PDA

Επιστροφή στο Forum : Δελτία καιρού ΕΤ3-ΝΕΤ-ΕΜΥ...Σάκης Αρν.-Ζιακό.

Σελίδες : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

george36
14-01-10, 00:46
ΔEN ΑΚΟΥΣΑ ΤΙ ΕΙΠΕ Ο ΣΑΚΗΣ ΑΛΛΑ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟ 18Ζ ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΣΚ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.

mgalaxy
14-01-10, 00:46
Μετά τις συνεχιζόμενες αποτυχίες για μεγάλους χιονάδες τον Δεκέμβριο όλοι κρατούν μικρό καλάθι. Θα θυμάστε όλοι που τάζανε στην Θράκη ύψος χιονόστρωσης 40-60 εκ πριν 25 μέρες περίπου, και μερικοί φίλοι έιχαν αρχίσει ναμου λένε <<εσύ μην ανυσηχείς θα θαφτείς>> τελικά τζίφος.... μια πασπάλα της τάξεως 0,5 εκ. Να δεις που όλοι σχετικοί και όχι θα επιμένουν ότι δεν θα κάνει τίποτα μέχρι τελευταία στιγμή και.... θα επαληθευτούν...

Π.χ τις βροχές του τελευταίου 24ώρου χθες το μεσημέρι δεν τις έγραφαν καθόλου(το μετεο και το freemeteo) και τελικα δειλά δειλά το βράδυ δείχναν ασθενής βροχή και σήμερα το πρωί (αφού έβρεχε κανονικά όλη την νύχτα) έδειξαν κανονική βροχή, την ώρα που οι χείμαροι είχαν ξεχιλισει από τα νερά της ολονύκτιας βροχής. Τώρα να τους πιστέψω για το ΣΚ;

To GFS μέσα από το wetterzentrale.de μια χαρά την έδειχνε 24-48 ώρες πριν αρχίσει. Έντονο μπλε χρώμα και διάρκεια περίπου 24ώρες .
Το meteo την προβλέπει αφού έχει αρχίσει..... άστο καλύτερα.

http://www.wetterzentrale.de/topkarten/fsavneur.html

"

ΓΙΑΝΝΗΣ
14-01-10, 01:02
μαθετε να βλεπετε μονοι σας την περιοχη σας.
παντως το σκ με τα μεχρι τωρα δεδομενα απο βολο και κατω θα εχει τα διπλασια χιλιοστα αν οχι και τριπλασια..++++++

WinterΚωστας
14-01-10, 01:05
με την διαφορα οτι θα ναι βροχη ενω σαυτους οτι πεσει χιονι.[i]"

ΓΙΑΝΝΗΣ
14-01-10, 01:13
ναι αλλα ειμαι πολυ φιδωλος στις διαφορες...
αν τελικα η θρακη εχει 1 χιλιοστο για μενα δεν θα ειναι εκπληξη.
εχετε ποτε δει προσυνεμη κακοκαιρια να αποτυπωνετε σε χαρτη 5 μερες πριν?ειτε χιονι ειτε βροχη?
αναρωτηθητε το γιατι τελικα εδω καταληγουν

sotos*snow
14-01-10, 22:16
Για Τρίτη και Τετάρτη ο Σάκης πριν λίγο έδωσε ασθενή (τοπικά) φαινόμενα στα προσηνεμα(Έυβοια κυρίως και Ανατολική Στερεά-κυρίως Αττική εκεί)..και μάλιστα είπε για ασθενής χινοπτώσεις στην ανατολική Στερεά πάνω από τα 400 μέτρα και τις δύο μέρες.. Edited by: sotos*snow

ΓΙΑΝΝΗΣ
14-01-10, 22:22
Για Τρίτη και Τετάρτη ο Σάκης πριν λίγο έδωσε ασθενή (τοπικά) φαινόμενα στα προσηνεμα(Έυβοια κυρίως και Ανατολική Στερεά-κυρίως Αττική εκεί)..και μάλιστα είπε για ασθενής χινοπτώσεις στην ανατολική Στερεά πάνω από τα 400 μέτρα και τις δύο μέρες.. αν βγει το γφσ ετσι ειναι αλλα απο τωρα για τριτη μετα τα τελευταια...!!!

SETTER
14-01-10, 22:24
παντως για το σαββατο που ειναι το max της κακοκαιριας ειπε οτι απο θεσσαλονικη και δυτικοτερα[η θεσσαλονικη δεν ειναι μεσα] ηπειρο θεσσαλια
δυτικη και κεντρικη στερεα δυτικη και κεντρικη μακεδονια οπως ειπα μεχρι θεσσαλονικη χιονια μεχρι 400 μ αναλογως την περιοχη.στα ορεινα τα φαινομενα θα ειναι εντονα και πολυ πυκνα ακομα και στη πελοποννησο.και για τριτη τεταρτη ειπε καποιες χιονοπτωσεις και στα βορεια της αττικης
ασθενη κατα βαση.και βεβαια και διρφυ θα χωσει καργα.

sotos*snow
14-01-10, 22:25
Προς τα εκεί το πάει όμως..ήδη από χτες αν δεν κάνω λάθος..γενικά οι πιθανότητες είνα αυξημένες για κάτι τέτοιο..

sotos*snow
14-01-10, 22:26
Γενικά τα κεντρικά και νότια βουνά πάνω από τα 600 με 800 αντίστοιχα θα βάλουν πολύ πράμμα λογικά το Σάββατο..

south coast
14-01-10, 22:31
Παντως το gfs για να λεμε και τα καλα ...εβγαζε -6 με -8 στις 300... ωρες για τις 19 Ιαν .Βεβαια σιγα σιγα το μαζευε το ολο θεμα και τωρα το ψιλοεπαναφερει...

WinterΚωστας
14-01-10, 22:33
ο σακης μας εβαλε μεσα στο παιχνιδι για σαββατο.φαινομενα εδωσε μεχρι πελλα -πιερια ημαθια.ενω για δυτικη μακεδονια εδωσε χιονοπτωσεις οι οποιες μαλιστα ειπε στα νοτια τμηματα αυτης τοπικα θα εχουν και εντονο χαρακτηρα.για να δουμε μακαρι.

SETTER
14-01-10, 22:36
ορισμενοι παραπονιαρηδες βορειοι σας βλεπω θαμενους την κυριακη πρωι
που λεει ο λογος. [i]"

WinterΚωστας
14-01-10, 22:40
μακαρι να επαλιθευθεο ο σακης και να βαλει εστω ενα 10ποντο.

αστραπόχιονο
14-01-10, 22:48
Σοβαρές χιονοπτώσεις φίλε enigma βλέπουμε κατα μέσο όρο 1-2 φορές την δεκαετία. Και όταν λέω σοβαρές ενοοώ με χιονόστρωση άνω των 30 εκατοστών στο κέντρο. Αυτή την δεκαετία εκτός απο το 2001 δεν είχαμε κάποιον άλλο σοβαρό χιονιά, αν εξαιρέσουμε τις άπειρες ευκαιρίες που είχαμε χάσει, όπως τον Γενάρη του 2006 ή τον Δεκέμβρη του 2007 που πραγματικά παίχτηκαν στα σημεία απο το να βλέπαμε κάτι μεγάλο, το οποίο στην πρώτη περίπτωση έγινε λίγο νοτιότερα, οπου η Χαλκιδική είδε σχεδόν 1 μέτρο χιόνι, ενώ το 2007 η αδυναμία της κυκλοφορίας να βγάζει χαμηλά τότε έφερε αυτή την κατάσταση. Την δεκαετία του 90 είχαμε δει το 1995 έναν καλό χιονιά με κοντά στους 30 πόντους, τον Φλεβάρη του 1991 επίσης καλός χιονιάς με παρόμοια χιονόστρωση, ενώ το 1999 είχαμε έναν λίγο μικρότερο με κοντά στα 15-20 εκατοστά. Την δεκαετία του 80 εκτός απο το 88 είχαμε και κανα δυο ακόμα καλούς χιονιάδες, νομίζω το 83 και το 85 που έχουν αναφερθεί κατα καιρούς, την δεκαετία του 70 δεν είχαμε κανένα μεγάλο χιόνι απο οτι ξέρω, ενώ την δεκαετία του 60 είχαμε τουλάχιστον 4-5 μεγάλους χιονιάδες, οπου οι 2-3 ήταν μέσα σε έναν χειμώνα. Και την δεκαετία του 50 είχαμε επίσης 1-2 καταγεγραμμένους ιστορικούς χιονιάδες, για να μην πάω πιο πίσω. Οπότε όπως βλέπεις η στατιστική εκει μέσα είναι 1-2 καλούς εως ιστορικούς χιονιάδες σε κάθε δεκαετία και πολλούς μικρότερους βέβαια, με εξαίρεση απο το 2001 και μετά που δεν μας έκατσαν οι συγκυρίες και δεν βλέπαμε ούτε τους μικρούς(5-10 εκατοστά δηλαδή), αν και κάθε χρόνο *στην χειρότερη πασπάλες είχαμε...

Αν θεωρούμε σοβαρές μόνο τις χιονοπτώσεις άνω των 30 cm τότε καλά θα κάνουμε να τις ξεχάσουμε για τα κέντρα Ιωαννίνων και Θεσσαλονίκης,δεδομένων των κλιματικών αλλαγών.Στα Γιάννενα έχουμε να δούμε απο το 1999 χιονόπτωση 30 πόντων, ενώ πριν είχαμε δει το 86,το 87,το 88,το 91,το 94 και το 99!Εχει αλλάξει λοιπόν δραματικά ο καιρός δυστυχώς!"

geop31
14-01-10, 23:04
Τι είπε ρε παιδιά ο Σάκης για ευρυτανία ?

Meteolarissa
14-01-10, 23:19
ναι μωρε να χιονισει στα γρηγορα στη βορεια ελλαδα γιατι δεν μας βγαινεοιυν οι μερες και περιμενει και η <<Μοσχα>> να χιονιστει συντομως[i]http://forum.snowreport.gr/smileys/smiley36.gif

ΕΥΡΥτανια καλα χιονια απο τα 500-600 και πανω....φιλε μουhttp://forum.snowreport.gr/smileys/smiley20.gif"

beach-snow
14-01-10, 23:23
Το χωριό μου η Χόχλια λες να βάλει βαρβάτο χιόνι Βασίλη μου;[i]http://forum.snowreport.gr/smileys/smiley4.gif"

Dirfis
14-01-10, 23:24
Παλι πανω θα εισαι απο αυριο Κωστα μου;;;

snowman36
14-01-10, 23:26
Και για αυριο παρασκευη Πιερια-Ημαθια ειπε για καποια φαινομενα.

Meteolarissa
14-01-10, 23:26
Κωστα νομιζω οτι δεν θα το χασεις τυχερε το 20ποντο....το σαββατο.... δικη μου γνωμη ειναι οτι θα εχεις πολυ χιονι

nektarios21
14-01-10, 23:28
Την Κυριακη που θα ανεβω Βιλια λετε να δω χιονακι???

geornik
14-01-10, 23:29

Για τα Βίλια θα έδινα 40% να δεις χιονι...για Αγιο Νεκτάριο 70%...[i]Edited by: geornik "

kopriniotis
15-01-10, 00:42
Ρε παιδια ο Σακης για το Σαββατο ειπε για Τρικαλα Καρδιτσα τοπικα χιονοπτωσεις και κατω απο τα 400 μετρα λετε να δουμε τιποτα στον καμπο?Η εστω Καλαμπακα? Edited by: kopriniotis

megrem
15-01-10, 00:54

Μέσα στο χωριό όχι, λίγο πιο πάνω όπως πας για κορυφή θα δεις όμως ;)

Meteolarissa
15-01-10, 01:55
Τρικαλινε για δυτ θεσσαλια και βορεια Λαρισας υπαρχουν καποιες ελπιδες αν δεν τισ φαει ο τζιφος....αυριο....αν παντως ριξει κανα μισο βαθμο την θερμοκρασια στα 850 τοτε τρικαλα καρδιτσα και καλαμπακα θα δουνε λιγο χιονακι...Οι υπολοιποι περιμενουμε...

icedsun
15-01-10, 09:26
αρνιακος πριν λιγο στον παπαδακη...

ο χειμωνας ηρθε για να μινει...

ο παπαδακης ειπε οτι ισος εχουμε χιονια και μεσα στην αθηνα το αλλο σκ...(και καλα ετσι ειχε πεει ο αρνιακος)

EVIA 1987!!
15-01-10, 09:34
Καλημερα σας!

Εγω θα ανεβω Αγοριανη σημερα για το ΣΚ κιαν ειναι να μας το ριξει το επομενο ΣΚ εδω στα χαμηλα, ευπροσδεκτο!!

