι κάτοικος λεχαίου και βλέπω τη ζήρεια άσπρη κάθε χειμωνιάτικο πρωινό.
              νομίζω οτι θα ενδιαφερόταν και ο N.G.K. (ξυλοκαστρίτης....) καθώς και κάποιοι φίλοι μου από κόρινθο...
              μειονέκτημα οτι δεν γνωρίζω το βουνό και θα ήθελα να είναι στην παρέα κάποιος που το ξέρει για να συμμετέχω σε κάτι τέτοιο.
              μπορείς να πεις καμμιά λεπτομέρεια (αποστάσεις, χρόνος ανάβασης/κατάβασης δυσκολία διαδρομής κλπ)?
              "
              μικροαστοί, θα σας φάνε τα παιδιά σας....

Σχολιασμός

ΠΑΙΔΙΑ ΗΕΛΛΟ ΑΝΕΒΗΚΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΠΕΖΟΠΟΡΙΑ ΕΧΕΙ ΜΟΝΟΠΑΤΙ...ΜΟΥ ΠΗΡΕ 4 ΩΡΕς ΚΑΙ ΚΑΤΙ...ΔΕΝ ΕΜΕΙΝΑ ΠΑΝΩ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΑΡΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ...ΤΟ ΚΑΤΑΦΥΓΙΟ ΑΠΛΑ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΟΤΙ ΑΝΗΚΕΙ ΣΤΟΝ ΟΡΙΒΑΤΙΚΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ ...ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΕΤΣΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ 2 ...ΕΧΩ ΞΑΝΑΝΕΒΕΙ ΜΕ ΧΙΟΝΙ ΠΑΝΩ ΜΕ ΑΝΕΒΑΣΕ SNOWMOBIL ΤΟ ΠΛΗΡΩΣΑ ΦΥΣΙΚΑ ΗΤΑΝ ΦΙΛΟς..ΕΜΕΙΝΑ ΟΛΟ ΤΟ ΒΡΑΔΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΠΙΟ ΑΠΙΘΑΝΗ ΚΑΤΑΒΑΣΗ ΜΕς ΤΗ ΠΟΥΔΡΑ...ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΦΥΣΙΚΑ ΑΛΜΑΤΑ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ...ΠΑΝΩ ΕΜΕΙΝΑ ΣΕ ΣΚΗΝΗ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΤΟ ΔΑΚΩΣΑ ΑΛΛΑ ΑΞΙΖΕ..ΤΟ ΚΑΚΟ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΗΜΟΥΝ ΜΟΝΟς ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΕς ΤΟΤΕ ΕΔΩ..ΚΑΙ ΓΑΥΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΗΓΑ..ΑΛΛΑ ΦΕΤΟς ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΚΑΝΩ ΚΑΙ ΟΠΙΟς ΘΕΛΕΙ ΠΑΜΕ ΠΑΡΕΑ...[i]"

Σχολιασμός

για κανε την οργανωση ,και γω μεσα ειμαι[i]"

Σχολιασμός

για κανε την οργανωση ,και γω μεσα ειμαι[i]
                    μόνο αν κατέβεις με το σανίδι!!!
                    "
                    μικροαστοί, θα σας φάνε τα παιδιά σας....

Σχολιασμός

να τραβάς φωτογραφίες?"

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από tirol

να τραβάς φωτογραφίες?
                        ναι θα τραβαω φωτο την ωρα που θα κατεβαινω και συ Κωστα μιας και δεν θα ανεβεις θα ψηνεις μπριζολες χαμηλα"

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από ismael

μόνο αν κατέβεις με το σανίδι!!!
                          ενταξει,εγω με σανιδι,και συ με πεδιλα"

Σχολιασμός

[i]"

Σχολιασμός

Μεσα και εγω... το ψαχνω απο το καλοκαιρι μονος μου ανιχνευοντας το τοπιο χωρις χιονι. Απο τη βορειο ανατολική πλευρα το εχεις κάνει φιλε apost? νομιζω ειναι η καταλληλη για να καταληξεις στο καταφυγειο. Αν και απο τη βορειοδυτική θα καλυπτες μεγαλητερη αποσταση μεχρι την Γκουρα αν ειχε χιονι μεχρι εκει. Ποια απο τις δυο πλευρες εχει μεγαλυτερο avalanche risk ειναι ενα ερωτημα.
                              www.exploremessinia.com

Σχολιασμός

Working...
                              X