Ανακοίνωση

Collapse

Καλώσορίσατε στο νέο μας φόρουμ!

Αναβαθμιστήκαμε ξανά με νέα πλατφόρμα με σημαντικά περισσότερες δυνατότητες.Διορθώνουμε τα όποια προβλήματα εμφανίζονται με στόχο την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη.Καλή συνέχεια σε όλους μας!
See more
See less

Πρόγνωση Περιφέρειας Θεσσαλίας

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

• Αρχική Δημοσίευση από antipathitikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να βρουμε καλυτερη προκοπη? χαχαχα...πρεπει συναντηση μεσα στις γιορτες!!
    όχι αυτό δεν γίνεται! για δω ποιος άλλος, δηλαδη εσύ είναι τόσο άτυχος στα καιρικά [και όχι μόνο]
    Το φθινόπωρο τελείωσε πριν καν αρχίσει. Οπότε ο στόχος για τον χειμώνα είναι ένας φυσιολογικός χειμώνας. [χαιρέτα μας τον πλάτανο δηλαδή:croc:]
    Έσπασε η 6ετία χωρίς 30ποντο. Να ξαναμηδενίσουμε?:cool:

Σχολιασμός

• Λαρισα συνεχιζει και μαζι και η πτωση της Τ αντε παμε γερα
      XIONIA MONO XIONIA!

Σχολιασμός

• Καμια αναφορα απο τρικαλα?

Σχολιασμός

• Τρελό χιόνι Καρδίτσα

Σχολιασμός

• Βάιε εντάξει δεν χρειάζεται να συναντηθούμε για λόγους ατυχίας στα καιρικά
            Το φθινόπωρο τελείωσε πριν καν αρχίσει. Οπότε ο στόχος για τον χειμώνα είναι ένας φυσιολογικός χειμώνας. [χαιρέτα μας τον πλάτανο δηλαδή:croc:]
            Έσπασε η 6ετία χωρίς 30ποντο. Να ξαναμηδενίσουμε?:cool:

Σχολιασμός

• καλησπερα παλικαρια και χρονια πολλα..... μπηκα γιθα πρωτη φορα φετος να γραψω λογο υποχρεωσεων αλλα ενα θα σασ πω για θεσσαλια.

Χιονι η χιονονερο προπαραμονες,και παραμονη πρωτοχρονιας ,μεγαλος χιονιας απο τα φωτα και μετα. περισοτερα απο αυριο γιατι θελει ο γιος μου τον υπολογιστη. τα λεμε

Σχολιασμός

• Μέγιστε Φάνη άρχοντα...καλά Χριστούγεννα....

http://weatherparty.blogspot.gr/
                Η καλύτερη εποχή μετά το χειμώνα, είναι απλά ο επόμενος χειμώνας!!!

Σχολιασμός

• Έρχεται κρύο την προσεχή εβδομάδα.
                  Το ενδιαφέρον επικεντρώνεται την Τρίτη βράδυ προς Τετάρτη πρωί με φαινόμενα ασθενή να απασχολούν σχεδόν όλο τον κάμπο, με την μεγαλύτερη έμφαση να δίνεται στα ανατολικά και νότια τμήματα του. Τα χιόνια φαίνονται να κατεβαίνουν αρκετά χαμηλά στα επίπεδα των 200-300 μέτρων προς το ξημέρωμα της Τετάρτης και ίσως προς τα εσωτερικά ηπειρωτικά τμήματα για λίγο πιο χαμηλά..

Η πτώση ξεκινάει απόψε το βράδυ και η κορύφωση φαίνεται να είναι την Τετάρτη.
                  Οι μέγιστες θερμοκρασίες έως και την Πέμπτη φαίνεται να κινούνται σε μονοψήφια επίπεδα..

"Πάντα στα χρόνια της ξηρασίας οι άνθρωποι ξεχνούσαν τα πλούσια χρόνια, και στα χρόνια της βροχής ξεχνούσαν τα χρόνια της ξηρασίας. Πάντα έτσι γινόταν"
                  John Steinbeck

Σχολιασμός

• Για να δούμε έχουμε μια αλλαγή προς τα θετικά στον μέσο όρο του 12αριου στο Αμερικάνικο μοντέλο GFS

Με την προέκταση του Αζόρικου αντικυκλώνα προς την Σκανδιναβία, συσσωρεύεται αρκετό ψύχος στην Βορειοανατολική Ευρώπη.

"Πάντα στα χρόνια της ξηρασίας οι άνθρωποι ξεχνούσαν τα πλούσια χρόνια, και στα χρόνια της βροχής ξεχνούσαν τα χρόνια της ξηρασίας. Πάντα έτσι γινόταν"
                    John Steinbeck

Σχολιασμός

• δεν μπορεί φέτος ο χειμώνας φαίνεται...
                      αυτό που βλέπω εγώ είναι ότι θα μας ταλαιπωρήσει μέχρι πάσχα με ανούσια κρύα μεχρι τον απρίλιο ενώ εγώ τότε θέλω λιακάδα και ωραίο καιρό

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από koystado Εμφάνιση μηνυμάτων
                        δεν μπορεί φέτος ο χειμώνας φαίνεται...
                        αυτό που βλέπω εγώ είναι ότι θα μας ταλαιπωρήσει μέχρι πάσχα με ανούσια κρύα μεχρι τον απρίλιο ενώ εγώ τότε θέλω λιακάδα και ωραίο καιρό
                        Θα δούμε βήμα βήμα. Πρώτα να κλειδώσει το παραπάνω δηλαδή υψηλές πιέσεις στην Σκανδιναβία και βλέπουμε την συνέχεια. Η προγνωσιμότητα λόγω της έντονης κυκλοφορίας στον Ατλαντικό είναι χαμηλή.

John Steinbeck

Σχολιασμός

• Σύμμαχος και ukmo με ecmwf

Πάμε καλά..

John Steinbeck

Σχολιασμός

• Εμένα προσωπικά μου αρέσουν τα τρεξίματα για τις ώρες που έχει νόημα να συζητάμε μέχρι τις 120-144 ώρες. Μέχρι εκείνες τις ώρες διαμορφώνεται καλή διάταξη που μπορεί να φέρει αξιόλογο ψύχος από τα βορειοανατολικά. Το αμέσως επόμενο χρονικό διάστημα θα είναι το καθοριστικό δηλαδή μετά τις 120-144 ώρες, καθοριστικό ρόλο θα παίξει το τεράστιο χαμηλό στον Ατλαντικό εκεί στην περιοχή της Γροιλανδίας για τον αν θα καταφέρει ή όχι να αποκόψει την συνένωση Αζόρικου-Σκανδιναβικού, μιας και αυτό θα καθορίσει την κάθοδο των ψυχρών αερίων μαζών στην περιοχή μας σε συνδυασμό με τις χαμηλές πιέσεις στην Κεντρική Μεσόγειο. Οπότε το μενού μπορεί να έχει από υποτροπικούς με νοτιάδες μέχρι και χιόνια από Θεσσαλία και πάνω. Τα ανατολικά προσήνεμα δεν φαίνεται να έχουν ελπίδες αφού θα έχουν με τον ένα ή με τον άλλο τρόπο νοτιάδες, τουλάχιστον αυτό είναι το επικρατέστερο σενάριο για εκεί. Τα Κεντροβόρεια από την άλλη φυσικά έχουν ελπίδες για το διάστημα 5-10 Φλεβάρη και παίζουν όλα τα σενάρια..

John Steinbeck

Σχολιασμός

Working...
                            X