Πιστευω πως θα δω ενα 30ποντο στην Αγοριανη!

icedsun
15-01-10, 09:41
Καλημερα σας!

Εγω θα ανεβω Αγοριανη σημερα για το ΣΚ κιαν ειναι να μας το ριξει το επομενο ΣΚ εδω στα χαμηλα, ευπροσδεκτο!!

και εγω με τον διρφις θα ειμαστε πανω! απο το βραδυ αργα. το 30ποντο ειναι σιγουρο.

EVIA 1987!!
15-01-10, 09:45
Καλημερα σας!

και εγω με τον διρφις θα ειμαστε πανω! απο το βραδυ αργα. το 30ποντο ειναι σιγουρο.

Αυξηθηκε και ο υετος στο τελευταιο run!!!

geornik
15-01-10, 10:05
αρνιακος πριν λιγο στον παπαδακη...

ο χειμωνας ηρθε για να μινει...

ο παπαδακης ειπε οτι ισος εχουμε χιονια και μεσα στην αθηνα το αλλο σκ...(και καλα ετσι ειχε πεει ο αρνιακος)

καλά οι δημοσιογράφοι δεν παίζονται....οι ασυναρτησίες τους διαδέχονται η μία την άλλη ειδικά όταν μιλάνε για τον καιρό....αλλά η καθιερωμένη ατάκα που με τρελλαίνει κάθε χρονιά που την ακούω είναι τα χιονια θα κατέβουν μέχρι ακόμα και την Πάρνηθα" λες και λένε ότι τα χιονια θα κατέβουν μέχρι και τη Σαντορίνη...http://forum.snowreport.gr/smileys/smiley18.gifEdited by: geornik "

asteriosn
15-01-10, 21:54
φτου σου παλι δε προλαβα να ακουσω τι ειπε ο Σακης για θεσσαλονικη....μολις το εβαλα και ελεγε για Αθηνα...τι ειπε τελικα???

phanis777
15-01-10, 22:00
Ισως ειπε οτι κατι μπορει να ριξει για λιγο μεχρι τον Περιφερειακο.

phanis777
15-01-10, 22:01
πιθανοτητα για βαρυχειμωνια απο τεταρτη στην Ελλαδα.

geornik
15-01-10, 22:32

πολύ βαριά λέξη η βαρυχειμωνιά για να περιγράψει χιονια απλά στα ορεινά....

phanis777
15-01-10, 22:33
Αυτο ειπε....

sotos*snow
15-01-10, 22:39

πολύ βαριά λέξη η βαρυχειμωνιά για να περιγράψει χιονια απλά στα ορεινά....

Από Πέμπτη κυρίως και προς τα τέλη της επόμενης εβδομάδας είπε ότι μπορεί...είπε μάλιστα ότι υπάρχει περίπτωση μέρος του ψύχους από τα βορειοανατολικά μας να κινηθεί εκείνες τις μέρες προς τα εδώ...αλλά ακόμα δεν είναι σίγουρο φυσικά..από Δευτέρα τα νεότερα...

icedsun
15-01-10, 22:39
ο αγροτης μιλησε![i]"

teopap7
15-01-10, 22:55
ο αγροτης μιλησε![i]ΑΓΡΟΤΗΣ ΜΟΝΟΣ ΨΑΧΝΕΙ ΤΗΝ ΧΙΟΝΑΤΗhttp://forum.snowreport.gr/smileys/smiley36.gif"

alexisplus
15-01-10, 23:02
γμτ και εγω δεν τον προλαβα...αρα ο σακης κατι βλεπει για πεμπτη-παρασκευη![i]"

sotos*snow
15-01-10, 23:30
γμτ και εγω δεν τον προλαβα...αρα ο σακης κατι βλεπει για πεμπτη-παρασκευη![i]

Έτσιό πως πάνε ταμοντέλα φέτος Αλέξη καιειδικάγια την ελλάδα..ότι και να βλέπει ή ότι και να δούμε κι εμείς από τώρα είναι απλά λόγια-θεωρία..η πράξη θα μετρούσε αν μιλούσαμε για 2-3 μέρες νωρίτερα..δηλαδή ούτε τη Δευτέρα δεν θα ξέρουμε σίγουρα(αν και μέχρι τότε θα ξεκαθαρίσει πιστεύω προς το αρνητικό πάλι σενάριο για εμάς)...http://forum.snowreport.gr/smileys/smiley18.gif"

kostas2004thes
16-01-10, 00:59
Ρε παιδια.Τι βαρυχειμωνια...Ξεχασαμε και το νοημα των Λεξεων.Να πεις βαρυχειμωνια αν πλακωσει χιονιας,ναι.Να εχει -10C στα πεδινα να πεις βαρυχεμωνια.Αμα φτασει στο μηδεν ειναι βαρυχειμωνια? Και -10C στα 2000 μετρα υψομετρο?Σιγα τη βαρυχειμωνια.Εδω δεν φορεσαμε ακομα παλτο,και χοντρο μπουφαν.

mpampis
16-01-10, 09:09
Ρε παιδια.Τι βαρυχειμωνια...Ξεχασαμε και το νοημα των Λεξεων.Να πεις βαρυχειμωνια αν πλακωσει χιονιας,ναι.Να εχει -10C στα πεδινα να πεις βαρυχεμωνια.Αμα φτασει στο μηδεν ειναι βαρυχειμωνια? Και -10C στα 2000 μετρα υψομετρο?Σιγα τη βαρυχειμωνια.Εδω δεν φορεσαμε ακομα παλτο,και χοντρο μπουφαν.

[i]

Βαρυχειμωνιά θα πει να έχει 15 μέρες ολικό παγετο στα πεδινά. Στην Αλεξανδρούπολη το 2001 το 2005 το 2006 είχε ολικό παγετο για 10 μέρες κάθε φορά. Στην ορεστιάδα είχε το 2006 -12 στις 1400 το μεσημέρι. Αυτό φέτος είναι απίστευτο με τά ΠΑΡΑΤΕΤΑΜΕΝΑ 20άρια στην καρδιά του χειμώνα."

ΓΙΑΝΝΗΣ
18-01-10, 20:30
πιστευω να ειδατε ζιακοπουλο στον καιρο για εμας τους αγροτες/
εγω τον ειδα απο το γυμναστηριο που εκενα διδρομο.
απολαυστικοτατος

katzik
18-01-10, 20:31
τι ειπε?

geornik
18-01-10, 20:33

[i]

Βαρυχειμωνιά θα πει να έχει 15 μέρες ολικό παγετο στα πεδινά. Στην Αλεξανδρούπολη το 2001 το 2005 το 2006 είχε ολικό παγετο για 10 μέρες κάθε φορά. Στην ορεστιάδα είχε το 2006 -12 στις 1400 το μεσημέρι. Αυτό φέτος είναι απίστευτο με τά ΠΑΡΑΤΕΤΑΜΕΝΑ 20άρια στην καρδιά του χειμώνα.

Ο Φλεβάρης του 85 ήταν ο ψυχρότερος μήνας που έχω δει ποτέ στα αρχεία για την Αλεξανδρούπολη και πρέπει να έκανε και ένα πολυ γερό χιονι στον βόρειο Εβρο κρίνοντας από το metar της Αδριανούπολης (Edirne)

http://www.tutiempo.net/en/Climate/EDIRNE/02-1985/170500.htm (12-13-14 του μηνός φαινεται το απόλυτο χιονοθάψιμο στον βόρειο Εβρο..)

http://www.tutiempo.net/en/Climate/Alexandroupoli_Airport/02-1985/166270.htmEdited by: geornik "

ΓΙΑΝΝΗΣ
18-01-10, 20:38
ζιακοπουλος
πεμπτη
βροχες χιονια στα ορεινα και σε περιοχες με χαμηλότερο υψομετρο στα βορεια και κεντρικα
ανεμοι νανατολικοι παντου θερμοκρασια αμεταβλητη
παρασκευη τα ιδια αλλα τονισε οτι τα φαινομενα θα ειναι προσκαιρα και τοπικα στην β ελλαδα και πως θα απασχολουν τα ανατολικα και νοτια μεχρι και το σαββατο ενω στα δυτικα θα εξασθενησουν απο το απογευμα της παρασκευης.
βεβαια το τέλειος ακυρο ειναι οτι δεν εδωσε καν ανοδο την πεμπτη,πραγμα αδυνατο με νανατολικους την πεμπτη και καμμια πτωση μεχρι σαββατο παρ οτι εδωσε 8-9! μο\ποφορ βανατολικους

ΓΙΑΝΝΗΣ
18-01-10, 21:49
σακης
ψυχρη εβδομαδα λοιπον..
τριτη χιονι εβρο κατα τοπους νομο ροδοπης (αποψε την νυχτα)
νοτια θρακη ισως πασπαλισμα μεχρι 300μ
βορεια κρητη βροχες χιονια >1400
μεσα στην μερα εξασθενηση φαινομενων στον εβρο.
ασθενει φαινομενα στην ανατολικη και νοτια χωρα,ψωφια πραματα.
μετα το μεσημερι ως βραδυ θρακη τοπικα χιονακια ,ανατολικα και νοτια καπως περισοτερα φαινομενα.και καποιες πιθανοτητες για πελλοπονησο.

χαλκιδικη λιγο χιονακι >300μ
ολικος παγετος στον εβρο

θεσσαλονικη
λιγες νεφωσεις αρχικα,καποια συνεφα προς το απογευμα με λιγα φαινομενα χαλκιδικη
βδυτικοι 5-6
θερμοκρασια ξεροκρυο μεχρι 7 βαθμοι
αττικη απο το απογευμα λιγα τοπικα ασθενα φαινομενα μικρη πιθανοτητα ομως.
5-10 βαθμους

beach-snow
18-01-10, 21:55
Χιόνια ως τη θάλασσα στα Β και ΒΑ της Παρασκευή...

200μ. στα προσήνεμα το Σάββατο...

ΓΙΑΝΝΗΣ
18-01-10, 21:56
τεταρτη πρωι στα πολυ βανατολικα τις αττικης ισωσ πασπαλισμα.
χαλκιδικη 300μ>
πεμπτη
σοβαρη επιδεινωση
μεχρι το βραδυ το μεγαλυτερο κομματι της ηπ.χωρας
ειπε υψομετρα αλλα ηταν πολυ γενικα.
μιλησε και για πεδινα,
παρασκευη επειδεινωση με χιονια στα παραθαλασια τησ β ελλαδας,βελτιωση απο το απογευμα
σαββατο τα ειπε ολα μαζι εγω τα εχασα
εδωσε ταση για για πολυ ψυχος κυριος στα βορεια
12 στην κρητη 8 στην στερεα
ολα αυτα για σαββατο

beach-snow
18-01-10, 21:58
Γιάννη σωστά δεν έδωσε άνοδο με τους ΝΑ, γιατί θα είναι ψυχροί άνεμοι...και ο Σάκης δίνει ως 300μ. υψόμετρο τα χιόνια...

borios_polos
Μας εστειλε αδιαβαστους ο σακης...ποσο καιρο ειχε να ειναι τοσο ορμητιικος και χαρουμενος?και με τοση σιγουρια!![i]....."

Arisnow
Ήταν αρκετά αισιόδοξος για την συνέχεια [i]"

ΓΙΑΝΝΗΣ
18-01-10, 21:59
στην αττικη ο νοτιοδυτικος ειναι ψυχρος
ο νοτιανατολικος οχι
το γφσ δινει ανετη ανοδο και το πιστευω και εγω.

Alex017
18-01-10, 21:59
Για Αττική από ότι είδα έδωσε 200μέτρα το Σάββατο και πάνω, παρασκευή νομίζω 400

ΓΙΑΝΝΗΣ
18-01-10, 22:00
σε λιγο που θα τον παρω για τα χρονια πολλα θα ζητησω μερικες διευκρινησεις!!!

kairikaakis
18-01-10, 22:00
Αρκετές διαφορές στις προγνώσεις του Σακη και της ΕΜΥ!!!

borios_polos
18-01-10, 22:01
και δεν ζητας...πολυ ορμητικος ρε παιδι μου....εχει παααρα πολυ καιρο να δειχνει τοσο ζωντανος και χαρουμενος.....

ΓΙΑΝΝΗΣ
18-01-10, 22:01
Αρκετές διαφορές στις προγνώσεις του Σακη και της ΕΜΥ!!!

αντιθετη ειναι αλλα μονο για παρασκευη

aggelos_345
18-01-10, 22:02
Τον ειδα κι εγω τον Σακη!Χρονια πολλα κιολας για την γιορτη του!!

