Ανακοίνωση

Collapse

Καλώσορίσατε στο νέο μας φόρουμ!

Αναβαθμιστήκαμε ξανά με νέα πλατφόρμα με σημαντικά περισσότερες δυνατότητες.Διορθώνουμε τα όποια προβλήματα εμφανίζονται με στόχο την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη.Καλή συνέχεια σε όλους μας!
See more
See less

Σχολιασμός καιρικών χαρτών - Μάρτιος 2017

Collapse
X
  • Φίλτρα
  • Ώρα
  • Show
Clear All
new posts

• Όλο και πιο πίσω οι οποιες βροχές, οι οποιες ψυχρες!
    Μεχρι τοτε (αγνωστο ποτε)
    ζεστη για την εποχή...υγρασίες και νοτιαδακι! Άνοιξη!
    Αγγελος...Χαλκιδα!!!!

Σχολιασμός

• Το μόνο που θα έπρεπε να μας απασχολεί για όσα έρχονται και θα έρθουν είναι οι καταστάσεις αυτές την άνοιξη και το καλοκαίρι και το ερχόμενο φθινόπωρο να ευνοήσουν με κάποιο χαοτικό τρόπο την εμφάνιση ενός ιστορικού χιονιά προσηνέμων τον χειμώνα 2017-2018. Αν θα ρίξει 10mm τώρα ή αν θα τα ρίξει λίγο αργότερα, το ίδιο αποτέλεσμα θα έχει. Σήμερα κλείνει ημερομηνιακά και η ενασχόληση μου με το χιόνι, το οποίο είναι το μόνο φαινόμενο που αναγνωρίζω ως καιρό.
      Ω, Πολυπρόσωπε Μεγάλε Αττικέ Χιονιά,
      που δημιούργησες την Χιονοκαταιγίδα
      και καβαλάς τον Αζορικό ώστε να απωθεί τα χαμηλά του Ατλαντικού,
      διώξε τον Ήλιο και φέρε μας Aegean Snow Effect,
      το οποίο θρέφει τα προσήνεμα πληρώματα.

Σχολιασμός

• Σχολιασμός

• υπερβάλλεται μερικοί, φέτος όλοι μα όλοι μας ζήσαμε θα το πω κάτι το ιστορικό..... είδαμε χιονισμένη την Θεσσαλονίκη 3 η 4 φορές, κ την πρώτη νομίζω πασπαλισμένη 30 Οκτωβρίου. αν θυμάμαι καλά. κ από εκεί κ πέρα άλλες 2 με την τελευταία, ιστορική θα τν έλεγα εγώ, όταν είχαμε να δούμε πασπάλισμα 12 χρονιά. το είδε κ η Αθήνα θαφτήκαν τα νησιά μας, Θαυτήκαν τα ορεινά μας. καλό καλοκαίρι σε όλους, φάγαμε αρκετό κρύο φέτος, ξέρεις τι είναι να πας στην δουλειά κ μέσα να έχει -5 κ στην καλύτερη 5-6 βαθμούς όλο το χειμώνα, κ να κάθεσαι να δουλεύεις 9 ώρες για 20 ευρώ.... στους -5. άντε να ζεστάνει να δούμε κ κανένα κολαρακι ε να φάμε κ κανένα παγωτάκι ήθελα να πω.

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από Seth13 Εμφάνιση μηνυμάτων
            Το μόνο που θα έπρεπε να μας απασχολεί για όσα έρχονται και θα έρθουν είναι οι καταστάσεις αυτές την άνοιξη και το καλοκαίρι και το ερχόμενο φθινόπωρο να ευνοήσουν με κάποιο χαοτικό τρόπο την εμφάνιση ενός ιστορικού χιονιά προσηνέμων τον χειμώνα 2017-2018. Αν θα ρίξει 10mm τώρα ή αν θα τα ρίξει λίγο αργότερα, το ίδιο αποτέλεσμα θα έχει. Σήμερα κλείνει ημερομηνιακά και η ενασχόληση μου με το χιόνι, το οποίο είναι το μόνο φαινόμενο που αναγνωρίζω ως καιρό.

