Ανακοίνωση

Collapse

Καλώσορίσατε στο νέο μας φόρουμ!

Αναβαθμιστήκαμε ξανά με νέα πλατφόρμα με σημαντικά περισσότερες δυνατότητες.Διορθώνουμε τα όποια προβλήματα εμφανίζονται με στόχο την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη.Καλή συνέχεια σε όλους μας!
See more
See less

Που είναι τα μερομήνια οεεεο?

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

• Αρχική Δημοσίευση από Gary Εμφάνιση μηνυμάτων
    δν εχει μερομηνια φετος?

γιατρε ειδα χηνες παλι πανω απο το χωριο μου
    Είδες χήνες; Ήταν κι ο Νιλς Χολγκερσον;

Δεν θα το ξέρεις εσύ αυτό. Είσαι μικρός.

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από Κωστας. Εμφάνιση μηνυμάτων
      Είδες χήνες; Ήταν κι ο Νιλς Χολγκερσον;

Δεν θα το ξέρεις εσύ αυτό. Είσαι μικρός.
      Πω τι θυμηθηκες τωρα ρε συνγεροντα αυτα ηταν παιδικα!
      Οξυγόνο μου το κρύο έμπνευσή μου η συννεφιά χιόνι τ' όνειρό μου!...Παναγιώτης

Σχολιασμός

• Μερομήνια από Μάνη : Ζεστός ο Δεκέμβριος και τα Χριστούγεννα, πολύ κρύοι οι επόμενοι μήνες μέχρι τον Μάρτιο με λίγα όμως χιόνια ( για ξεροβόρια το μυρίζομαι αυτό και προσήνεμες φωτοβολίδες ...) ..
        "Στα κορφοβούνια είναι η πηγή κάθε φυλής καθάριας''

Σχολιασμός

• Η φυση δεν ειναι ουτε γυαλα ουτε φλυτζανι ελεος μ αυτο το πραγμα που ξεκινησε σαν προγνωση καιρου πριν 500 χρονια μιας εβδομαδας κ εγινε απο επιτηδειους προβλεψη κ καλα ολου του χρονου!

Σχολιασμός

• Ενώ δηθεν έχει και καλά ; Ταχα γνήσια.

Σχολιασμός

• Οι χαμηλες θερμοκρασιες 7-17 ειναι ολα τα λεφτα.
              Θα παρακαλεσω επειδη αυτες τις ηλιθιοτητες τις βλεπουμε καθε χρονο να μην βρωμιζετε το φορουμ με σκουπιδια

Σχολιασμός

• Φέτος Εγώ συνειδητοποίησα εντελως την φάση με τα Μερομηνια.
                Ουσιαστικά αν έχει 6 γιδες στο μαντρί θα έχουμε βαρυ χειμώνα ενώ αν έχει 7 θα έχουμε ζεστό χειμώνα.
                Πλέον έχω καταλάβει ότι τα Μερομηνια είναι παράδοση και ότι τυπικά έστω πρέπει να τα βάζουν κάθε χρόνο.
                Και κάθονται τώρα όλοι και νομίζουν ότι ισχύουν(αυτοί που δεν ξέρουν ότι τα βγάζουν κάτι γέροι σε κάτι ξεροχωρια)..
                Μα δεν υπάρχει κάποια λογική βάση.. Έστω επιστημονική..
                Αχ χειμωνιασε!:weather_23:

Σχολιασμός

Working...
                X