Πρωτη φορα που ελεγε τον καιρο με τοση ορεξη!!Ετσι δεν ειναι?[i]

Πολυ καλα τα νεα για ολη την χωρα!Ειδα αρκετα χαμηλα υψομετρα και για την Ευβοια!Ειδικα Παρασκευη-Σαββατο!Λετε να ειμαι τυχερος και χιονιστω?Δυσκολο ε?
"

sotos*snow
18-01-10, 22:02
Όντως ο Σάκης πολύ αισιόδοξος...[i]..μπράβο ρε Σάκη μας έφτιαξες τώρα...!!!!

Και να μην κάτσουν τα χιόνια στα πεδινά..φτάνει που χαρήκαμε λίγο τώρα ελπίζουμε κι αισιοδοξούμε επιτέλους..!!http://forum.snowreport.gr/smileys/smiley1.gif"

alexisplus
18-01-10, 22:03
απιστευος ο Σακης!![i] και με μια σιγουρια!!!! τι να πω.."

vainone
18-01-10, 22:03
Εδώ δηλαδή μιλάμε για χιονόστρωση στα βόρεια το Π.Σ.Κ....To Freemeteo.com άλλα λέει..

ΓΙΑΝΝΗΣ
18-01-10, 22:04

Και να μην κάτσουν τα χιόνια στα πεδινά..φτάνει που χαρήκαμε λίγο τώρα ελπίζουμε κι αισιοδοξούμε επιτέλους..!!http://forum.snowreport.gr/smileys/smiley1.gif
ρε χαρουμενος ηατν γιατι εχει κοσμο σημερα θα βγει εξω για την γιορτη του"

sotos*snow
18-01-10, 22:04
Τον ειδα κι εγω τον Σακη!Χρονια πολλα κιολας για την γιορτη του!!

Πρωτη φορα που ελεγε τον καιρο με τοση ορεξη!!Ετσι δεν ειναι?[i]

Πολυ καλα τα νεα για ολη την χωρα!Ειδα αρκετα χαμηλα υψομετρα και για την Ευβοια!Ειδικα Παρασκευη-Σαββατο!Λετε να ειμαι τυχερος και χιονιστω?Δυσκολο ε?

Ακριβώς...μακάρι να κάτσει κάτι τέτοιο μετάαπό τόσο ψυχοβγάλσιμο...να πάρουμε μια γερή δόση όλοι μας...http://forum.snowreport.gr/smileys/smiley2.gifhttp://forum.snowreport.gr/smileys/smiley17.gif"

Meteolarissa
18-01-10, 22:05
Τελειοςςςςς τι να πω....μαλλον το ψυχος του ευρωπαικου στα ενσεμπλς ειναι πανω δυτ μακδνοια και κεντρικη και θεσσαλια οποτε αυτα που δινει στον εβρο μαλλον θα πιασουν και την υπολοιπη μακεδονια και θεσσαλια....μακαρι!!!!!!!!!!!!!!!!!

alexisplus
και μαλιστα ειπε για χιονια και σε βορεια παραθαλασσια!!! α ρε Σακη!!! ηταν παρα πολυ αισιοδοξος!![i] τι να βλεπει αραγε ο Σακης...?"

a8lios
εγω απορω που δεν εδωσε καθολου φαινομενα στη σαλονικα για αυριο βραδυ κ τεταρτη ... κατι που δειχνει πολλες μερες το γφσ [i]

παντως τον ειδα πολυ αισοδοξο για πεμπτη βραδυ ως σαββατο πρωι κ πολυ σιγουρο http://forum.snowreport.gr/smileys/smiley5.gif

"

geornik
18-01-10, 22:06
με βάση αυτά που ειπε ο Σακης Παρασκευή-Σάββατο θα θέλει αλυσίδες μέσα στη Θεσσαλονίκη...

freeze07
βγάλτε φτυάρια[i]"

sotos*snow

Και να μην κάτσουν τα χιόνια στα πεδινά..φτάνει που χαρήκαμε λίγο τώρα ελπίζουμε κι αισιοδοξούμε επιτέλους..!!http://forum.snowreport.gr/smileys/smiley1.gif
ρε χαρουμενος ηατν γιατι εχει κοσμο σημερα θα βγει εξω για την γιορτη του

Λες; http://forum.snowreport.gr/smileys/smiley36.gif

Φαντάζεσαι να βγει αύριο και να τα πάρει όλα πίσω;...(κι ας δίχνουν τα ίδια τα μοντέλα;)..έ ρε τρέλα..!!!http://forum.snowreport.gr/smileys/smiley36.gif"

a8lios
18-01-10, 22:08
με βάση αυτά που ειπε ο Σακης Παρασκευή-Σάββατο θα θέλει αλυσίδες μέσα στη Θεσσαλονίκη...

μην τα παραλες δεν μιλησε για υπερβολες !

sotos*snow

Μπορεί όχι η Σαλόνικα αλλά η υπόλοιπη πεδινή Μακεδονία ίσως...αν κάτσει τελικά δηλαδή και δεν αλλάξει...

alexisplus
δεν ειπε τπτ για Σαλονικα!

elkithro
18-01-10, 22:11
ρε παιδες επειδη δεν σκαμπαζω και πολλα, μπορει εστω καποιος να μου πει ενα πραγματακι .

Κοζανη

0-5εκ
5-10εκ
10-20εκ
20++εκ

Τι ειναι πιο πιθανο?

mitsarantoltso
18-01-10, 22:11
ότι νάναι είπε ο Σ'ακης(συγχώρησε με Σάκη και φίλοι για την εκφραση αλλά κανενα μοντέλο δεν δείχνει κάτι τέτοιο),ότι κάνει θα γίνει Πέμπτη αυτός μας έδειξ ε΄να νέο 2001 τί να λέμε,και την περασμένη βδομάδα έλεγε αξιολογες χιονοπτωσεις σε Δ.Μακεδονία Πεμπτη και Σάββατο και μείναμε με ψεκα΄δες και νιφάδες,αυριο λογικά με την νέα πτωση των ενσεμπλες υετού θα τα πάρει πισω,παλιότερα ήταν πιο μαζεμένος και δεν τάπαιρνε πο΄τε πίσω τώρα τα πα΄ρνει συχνά πάντως

mitsarantoltso
18-01-10, 22:12
ρε παιδες επειδη δεν σκαμπαζω και πολλα, μπορει εστω καποιος να μου πει ενα πραγματακι .

Κοζανη

0-5εκ
5-10εκ
10-20εκ
20++εκ

Τι ειναι πιο πιθανο?

με απλή χιονοτπωση είσαι ικανοποιημένος?

elkithro
18-01-10, 22:14
0-5 δηλαδι .

Ευχαριστω πολυ

a8lios
18-01-10, 22:14
ότι νάναι είπε ο Σ'ακης(συγχώρησε με Σάκη και φίλοι για την εκφραση αλλά κανενα μοντέλο δεν δείχνει κάτι τέτοιο),ότι κάνει θα γίνει Πέμπτη αυτός μας έδειξ ε΄να νέο 2001 τί να λέμε,και την περασμένη βδομάδα έλεγε αξιολογες χιονοπτωσεις σε Δ.Μακεδονία Πεμπτη και Σάββατο και μείναμε με ψεκα΄δες και νιφάδες,αυριο λογικά με την νέα πτωση των ενσεμπλες υετού θα τα πάρει πισω,παλιότερα ήταν πιο μαζεμένος και δεν τάπαιρνε πο΄τε πίσω τώρα τα πα΄ρνει συχνά πάντως

ρε παιδια δεν μιλησε με τοσο υπερβολη χαλαρωστε...ηταν οντως αισιοδοξος κ σιγουρος αλλα δεν μιλησε για τρομερα πραγματα κ 2001 !!!

sotos*snow
18-01-10, 22:16

Κοίταξε ο άνθρωπος ουσιαστικά μεταφάζει σε ποιο τοπικές καταστάσεις το τι δίνουν τα μοντέλα..κι επειδή έχει λίγα περισσότερα και βλέπει και ξέρει περισσότερα πάνω στις μορφολογίες κτλ δίνει ότι δίνει...με βάση πάντα το τι δίνουν τα μοντέλα σήμερα..'εως την ώρα που βγάζει το δελτίο..τώρα αν αύριο έχουν το χαμηλό στην Αίγυπτο όλα τα μοντέλα θα βγει να πει άλλα φυσικά δεν θα επιμείνει τι είναι;...και τελαυταία μέρα να τα πάρουν όλα πίσω θα βγει και αυτός και θα τα πάρει πίσω...απλός πήρε το ρίσκο κι έβαλε την προσωπική εκτίμηση...

a8lios
18-01-10, 22:18

ρε παιδια δεν μιλησε με τοσο υπερβολη χαλαρωστε...ηταν οντως αισιοδοξος κ σιγουρος αλλα δεν μιλησε για τρομερα πραγματα κ 2001 !!!

snowearth
δεν ειπε τπτ για Σαλονικα!

Ειπε παραθαλασσια. Αλλα ολα εξαρτωνται απο το αν θα εχουμε Βορια και οχι κανα χαζο ΒΑ ρευμα οπως σημερα πχ.Edited by: snowearth

meteofok

Aν δεν σου αρεσει οπως τα λεει,δεν εχεις παρα να κανεις ζαπινγκ.Και στην τελικη,υπαρχει παντα η ατρομιτη ΕΜΥ με την 4αρων σειρων προβλεψη.

ΠΕΜΠΤΗ 21-01-2010
ΚΑΙΡΟΣ: ΛΙΓΕΣ ΝΕΦΩΣΕΙΣ ΤΟΠΙΚΑ ΑΥΞΗΜΕΝΕΣ ΣΤΗΝ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΚΑΙ ΝΟΤΙΑ ΧΩΡΑ ΜΕ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΓΙΑ ΛΙΓΕΣ ΒΡΟΧΕΣ. ΣΤΑΔΙΑΚΑ ΟΙ ΝΕΦΩΣΕΙΣ ΘΑ ΑΥΞΗΘΟΥΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΣΤΑ ΔΥΤΙΚΑ ΘΑ ΣΗΜΕΙΩΘΟΥΝ ΒΡΟΧΕΣ, ΚΑΤΑΙΓΙΔΕΣ ΚΑΙ ΧΙΟΝΙΑ ΣΤΑ ΟΡΕΙΝΑ. ΤΗ ΝΥΧΤΑ ΤΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ ΘΑ ΕΝΤΑΘΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΕΠΕΚΤΑΘΟΥΝ ΣΤΗΝ ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΚΑΙ ΝΟΤΙΑ ΕΛΛΑΔΑ.

sotos*snow
18-01-10, 22:20

Aν δεν σου αρεσει οπως τα λεει,δεν εχεις παρα να κανεις ζαπινγκ.Και στην τελικη,υπαρχει παντα η ατρομιτη ΕΜΥ με την 4αρων σειρων προβλεψη.

ΠΕΜΠΤΗ 21-01-2010
ΚΑΙΡΟΣ: ΛΙΓΕΣ ΝΕΦΩΣΕΙΣ ΤΟΠΙΚΑ ΑΥΞΗΜΕΝΕΣ ΣΤΗΝ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΚΑΙ ΝΟΤΙΑ ΧΩΡΑ ΜΕ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΓΙΑ ΛΙΓΕΣ ΒΡΟΧΕΣ. ΣΤΑΔΙΑΚΑ ΟΙ ΝΕΦΩΣΕΙΣ ΘΑ ΑΥΞΗΘΟΥΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΣΤΑ ΔΥΤΙΚΑ ΘΑ ΣΗΜΕΙΩΘΟΥΝ ΒΡΟΧΕΣ, ΚΑΤΑΙΓΙΔΕΣ ΚΑΙ ΧΙΟΝΙΑ ΣΤΑ ΟΡΕΙΝΑ. ΤΗ ΝΥΧΤΑ ΤΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ ΘΑ ΕΝΤΑΘΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΕΠΕΚΤΑΘΟΥΝ ΣΤΗΝ ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΚΑΙ ΝΟΤΙΑ ΕΛΛΑΔΑ.

Πες τα ρε Φωκ...άνα μπράβο...

a8lios
18-01-10, 22:20

οχι ρε παιδια δε μιλησε για υπερβολες απλα ηταν πολυ αισιοδοξος κ σιγουρος ... αυτο ηταν λιγο ριψοκινδυνο νομιζω

Link
18-01-10, 22:25

Καλα Μητσο, αν αυτο που ειδες στους χαρτες του Σακη το θεωρεις ενα νεο 2001 τοτε τι να πω.. Καμια σχεση ομως? Ελεος ηρεμηστε λιγο.

