Ανακοίνωση

Collapse

Καλώσορίσατε στο νέο μας φόρουμ!

Αναβαθμιστήκαμε ξανά με νέα πλατφόρμα με σημαντικά περισσότερες δυνατότητες.Διορθώνουμε τα όποια προβλήματα εμφανίζονται με στόχο την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη.Καλή συνέχεια σε όλους μας!
See more
See less

ΣΤΑΘΜΟΣ ΣΤΟΝ ΟΛΥΜΠΟ

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

• Αρχική Δημοσίευση από billipiros12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ρε παιδια σοβαρα τωρα 30 ποντους χιονι βλεπετε? στα πιο ψηλα του ισψς εχει και δυο μετρα
    Τώρα από βδομάδα που θα φτιάξει ο καιρός θα φανεί πόσο χιονι εχει.αν αρχίσει τα μπαλόματα ξεχάστετα τα μέτρα.

Σχολιασμός

• Όπως είπε και ο φίλος ας απολαύσουμε την εικόνα. 2 μέτρα δεν έχει ούτε ψηλότερα..έτσι κι αλλιώς ψηλότερα δεν απομένει και πολύ βουνό. Το σίγουρο είναι πως αυτήν την στιγμή είναι το μοναδικό βουνό που είναι πραγματικά χιονισμένο, τα υπόλοιπα είναι πασπαλισμενα προς κάπως χιονισμένα.

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από kostas. Εμφάνιση μηνυμάτων
        Όπως είπε και ο φίλος ας απολαύσουμε την εικόνα. 2 μέτρα δεν έχει ούτε ψηλότερα..έτσι κι αλλιώς ψηλότερα δεν απομένει και πολύ βουνό. Το σίγουρο είναι πως αυτήν την στιγμή είναι το μοναδικό βουνό που είναι πραγματικά χιονισμένο, τα υπόλοιπα είναι πασπαλισμενα προς κάπως χιονισμένα.
        συμφωνω σε ολα απλως μια παρατηρηση ο σμολικας στα ψηλα του εχει σοβαρο χιονι και συνεχη χιονοκαλυψη απο τελη οκτωμβρη.
        ΕΝΑ 2005 ΘΕΛΩ!!!! ΓΙΝΕΤΕΕΕ??:nod::nod:

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από PARNASSIOS Εμφάνιση μηνυμάτων
          στην παλια θεση εσπαγε τα παντα...δεν ειναι μονο ο αερας αλλα και ο παγος.
          Εχεις ακουσει να εχουν κανει πατεντα σε ανεμομετρο ωστε να θερμαινεται; Εννοω αν υπαρχει ρευμα απο τη ΔΕΗ, το ανεμομετρο της Davis γινεται να ζεσταινεται και να μη παθαινει τιποτα;
          Αν παρατηρησεις ουτε του Ολυμπου λειτουργει εδω και μερες.

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από all_about_weather Εμφάνιση μηνυμάτων
            Εχεις ακουσει να εχουν κανει πατεντα σε ανεμομετρο ωστε να θερμαινεται; Εννοω αν υπαρχει ρευμα απο τη ΔΕΗ, το ανεμομετρο της Davis γινεται να ζεσταινεται και να μη παθαινει τιποτα;
            Αν παρατηρησεις ουτε του Ολυμπου λειτουργει εδω και μερες.
            κατι μου ειπε ο κ.Λαγουβαρδος οτι προσαρμοζεται στον davis καποιο αλλο ανεμομετρο πιο ανθεκτικο αλλα δεν ξερω κατι παραπανω.μετα παμε σε επαγγελματικα που ξεπερνανε τα 1500 ευρω.

Σχολιασμός

• δεν μπορεί η κάμερα να στέλνει ποιο συχνά εικόνα?, επίσης αν ξεκινάει να στέλνει εικόνα στις 11κ10 το πρωί, τότε χάνουμε τις ώρες τις ανατολής.

Σχολιασμός

• Το ανεμομετρο ξεκινησε να μετραει παλι αλλα ο σταθμος σταματησε να στελνει απο σημερα το πρωι.

Σχολιασμός

• αυτό το έχω ρωτήσει κ εγώ αλλά δεν πήρα καμία απάντηση για την κάμερα στο παπιγκο που είναι οφφ κάνα χρόνο, πήγα τον Οκτώβριο αλλά δεν πήγα πίσω, ο σταθμός στέλνει κανονικά δεδομένα, η κάμερα όμως όχι, τώρα που θα ξανά πάω τι μπορώ να κάνω? έχει κάποιο καλώδιο η κάμερα? γίνεται κάποιο ρισταρτ? πρέπει να έχω πρόσβαση στα δεδομένα τής μέσω κάποιου πσ στο οποίο είναι η κάμερα συνδεδεμένη για να την έλεγχο εγώ από εκεί? το αναλαμβάνω δεν έχω θέμα.

Σχολιασμός

Working...
                  X