PDA

Επιστροφή στο Forum : xoros gia psarema

petery
26-10-07, 23:06
kserei kapoios xoros opou mporis na psarepsis stin athina me kalami. pou epitrepete?

admin2
26-10-07, 23:13
παντου ρε φιλε,με καλαμι παντου(πανω στη στερια με καλαμι)
Αλλα τι να το κανεις?δεν εχει τπτ
Edited by: blades

petery
26-10-07, 23:41
sovara milas . alla einai enas tropos gia na xalarosis (kat eme). epeidi eimai apo kipro kai den gnorizo poli kala ta pramata edo pera nomiza oti ipirxan xori pou apagorevotan

Morpheas
26-10-07, 23:44
Πού μένεις φίλε μου??

alexism
26-10-07, 23:56
Και εδώ όπως έχει καταντήσει είναι χώρος για ψάρεμα. Θα βρεις και καλάμι, αφού πολλοί το καβάλησαν.

petery
26-10-07, 23:57
to pou meneis an den to eipes metaforika , kentro

dirfi
27-10-07, 08:36
Αν δεν βαριεσε ο ιδανικος τοπος για παρακτιο ψαρεμα με καλαμι ειναι η Χαλκιδα. Αλλα λογω αποστασης μπορεις να πας σε ολο το μηκος των ακτων της Αν Αττικης ( Ραφηνα-Νεα Μακρη-Μαρκοπουλο-Ωροπος) κατι θα πιασεις και εκει :)

alex_mar
27-10-07, 19:49
ΑΣΤΕΙΑ ΑΣΤΕΙΑ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΠΕΡΣΙ ΚΑΤΙ ΤΥΠΟΥΣ ΝΑ ΨΑΡΕΥΟΥΝ ΣΤΟ ΚΗΦΙΣΟ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΕΦΥΡΑ ΤΗΣ ΛΑΧΑΝΑΓΟΡΑΣ

TeoAthens
27-10-07, 21:07
Πέτρο τώρα που αρχίζει το κρύο σου ήρθε το ψάρεμα.....??????

Οι ακτές τις Ανατολικής Άττικής είναι μια περίπτωση αλλά δύσκολα θα καταφέρεις κάτι.... δυστυχώς ο βυθός είναι τέτοιος που δεν ευνοεί το ψάρεμα απ'έξω... Άμμος και πολυκοσμία και γενικά παράξενα νερά... Προτίμησε κάπια λιμάνια" από τις περιοχές αυτές ... Μπορείς να πας και με συγκοινωνία μιας και μερικές από αυτές είναι εδώ και αρκετό καιρό αστικές ...όπως Αρτέμιδα(Λούτσα) Ραφήνα κλπ...

Τωρα θα σου πω και κάτι που το ξέρω από πρώτο χέρι.... Στον Πειραια.. και συγκεκριμένα από το Λιμάνι και προς Ταμπουρια-Χαραυγή όλα τα μέρη παρόλο την μόλυνση έχουν ψάρια... Έχω δει Τσιπούρες πελαγίσιες 600-700 γραμ. να βγαίνουν από κει... με ψάρεμα από έξω... Έχω φάει κι'όλας... Και Σαργούς.. Έπαθα πλάκα... Δεν το πίστευα αν και υπάρχει λογική εξήγηση....(κάποια άλλη φορά)... Τώρα αν τα ψάρια είναι καθαρά εκεί δεν το ξέρω διότι η μόλυνση και στην Ανατολική Αττική δεν πάει πίσω μιας και όλες οι παραλίες το καλοκαίρι πήραν κόκκινη σημαία.... αλλά σίγουρα είναι πολύ πιο καθαρά από τα Κεφάλια που βγάζουν κάποιοι όπως λέει και ο Άλεξ στον Κηφισσό που είναι 100% τίγκα στην Διοξύνη....."

Morpheas
27-10-07, 23:33
Στο Σούνιο..
Μαραθώνα..
Κερατέα..

είναι πού καλά μέρη..

ΧΕΛΜΟΣ
27-10-07, 23:42
Στο Σούνιο..
Μαραθώνα..
Κερατέα..

είναι πού καλά μέρη..

Μόλις θα το έλεγα και θα συμπληρωνα και το Λαυριο...

admin2
28-10-07, 00:00
Και στο Πορτο Ραφτη ειναι παρα πολυ ωραια

iktinos
28-10-07, 14:48
και στον Λαιμο στη Βουλιαγμενη εχω δει να ψαρευουν τα Σ/Κ

selas777
29-10-07, 00:51
Μπααα αφού βουτάν οι Αθηναίοι το καλοκαίρι και βγαίνουν έξω διατηρώντας το ίδιο μέγεθος και σχήμα,,, τότε και τα ψάρια θα τρώγονται...

snowearth
29-10-07, 02:03
Η εποχή της μεγάλης μόλυνσης σε Σαρωνικό αλλά και Θερμαϊκό έχει περάσει. Μιλάμε ττις δεκαετίες του 80 και 90 τα ψάρια έβγαιναν ψόφια απο τον Θερμαϊκό, χώρια το οτι βρώμαγε η θάλασσα. Επίσης ήταν αδύνατο να κάνεις μπάνιο στην Γλυφάδα Αττικής και στην Περαία Θεσσαλονίκης, κάτι που θεωρείται αρκετά λογικό σήμερα.