Ο ανθρωπος ανεφερε απλα και ωραια ενα αρκετα πιθανο σεναριο για εκεινες τις μερες..

mitsarantoltso
18-01-10, 22:28
καλά ρε πόσοι πέσατε πάνω στο ποστ,[i]Φωκ ζαπινγκ έκαναhttp://forum.snowreport.gr/smileys/smiley2.gif,της ΕΜΥ μια χαρά είναι η Πεμπτη,κάπως έτσι θα είναι"

kostas2004thes
18-01-10, 22:29
Ε ρε τι χανω με τις παλιοεφημεριες....

alexisplus
18-01-10, 22:30
παντως δεν ξερω, ισως δεν ακουσα καλα.. αλλα δεν ειπε ''πιθανον να εχουμε σοβαρη κακοκαιρια με χιονια στα πεδινα'' μου φανηκε πιο σιγουρος!!

geornik
18-01-10, 22:32
έβγαλε 0c μέγιστη στην περιοχή της Θεσσαλονίκης ανέφερε για ισχυρες χιονοπτώσεις μέχρι τη θάλασσα και ακόμα θεωρείτε οτι εξαιρείται η Θεσσαλονίκη?? για ποιο λόγο?? αυτά τα δεδομένα ειχαμε εμείς το 2008.....

Link
18-01-10, 22:32
Ναι Αλεξη και μαλιστα τονισε το ενδεχομενο τα χιονια να κατεβουν επιτελους και σε παραθαλασσιες περιοχες. Αντε να δουμε!

mitsarantoltso
18-01-10, 22:33
ε ρε τ'ι γέλωτες θα πέσουν με τα συμμαζέματα

Valea mare
18-01-10, 22:34
Ναι Αλεξη και μαλιστα τονισε το ενδεχομενο τα χιονια να κατεβουν επιτελους και σε παραθαλασσιες περιοχες. Αντε να δουμε!

To θεμα ειναι να ριξει κανα χιονι της προκοπης. Οχι να ριξει νιφαδες μεχρι τα παραλια

orinos
Σύμφωνα με τον Σάκη, πολύ χιόνι πάνω από 600μ στην Πελ/νησο απο Πέμπτη απόγευμα έως Παρασκευή μεσημέρι

alexisplus
πω ρε μητσο ενταξει! μη βιαζεσαι! ενταξει μπορει και να μην κανει τιποτα εν τελει.. συζηταμε αυτα που ειπε ο Σακης τωρα!

mitsarantoltso
18-01-10, 22:35
πω ρε μητσο ενταξει! μη βιαζεσαι! ενταξει μπορει και να μην κανει τιποτα εν τελει.. συζηταμε αυτα που ειπε ο Σακης τωρα!
[i]
"

Morelo
18-01-10, 22:36
Σύμφωνα με τον Σάκη, πολύ χιόνι πάνω από 600μ στην Πελ/νησο απο Πέμπτη απόγευμα έως Παρασκευή μεσημέρι
Aπτα 600μ στην πελοποννησο??? Αν ειναι ετσι εφυγα για χωριο που ειναι στα 600 :)))

sotos*snow
18-01-10, 22:45

Και να μην κάνει όσα είπε ο Σάκης ο πρώτος που θα τολμίσει να πει κάτι αρνητικό γι αυτήν την προσπάθειά του θα είναι και ο μεγαλύτερος γελοίος και ανίδεος.......[i]Edited by: sotos*snow "

ΓΙΑΝΝΗΣ
18-01-10, 22:57
ισως ξερεις οτι κατα το παρελθον ειχα αντιθετες αποψεις με τον σακη.
οταν ομως μιλησα μαζι του και εμαθα πως βγαζει το δελτιο,με τι μεσα,ποσες ωρες,ποσο αμειβεται...και ποσο <αρωστος ειναι,και γιατι δεν αναφερε τοτε την αττικη,>αλλαξα γνωμη
και οταν τον συναντησα απο κοντα εκει και αν αλλαξα πλεον αποψη.
δεν λεω οτι απο τοτε συμφβνω με ολα οσα λεει.διαφορετικες γνωμες καλο ειναι να υπαρχουν.

alexisplus
18-01-10, 23:06
Γιαννη μιλησες με τον Σακη?[i] Edited by: alexisplus "

XIROLIVADO
18-01-10, 23:40

δηλαδη τι παραξενο ειπε.....ρε μητσο

οτι θα χιονισει

ε καποτε θα χιονισει, καιρος του ειναι

WinterΚωστας
19-01-10, 08:10
Ζιακοπουλος τωρα στην νετ.κεντρικη και νοτια χωρα ισχυρα φαινομενα απο πεμπτη βραδυ.ουτε καν αναφορα για βορεια ελλαδα.

ΓΙΑΝΝΗΣ
19-01-10, 08:19
ο ζιακοπουλος ειπε χτες κωστα τοπικα και προσκαιρα φαινομενα στα βορεια την παρασκευη.
ναι λες και οταν σας ειπε να ετοιμαστητε για τον μεγαλο χιονια προπερσυ εγινε./

WinterΚωστας
19-01-10, 08:21
εμενα αυτο που με εκνευριζει ειναι οτι φετος συνεχεια ο τζιφος ακολουθει το ευρωπαικο στο τελος.ενω σε αλλες περιπτωσεις παλιοτερα που μας βολευε το ευρωπαικο παντα επιβεβαιωνοταν ο τζιφος.ειρωνια ετσι?

NikosThes
19-01-10, 08:31
Μα εξαρχής το Ευρωπαικό φειδωλό ήταν για τα βόρεια, και ο τζίφος αν και παλινδρομούσε κάπου εκεί κινούνταν στα τελευταία τρεξίματα, χωρίς να δίνει κάτι extreme για τα βόρεια, πέρα απο τα ensembles του. Το Ευρωπαικό ήταν το πρώτο που έπιασε εγκαίρως την τάση αυτήν την φορά και είχε κλειδώσει πολύ νωρίτερα απο τον τζίφο για την νοτιότερη κίνηση του χαμηλού. Δεν πειράζει και έτσι πάντως κάτι θα δούμε, όσο λίγα και να είναι, ξερόκρυο δεν θα έχουμε τουλάχιστον...

Valea mare
19-01-10, 08:53
Παιδια το χαμηλο ο τζιφος αρχικα το εδινε με κινηση νοτια της κρητης προς ροδο. Το ευρωπαικο (στο κυριως γιατι τα αλλα δεν τα βλεπουμε ) με κινηση απανω απο Αττικη προς κεντρικο Αιγαιο. Τωρα συμφωνησαν καπου στη μεση με κινηση απο ν Ιονιο Πελλοπονησσο κυκλαδες Τουρκια. Και μαλλον αυτο θα γινει. Με βαση αυτο φαινομενα κανα 12ωρο εδω θα εχουμε.

Υπαρχει πιθανοτητα στην κινηση του να βαθυνει κι αλλο και αυτο θα φανε στα επομενα ραν τελικα ποσο θα παει. Επισης δινει ψυχρη λιμνη στο Β Ιονιο που ειναι καλο για εμας και αρχικα ανατολικο ρευμα. Μπορει να παρουμε κανα εξαωρο ακομα παραταση με βαση αυτα τα στοιχεια. Η κακοκαιρια δεν θα ειναι ουτε κλασσικη βορεια ουτε κλασσικη πρσηνεμη. Θα ειναι κατι ενδιαμεσο με εμφαση στη κεντρικη ελλαδα πιστευω

ΓΙΑΝΝΗΣ
19-01-10, 09:01
μιλατε λες και κλειδωσε!!!

παντως τα χαμηλα τις ιδιας οικογενειας κατα 90%ακολουθει το ενα την τελικη πορεια του αλλου/οποτε να δουμε ..
το γφσ επεσε εξω στα 850μβ αφου χτες βραδυ στο ελληνικο ειχε -1 και το επιπεδο παγ στο ελληνικο παντα ηταν 1250μετρα και οχι 1500

DENNISLA
19-01-10, 11:09

παντως τα χαμηλα τις ιδιας οικογενειας κατα 90%ακολουθει το ενα την τελικη πορεια του αλλου/οποτε να δουμε ..
το γφσ επεσε εξω στα 850μβ αφου χτες βραδυ στο ελληνικο ειχε -1 και το επιπεδο παγ στο ελληνικο παντα ηταν 1250μετρα και οχι 1500

ποτε θα κλειδωσει Γιαννη πεμπτη πρωι???

meteofok
19-01-10, 11:13

ποτε θα κλειδωσει Γιαννη πεμπτη πρωι???

Μην αγχωνεσαι θα βραχεις καλα! Ωραιες βροχες θα εχεις πεμπτη παρασκευη.Εχει κλειδωσει για πεδινα μερη.Για ποιο ψηλα μιλαει λογικα για το χιονι.

phanis777
19-01-10, 11:21
H Αττικη μιλαει παντα τελευταια κ το ξερετε καλα αυτο.

snowmike@
19-01-10, 11:53
τιποτα δεν εχει κριθει ακομα ..και την προηγουμενη φορα φαινονταν χιονια για θεσσαλονικη και 2 μερες πριν που υποτιθεται πλεον ειναι πιο ευκολη η προβλεψη τα μαζεψε ολα..το ιδιο εγινε και με εβρο και ανατολικη μακεδονια......αυτη τη φορα πιστευω οτι ειναι ακομα πιο δυσκολη η προβλεψη αφου *τπτ δεν ειναι σταθερο και δε ειναι κλασικη κακοκαιρια...εγω προσωπικα πιστευω το αυριανο run θα δειξει πολλα για πεμπτη παρασκευη ενω για ΣΚ που εχει μεγαλο ενδιαφερον καλη παρασκευη...

katzik
19-01-10, 21:22
Να δουμε τον σακη σε λιγο...
Θα μπορει να συγκρατησει την χαρα του? [i]"

phanis777
19-01-10, 21:34
Δεν νομιζω να παρασυρθει απο ενα τρεξιμο

beach-snow
19-01-10, 21:55
Σε τροχιά παγωνιάς, κρύου και χιονιού η Ελλάδα...Σάκης δελτίο τώρα...Και έχει και συνέχεια όπως είπε...Πάμε για δριμύ ψύχος!!! Edited by: beach-snow

vanzel
19-01-10, 21:56
Το ψύχος στις αρχες της επόμενης εβδομάδας ίσως είναι δριμύ!

ΓΙΑΝΝΗΣ
19-01-10, 21:58
ναι αλλα καθε μερα ανεβαζε θερμοκρασιες στην αθηνα..πως γινεται?
δεν τον ειδα και διαφορετικο απο οσα λεω και εγω παρασκευη μονον
και παρασκευη μεσημερι 40 μετρα αττικη αποκλιετεEdited by: ΓΙΑΝΝΗΣ

WinterΚωστας
19-01-10, 21:59
o Σακης ειπε πως η τροχια του χαμηλου θα ειναι βορειοανατολικη.και χωρις κανενα δισταγμο ανεφερε 2 και 3 φορες πως ολη η βορεια ελλαδα θα εχει εντονες χιονοπτωσεις.

stelios-salonik
19-01-10, 22:00
Καλά μας τα είπε!

a8lios
19-01-10, 22:00
http://freemeteo.com/default.asp?pid=156&amp;la=2&amp;gid=734077 [i]

"

Winter Storm
19-01-10, 22:03
Παρασκευη χιονια κεντρικα και βορεια πεδινα!!!! επειτα απο το απογευμα και χιονια αττικη και στα βορεια προαστεια σαβατοκυριακο φαινομαινα μονο απο βοιωτια και νοτιοτερα !!!! Τελος αναφερε οτι και απο δευτερα ερχεται δριμυ ψυχος στην χωρα μας, μαλιστα ητανε πολυ σοβαρος οταν το ελεγε σαν να ανυσηχουσε παιδια.[i] Edited by: Spartan "

ΓΙΑΝΝΗΣ
19-01-10, 22:05
αν εσας οσα ειπε σας εκαναν να πιστευετε σε μεγαλο χιονια στην θεσσαλονικη τοτε με το καλο.
εγω ειδα πως πολυ καλα απεγυγε να αναφερθει,αντιθετα τα ειπε ωραια για χαλκιδικη και εβρο και ξανθη και αλλου..για θεσσαλονικη λεξη

steeve69
19-01-10, 22:06
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΕΙΔΙΚΑ ΓΙΑ Β.ΕΛΛΑΔΑ ΤΟΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ.ΑΝ ΒΓΟΥΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΘΑ ΤΟΝ ΑΠΟΘΕΟΣΩ[i]"

geornik
19-01-10, 22:06
Παρασκευη χιονια κεντρικα και βορεια πεδινα και χιονια αττικη απο το απογευμα και στα βορεια προαστεια σαβατοκυριακο φαινομαινα απο βοιωτια και νοτιοτερα ειπε και απο δευτερα ερχεται δριμυ ψυχος στην χωρα μας μαλιστα ητανε πολυ σοβαρος οταν το ελεγε σαν να ανυσηχουσε παιδια.[i]

Δεν τον ειδα,σοβαρά είπε ότι το Σαββατοκύριακο περιμένει προσηνεμο καιρό?"