Μην σταματας μπορει να αποβει μοιραιο. Μπορει αυτες οι καταστασεις που αναφερεσε να θελουν θετικη ενεργεια να θελουν καποιος να τις παρακολουθει να της μιλαει τρυφερα να τις νοιαζεται. Αλλαξε στρατηγικη, ειδες φετος δεν εκανε ιστορικο μπορει να πρεπει να εντατικοποιησεις την ενασχοληση και τους θερινους μηνες. Trial and error...ψησου.
            Hello

Σχολιασμός

• http://weatherparty.blogspot.gr/
              Η καλύτερη εποχή μετά το χειμώνα, είναι απλά ο επόμενος χειμώνας!!!

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από beach-snow Εμφάνιση μηνυμάτων
                Χαχαχχαχα βρε λες?

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
                snow is life

Σχολιασμός

• Αρχική Δημοσίευση από teopap7 Εμφάνιση μηνυμάτων
                  Χαχαχχαχα βρε λες?

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
                  Μη το γελαμε καθολου. Κατι σιγοψυθιριζουν τα ενσεμπλ του τζιφου, κατι ο ευρωπαιος.....ειναι μακρυα η ολη φαση ομως και ειναι και ανοιξη με τις καταστασεις να ειναι ευμεταβλητες. Εχει δρομο ακομα.

Σχολιασμός

• τα ραν στα μοντελα δειχνουν ότι είναι ευκολο να ρθει τοσο ψυχος που να είναι αρκετο για χιονι ακομη και στα πεδινα κι ας είναι και απριλιος...απλα χρειαζεται το σωστο ριτζαρισμα του αζορικου και τιποτα άλλο.
                    ΕΡΧΕΤΑΙ Ο ΓΙΑΓΚΟΣ ΔΡΑΚΟΣ...ΣΥΝΤΟΜΑ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΜΑΣ

Σχολιασμός

• snow is life

Σχολιασμός

• Aπλό σήμα πλέον....

http://weatherparty.blogspot.gr/
                        Η καλύτερη εποχή μετά το χειμώνα, είναι απλά ο επόμενος χειμώνας!!!

Σχολιασμός

• ότι το εχει το εχει φετος το οψιμο....ειπαμε ένα σωτο ριτζαρισμα και ο χιονιας θα είναι γεγονός.
                          ΕΡΧΕΤΑΙ Ο ΓΙΑΓΚΟΣ ΔΡΑΚΟΣ...ΣΥΝΤΟΜΑ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΜΑΣ

Σχολιασμός

• Οι επόμενες 6 ημέρες θα κυλήσουν με θερμοκρασίες λίγο πάνω από τα κλιματικά της εποχής, για μετά υπομονή......
                            Ο χειμώνας αν δεν πιάσει κι ο χιονιάς αν δεν πλακώσει,
                            ούτε λάδι, ούτε στάρι, ούτε ανθούς η γη θα δώσει.

Σχολιασμός

• Η ιστορια εχει δειξει πως μεχρι τις 10 Απριλιου το χιονι στα πεδινα ειναι εφικτο. Φετος ζουμε εναν δυνατο χειμωνα, γιατι οχι λοιπον.

Σχολιασμός

• Ο χειμωνας φετος ηταν οπως επρεπε τελειωσε ομως απο το Φλεβαρη ας το δεχτουμε κ ας απολαυσουμε κ τις εποχες που ερχονται που κ αυτες εχουν την ομορφια τους απλα εδω διαρκουν πολυ. Ετσι θα κυλησει πιο ομορφα ο χρονος μεχρι τον επομενο Σεπτεμβρη
                                Οξυγόνο μου το κρύο έμπνευσή μου η συννεφιά χιόνι τ' όνειρό μου!...Παναγιώτης

Σχολιασμός

Working...
                                X