Ανακοίνωση

Collapse

Καλώσορίσατε στο νέο μας φόρουμ!

Αναβαθμιστήκαμε ξανά με νέα πλατφόρμα με σημαντικά περισσότερες δυνατότητες.Διορθώνουμε τα όποια προβλήματα εμφανίζονται με στόχο την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη.Καλή συνέχεια σε όλους μας!
See more
See less

Η πόλη με την μεγαλυτερη μεση χιονόπτωση στον κόσμο(???)

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

Έμενα μ αρέσει ο Ήλιος. Όταν τον χάσεις τότε εκτιμάς τι έχασες .

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από Κωστας. Εμφάνιση μηνυμάτων
      Έμενα μ αρέσει ο Ήλιος. Όταν τον χάσεις τότε εκτιμάς τι έχασες .
      Μακάρι να με αξιώσει ο Θεός και να ζήσω σε μια χώρα που δεν έχει συχνά ήλιο αλλά χιονίζει. Αν είναι να είμαι στην Αγγλία να μου λείπει. Δεν θεωρώ τον ήλιο δεδομένο, τα καλοκαίρια με εξαίρεση τις περιόδους των ανασκαφών κυκλοφορώ μόνο νύχτα και έχω συνέχεια κλειστά παντζούρια. Ούτε να κάνω μπάνιο στη θάλασσα μου αρέσει. Γενικώς ο ήλιος μου χαλάει τη διάθεση, δεν θα πω ''ααα έχει ωραία σήμερα''. Είμαι ειδική περίπτωση.
      Ω, Πολυπρόσωπε Μεγάλε Αττικέ Χιονιά,
      που δημιούργησες την Χιονοκαταιγίδα
      και καβαλάς τον Αζορικό ώστε να απωθεί τα χαμηλά του Ατλαντικού,
      διώξε τον Ήλιο και φέρε μας Aegean Snow Effect,
      το οποίο θρέφει τα προσήνεμα πληρώματα.

Σχολιασμός

Δύο-τρία χρονάκια σε κανένα Τρόμσο θεωρώ είναι υπέρ-αρκετό φίλε μου seth13 να έρθεις στα ίσια σου! Όσο και να μας αρέσει το χιόνι και το κρύο, νομίζω δεν υποφέρεται να ζεις συνεχώς υπό τέτοιες συνθήκες!
        sigpic

Σχολιασμός

Να επαναλαβω το εξής για πολλοστή φορά
          Όταν ήμουν Ελλάδα και πήγαινε φθινόπωρο και συνέχιζε να έχει ήλιο ,δεν τον άντεχα τόσο που ώρες ώρες που νευριαζα ήθελα να πάρω πέτρες να ρίξω προς τον ήλιο. Τόσα νεύρα . Άι χάσου,εξαφανίσου επιτέλους μετά από τόσους μήνες. Έλεγα.

Το δεύτερο χρόνο στην Αγγλία και ερχόμενος Ελλάδα για επίσκεψη και βγαίνοντας απ το αεροπλάνο και κατεβαίνοντας τη σκάλα μου ρθε να γονατίσω και να προσκυνήσω τον ήλιο φωνάζοντας. " Είσαι θεός."

Αυτό για να καταλάβεις τι θα χάσεις αν το χάσεις.

Σχολιασμός

Αρχική Δημοσίευση από Κωστας. Εμφάνιση μηνυμάτων
            Να επαναλαβω το εξής για πολλοστή φορά
            Όταν ήμουν Ελλάδα και πήγαινε φθινόπωρο και συνέχιζε να έχει ήλιο ,δεν τον άντεχα τόσο που ώρες ώρες που νευριαζα ήθελα να πάρω πέτρες να ρίξω προς τον ήλιο. Τόσα νεύρα . Άι χάσου,εξαφανίσου επιτέλους μετά από τόσους μήνες. Έλεγα.

Το δεύτερο χρόνο στην Αγγλία και ερχόμενος Ελλάδα για επίσκεψη και βγαίνοντας απ το αεροπλάνο και κατεβαίνοντας τη σκάλα μου ρθε να γονατίσω και να προσκυνήσω τον ήλιο φωνάζοντας. " Είσαι θεός."

Αυτό για να καταλάβεις τι θα χάσεις αν το χάσεις.
            Στην Αγγλία ίσως το πάθαινα αλλά δεν θα είχα να περιμένω και σοβαρό χιόνι με τόση υγρασία. Βέβαια αν είναι να βρεθώ για μεγάλη περίοδο στο εξωτερικό δυστυχώς θα είναι Αγγλία αφού προϊστορική αρχαιολογία στην Λαπωνία λίγο δύσκολο να κάνω. Βέβαια με την κλιματική αλλαγή ίσως αυξηθούν οι μέρες ηλιοφάνειας στο Λονδίνο.
            Ω, Πολυπρόσωπε Μεγάλε Αττικέ Χιονιά,
            που δημιούργησες την Χιονοκαταιγίδα
            και καβαλάς τον Αζορικό ώστε να απωθεί τα χαμηλά του Ατλαντικού,
            διώξε τον Ήλιο και φέρε μας Aegean Snow Effect,
            το οποίο θρέφει τα προσήνεμα πληρώματα.

Σχολιασμός

Working...
            X