Winter Storm
19-01-10, 22:08
αν εσας οσα ειπε σας εκαναν να πιστευετε σε μεγαλο χιονια στην θεσσαλονικη τοτε με το καλο.
εγω ειδα πως πολυ καλα απεγυγε να αναφερθει,αντιθετα τα ειπε ωραια για χαλκιδικη και εβρο και ξανθη και αλλου..για θεσσαλονικη λεξη
Γιαννη εσει πιστευεις οτι παλη θα μεινει απο εξω η σαλονικα σε ερωτο γιατι ο σακης ητανε απολυτος σημερα για χιονοπτωσεις σε ολην την βορειο και κεντρικη ελλαδα?
Edited by: Spartan

ΓΙΑΝΝΗΣ
19-01-10, 22:08
και με αυτην την βορεια τροχια θα χιονισει μια μερα...και το σκ μολτο.

geornik
19-01-10, 22:09

ίσως να φοβάται να μιλήσει ανοιχτά λόγω τοπικών ειδικών συνθηκων (άνεμοι κτλ)που μπορεί να επικρατήσουν τελυταία στιγμή(ειδικά την ώρα που θα έχει πέσει στο 0 ή και πιο κάτω η θερμοκρασία) πχ όλοι θυμουνται το 2006 που θάφτηκαν Ημαθία Χαλκιδική ενώ η Θεσσαλονίκη έφαγε τρελλό τσάμπα κρύο για κάποιο περίεργο λόγο...

Meteolarissa
19-01-10, 22:10
Θεσσαλια και στερεα το σαββατο και τη κυριακη δευτερα οχι ακριβως προσηνεμο..μαλλον ευβοιωτικο και σποραδες ......ειχε .....Και ισως τα ΒΑ της αττικης.....

Συγκρατημενος ειναι γιατι αν οντως ερθουν τα χιονια ξερετε δεν ξεκολανε με τιποτα απο την πεδιαδα μας αλλα και απο τη βορεια γενικα ηπεριωτικη περιοχη....

Αυτο μαλλον ανησυχει γιατι με χιονοσκεπες εδαφος ξερετε που παμε!!!!!!!!!!!στα -20 αυτοματα......

Νομιζω οτι και ο Σακης θελει να το σιγουρεψει ο ανθρωπος και αυριο να πει αν παει για <θαψιμο> το χιονι ή θα ειναι ενα νορμαλ πασπαλιζε παγοχιονο...

Υπομονη παιδες.....[i]Edited by: Meteolarissa "

south coast
19-01-10, 22:10
την λεξη θεσσαλονικη" δεν την ανεφερε καθολου σαν να ηθελε να το αποφυγει παρ ολο που ειπε για χιονια στα παραθαλασσια της μακεδονιας"

phanis777
19-01-10, 22:11
Προσνεμος ειπε απο Κυριακη

Winter Storm
19-01-10, 22:12
την λεξη θεσσαλονικη" δεν την ανεφερε καθολου σαν να ηθελε να το αποφυγει παρ ολο που ειπε για χιονια στα παραθαλασσια της μακεδονιας
Σωστο φιλε μου εχεις δικαιο οτι δεν την ανεφερε ουτε εγω την ακουσα.
"

civilathens
19-01-10, 22:12
Λάκισε για την Θεσσαλονίκη...[i]"

snowman36
19-01-10, 22:13
Kυριακη ειπε οτι θα εχει παλι φαινομενα στην νοτια μακεδονια.

Valea mare
19-01-10, 22:14
Δηλαδη λετε να χιονισει στην παραθαλασσια Μακεδονια και οχι στη Θεσσαλονικη? Δεν λειτουργουν ετσι οι χιονιαδες εδω

konkon
19-01-10, 22:15
Ρε παιδια με τισ λεξεις θα παιζουμε? ενταξει δεν την ανεφερε τη λεξη αλλα ηταν μεσα στους χαρτες τοθ και για παρασκευη και για κυριακη.

alexisplus
παλι δεν τον προλαβα γμτ

ειπε πυκνες χιονοπτωσεις δηλαδη στα βορεια πεδινα?? η ασθενη φαινομενα? Edited by: alexisplus

WinterΚωστας
καλα λετε χαζομαρες τωρα και τι αν δεν το ειπε?αυτονοητο ειναι λετε να ενοει ολη την μακεδονια εκτος απο την θεσσαλονικη?η μηπως η θεσσαλονικη δεν υπαγεται στην μακεδονια.

WinterΚωστας
19-01-10, 22:17
αλεξ ο σακης ειπε για εντονες χιονοπτωσεις σε ολη την βορεια ελλαδα.και για κεντρικη ελλαδα εκανε λογο για πολυ εντονες χιονοπτωσεις.

Valea mare
19-01-10, 22:17
Ενταξει οι προσηνεμοι σκεπτονται με προσηνεμο τροπο δηλαδη χιονι στο Διονυσο ηλιος στη Γλυφαδα. Εδω δεν λειτουργουν ετσι τα πραγματα ή εχει για ολους και αναλογα με τις Τ παιζει βροχη χιονι ή για κανεναν. Η ορογραφια παιζει συμπληρωματικο ρολο

Winter Storm
19-01-10, 22:18
Κοιταξτε το μονο που μενει τωρα ειναι τα ματια πανω στον ουρανο παιδια!!!![i]"

Valea mare
19-01-10, 22:18
Ναι alea jacta est. Η συνεχεια εξω απο τα παραθυρα

snowman36
19-01-10, 22:19
Απο πεμπτη το απογευμα μεχρι σαββατο μεσημερι και μετα ξανα κυριακη φαινομενα στην κεντροδυτικη μακεδονια ,την κυριακη μονο στην νοτια μακεδονια.

kaimaktsalan
19-01-10, 22:19
παλι δεν τον προλαβα γμτ

ειπε πυκνες χιονοπτωσεις δηλαδη στα βορεια πεδινα?? η ασθενη φαινομενα?

αριδαια παιζει να ξεκινησει με χιονι απο πεμπτη...

icedsun
19-01-10, 22:21
εκτες ο σακης εκανε προγνωση εως κυριακη.

και ενω σημερα επρεπε να πεει εως δευτερα δεν το εκανε...

αυτο τα λεει ολα.

παλι 200μ αττικη εδωσε παντος

sotos*snow
Εμένα με προβληματίζει άρκετά το τι ώρα θα έρθει η συννεφιά την Πέμπτη εδώ στην κεντρική Μακεδονία..θα παίξει πολύ μεγάλο ρόλο και φυσικά πάντα με την προυπόθεση ότι τα ξημερώματα της Πέμπτης θα κάνει αναστροφή με αρνητικές θερμοκρασίες...

Αν συννεφιάσει πριν το μεσημέρι δεν θα ανέβει πολύ η θερμοκρασία..κι έτσι θα έχουμε καλύτερες συνθήκες ακόμα και αν αρχίσουν τα φαινόμενα με τη μορφή της βροχής...αν συννεφιάσει όμως το πεσημέρι ή νωρίς τοαπόγευμα που θα σημειώνεται η μέγιστη θερμοκρασία τότε θα χρειαστεί περισσότερες ώρες μετά να το γυρίσει σε χιονι και περισσότερο κόπο"... εκτώς και αν καταφέρει να προλάβει να κάνει λίγες ώρες ξαστεριά νωίς το βράδυ της Πέμπτης και πέσει η θερμοκρασία αρκετά ξανά και συννεφιάσει αγότερα μέσα στη νύχτα...

αλλά από ότι κατάλαβα η συννεφιά θα έρθει όπως φαίνεται το μεσημέρι προς το απόγευμα..την χειρότερη ώρα...Edited by: sotos*snow "

alexisplus
μακαρι ρε παιδια!!!!! Ηλια ναι νομιζω η Αριδαια ειναι σιγουρη απο πλευρας θερμοκρασιων..ο υετος με προβληματιζει και τα ενσεμπλς που παλι τα εκαναν μανταρα![i]"

steeve69
παλι δεν τον προλαβα γμτ

ειπε πυκνες χιονοπτωσεις δηλαδη στα βορεια πεδινα?? η ασθενη φαινομενα? ΚΑΝΕ ΖΕΣΤΑΜΑ ΦΙΛΕ ΑΠΟ ΠΕΜΠΤΗ ΒΡΑΔΥ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΠΑΙΖΕΙΣ ΓΕΡΑ[i]"

Dirfis
19-01-10, 22:22
Icedsun...παει για τρελο θαψιμο η Αγοριανη...

south coast
19-01-10, 22:24
Ενταξει οι προσηνεμοι σκεπτονται με προσηνεμο τροπο δηλαδη χιονι στο Διονυσο ηλιος στη Γλυφαδα. Εδω δεν λειτουργουν ετσι τα πραγματα ή εχει για ολους και αναλογα με τις Τ παιζει βροχη χιονι ή για κανεναν. Η ορογραφια παιζει συμπληρωματικο ρολο

αυτο συμβαινει οταν εχει ελαχιστο υετο στην αττικη οποτε τα νοτια προαστεια εχουν μεγαλα ανοιγματα.
Πιστευω και καταλαβα οτι φοβηθηκε να αναφερει την σαλονικα γιατι δεν ηταν σιγουρος .Αλλες φορες πρωτη πρωτη την αναφερει.

borios_polos
Τι να πει για δευτερα? αν ελεγε για δευτερα και μετα θα επρεπε αναγκαστικα να πει αυτα που δινουν ολα τα μοντελα.....δεν λεγοντε τετοια τρελα πραγματα αν δεν τα σιγουρευσεις....εγω καταλαβα οτι οσο πιο παραθαλλασια στην κεντρικη μακεδονια τοσο καλυτερα....τωρα αν η θεσσαλονικη ξαφνικα εγινε ηπειρωτικη πολη τι να πω?

beach-snow
Βασίλη είναι αρκούντως εκνευριστικό και σπαστικό αυτό που κάνεις...έχεις απίστευτο κόλλημα αδελφέ με την Αθήνα και την Αττική και καταντάει κουραστικό και γελοίο συνάμα....Επιτέλους κάνε λίγο κράτει!!!...Συγνώμη κιόλας...Ελεος!!!Edited by: beach-snow

steeve69
19-01-10, 22:27
Εμένα με προβληματίζει άρκετά το τι ώρα θα έρθει η συννεφιά την Πέμπτη εδώ στην κεντρική Μακεδονία..θα παίξει πολύ μεγάλο ρόλο και φυσικά πάντα με την προυπόθεση ότι τα ξημερώματα της Πέμπτης θα κάνει αναστροφή με αρνητικές θερμοκρασίες...

Αν συννεφιάσει πριν το μεσημέρι δεν θα ανέβει πολύ η θερμοκρασία..κι έτσι θα έχουμε καλύτερες συνθήκες ακόμα και αν αρχίσουν τα φαινόμενα με τη μορφή της βροχής...αν συννεφιάσει όμως το πεσημέρι ή νωρίς τοαπόγευμα που θα σημειώνεται η μέγιστη θερμοκρασία τότε θα χρειαστεί περισσότερες ώρες μετά να το γυρίσει σε χιονι και περισσότερο κόπο"... εκτώς και αν καταφέρει να προλάβει να κάνει λίγες ώρες ξαστεριά νωίς το βράδυ της Πέμπτης και πέσει η θερμοκρασία αρκετά ξανά και συννεφιάσει αγότερα μέσα στη νύχτα...

αλλά από ότι κατάλαβα η συννεφιά θα έρθει όπως φαίνεται το μεσημέρι προς το απόγευμα..την χειρότερη ώρα... ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΤΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ ΑΡΓΑ ΤΗΝ ΝΥΧΤΑ ΚΑΙ ΒΡΟΧΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΓΡΗΓΟΡΑ ΘΑ ΤΟ ΓΥΡΙΣΕΙ ΣΕ ΧΙΟΝΙ.ΡΟΛΟ ΘΑ ΠΑΙΞΕΙ ΤΙ ΩΡΑ ΘΑ ΜΠΕΙ ΚΑΙ ΠΩΣ Ο ΒΑΡΔΑΡΗΣ."

WinterΚωστας
19-01-10, 22:28
ΒΑ θα εχουμε .[i]"

islander
19-01-10, 22:30
TI ΕΓΙΝΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ;;;.... Ξεχάσαμε τις κλάψες και τα μοιρολόγια για τον ανύπαρκτο" χειμώνα στην Ελλάδα και αρχίσαμε να τρωγόμαστε και πάλι στο μεγάλο ντέρμπι "Βόρειοι"-"ΝοτιοΠροσήνεμοι";.... Ωραία πράγματα!.... Γουστάρω.... Πάαααμε λοιπόν.... Ο "ανύπαρκτος" Ελληνικός χειμώνας, ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ!"

ΓΙΑΝΝΗΣ
19-01-10, 22:30
εχετε πολυ πλακα που ο καθενας προσπαθει να δωσει αλλη ερμηνεια στα οσα ακουσε.
ξεκαθαρα τα ειπε.τελειως επαγγελματικα αμα χιονισει στα παραθαλασσια τησ χαλκιδικησ και οχι στο κεντρο ειναι μεσα

snowearth
19-01-10, 22:32
ΒΑ θα εχουμε .[i]

Ο ΒΑ πιανει εδω ως ΒΒΔ συνηθως στην κοιλαδα του Αξιου."

Valea mare
19-01-10, 22:33
Πρεπει να καταλαβουμε ολοι οτι η Θεσσαλονικη η Αθηνα ο Χορτιατης ο Διονυσος μετεορολογικα ειναι σημεια. Γιαννη οταν χιονιζει κεντρικη Μακεδονια χιονιζει και Θεσσαλονικη. Το μονο που παιζει κατα τοπους ειναι διαφορες σε Τ και υετο. Ειναι πιο γενικα τα φαινομενα εδω ή παιρνουν ολοι ή κανενας

borios_polos
19-01-10, 22:34
Αν χιονιση την παρασκευη στα παραθαλασσια της χαλκιδικης τοτε απορω τι πρεπει να κανει εδω?....

steeve69
19-01-10, 22:37
ΒΑ θα εχουμε .[i]

Ο ΒΑ πιανει εδω ως ΒΒΔ συνηθως στην κοιλαδα του Αξιου. ΟΛΟΣΩΣΤΟΣhttp://forum.snowreport.gr/smileys/smiley20.gif"

snowman36
19-01-10, 22:37
Εχει τυχει πολλες φορες θεσσαλονικη να μην κανει τιποτε και απο το κλειδι και δυτικοτερα προς βεροια-ναουσα να γινεται κολαση με χιονοστρωση.Ποτε το αντιθετο ομως.

borios_polos
19-01-10, 22:39
τα ποδια της χαλκιδικης δυστηχως αρχικα δεν το κοβω να εχουν χιονι...τελος παντων μακαρι να χιονιστουν και της χαλκιδικης τα ποδια και της ντεμι μουρ τα ποδια και της χερτζικοβα....να πατησουν και τα δικα μας τα ποδαρακια χιονι

Winter Storm
19-01-10, 22:40
Αν χιονιση την παρασκευη στα παραθαλασσια της χαλκιδικης τοτε απορω τι πρεπει να κανει εδω?....
Σωστος αυτο θα ητανε απο τα αγραφα ,παντως το σιγουρο οτι θα ασπρισει η σαλονικα μας!!![i]
"

Valea mare
19-01-10, 22:40
Εχει τυχει πολλες φορες θεσσαλονικη να μην κανει τιποτε και απο το κλειδι και δυτικοτερα προς βεροια-ναουσα να γινεται κολαση με χιονοστρωση.Ποτε το αντιθετο ομως.

Φρατε λιγο δυσκολο . τουλαχιστον θα ριχνει χιονονερο στην πολη και δυτικα οπως ειπες θα χιονιζει. Να ριχνει δυτικα και η πολη να εχει ηλιο λιγο δυσκολο

aggelos_345
19-01-10, 22:41
Παιδια επειδη δεν τον ειδα αποψε τον Σακη,θα μπορουσε καποιος να μου πει τι ειπε για την περιοχη μου?Θα το δω το τιμημενο?[i]Ευχαριστω..."

alexisplus
19-01-10, 22:42
η Σαλονικα ειναι δυσκολη περιπτωση γ αυτο δεν ειπε τιποτα ο Σακης.. ευχομαι να επιβεβαιωθει και αφου επιμενει για τα πεδινα μας, ενω ειμαστε πολυ κοντα ως την Πεμπτη προφανως ειναι σιγουρος..

sotos*snow
TI ΕΓΙΝΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ;;;.... Ξεχάσαμε τις κλάψες και τα μοιρολόγια για τον ανύπαρκτο" χειμώνα στην Ελλάδα και αρχίσαμε να τρωγόμαστε και πάλι στο μεγάλο ντέρμπι "Βόρειοι"-"ΝοτιοΠροσήνεμοι";.... Ωραία πράγματα!.... Γουστάρω.... Πάαααμε λοιπόν.... Ο "ανύπαρκτος" Ελληνικός χειμώνας, ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ!

Πες τα ρε φίλε...http://forum.snowreport.gr/smileys/smiley32.gif

Ειδικά αν βγει κάτι παρόμοιο σαν αυτό που δίνει το γφσ σε βάθος 5-8 ημερώνμη πω παραπάνω..να δω τι θα λένε...http://forum.snowreport.gr/smileys/smiley9.gif"

snowearth

Εχει γινει απλα εγινε παλια, το λεω επειδη εχω αρχειο. Αυτο που λες γινεται με εντονο αποκλειστικα ανατολικο ρευμα απλα. Edited by: snowearth

borios_polos
Καλα δεν ειναι και παραξενο...σε προσηνεμες καταστασεις συχνα πυκνα ειδικα το δευτερο ποδαρι χιονιζετε κι εμεις λιαζομαστε.....αλλα δεν εχουμε τετοια κατασταση[i]"

aggelos_345
Παιδια επειδη δεν τον ειδα αποψε τον Σακη,θα μπορουσε καποιος να μου πει τι ειπε για την περιοχη μου?Θα το δω το τιμημενο?[i]Ευχαριστω..."

Dirfis
19-01-10, 22:44
Χιονι απο τα 200μ απο Παρασκευη Αγγελε...πανε για θαψιμο τα ορεινα μας...

steeve69
19-01-10, 22:45
TI ΕΓΙΝΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ;;;.... Ξεχάσαμε τις κλάψες και τα μοιρολόγια για τον ανύπαρκτο" χειμώνα στην Ελλάδα και αρχίσαμε να τρωγόμαστε και πάλι στο μεγάλο ντέρμπι "Βόρειοι"-"ΝοτιοΠροσήνεμοι";.... Ωραία πράγματα!.... Γουστάρω.... Πάαααμε λοιπόν.... Ο "ανύπαρκτος" Ελληνικός χειμώνας, ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ!

Ειδικά αν βγει κάτι παρόμοιο σαν αυτό που δίνει το γφσ σε βάθος 5-8 ημερώνμη πω παραπάνω..να δω τι θα λένε...http://forum.snowreport.gr/smileys/smiley9.gifΑΝ ΒΓΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΦΙΛΕ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΡΟΔΑΚΙΝΑ ΜΟΝΟ ΣΕ ΚΟΝΣΕΡΒΑhttp://forum.snowreport.gr/smileys/smiley6.gif"

stelios-salonik
19-01-10, 22:46

Ειδικά αν βγει κάτι παρόμοιο σαν αυτό που δίνει το γφσ σε βάθος 5-8 ημερώνμη πω παραπάνω..να δω τι θα λένε...http://forum.snowreport.gr/smileys/smiley9.gif

Kαλά χαλαρώστε πριν 2 βδομάδες κάναμε μπάνιαστην Κρήτη καιπριν λίγες μέρες γυρνούσαμε με φουτεράκια. Φυσικά χαιρόμαστε όλοι όταν οκαιρός γίνεται κανονικός αλλά αυτό δεν αναιρεί τίποτα!!!"

islander
19-01-10, 22:55

Ειδικά αν βγει κάτι παρόμοιο σαν αυτό που δίνει το γφσ σε βάθος 5-8 ημερώνμη πω παραπάνω..να δω τι θα λένε...http://forum.snowreport.gr/smileys/smiley9.gif

Kαλά χαλαρώστε πριν 2 βδομάδες κάναμε μπάνιαστην Κρήτη καιπριν λίγες μέρες γυρνούσαμε με φουτεράκια. Φυσικά χαιρόμαστε όλοι όταν οκαιρός γίνεται κανονικός αλλά αυτό δεν αναιρεί τίποτα!!!

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΩ ΕΓΩ, είναι πως, "πίσω έχει η αχλάδα την ουρά", "στο τέλος ξυρίζουν το γαμπρό", "μηδένα προ του τέλος...κακάριζε", ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΚΑΙΡΟ!
Όταν λοιπόν βλέπουμε όλη την Ευρώπη να έχει μπει στο "ψυγείο", όλη την Ευρώπη, να έχει ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ, τον πρώτο "νορμάλ" χειμώνα της εδώ και τουλάχιστον 15 χρόνια, τότε ας μη κλαψουρίζουμε επειδή δεν πάγωσε ο καιρός στην αυλή μας... Πλην τρομακτικής καντεμιάς, νομοτελειακά σχεδόν, θα ερχόταν και η σειρά μας... ΚΑΙ ΗΡΘΕ!!!
Και ο χειμώνας, μπορεί να αρχίζει τώρα για την Ελλάδα!
Μη ξεχνάτε, πως έχουμε ακόμα περίπου 2 "γεμάτους" μήνες μπροστά μας μέχρι να "αποχωρήσει"...
Τα μοιρολόγια και οι κλάψες λοιπόν, ήταν άκαιρα, άκυρα και άστοχα!http://forum.snowreport.gr/smileys/smiley2.gif"

aggelos_345
19-01-10, 22:55
Χιονι απο τα 200μ απο Παρασκευη Αγγελε...πανε για θαψιμο τα ορεινα μας...Ευχαριστω Αγγελε!Επιτελους,καιρος ηταν να θαφτουν!![i]Για μεσα στην Ιστιαια σε καμια εξαρση των φαινομενων να περιμενω τιποτα?Παντως το freemeteo εχει συνεχεια ''χιονονερο ή χιονι''!Ελπιζω να ειναι μονο χιονι!!http://forum.snowreport.gr/smileys/smiley4.gif
"

TURMS
19-01-10, 23:16

*

Kαλά χαλαρώστε πριν 2 βδομάδες κάναμε μπάνιαστην Κρήτη καιπριν λίγες μέρες γυρνούσαμε με φουτεράκια. Φυσικά χαιρόμαστε όλοι όταν οκαιρός γίνεται κανονικός αλλά αυτό δεν αναιρεί τίποτα!!!

*ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΩ ΕΓΩ, είναι πως, "πίσω έχει η αχλάδα την ουρά", "στο τέλος ξυρίζουν το γαμπρό", "μηδένα προ του τέλος...κακάριζε", ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΚΑΙΡΟ!Όταν λοιπόν βλέπουμε όλη την Ευρώπη να έχει μπει στο "ψυγείο", όλη την Ευρώπη, να έχει ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ, τον πρώτο "νορμάλ" χειμώνα της εδώ και τουλάχιστον 15 χρόνια, τότε ας μη κλαψουρίζουμε επειδή δεν πάγωσε ο καιρός στην αυλή μας... Πλην τρομακτικής καντεμιάς, νομοτελειακά σχεδόν, θα ερχόταν και η σειρά μας... ΚΑΙ ΗΡΘΕ!!!Και ο χειμώνας, μπορεί να αρχίζει τώρα για την Ελλάδα!Μη ξεχνάτε, πως έχουμε ακόμα περίπου 2 "γεμάτους" μήνες μπροστά μας μέχρι να "αποχωρήσει"...Τα μοιρολόγια και οι κλάψες λοιπόν, ήταν άκαιρα, άκυρα και άστοχα!http://forum.snowreport.gr/smileys/smiley2.gif

συμφωνω...ας δουμε ομως πρωτα πως θα εξελιχθουν τα πραγματα...τοσο αμεσα οσο κ μακροπροθεσμα"

sotos*snow
19-01-10, 23:24
Εγώ αυτό που λέω είναι ότι μεένα θερμό 20ήμερο μόνο δεν μπορείς να κρίνεις έναν χειμώνα που δεν έχει φύγει ακόμα..που έχουν μείνει άλλες 40-50 μέρες για να τελειώσει..

δηλαδή τώρα αν κάτσει κανα 10ήμερο με 15ήμερο με ψύχος και με χιόνια όπως περίπου τα δίχνει το 12άρι του γφσ πρέπει να βγουν άλλοι και να μιλάνε για βαρύ χειμώνα;...δηλαδή όπως κάποιοι έθαψαν τον χειμώνα γιατί είχε 20 μέρες θερμές άλλοι να τον υμνήσουν τον ίδιο χειμώνα εάν έχει 20 μέρες παγερές και χιονοβόλες;...

έτσι δεν γίνεται δουλειά όμως..δεν είναι σωστό...ο χειμώνας αποτιμάτε στο τέλος του με ότι έχει προηγηθεί και πριν τελειώσει...

Winter Storm
19-01-10, 23:35
Εγώ αυτό που λέω είναι ότι μεένα θερμό 20ήμερο μόνο δεν μπορείς να κρίνεις έναν χειμώνα που δεν έχει φύγει ακόμα..που έχουν μείνει άλλες 40-50 μέρες για να τελειώσει..

δηλαδή τώρα αν κάτσει κανα 10ήμερο με 15ήμερο με ψύχος και με χιόνια όπως περίπου τα δίχνει το 12άρι του γφσ πρέπει να βγουν άλλοι και να μιλάνε για βαρύ χειμώνα;...δηλαδή όπως κάποιοι έθαψαν τον χειμώνα γιατί είχε 20 μέρες θερμές άλλοι να τον υμνήσουν τον ίδιο χειμώνα εάν έχει 20 μέρες παγερές και χιονοβόλες;...

έτσι δεν γίνεται δουλειά όμως..δεν είναι σωστό...ο χειμώνας αποτιμάτε στο τέλος του με ότι έχει προηγηθεί και πριν τελειώσει...
Πολυ σωστα[i]
"

geornik
19-01-10, 23:42

Πολυ σωστα[i]

Η αλήθεια ειναι ότι ακόμα και αν κάνει ενα πολύ ψυχρό δεκαημερο δεν θα θεωρηθεί ως ένας πολύ βαρυς Χειμώνας απλά θα γινει ένας πολύ ακραιος ψυχανώμαλος Χειμώνας-δείγμα της κλιματικής αλλαγής(?)

υ.γ. τα 30άρια στην Κρητη πριν 15 μέρες δεν ξεχνιούνται...και δεν θα ξεχαστούν ποτέEdited by: geornik "

kopriniotis
20-01-10, 01:29
αλεξ ο σακης ειπε για εντονες χιονοπτωσεις σε ολη την βορεια ελλαδα.και για κεντρικη ελλαδα εκανε λογο για πολυ εντονες χιονοπτωσεις. Δηλαδη στα πεδινα ολης της Θεσσαλιας εντονες χιονοπτωσεις?Η το προσδιορισε ανατολικη Θεσσαλια η Δυτικη?

WinterΚωστας
20-01-10, 01:33
σε ολη την θεσσαλια.

sotos*snow
20-01-10, 01:34

Πολυ σωστα[i]

Η αλήθεια ειναι ότι ακόμα και αν κάνει ενα πολύ ψυχρό δεκαημερο δεν θα θεωρηθεί ως ένας πολύ βαρυς Χειμώνας απλά θα γινει ένας πολύ ακραιος ψυχανώμαλος Χειμώνας-δείγμα της κλιματικής αλλαγής(?)

υ.γ. τα 30άρια στην Κρητη πριν 15 μέρες δεν ξεχνιούνται...και δεν θα ξεχαστούν ποτέ

Με την ίδια λογική κι εφόσον επαληθευτούν εν τέλη τα έως τώρα δεδομένα από τα τελευταία τρεξίματα....δεν θα ξεχαστούν και τα -10 και -15 στην Θρακη και την Μακεδονία ίσως και Θεσσαλία το επόμενο 10ήμερο...θερμοκρασίες εδάφους φυσικά..μη πω -20άρια.......άν έχει προηγηθεί κιόλας χιονοσκεπές έδαφος;...εκεί είναι που θα δεις αναστροφές τρελές...

ε;..αυτά θα ξεχαστούν;..αν γίνουν;..http://forum.snowreport.gr/smileys/smiley9.gifEdited by: sotos*snow "

_jimmakos_
20-01-10, 01:46
σε ολη την θεσσαλια.

Για ποτε ειπε οτι θα εχει εντονες χιονοπτωσεις η β. Ελλαδα?? Λογικα για Παρασκευη φανταζομαι...

KARADAS88
20-01-10, 02:22
Η κατερινη αν πανε τα πραγματα οπως δειχνουν εχει καλο υετο...????βασικα καλυτερο απο θεσ-νικη...???

NEFOSKEPHS
20-01-10, 04:50
Η κατερινη αν πανε τα πραγματα οπως δειχνουν εχει καλο υετο...????βασικα καλυτερο απο θεσ-νικη...???

οπως φαινεται ναι φιλε μου!

ΑΓΓΕΛΟΣ
20-01-10, 09:06
Πάντωs βιάστηκε εχθέs το βράδυ ο Σάκηs να μιλήσει για δριμύ ψύχοs την επόμενη εβδομάδα. Ολα ήλθαν τούμπα σήμερα.

Blacktan
20-01-10, 09:07
Eνα ραν ειναι μονο το 6αρι θα τα ξανααπλωσει οπως πριν ....

NikosThes
20-01-10, 09:35
Δεν ήρθε τίποτα τούμπα, ένα τρέξιμο είναι που μάλιστα τρέχει και ψιλομόνο του στα esnembles. Αυτό που βλέπω εγώ είναι οτι πάει να βγει μια πολύ καλή κατάσταση που ακόμα δεν την έχουν αποτυπώσει τα μοντέλα, για την επόμενη εβδομάδα, το Ευρωπαικό ήδη είναι αρκετά αισιόδοξο πάντως...

frozed2
20-01-10, 09:40
Τουλαχιστον για Ψυχος δε μπορουμε να μιλαμε, εκτος αν αυτο μεινει και παλι στα ορια των συνορων....

Αλλα για δρυμι ψυχος με την εννοια που το καταλαβαινουμε δεν υπαρχει περιπτωση, μια και τα ανσαμπλ, απο Βολο και κατω τρεχουν με μ.ο στο -5 το πολυ...

Τωρα θα μου πειτε τζιφος ειναι αυτος...

Αλλα στο παρα 10 τα φερε ολα τουμπα και οχι σε ενα τυχαιο ραν... αλλα στο 00ζ με ραδιοβολισεις μεσα..!

Για να παει η κατασταση στο καλυτερο πρεπει να γκρεμιστουν πολλοι φουρνοι πλεον...

geornik
20-01-10, 10:10
από Τρίτη νοτιαδακια...?έτσι εξηγουνται τα -22 στα 500hp που έβγαζε ο τζίφος και έρχονταν σε τρελλή αντίθεση με τα -10 στα 850hp που κατέβαζε στην Αθήνα....υπερισχυσαν τελικά οι χάρτες των 500hp...κρίμα... [i]Edited by: geornik "

civilathens
20-01-10, 10:52
Iσως και αλκυονίδες.Υστερα από ένα τόσο βαρβάτο χειμώνα νομίζω ήρθε η ώρα τους[i]"

WinterΚωστας
20-01-10, 10:57
o Σακης χθες ειπε οτι θα εχουμε μια μικρη επιδεινωση του καιρου το μεσημερι δυτικη μακεδονια που θα διαρκεσει πολυ λιγο και ισως πασπαλισει ελαχιστα.για να δουμε αν θα βγει.

arisflorina
20-01-10, 10:59
καλημερα κωστα. δεν μου λες τι λεει ΠΣΚ μερη μας ? εχω να μπω δυο μερες λογω υποχρεοσεων και εχω χασει την μπαλα στο τι γινεται. θα εχουμε καμια χιονοστρωση?

ΓΙΑΝΝΗΣ
20-01-10, 11:02
δειτε τους χαρτες της εμυ για παρασκευη στα 850μβ...δεν εχουν καμμια σχεση με το γφσ με το -4 στην αττικη και το 0 στην κρητη

sotos*snow
20-01-10, 11:05
o Σακης χθες ειπε οτι θα εχουμε μια μικρη επιδεινωση του καιρου το μεσημερι δυτικη μακεδονια που θα διαρκεσει πολυ λιγο και ισως πασπαλισει ελαχιστα.για να δουμε αν θα βγει.

απλή νιφαδόπτωση είπε Κώστα και αυτό στην καλύτερη..τίποτα παραπάνω.. σε καμία περίπτωση πασπάλισμα..για δυτική Μακεδονία μιλάωEdited by: sotos*snow

WinterΚωστας
20-01-10, 11:07
Ο Σακης εδωσε εντονες χιονοπτωσεις σε μας απο αυριο βραδυ και παρασκευη.προσωπικα πιστευω πως θα χουμε χιονοστρωση αλλα οχι κατι ιδιαιτερο που θα μας μεινει και που θα περιμεναμε.ενα τυπικο χιονι δυτικης μακεδονιας θα ειναι οπως τα πολλα που κανει συνηθως καθε χρονια των 5-10 εκ.

snowman36
20-01-10, 11:10
Παντως στα ορεινα της δυτικης Μακεδονιας οΠως στα χωρια του Γραμμου και της Σαμαρινας αλλα και στο Βερμιο επικρατει ηλιοφανεια χωρις καθολου σχεδον συννεφα τωρα....ιδιαιτερα στα πιο βορειοδυτικα.

WinterΚωστας
20-01-10, 11:12
ναι αν κανει κατι θα ειναι καμια χιονομπορα ασταθειας μην περιμενεις συμπαγη καιρο σημερα.

sotos*snow
20-01-10, 11:14
Ο Σακης εδωσε εντονες χιονοπτωσεις σε μας απο αυριο βραδυ και παρασκευη.προσωπικα πιστευω πως θα χουμε χιονοστρωση αλλα οχι κατι ιδιαιτερο που θα μας μεινει και που θα περιμεναμε.ενα τυπικο χιονι δυτικης μακεδονιας θα ειναι οπως τα πολλα που κανει συνηθως καθε χρονια των 5-10 εκ.

Κι εγώ πάνω κάτω τα ίδια πιστεύω για 5-10 εκατοστά για δυτική Μακεδονία...που αν σταθείτε τυχεροί μπορεί να κάνει και 20+ εκατοστά...

για εδώ εγώ πάντως δεν είμαι και πολύ αισιόδοξος μιας και φοβάμαι πολλούς παράγοντες τοπικούς που μπορεί να παίξουν ρόλο κυρίως όσον αφορά την θερμοκρασία στο έδαφος..αφού ήδη δυο μέρες τώρα δεν έχει ψυχράνει όσο θα πρεπε η ατμόσφαιρα...σκαρφαλόνουμε σε ψηλές θερμοκρασίες τα μεσημέρια πάνω από τους 6-7 βαθμούς και δεν κάνει παγωνιά το βράδυ και τα ξημερώματα αφού δεν επικρατούν συνθήκες αναστροφής...

Επίσης φοβάμαι ότι η συννεφιά θα έρθει αύριο την χειρότερη ώρα-τομεσημέρι ή νωρίς το απόγευμα κι έτσι θα δυσκολευτεί πολύ να πέσειη θερμοκρασία σε επίπεδα χιονιού και ειδικά σε επίπεδα ώστε να το πιάσει..δηλαδή θα χάσουμε πολύ υετό σε βροχή μάλλον ή χιονόνερο...εδώ στα πεδινά...Edited by: sotos*snow

WinterΚωστας
20-01-10, 11:18
οχι σωτηρη δεν θα χασεται τα φαινομενα θα ξεκινησουν τα μεσανυχτα και μετα οποτε θα εχει αποκατασταθει η ταξη στην τ.δεν χρειαζεσαι εγκλωβισμο σαυτην την κακοκαιρια για χιονι.βορειαδες θα εχουμε μην φοβασαι να ταν νοτιας να λεγαμε ναι.[i]"

sotos*snow
20-01-10, 11:22
Μακάρι Κώστα..μακάρι..

Καλά δεν μιλάω γαι πάνω από τα 200-300 μέτρα..δηλαδή από Νάουσα και πάνω..αυτοί θα ξεκινήσουν με χιόνι και θα το πιάνει λογικά αμέσως... Edited by: sotos*snow

phanis777
20-01-10, 15:19
Aν δεν αλλαξει κατι σημαντικα πρεπει με καποιο τροπο να συμμαζεψει το δριμυ ψυχος"ο Σακης."

beach-snow
20-01-10, 15:30
Παιδιά λυπάμαι, αλλά καταντήσατε αυτό το πόστ να μην πω πως...και δεν λέω για να μην θίξω ιδιαίτερα κάποιους συγκεκριμένους...Ο,τι νάναι διαβάζουμε, ό,τι νάναι αναφέρετε και η παραπληροφόρηση πάει σύννεφο...Κρίμα, γιατί μας διαβάζουν και σοβαροί άνθρωποι που φυσικά δεν μπορούν να βγάλουν άκρη...Δυστυχώς δεν ξέρουμε να ξεχωρίζουμε τα καιρικά κατά την πρακτική λογική και πάντα θέλουμε να βάζουμε μέσα τις όποιες αηδίες μας έρχονται στο κεφάλι...Συγνώμη κιόλας...[i]http://forum.snowreport.gr/smileys/smiley18.gif"

sotos*snow
20-01-10, 15:47
Aν δεν αλλαξει κατι σημαντικα πρεπει με καποιο τροπο να συμμαζεψει το δριμυ ψυχος"ο Σακης.

Κοίταξε Φάνη δεν έχει να συμαζέψει τίποτα ο άνθρωπος..είπε απλός ότι υπάρχει πιθανότητα δεν έβαλε και στοίχημα ότι θα γίνει...http://forum.snowreport.gr/smileys/smiley2.gif..κι εν τέλη μπορεί να πιάσει ένα μέρος του ψύχους κάποιες περιοχές της χώρας και όχι όλη τη χώρα...
Edited by: sotos*snow "

phanis777
20-01-10, 15:50
Αλλο δελτιο βλεπαμε.

borios_polos
20-01-10, 15:52
Ακριβως σωστα τα λες σωτο...3 πιθανοτητες ειναι η να σαρωση το ψυχος ολη την χωρα και να παμε στα προσηνεμα η να κοπει στα δυο οποτε θα παιξουν απο κεντρικα και πανω η να μην μας δωσει τιποτα.....δεν ειπε ο ανθρωπος οτι ντε και καλα θα μας καπελωση το κρυο....και τις πιο πολλες πιθανοτητες απο τα τρια τις εχουν το 2 και το 3 σεναριο...ειναι τοσο μεγαλο και εκτεταμενο το χαμηλο απο δυτικα μας που προσηνεμα λιγο δυσκολο να παει

south coast
20-01-10, 15:55
Δεν νομιζω να βασιστηκε ο σακης στο χτεσινο 12αρι αλλα κυριως στο πρωινο οποτε μια χαρα ηταν η προγνωση.

borios_polos
20-01-10, 15:57
Εκτος βεβαια και αν γινουν αυτα τα απιστευτα του χτεσινου 12ζ....που εριχνε αβερτα με τρελλο κρυο σε ολους οχι ταυτοχρονα βεβαια αλλα στοχευε κατα περιοδους πολλες περιοχες σε ολη την ελλαδα....

beach-snow
20-01-10, 15:58
Μιλώντας με το Σάκη σήμερα μου ανέφερε ότι δεν έχει αλλάξει σχεδόν τίποτα σε σχέση με όσα είπε χθες και για την μετέπειτα εξέλιξη θα περιμένει και τα σημερινά σημαντικά τρεξίματα...Πάντως είναι αισιόδοξος.

civilathens
20-01-10, 16:01
Eίναι ανάγκη να μιλήσεις με τον Σάκη?Δεν τα βλέπεις μόνος σου?

costas1979
20-01-10, 16:02
Σοκ και Δέος είπαμε! Το 12άρι έρχεται να το επιβεβαιώσει.

beach-snow
20-01-10, 16:05
Eίναι ανάγκη να μιλήσεις με τον Σάκη?Δεν τα βλέπεις μόνος σου?

Εσύ ωρέ Ηλία αν δεν πεις τον ειρωνικό σου λόγο δεν μπορείς...

ΓΙΑΝΝΗΣ
20-01-10, 16:10
Μιλώντας με το Σάκη σήμερα μου ανέφερε ότι δεν έχει αλλάξει σχεδόν τίποτα σε σχέση με όσα είπε χθες και για την μετέπειτα εξέλιξη θα περιμένει και τα σημερινά σημαντικά τρεξίματα...Πάντως είναι αισιόδοξος.
μια και τα ειπες και εσυ...
τον υετο στην θεσσαλονικη θα περιμενει αυριο οχι το που και πως

phanis777
20-01-10, 16:35
Tα ειπες κ εσυ?

dpar
20-01-10, 19:05
ρε παιδια ακουσε κανεις ζιακοπουλο στο καιρο για τους αγροτες?

$konstantinos$
20-01-10, 19:38
εγω εχω να πω ενα μεγαλο μπραβο στον σακη γιατι απο τις 14/1 μας ειχε ενημερωση για κατι καλο μεταξυ 21-24[i]!!! δειτε τι ειχε πει... '' Γεια σας φίλες και φίλοι.. Πολλα υποσχόμενη σύμφωνα και μετα τελευαταία στοιχεία δείχνει η επόμενη εβδομάδα κυρίως μεταξύ 21-24 του Γενάρη για τη βόρεια αλλά και κεντρική (έως και Θεσσαλία) και πεδινή Ελλάδα!!! Θα ακολουθήσουν λεπτομέρειες..'' και αυτο.... ''μου αρέσει πολύ η διάταξη των συστημάτων για την επόμενη εβδομάδα..που τις περισσότερες φορές είναι "αποδοτική" για την κεντρική και τη βόρεια Ελλάδα...''"

katsounis
20-01-10, 19:53
ναι την δευτερα βροχες απο τα δυτικα ειπε φιλε μου

geornik
20-01-10, 19:57

τετέλεσται....[i]"

ΑΓΓΕΛΟΣ
20-01-10, 20:01

τετέλεσται....[i]

Το τετέλεσται το έχουμε πεί από καιρό. Τα πεδινά στα Α. προσήνεμα δεν πρόκειται να χιονιστούν φέτοs. Σπάει η ζυγή χρονιά. Χειμώναs εχθρικόs. "

alexisplus
20-01-10, 20:01
για βορεια τι ειπε?

poseidonas
20-01-10, 20:05
για βορεια ειπε χιονια μεχρι το σαββατο το μεσημερι-απογευμα
πιο ισχυρα ειπε την παρασκευη το απογευμα αλλα απο αργα το βραδυ θα υπαρχει εξασθενιση

μετα τιποτα μεχρι δευτερα

WinterΚωστας
20-01-10, 20:07
εγω πιστευω οτι απο δευτερα βραδυ με τριτη θα σκασει κιαλλο συστημα.[i]"

poseidonas
20-01-10, 20:09
εγω πιστευω οτι απο δευτερα βραδυ με τριτη θα σκασει κιαλλο συστημα.[i]

κ εγω αυτη την εντυπωση εχω
ομως δεν ξερω αν θα μπορεσει να ανεβει ως εμας ή θα μεινει στα κεντρικα κ νοτια
"

WinterΚωστας
20-01-10, 20:12
κατι μου λεει οτι θα φτασει και θα ειναι και ποιο ισχυρο απο το μεθαυριανο.

alexisplus
20-01-10, 20:13
παντως τα ενσεμπλς για τα βορειοτερα τμηματα της μακεδονιας δεν ειναι καθολου καλα..

[i]"

WinterΚωστας
20-01-10, 20:17
αλεξ μην τα κοιτας τωρα.το κυριως εχει που επιμενει για ποσα ραν συνεχομενα οποτε chillout.[i]μην κοιτας τιποτα τωρα εχει κληδωσει αυριο τετοια ωρα αν δενη εχουν ξεκινησει ηδη,θα ξεκινανε τα φαινομενα."

WinterΚωστας
20-01-10, 20:33
αλεξ ριξε μια ματια στα ενσεμπλ του παραλελ και θα νιωσεις ομορφα.[i]"

steeve69
20-01-10, 20:48
αλεξ ριξε μια ματια στα ενσεμπλ του παραλελ και θα νιωσεις ομορφα.[i] ΝΑ ΕΤΟΙΜΑΖΩ ΦΤΥΑΡΙΑ ΕΔΩhttp://forum.snowreport.gr/smileys/smiley1.gif"

MountExplorer
20-01-10, 20:50
το αποψινο δελτιο του Σακη ισως να μας δωσει πληροφοριες στις οποιες δεν ειχαμε προσβαση. Ειμαι σιγουρος οτι θα πει κατι παραπανω απο αυτα που ξερουμε.

WinterΚωστας
20-01-10, 20:50
[i]οχι και φτυαρια αλλα θα το ευχαριστηθεις.http://forum.snowreport.gr/smileys/smiley2.gif"

snowmike@
20-01-10, 20:51
ρε παιδια το meteo μαλλον δεν την παλεθει για θεσσαλονικη ανεβασε και τις θερμοκρασιες και εξαφανισε τον υετο...

WinterΚωστας
20-01-10, 20:52
ναι ισως πει για το συστημα που θα σκασει απο τριτη.

geornik
20-01-10, 20:52
εγω πιστευω οτι απο δευτερα βραδυ με τριτη θα σκασει κιαλλο συστημα.[i]

κ εγω αυτη την εντυπωση εχω
ομως δεν ξερω αν θα μπορεσει να ανεβει ως εμας ή θα μεινει στα κεντρικα κ νοτια

εννοείται αυτό..και η ΕΜΥ το περιμένει...από Δευτέρα μιλάει για βροχές από τα δυτικά..."

steeve69
20-01-10, 20:54
[i]οχι και φτυαρια αλλα θα το ευχαριστηθεις.http://forum.snowreport.gr/smileys/smiley2.gif ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΩ ΜΕ ΠΕΝΤΕ ΠΟΝΤΑΛΑΚΙΑ ΘΑ ΕΙΜΑΙ SUPER.ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ,ΞΕΚΙΝΑΣ ΓΙΑ ΚΑΤΕΡΙΝΗ ΚΑΙ ΒΓΑΙΝΕΙΣ ΛΑΡΙΣΑhttp://forum.snowreport.gr/smileys/smiley36.gif"

Meteolarissa
20-01-10, 20:54
To meteo εχει να δειξει χιονι στην πεδιαδα μας απο το 2001.....εντομεταξι εχει στρωσει πανω απο 10 φορες μεχρι και15 εκατοστα.......αυτα τα 9 χρονια ....

ilovesmow
20-01-10, 20:58
Γειτονα περειμενω χιονια

Gary
20-01-10, 21:06
στα γιαννιτσα τι λετε να κανει? ορια νομου πελλας ανατολικα[i]"

alexisplus
20-01-10, 21:07
αλεξ ριξε μια ματια στα ενσεμπλ του παραλελ και θα νιωσεις ομορφα.[i]

ναι τα ειδα Κωστα. Τι ειναι αυτο το παραλελ δηλαδη? "

MountExplorer
20-01-10, 21:07
η αγωνια κορυφωνεται.... σε μιση ωρα θα δουμε Σακη!!!

WinterΚωστας
20-01-10, 21:09
η νεα εκδοση του τζιφου.συντομα εχω ακουσει πως θα αντικατσταθει απο αυτο το τρεξιμο.[i]"

alexisplus
20-01-10, 21:11
η νεα εκδοση του τζιφου.συντομα εχω ακουσει πως θα αντικατσταθει απο αυτο το τρεξιμο.[i]

δηλαδη ειναι αξιοπιστο?! να χαρω? http://forum.snowreport.gr/smileys/smiley36.gif"

WinterΚωστας
20-01-10, 21:13
οι ποιο εμπειροι το λαμβανουν σοβαρα υποψιν.εγω οσο καιρο το παρακολουθω τα πηγαινει καλυτερα και σε τ και στον υετο παντως.[i]"

Gary
20-01-10, 21:20
στα γιαννιτσα τι λετε να κανει? ορια νομου πελλας ανατολικα[i] "

GiaPa
20-01-10, 21:23
η αγωνια κορυφωνεται.... σε μιση ωρα θα δουμε Σακη!!!

Κάτι μου λέει οτι δεν θα δώσει χιονόστρωση στη Θεσσαλονίκη

meteofreak
20-01-10, 21:25
τι να είναι άραγε αυτό που σου μιλάει??? και σου λέει τέτοια πράγματα Γιάννη???[i]"

poseidonas
20-01-10, 21:27
στα γιαννιτσα τι λετε να κανει? ορια νομου πελλας ανατολικα[i]

επειδη δν σου απανταει κανεις θα κανω εγω μια προσπαθεια
σιγουρα θα δεις χιονι αλλα δν ξερω αν θα ειναι απο την αρχη

σε τι υψομετρο εισαι?
"

NEFOSKEPHS
20-01-10, 21:28
ο σακης 21.45 ειναι ετσι?

meteofreak
20-01-10, 21:30
ναι τώρα έχει ντοκιμαντέρ που δείχνει μια φάλαινα!!!

alexisplus
20-01-10, 21:30
θα δεις φιλε χιονακι στα Γιαννιτσα! δεν ξερουμε παραπανω λεπτομερειες ομως.. Edited by: alexisplus

WinterΚωστας
20-01-10, 21:31
[i]http://forum.snowreport.gr/smileys/smiley36.gifhttp://forum.snowreport.gr/smileys/smiley36.gifκαι γω το βλεπω."

alexisplus
20-01-10, 21:33
πωπω δειτε ενα σαλαχι!!!!!!! [i]http://forum.snowreport.gr/smileys/smiley36.gif"

sotos*snow
20-01-10, 21:33
Αλλο δελτιο βλεπαμε.

Ρε συ Φάνη..το ίδιο δελτίο βλέπαμε..απλός εγώ το υπάρχει πιθανότητα για ψύχος και θα το παρακολουθήσουμε που είπε έτσι το κατάλαβα μάλλον κι εσύ το δεσες κόμπο ότι έταξε ψύχος...[i]"